Provincie steunt plan Boskoop voor Floriade Gemeente Nieuws II I mi I )ëningstijden iblieksbalie RUIMTELIJKE ORDENING u BEZWAAR CONTACT VERGUNNINGENLOKET UITVOERING SPEELRUIMTEPLAN BOUWZAKEN F B I Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen DEN HAAG/BOSKOOP BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAAG VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN ONTWERPBESTEMMINGSPLAN "COENECOOP III" TOEPASSING VOORKEURSRECHT VERLEENDE BOUWVERGUNNING MET ONTHEFFING BESTEMMINGSPLAN "HENEGOUWERWEG 113" fM fi i A -R tegie en Beleidsontwikkeling op telefoonnum mer 624 735. Hebt u een vraag over een vergunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Voor bouwvergunningen kunt u bellen met tele foonnummer 624832, voor alle overige vergun ningen met telefoonnummer 624833. Als u (uit gebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor het maken van een afspraak kunt u ook bellen met bovenstaande telefoonnummers. rek het Bentwoud-project weer vlot door in te zetten op de Floriade 2022. Dat is de strekking van een motie die de provinci ale staten in ruime meerderheid vorige week hebben aangenomen. De ontwikkeling van het Bentwoud zit een beetje in het slop door ge brek aan middelen. Door steun aan het Boskoop- se idee om hier in 2022 de Floriade te houden, kan het gebied toch groen blijven en verder worden ingevuld ten behoeve van natuur en recreatie. Vrijwel alle fracties steunden de VVD-motie met deze strekking. De Provincie zal daarom in over leg treden met de betreffende gemeenten, waar onder Boskoop, Waddinxveen en Zoetermeer met daarnaast Greenport Boskoop en de Neder landse Tuinbouw Raad, om het idee verder han den en voeten te geven. Initiatiefnemer en VVD-statenlid Willem Topper is enthousiast: "Dit is toch prima nieuws? Als we allemaal constructief meedenken, kan de Floria de 2022 eerst een prachtige plek binnen Zuid-Hol- land toebedeeld krijgen en een schitterend visite kaartje worden voor de Nederlandse Greenports. Daarnaast kan dit voorstel een positief duwtje in verwijderen van asbesthoudende mate rialen uit de woningen (07-07-2009). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopi ge voorziening indienen bij de Rechtbank 's-Gra- venhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo’n verzoek zijn kosten verbonden. geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. 20090121 Kouwe hoek 1, het oprichten van een brandstofverkooppunt zonder LPG (29- 06-2009); 20090123 Brederolaan 12 t/m 32, het gedeelte lijk veranderen van balustradebalkons (30-06-2009); 20090124 Koningin Wilhelminaplein 45, het ge heel vernieuwen van een lichtreclame- bak (01-07-2009). 20090126 Machtelderf 25, het plaatsen van een carport(03-07-2009). De volgende aanvraag om afgifte van een sloop vergunning is ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20090120 Jan Willem Frisoweg t.o. nr. 43, het slopen van een clubgebouw, opslag ruimten en aanwezige speeltoestellen (29-06-2009). De gegevens van deze aanvragen kunt u op af spraak inzien bij het Vergunningenloket, telefoon 624832 of624835. De volgende sloopvergunningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20090049 Henegouwerweg 48-84a, het verwij deren van metselwerk bij de entree en het verwijderen van de lift en lift schacht (07-07-2009); 20090100 Jacob Catslaan la, het geheel slopen van een pand (07-07-2009); 20090101 Onderweg 16, het slopen van diverse agrarische opstallen (07-07-2009); 20090102 Herculespad 1 t/m 13 (oneven) en Neptunuspad 14 t/m 24 (even), het B&W hebben op 30 juni 2009 ingestemd met het ontwerpbestemmingsplan “Coenecoop III”. Dit ontwerpbestemmingsplan biedt een actueel ruimtelijk kader voor de noordelijke kant van het bedrijvenpark Coenecoop. Toekomstige ontwik kelingen, zoals beoogd met het stedenbouwkun dig plan en het beeldkwaliteitplan, worden met dit bestemmingsplan mogelijk gemaakt en van een bindende regeling voorzien. Het plangebied Coenecoop III ligt aan de zuidoostzijde van de kern Waddinxveen, ten noorden van Coenecoop II. Het gebied wordt aan de westzijde begrensd door het spoor (Gouda - Alphen a/d Rijn) en San de oostzijde door de Kanaaldijk. In het noorden maken het scholencomplex, de sporthal, een wo ning en het tenniscomplex deel uit van het plan gebied. Ten zuiden van het plangebied liggen de bedrijvenparken Coenecoop I en II. Het bestemmingsplan is voor de nog te ontwik kelen gebieden globaal opgezet, op zo'n wijze dat bij de uitvoering van het plan voldoende flexibili teit bestaat. Voor het noordelijke en meest zuide lijke gedeelte is het plan meer conserverend van aard. Het ontwerpbestemmingsplan “Coenecoop III” ligt tot en met 19 augustus 2009, tijdens ope ningsuren ter inzage bij de Publieksbalie. Tevens is het plan raadpleegbaar via de gemeentelijke website: www.waddinxveen.nl. