Trekpleisters vonk-bestuur verontrust Colofon I 4 Negeren rood licht A dus O ieman Vraagafhankelijk vervoer in regio verbeterd I l- jM F' J-M 1 1 I - BoConcept Wanneer neemt u de stap voor Ramen Deuren Schuifpuien DESIGNSALE Lieftink MOERKAPELLE Gevels Serres Vouwwanden Produktieweg 17» Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl WADDINXVEEN BOSKOOP/WADDINXVEEN r- 71 t f’ f Wethouders uit 13 gemeenten bij de taxi en het busje dat het CVV in de regio gaat uitvoeren. Foto:Cicero stellen van de begroting later dit jaar. Kijk op www.boconcept.nl voor meer informatie. SCHÜCO Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196,2740 AD Waddinxveen Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) ke verbeteringen geven ten opzichte van het ver leden. Behalve een betere dienstverlening is ook een lager tarief afgesproken. Er waren nog wel eens klachten over te laat ko mend vervoer waarvoor iemand bijvoorbeeld een trouwerij of begrafenis moest missen. „Het gaat dan om klachten over twee procent van het tota le aantal ritten, maar we hebben die wel serieus genomen”, aldus Marco Rine, adjunct-directeur van Connexxion. Om de punctualiteit te verho gen kunnen naast een busje ook taxi’s worden in gezet. Het CVV is bedoeld voor mensen met een beper king die hiermee vervoer van deur tot deur tot hun beschikking hebben. Het busje staat overi- veren aan de Waddinxveense samenleving. Veel Waddinxveners maken gebruik van onze voor zieningen, daar zijn wij heel trots op. Wij moeten wel in staat zijn om op verantwoorde wijze ons werk te doen. Daarom moet u langskomen. Wij kunnen ons werk alleen voortzetten als de ge meente ons steunt.” De raadsleden hadden op dat moment geen vra gen of commentaar op de inspraak van Kraaien- stein. Later die avond, tijdens de behandeling van de Kademota, kwam Stichting Vonk nog voorbij als bezuinigingsmogelijkheid. Dit maal bij monde van mevrouw Van Went (D66): „Lagere inkomens maken nauwelijks ge bruik van het cursusaanbod van deze stichting, het is veel te duur. D66 is van mening dat deze subsidie geminimaliseerd moet worden,” aldus de fractievoorzitter. Deze en andere suggesties worden door het College meegenomen bij het op- BoConcept Waddinxveen Kanaaldijk 32,2741 PA Waddinxveen T: 0182 64 97 44 Redactie Saida Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. IN WADDINXVEEN KORTINGEN TOT 50% gens bekend als de Groene Hart Hopper. Men be taalt voor het aantal zones. De ritprijs is dus af hankelijk van de reisbestemming. Er zijn zgn. prioriteitsritten die dan wel 24 uur van tevoren aangemeld moeten worden en aansluiting ge ven op ander openbaar vervoer. Met Connexxion wordt nog onderhandeld over met meereizen van een sociaal begeleider met mensen die een Wmo- pasje hebben. Marion Suiker, voorzitter van de Stuurgroep CVV: „We doen dit voor mensen de afhankelijk zijn van dit type vervoer om mee te kunnen doen aan de samenleving. Gemeenten hebben daar een belangrijke rol in. "De kwaliteit moest omhoog, dat is gelukt. Het gaat nu om de uitwerking.” ramenfabriek De politie heeft donderdag 2 juli tussen 10.00 en 13.30 uur een rood licht controle uitge voerd bij de spoorwegovergang aan het Noordeinde. Twaalf bestuurders negeerden de rode knipperlichten bij de overgang en krijgen hiervoor een bekeuring. De politie wijst op het gevaar dat kan ontstaan wanneer het rood licht wordt genegeerd. De controles worden voortgezet. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. c e uitspraak door de VVD onlangs in een commissievergadering dat het Jg VONK-bestuur niet capabel en incom- petent zou zijn, is dit bestuur in het verkeerde keelgat geschoten. Voorzitter Martin Kraaijenstein kwam persoonlijk in de raadsverga dering vertellen dat hij „met verbazing, veront rusting en woede” kennis had genomen van deze negatieve uitlatingen. „Wie de moeite heeft genomen zich te verdiepen inwat er allemaal speelt, zou anders praten.” De twee organisaties zouden eerder al in zwaar weer zijn gekomen door bezuinigingen en het wegval len van Melkertbanen. „Met een negatief reser ve en een eenmalige verhoging van de subsidie is Stichting Vonk gestart. Met veel elan is dit opge pakt door de mensen van Vonk. Hun enige mo tief is om met enthousiasme een bijdrage te le- MHMB oekt u nog een leuke bijver- dienste in deze barre tijden? Begin een pension, hotel of bed&breakfast. Grote drommen toeristen mag u verwachten. We schij nen namelijk een trekpleister van jewel ste te hebben binnen de gemeentegren zen; onze eigen Sagrada Familial Dat was u nog niet bekend? Kom, kom, een hintje dan maar: het staat in de steigers - in één geval al veertig jaar - en er zijn nogal wat heilige huisjes voor omver geschopt. Om eerlijk te zijn: ik was er ook nog niet van op de hoogte. Maar de VVD bracht het vorige week tijdens de raadsvergade ring ter tafel. Die fractie maakt zich zor gen over al die Waddinxveense projec ten die maar niet uit de steigers willen komen. De link met Barcelona was snel gelegd. Al is veertig jaar wachten op ons centrum natuurlijk peanuts vergeleken bij die 127 jaar voor de Sagrada Familia. Maar, de beeldspraak was duidelijk en geen fractie die het tegensprak. Zelfs het college kon maar weinig voortgang melden over die ingesteigerde projecten. En ja, hoe verging het meester Cremers en zijn klasje vorige week nu eigenlijk? Die relatie begint zich wel een beetje af te tekenen. Het is inmiddels duidelijk dat de meester van regeltjes en formalitei ten houdt. Zo werden de raadsleden deze keer dringend verzocht elkaar voortaan bij de achternaam aan te spreken. Er werd wat over gegrapt maar het verzoek werd wél overgenomen. Dus met het machts evenwicht tussen klas en meester zit het wel goed. Cremers bleek verder nog wat moeite te hebben om te kiezen tussen ha mer en bel bij het uitluiden van een schor sing. Voorstel van uw columnist: met de i, hamer tegen de bel, daar kunnen ze niet omheen. Tevens lijkt onze burgervader een gooi te doen naar de rol van plaatselijke komiek waarmee hij cabaretier Bax van de troon stoot. Deze laatste schikte zich echter moeiteloos in de rol van aangever. Waar mee we met dit komisch duo zowaar nóg een trekpleister in huis hebben. In september zijn er weer plaatsen be schikbaar op de publieke tribune van het Theater van de Lach. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. et het plaatsen van handtekenin- W (a gen door 13 wethouders is afge- lopen week een nieuwe overeen- I komst getekend voor collectief vraagafhankelijk vervoer (CVV) in de regio Mid den Holland. Dat moment vond plaats in Bos koop. Dertien gemeenten in de regio hebben een nieuwe overeenkomst gesloten met Connexxi on Taxi Service, waarvoor een nieuwe systema tiek is opgezet. De dertien gemeenten zijn Bergambacht, Bode graven, Boskoop, Gouda, Nederlek, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist, Waddinxveen en Zuidplas. De nieuwe opzet moet een belangrij- WEEKBLADVDORWADQlHXXffigN i Q Woensdag 8 juli 2009 I is 1 DESIGNSALE met kortingen tot 50% op showroommodellen. Alle lederen banken zeer aantrekkelijk geprijsd in leder Rio, in de kleuren zwart, wit en bruin.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3