Hoorstudio Huisman Agenda ctr Directiewisseling Bethelschool 125 Damesteam krijgt vorm werkzaam heden N456 Gratis cursussen Onze/ kenmerkend r I I I A w J k vrijdag 17 juli Dinsdag 21 juli Woensdag 22 juli woensdag 15 juli Donderdag 16 juli WADDINXVEEN r ZEVENHUIZEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN i WADDINXVEEN t f M 9 Door Fred Spoor Binnen- buiten- ■.onuvrin# Gordijnen Horren Uw activiteit ook in deze agenda? Stuur vóór vrijdag 12.00 uur een emailbericht met daar in datum, tijdstip, naam en locatie van de ac tiviteit naar weekbladvoorwaddinxveen@mgnieuwsbla- den.nl onder vermelding van AGENDA. deren, ouders en team. Ik neem afscheid op een hoogtepunt, ik had nog jaren kunnen blijven.” Wat maakt voor hem de Bethelschool uniek? De enorme betrokkenheid op elkaar - het er voor elkaar zijn. Dat heeft me echt geraakt.” De auto nomie als directeur zal hij wel missen. „Als di recteur regel je veel zelf. Nu neem ik een plek in in een organisatie. Maar daar heb ik ook bewust voor gekozen; ik heb 19 jaarde kar getrokken.” Op donderdag, de laatste schooldag voor de leer lingen van de Bethelschool, droeg Bert van der Mei symbolisch de school over aan zijn opvolger, Aart Jan Damsteeg. Welk advies heeft hij voor zijn opvolger? „Neem tijd voor je inwerkperiode, luister en kijk goed wat voor school dit is en pro beer onderdeel te worden van die gemeenschap.” De nieuwe directeur, Aart Jan Damsteeg, neemt het advies ter harte. „Dat is ook mijn eigen stra tegie - eerst een goede band opbouwen met het team en met de kinderen.” Dasjstjeg was zesjaar lang directeurvan de reformatorische Reho- bothschool in Capelle a/d IJssel. Wat sprak hem aan in de Bethelschool? „Het is een school met een behoorlijke onderwijsontwikkeling waar bij keuzes zijn gemaakt die ik op mijn huidige school ook gemaakt heb. In sommige opzichten is de Bethelschool daarin verder. Wat ik bijvoor beeld goed vind is dat de stof wordt afgestemd dragen in het oor nauwelijks meer zichtbaar is. We nemen even de proef op de som, zo’n gra tis test is immers zonde om niet uit te probe ren met zulke geavanceerde meetinstrumenten. Verbluffend snel verschijnt de uitslag op het gro te scherm. Nog geen reden voor een hulpmiddel blijkt uit het korte onderzoek. Maar zeker wel een adres om te onthouden voor de toekomst is onze eindconclusie. Bert van der Mei draagt symbolisch de school over aan zijn opvolger, Aart Jan Damsteeg. Foto: Carina Bergman 09.30 -16.00 uur Open Dag Computercursus sen Senioren - Computerleercentrum, Mau- ritslaan 55 20.00 uur Zonierklaverjassen - Het Zuidhonk 14.45 uur Soosmiddag senioren - Anne Frank- centrum 14.00 uur Bingo PCOB/KBO - Anne Frank- centrum 19.30 uur Filmavond senioren - Souburgh 13.30 uur Klaverjasmiddag senioren - Anne Erankcentrum 19.00 uur Zomerdrive Bridgeclub - Anne Erankcentrum ken kan de hele week via het nummer 0182 81 28 41." Wie graag iets te weten wil komen over de kwa liteit van zijn of haar hoorvermogen is altijd wel kom voor een gratis hoortest. Met daarna een recept van een KNO-arts vergoeden alle basis zorgverzekeringen minimaal 485 Euro voor aan schaf van een uiterst modem apparaatje. Onop vallend, omdat door nieuwe technologieën het Van vrijdagavond 16 juli 20.00 uur tot maan dagochtend 20 juli 5.00 uur rondt de provin cie Zuid-Holland de werkzaamheden af aan de N 456 tussen Waddinxveen, Moordrecht en Gouda. De toe- en