Ex-Coole Breeze leden steunen kwf met CD Wordt u al geholpen? ngezonden brieven Prioriteit 'De verkoop ging 's nachts van start' u Don’t IM* handglas dubbelglas spiegels Ted Valk en Hans de Bruin (resp. Waddinxveen en Boskoop) en ex-le- den van de destijds bekende C&W band Cool Breeze, hebben in ei gen beheer een CD gemaakt. Op het schijfje staan 18 nummers, uit eenlopend van stijl. Van Country- achtig tot jazz en popbalades. Ze zijn al jaar en dag een be kend gezicht achter de toonbank, de kassa of in de zaak. Die man die u altijd zo prettig helpt als u iets zoekt of die vrouw die altijd zo vriendelijk een praatje met u maakt. Mensen met een centra le rol in de winkels waar u graag komt. Het Weekblad voor Wad dinxveen laat elke week een 'bekende' Waddinxvener aan het woord. Deze week zes vra gen aan Liza van der Hoorn van boekhandel Bruna Francken i aKrts CD-hoesje met een afbeelding van Ted Valk en Hans de Bruin. I- 1 ■- - I 3. Welk leuk voorval op het werk herinner je je 2. Wat maakt dat jij met plezier naatje werk gaat? „Het zegt natuurlijk genoeg dat ik hier al zo lang werk. Ik moet toegeven dat ik met wisselingen altijd wel even moeite heb gehad maar ik heb mo menteel erg leuke mensen om me heen, zowel wat betreft collega’s als klanten. Ik werk alleen de middagen want ‘s ochtends werk ik in peuter speelzaal Pino. Het is best druk maar wel leuk.” Tekst: Désirée Oudshoom Foto: Martin Sharrott 5. Als je 100.000 euro zou winnen, wat zou je daarmee doen? „Ik denk dat ik dan een huis op Mallorca koop. Het is er veel rustiger dan in Neder land en de mensen zijn er veel relaxter. Ik ben net terug van Mallorca waar ik bij Spanjaar den in huis zat. Als je voor je rust naar Mal lorca gaat, kun je het best vanaf het vliegveld in Palma met de auto naar de andere kant van het eiland rijden, want daar komen niet zo veel toeristen.” tienjarige Sarah die samen met haar ouders wordt opgepakt en naar het wielerstadion in Parijs wordt gebracht. Hiervandaan worden duizenden Joden gedeporteerd. Ik ben een echte lezer. Ik ben net terug van vakantie en ik heb zes boeken gelezen. Ik hou het meest van waargebeurde verhalen. Daarentegen geef ik helemaal niets om tijdschriften.” Tel: 0182 54 76 32 aertsglas@planet.nl 1. Wat houden je werkzaamheden in? „Ik verkoop, sta achter de kassa, vul voorraden aan en ruim op. Ik werk hier al tweeëndertig jaar. In het begin heette het nog Veldwijk, daarna werd het Bruna Cazemier en nu dus Bruna Francken.” mers gemaakt en ook opgenomen. Maar steeds voor hun eigen plezier. Optreden en dat soort dingen hoeft voor hen niet meer, het gaat puur om het plezier van samen muziek maken. “Mu ziek maken is heel leuk maar het delen met an deren is het mooist.” Een aantal nummers op de CD deden ze jaren geleden al, een aantal ande re is nieuw. “Dat we nu naar buiten komen heeft twee redenen: mensen de gelegenheid geven om met onze muziek kennis te maken, de eventue le opbrengst is louter voor het goede doel", vertel len Ted en Hans. De CD 'You don’t know us’ is te koop bij Expert Hagoort in Boskoop of te bestellen via de websi te www.falconbrown.nl. Telefonisch bij Ted Valk kan ook: 06 44073774. Overlast krijgt prioriteit, zegt burgermeester Cremers van Waddinxveen in de krant van 8 juli. Hij stelde dat in het dorp het gevoel leeft dat melden van overlast geen zin heeft. Ge steld wordt dat de politie onvoldoende mens kracht heeft om adequaat opvolging te geven naar aanleiding van klachten en meldingen van burgers. Gezien het feit dat een groot deel van de overlast in het weekend plaats vindt en de politie wél menskracht heeft om in het weekend binnen de gemeentegrenzen grootschalige verkeers- en snelheidscontroles te houden om vervolgens voor 5 km. te hard te verbaliseren, dan vraag ik mij in ieder geval inderdaad in rede af waar de prioriteit ligt. Men kan niet adequaat reageren omdat men allemaal met betrekkelijk eenvoudige, veili ge, loopbaanverzekerende en