Adonai helpt De Hoop Agenda Dorpsdokter Klaverjassen Vertrouwen in de toekomst Ingezonden brieven II 1 I 1 I 3HBBH F Waddinxveen is een groot aantal familiebedrijven rijk. Bedrijven die van vader op zoon worden over gedragen, maar ook bedrijven waarin vader en zoon, of moe der en dochter de handen in een hebben geslagen. In de we kelijkse rubriek 'Zo vader, zo', laat het Weekblad voor Waddinx veen elke week zo'n bijzonder fa miliebedrijf aan het woord. Deze week een gesprek met Wim Bijl en zoon Mike van REMAX. Woensdag 8 juli Donderdag 9 juli Maandag 13 juli Woensdag 15 juli Dinsdag 14 juli WADDINXVEEN li WADDINXVEEN Mike Bijl en zijn vader Wim. Waarom zit senior in een rolstoel? Uw activiteit ook in deze agenda? Stuur vóór vrijdag 12.00 uur een emailbericht met daar in datum, tijdstip, naam en locatie van de ac tiviteit naar weekbladvoorwaddinxveen@mgnieuwsbla- den.nl onder vermelding van AGENDA. Is het werkgebied altijd onroerend goed ge weest? Vader Bijl glimlacht: „Beslist niet. Na mijn schooltijd ben ik begonnen als beroepsmi litair bij de Mariniers. Eigenlijk een perfec te vervolgopleiding voor iedere loopbaan. Je leert daar zaken als overleven, kameraad schap, staan voor watje opdracht is en disci pline. Eigenschappen, die je de rest van je le ven van pas komen, ongeacht waarvoor je later kiest. Daarna was ik vanaf 1982, samen Tekst: Fred Spoor Foto: Riekelt Bezemer met mijn vader, eigenaar van twee kapsalons. Vervolgens heb ik een assurantiekantoor opge richt, gevolgd door Veenstede Vastgoedontwik- keling B.V.” Hoe kwam zoon Mike er bij? Mike: „Mijn vader had een aantal jaren geleden een licentie voor een makelaarskantoor gekocht, zodat hij zijn projecten ook zelf aan de man kon brengen, maar na korte tijd vroeg hij mij of ik daarvoor interesse had. Ik heb niet geaarzeld en 'ja' gezegd, zodat ik na de nodige opleidingen dat deel kon overnemen. Vanzelfsprekend hebben we nauw contact in ons dagelijks werk en dat gaat gelukkig erg goed.” Wat zijn de beste eigenschappen van elkaar? Een lichte aarzeling bij beide heren. Mike trapt af: „Mijn vader heeft structuur in zijn werk, eigenlijk in alles wat hij aanpakt.” Wim Bijl valt in: „Mis schien toch ook iets dat ik bij de Mariniers heb ge leerd. Als je een rugzak verkeerd inpakt, kom je halverwege de route in de problemen. Wat Mike betreft heb ik respect voor zijn enthousiasme, zijn doorzettingsvermogen en zijn positieve instel ling, ook als het even tegen zit.” Is Mike de enige zoon? „Nee", zegt Mike. „Ik heb nog.een oudere broer Lex. Hij is goed terechtgekomen in de financiële dienstverlening.” „Dat is gelukkig maar tijdelijk", reageert Wim Bijl. „We hebben allebei een passie voor voet bal en bij een partijtje bedrijfsvoetbal scheurde ik mijn achillespees. Na de reparatie scheurde hij weer toen ik uit mijn auto stapte, dus nu zal her stel wat langer gaan duren, maar het komt weer goed.” Hoe is jullie relatie met het gemeentelijk be stuur? „Door de bank genomen prima”, bevestigen bei den. „We hebben natuurlijk vrij veel met ze te maken in ons werk. We zijn het niet altijd direct met elkaar eens, maar we komen er altijd uit.” Veel last van de crisis? „Natuurlijk ondervinden wij ook stagnatie bij al les wat met onroerend goed heeft te maken, maar stoppen met nieuwbouw is voor ons geen optie”, zegt Wim Bijl. „Ook al is de markt wat voorzichtiger. Nog altijd geldt het gezegde ‘stilstand is achteruit gang’ en dat is ook ons uitgangspunt.” Vader en zoon Bijl zien de toekomst dan ook met vertrouwen tegemoet. dorp in twintigste eeuw