afritten van de A 20 zijn dan afgesloten. De N 456 blijft bereikbaar vanaf de A 12. Er worden omleidingen ingesteld voor het doorgaande verkeer. Woningen en bedrij ven aan het afgesloten gedeelte blijven bereik baar voor bestemmingsverkeer. Bedrijventer rein Doelwijk is bereikbaar via de A 12. Het fietspad blijft open gedurende de werkzaam heden. Het bestuur van volleybalvereniging Nes- selande is druk bezig om een damesteam te formeren dat in de B-league een goed figuur slaat. De ploeg, die degradeerde uit de A- league, nam bij de laatste thuiswedstrijd af scheid van dë speelsters Eva Heerschap en Karen Knip. Esther van Berkel, Leora Donk, Dineke van Dijken, Kimberley Hogervorst, Lizzy Koole, Elena Neve, Anouk Schouten en Daphne van Werven zijn wel beschikbaar voor het nieuwe seizoen. Uit de eigen reser ves, die in de tweede divisie spelen, is Juliet te Mol toegevoegd aan de selectie. Ellen Knip maakte de overstap van Martinus 2, dat in de eerste divisie A het kampioenschap behaalde. Nienke Snelting speelde vorig seizoen in de B-league voor HAN Volleybal. De midden- speelster werd geselecteerd voor Jeugd Oran je, maar miste door blessures zowel het EK in Rotterdam als European Youth Olympic Fes tival in Finland. „Het bestuur is nog met een speelster in gesprek en verwacht hierover bin nenkort duidelijk te hebben”, laat secretaris/ perscoördinator Steef van Duin weten. Trainer/coach Elroy Bezemer is inmiddels opgevolgd door Willem Jan van Yperen. Hij wordt door de weeks geassisteerd door oud- speelster Ruth Heerschap. Sponsor GTI is on derdeel geworden van het Cofely-concern, waarna de ploeg uit Zevenhuizen haar naam heeft gewijzigd in Cofely-Nesselande. In de B- league heeft Halley zich teruggetrokken. De vrijgekomen plaats is ingenomen door HAN Volleybal, de vorige club van aanwinst Nien ke Snelting. op de kinderen en niet andersom.” De hervorm de Bethelschool heeft wel een iets andere achter ban dan zijn huidige reformatorische basisschool. „Ik denk wel dat dat een omschakeling is voor mij. Het toelatingsbeleid van de Bethelschool is bijvoorbeeld minder strikt dan die van de Bethel school. Maar daarmee doe je meer recht aan de evangeliserende functie. Het team heeft ook meer ervaring met de geloofsoverdracht aan kin deren die minder bekend zijn met het evangelie. Zelf wil ik ook breed staan in mijn kring en niet te strikt stellen dat een bepaalde kerk de waarheid heeft.” Speelde dat een rol bij de sollicitatie? Het is niet het hoofdmotief geweest maar het heeft wel meegespeeld.” Aart Jan Damsteeg zal overigens niet in Waddinxveen komen wonen. Daarvoor is hij teveel gehecht aan zijn huidige woonhuis dat tevens zijn hobby is: het 19e eeuwse Beijerinck- gemaal.in Capelle a/d IJssel. „Als je daar eenmaal woont, ben je voorgoed bedorven.” D r> Jaarlijks verloot Stichting Vonk een gratis jaarcursus onder degenen die hun aanmel- dingsformulier voor of op de open dag inle- veren. Ditjaar waren Daniëlle Verroen en mevrouw van de Vecht-Hageman de geluk- kigen. Uit de ingeschreven cursisten muziek en beeldend werd per categorie 1 winnaar ge- trokken. Daniëlle Verroen gaat een jaarcur- sus klarinet bij docent Bernd Jahn volgen en mevrouw van de Vecht-Hageman heeft zich ingeschreven voor een jaarcursus tekenen en schilderen bij Aleid Abels. i' WINDOW FASHIONS Bezoek ook onze website tdunv.ntenfinterieur.nl Wij helpen u geheel vrijblijvend