Bezopen Onderhoud hefbrug Colofon Eikenprocessierups Stratego aan de Gouwe Controle snelheid Aldus Olieman I I ii l i I I b Ramen Deuren Schuifpuien Gevels Serres Vouwwanden Ab WADDINXVEEN ALPHEN AAN DE RUN Produktieweg 17* Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl WADDINXVEEN WADDINXVEEN Lieftink WADDINXVEEN Wanneer neemt u de stap voor mm Beeld: PR Als het ministerie positief beoordeeld wordt nog dit jaar gestart met de bouw. SCHÜCO Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196,2740 AD Waddinxveen Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. plex onbewoonbaar verklaarde woningen. Het andere perceel is in het bezit van een projectont wikkelaar die er appartementen wil bouwen. De grens loopt nu nog als een zaagtand tussen de twee percelen. Door grondruil wordt een grens getrokken die de beide percelen in een rechte lijn van elkaar scheidt. nog meer bouwprojecten die stil liggen maar daar spelen ook andere zaken een rol, bijvoor beeld door langdurige bezwaarprocedures. Het bedrag dient in de prijs van de huizen verwerkt te worden." Projectontwikkelaar De Langen en Van den Berg Vastgoed ontvangt bij positieve beoorde ling door het ministerie van VROM 6500 euro subsidie per woning. Volgens de projectontwikkelaar dient dit bedrag besteed te worden aan promotie-activiteiten en een stukje herontwikkeling. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@rngnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. n delen van het Gouwebos zijn nesten van I de eikenprocessierups aangetroffen. De ter- I reinbeheerder heeft inmiddels alle nesten I verwijderd. Er kan nog enige overlast wor den veroorzaakt door oude, in de bermen achter gebleven, nestspinsels. Contact met de brandba ren van deze rups leidt voor de mens tot klachten, wordt ergens anders gestraald en geschilderd. De doorvaartbreedte van de waterweg (normaal 25 meter) is tijdens de werkzaamheden bij de brug tien meter smaller. Wegverkeer kan de brug tij dens de onderhoudsperiode niet gebruiken en wordt omgeleid via de N 11. I Voetgangers en fietsers kunnen gebruikmaken van een gratis pont. Deze vaart van maandag tot en met donderdag van 6.00 tot 22.00 uur, op vrij dag van 6.00 tot 1.00 uur, zaterdag van 9.00 tot 1.00 uur en zondag van 9.00 tot 22.00 uur. Op 19 oktober gaat de brug weer open voor alle verkeer. variërend van jeuk tot koorts. Voor honden kan aanraking met de brandbaren van de eikenpro cessierups dodelijk zijn. Snuffelen aan nestspinsels en ermee spelen zorgt voor een ernstige blootstelling aan de brandba ren. Op terreinen waar veel eiken voorkomen is het daarom verstandig de hond aangelijnd te hou den. de tijdelijke stimuleringsregeling kunnen stilge vallen projecten weer vlot getrokken worden. De gemeente is aan het inventariseren welke projecten in Waddinxveen hiervoor in aanmer king komen. Er geldt een aantal voorwaarden. Zo moet het duidelijk zijn dat de vertraging al leen te wijten is aan de economische crisis en niet door andere omstandigheden veroorzaakt wordt. Ook moet nog dit jaar gestart worden met de bouw. Het woningbouwproject aan de Mercuriusweg voldoet, zo stelt burgemeester Cremers, aan deze criteria. „Waddinxveen kent W W an 27 juli tot en met 18 oktober 2009 K voert de provincie Zuid-Holland groot onderhoud uit aan de hefbrug Gouwe- W sluis in Alphen aan den Rijn. De brug wordt gestraald en opnieuw geverfd. De water weg is op twee dagen na vrij bevaarbaar. Wegver keer wordt omgeleid. Fietsers en voetgangers kunnen gebruikmaken van een gratis pont. De Gouwe is vrij bevaarbaar, behalve