geldopleveren- de werkzaamheden bezig is. Het heeft dus geen zin om overlast te melden. Men is druk met de verkeersveiligheid op zaterdagavond. Ik vraag mij dan af welke aanvullende maat regelen de burgermeester dan wil en kan ne men en hoe de druk op de politie moet wor den verhoogd. De gemeente elk weekend autovrij? Ed Cras, Waddinxveen Liza van der Hoorn. puter, samples en zijn toetsenpartijen ook via de computer vorm gegeven. Nauwgezet, noot voor noot geprogrammeerd. Alle snaarinstrumenten bespeelden ze zelf. Het resultaat is verrassend, ook qua arrangementen. Het geluid is overal transparant; je hoort precies wat er gebeurt. Ook de eindmix deden ze zelf. Het resultaat is lekke re, ongecompliceerde muziek. Professioneel ge maakt. De CD kreeg een boekje mee met uitleg over de nummers en het gebruikte instrumenta rium. Hun werkwijze is steeds dezelfde: Ted komt met de nummers en de ideeën, de technicus Hans maakt het allemaal mogelijk. “Ik geef de voor zet en Hans kopt ‘m er in”, zegt Ted lachend. Na Cool Breeze hebben ze samen al heel wat num- 4. Welk boek ligt er op je nachtkastje? „Ik lees op dit moment 'Haar naam was Sarah’ van Tatiana de Rosnay. Het boek gaat over de 6. Wat is jouw favoriete plekje in Waddinx veen? „Buiten mijn werk doe ik niet zo veel in Wad dinxveen. Mijn vriend woont in Rotterdam en daar ben ik dan ook alle weekenden. Als ik een plek moet bedenken dan is dat denk ik toch Diana’s Free Aerobic waar ik elke dins dagavond ga spinnen..Dat is voor mij heel be langrijk en dat geef ik nooit op voor andere bezigheden.” Door Cees Bakker WADDINXVEEN/BOSKOOP e nummers hebben gemeen dat ze vallen in de categorie easy liste- ning. Het duo, dat zich voor deze gelegenheid heeft omgedoopt tot Falcon&Brown, heeft er zelfs een term voor be dacht: All Time Easy Listening Music. Prettig om te horen en fijn om te spelen. Daarom zijn de nummers ook gekozen. Er zitten een paar beken de titels tussen maar de uitvoering is geheel in de eigen stijl van Falcon en Brown. De CD kreeg als titel “You don’t know us’ en is voor een tientje te koop. De winst gaat naar het KWF fonds en dit om privéredenen. De titel is een uitnodiging voor een (hernieuw de) kennismaking met het duo en dan komen er onvermijdelijk oude koeien uit de sloot. Verha len over hoe het 42 jaar geleden begon met een combo bij een kerkkoor, toen het Countryband- je Sunny Side in de eerste helft van de jaren ‘70 en daarna natuurlijk Cool Breeze van ca. 1980 tot 1995. In die band nam destijds Kees Valk de voca len voor zijn rekening. Veel optredens in den lan de, zelfs daarbuiten. Radio, TV, noem het alle maal maar op. Tot het een langzame dood stierf. Countrymu- ziek - ooit heel populair - raakte wat uit de gra tie. Ted en Hans, zë geven het ruiterlijk toe, wa ren er ook wat op uitgekeken. “C&W is muzikaal gezien toch wat beperkt en wij wilden wel eens wat anders. We gingen geregeld de jazz-kant uit. Na Cool Breeze zijn we ook niet stil blijven zit ten. Muziek is altijd de factor geweest die ons als vrienden heeft verbonden. Nu al 42 jaar.” Het resultaat is te horen op de CD waaraan ac teur en zanger Dick Rienstra ook een bijdrage heeft geleverd. Ted Valk zingt alle 18 nummers, Hans is meer de technische man en samen nemen ze alle instru menten voor hun rekening en dat zijn er heel wat. Alles is opgenomen in de huisstudio van Ted, daarbij is gebruik gemaakt van een drumcom- nog steeds? „Je maakt in een winkel eigenlijk elke dag wel leuke dingen mee maar wat me het meest is bij gebleven, is de lancering van twee Harry Pot- ter boeken. Zowel met ‘De steen der wijzen’ als met ‘De orde van de Feniks’ ging de verkoop om twaalf uur ‘s nachts van start. Met een paar colle ga’s stonden we een uur lang verkleed in de win kel Harry Potterboeken te verkopen. Dat was erg leuk.” WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I 1"7 Woensdag 15 juli 2009 -*./

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 17