een passende inrichting uit te zoeken, in ons adviesceittrumof bij u thuis. p 7 juli opende Evert Huisman (57) zijn eigen hoorstudio in het splinter- U nieuwe Gezondheidscentrum aan de Mozartlaan 2 in Waddinxveen. Zonder enige twijfel een aanwinst voor ons dorp om zo dicht bij huis terecht te kunnen voor advie zen, gehoormeting en alles wat daarbij komt kij ken. Al gauw blijkt de heer Huisman te beschik ken over alle diploma’s die hem tot vakaudicien bestempelen, met daarnaast een rijke ervaring over een periode van bijna 35 jaar in dit specialis tische vak. „Na verschillende eigen zaken in de regio te heb ben gehad en twee jaar een bevriende audicien te hebben geholpen die met ernstige medische pro blemen kreeg te maken, besloot ik aanvankelijk het allemaal wat rustiger aan te gaan doen. Maar ik bleek veel te gauw uitgekeken op de gerani ums,” vertelt Evert Huisman enthousiast. „Het simpele feit datje met je kennis anderen kan hel pen begon ik al snel te missen.” Hij vervolgt: „Mijn zusje, die in Waddinxveen woont, vestigde mijn aandacht op het feit dat er in Waddinxveen nog geen audicien gevestigd was. Ook wees ze mij op het nieuwe gezondheidscen trum aan de Mozartlaan, waar naast een aantal huisartsen voldoende ruimte is gecreëerd voor andere disciplines als fysiotherapie, een diëtiste, een priklaboratorium en de trombosedienst. We werden het snel met alle partijen eens, een profes sionele hoorstudio paste prima in het totale beeld van het centrum. Voorlopig start ik twee dagen per week, op dinsdag en woensdag van 9.30 tot 17.00 uur en verder op afspraak. Afspraken ma- Laminaat A Mark Huisman 06-22523389 FredZweere 06-53798137 info@menfinterieur.nl Zevenhuizen Telefoon 0180-632703 Fax 0180-328434 I BIT Tapijt Vinyl Marmoleum Woensdag 15 juli 2009 ERKEND persoonlijke benadering brede kennis goede service juiste prijs/kwuliteitsverhouding vrijblijvende offerte Wie graag iets te weten wil komen over de kwaliteit van zijn of haar hoorvermogen is altijd wel kom voor een gratis hoortest bij Hoorstudio Huisman. Foto: Martin Sharrott W W orige week dinsdag nam Bert van W e der Mei na 8 jaar afscheid als direc- teur van de Bethelschool, ‘s Morgens tK vroeg wachtte hem een erehaag bij de school. Samen met zijn vrouw Jeanet, ook werk zaam op de Bethelschool, werd hij per Trike op school afgeleverd. De verdere ochtend wachtte de scheidend directeur in elke klas een verrassing, ‘s Avonds was er een receptie voor ouders en andere genodigden. Van der Mei gaat aan de slag als on- derwijsadviseurbij Driestar Educatief. „Als advi seur begeleidt ik basisscholen bij diverse ontwik kelingen." In het afgelopen schooljaar werkte hij al parttime als onderwijsadviseur, en was hij part time directeurvan de Bethelschool. Nu wordt hij fulltime adviseur. „Ik heb dit niet bewust ge pland, was er niet naar op zoek. Het kwam min of meer toevallig op mijn pad. Ik reed een keer met iemand mee die vertelde over zijn werk als onderwijsadviseur en dat sprak mij wel aan.” Na een poosje te hebben mee gekeken, volgde het be sluit om de knop om te zetten. Na 32 jaar in het onderwijs. Ik ben ooit begonnen als onderwij zer aan een basisschool in Brakel. Later ben ik daar ook directeur geworden.” Bert van de Mei kijkt terug op een fijne tijd op de Bethelschool. „Het is een heel positieve gemeenschap van kin- io O

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 25