verdeeld zoals stroming van rivier kibbelend langs huizen - boulevard van etenslusten niet rekenend met teveel van ‘t goede geen dieet verkeerde diagnose ruim veertig jaar geleden ader doorgesneden mislukte operatie bij ‘t harteloze af noodgedwongen advies ingewonnen bij specialisten op rekening van opnieuw operen omleidingen rigoureus etterende wonden verwijderd noodverbanden aangelegd zo halverwege tweeduizend negen nieuwe dorpsdokter geïnstalleerd komt hij over de brug met medicijn tegen klein hart en prestigieus ellebogenwerk n.a.v installatie burgemeester Cremers te Waddinxveen. Piet Hardendood, Waddinxveen 14.00 uur Bingo PCOB - Anne Frankcentrum 20.00 uur Werk en borstvoeding - Verloskun digenpraktijk, Kanaalstraat 10 10.00 uur Korte wandeltocht senioren - Anne Frankcentrum 13.30 uur Klaverjasmiddag senioren - Anne Frankcentrum 19.30 Oudhollandse liedjes - Souburgh In de maanden juli en augustus houdt Stich ting Wijkwerk De Zuidplas klaverjasavonden in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 in Waddinxveen. Er wordt met Rotterdams systeem gespeeld. De zaal gaat open om 19.30 uur. De avonden beginnen om 20.00 uur. Kosten: 2,50 euro p.p inclusief een kopje koffie. De klaverjasavon den vinden plaats op: 10,17,24 en 31 juli en 7, 14 en 21 augustus. Voor inlichtingen kunt u bellen met Jan van Velzen, 0182 611171 dersteunen. Voorzitter John van Rumpt: „Vanuit CRK Adonai zullen we met onze concerten aan dacht geven aan het werk van De Hoop om deze stichting bij een nog groter publiek bekend te ma ken. Als mensen weten wat De Hoop allemaal doet, dan zullen ze hen zeker gaan steunen, bij voorbeeld door gebed en/of financieel.” Vanuit De Hoop zal Adonai ondersteund worden in de vorm van publiciteit en aandacht voor hun concerten. Van Rumpt is zeer blij met deze overeenkomst: „Het is geweldig dat we op deze manier de strijd tegen de verslaving kunnen helpen vanuit een christelijk perspectief! Het is een duidelijke win- win situatie waar geen kosten aan verbonden zijn, alleen opbrengsten en PR!” Meer informatie over De Hoop staat op de site www.dehoop.org. Informatie over het koor staat op de site www.crkadonai.nl. Op 8 oktober geeft CRK Adonai een najaarsconcert in de Sint-Jans- kerk te Gouda. W JV anaf 1 juli is christelijk regiokoor Ado- X nai uit Waddinxveen ambassadeur van V Stichting De Hoop ggz in Dordrecht. De Hoop biedt kinder-, jeugd- en vol- wassenenzorg op het gebied van psychosociale, psychiatrische en verslavingsproblematiek. Ook biedt de instelling re-integratietrajecten en heeft zij preventieprojecten voor kinderen, tieners en ouders. Het ambassadeurschap loopt tot en met eind 2010. De samenwerking is ontstaan nadat CRK Adonai in juni 2008 een concert heeft georganiseerd voor De Hoop in de grote kerk in Dordrecht. Samen met het Choir of Hope was het een schitterende avond, die ook nog eens ruim 5.600 euro heeft op gebracht. Daarnaast heeft CRK Adonai bij ande re concerten gecollecteerd. Dit leverde nog eens 2.000 euro op. Ook in de komende 1,5 jaar zal het koor zich vol ledig inzetten om het werk van De Hoop te on- De komende 1,5 jaar zal het Adonai zich volledig inzetten om het werk van De Hoop te ondersteu nen. Foto: PR Naam bedrijft REMAX Makelaarscentrum Directeur/eigenaar: Mike Bijl Adres verkoopkantoor: Zuidplaslaan 198 Waddinxveen Aard bedrijft Makelaar onroerend goed voor bedrijven en particulieren. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I ~\~7 Woensdag 8 juli 2009 I 1/ W

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 17