op 27 juli en 14 oktober door het uithijsen en terugplaatsen van het beweegbare gedeelte van de brug. Dat Stimuleringssubsidie bouw Mercuriusweg p de hoek van de Zuidkade en de Jan- V Dorrekenskade-oost vindt binnenkort U een uitruil van stukjes grond plaats. Het gaat om twee percelen. Het ene perceel, gelegen aan de Jan Dorrekenskade, is in het bezit van de gemeente. Hier stond een com- p de Oranjelaan, vlak voor de Willem Alexanderschool, is onlangs een interessant bord- je opgehangen. Er staat op te lezen: 'In dit gebied geldt een alcoholver bod’. Nu is het mij nooit opgevallen dat ze op die school een drankprobleem heb ben. De kinderen zien er allemaal fris en fruitig uit. Ook het onderwijzend perso neel heb ik nog nooit waggelend over het schoolplein zien gaan omdat ze zich ‘s morgens eerst moed hebben in gedron ken voor alwéér een nieuwe schooldag. Het bordje kan ook bedoeld zijn voor de woonwijk achter de school. Een - op het oog - heel net villawijkje waar onder an dere een VVD-raadslid en een bestuurs lid van de Ondernemersvereniging wo nen. Op openbare dronkenschap heb ik hen nog nooit kunnen betrappen. En stil le drinkers lijken het mij ook niet. Of zouden de slemppartijen van de re dactie - die ook aan de Oranjelaan resi deert - toch teveel in het oog gesprongen zijn? In het verleden waren drank en jour nalistiek nogal eens met elkaar verbon den. Hoeveel journalisten hingen er niet aan de bar na afloop van het werk? En hoeveel verhalen zijn er aan de stamtafel tot stand gekomen? Dit gebruik is inmid dels wel een beetje aan het uitsterven las ik in het journalistenvakblad. Er komen steeds meer vrouwelijke journalisten die na het werk de kinderen bij de opvang moeten ophalen en geen tijd hebben voor een rondje in de kroeg. En aangezien de meeste mannen inmiddels ook een deel van de zorg voor kinderen en huishou den op zich genomen hebben, is ook voor hen het biertje-na-het-werk finito. Niete- min kun je het journaille toch nog wel eens aan een borreltafel treffen. Al vinden dergelijke bijeenkomsten tegenwoordig voornamelijk plaats in het Haagse Nieuw spoort. Waar politici en journalisten zich gezellig keuvelend mengen. Daar kun je dan ook soms heel interessante roddels opvangen. Helaas geldt daar de regel dat je niet mag citeren watje in dat dranklo kaal hoort. Het is dus zaak om de betref fende minister de straat op te sleuren en hem of haar onder het licht van een lan taarnpaal te vragen om die roddel nog een keer te herhalen. Hoezo bezopen!? e gemeente Waddinxveen heeft sub- W sidie aangevraagd om de bouw van U twintig woningen aan de Mercurius- weg te stimuleren. De subsidie is ge baseerd op de tijdelijke stimuleringsregeling wo ningbouwprojecten 2009, in het leven geroepen door het Rijk. Het maximumbedrag dat per wo ning aangevraagd kan worden is 10.000 euro. De economische crisis heeft er voor gezorgd dat de woningmarkt er slecht aan toe is. Mensen kunnen of durven niet meer te investeren. Met h ramenfahriek Het Regionaal Verkeershandhavingsteam van Politie Hollands Midden heeft woensdag 8 juli een snelheidscontrole met een radarwa- gen gehouden op de Noordkaie'^r werden tussen 09.00 en 15.00 uur gecontroleerd. Het aantal passanten was 1344 en h<jt aantal over treders 117. De hoogst gemeten snelheid was 78 krn/uur, terwijl de maximum snelheid op deze weg 50 km/uur is. De politie wil met deze snelheidscontroles de verkeersveiligheid vergroten. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Q Woensdag 15 juli 2009 I Lz

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3