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn zienswijze over het ontwerpbestemmings plan naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden ge richt aan de gemeenteraad van Waddinxveen. Voor het indienen van een mondelinge zienswij ze kunt u contact opnemen met de Afdeling Stra- Op 17 juni 2009 heeft de gemeenteraad het be stemmingsplan “Vredenburghzone” vastge steld. Dit bestemmingsplan ziet op de ontwik keling van een natuurgebied ten zuidwesten van de kern Waddinxveen, globaal gelegen tussen de snelweg A12 en de Piasweg en ten zuidwes ten van de Rondweg. Voor het merendeel van de percelen binnen het bestemmingsplan “Vreden burghzone” heeft de gemeenteraad laatstelijk op 30 januari 2008 een voorkeursrecht van toepas sing verklaard. Op basis van artikel 3 en 9 van de Wet voorkeursrecht gemeenten is dit voorkeurs recht met de tijdige vaststelling van het bestem mingsplan geldig geworden gedurende 10 jaar na inwerkingtreding van het bestemmingsplan. En kele percelen binnen het bestemmingsplan wa ren echter niet opgenomen in het besluit van de gemeenteraad van.30 januari 2008. B&W maken daarom bekend dat de gemeenteraad op de res terende percelen, waarvoor nog geen voorkeurs recht gold, in haar vergadering van 17 juni 2009 een voorkeursrecht van toepassing heeft ver klaard. De wettelijke grondslagvoor de toepas sing van het voorkeursrecht is artikel 3 Wet voor keursrecht gemeenten. Het voorkeursrecht heeft een geldigheidsduur van 10 jaar na inwerkingtre ding van het bestemmingsplan. Het besluit en bij behorende stukken liggen met ingang van 6 juli 2009 tijdens openingsuren voor een ieder koste loos ter inzage bij De Publieksbalie. Voor inzage buiten openingstijden kunt u een af spraak maken met mw Van Schaik via telefoon nummer 624 725. Het besluit van de gemeente raad treedt in werking één dag na publicatie in de Staatscourant. Publicatie in de Staatscourant heeft plaatsgevonden op 6 juli 2009. Belanghebbenden kunnen gedurende een termijn van zes weken ingaande de dag na dagtekening van de bekendmaking in de Staatscourant, dus tot en met 14 augustus 2009, een bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad van Waddinxveen. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan tevens een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Den Haag, t.a.v. Sector Bestuurs recht, "voorlopige voorzieningen”, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De eigenaren en beperkt za kelijk gerechtigden die betrokken zijn bij het be sluit worden via een kennisgeving op de hoogte gesteld van het besluit. De volgende bouwvergunning is verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20090070 Brugweg 57, het plaatsen van een brug (07-07-2009). Omdat deze vergunning met gebruik van een ontheffingsprocedure is verleend kan iedereen die tegen het ontwerpbesluit zijn zienswijze naar voren heeft gebracht of kan aantonen dat hij re delijkerwijs hiertoe niet in staat is geweest, tegen het besluit binnen zes weken na deze bekendma king beroepinstellen bij de rechtbank Den Haag. Als een beroepschrift is ingediend, kan de voor zieningenrechter van de rechtbank Den Haag een voorlopige voorziening treffen. Hieraan zijn grif fierechten verbonden. Meer informatie hierover bij de rechtbank Den Haag, of via www.recht- spraak.nl. Hét adres is: Rechtbank Den Haag, sec tor bestuursrecht, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Vanaf 9 juli 2009 ligt gedurende zes weken, het op 1 juli 2009 door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan “Henegouwerweg 113” voor een ieder tijdens openingsuren ter inzage bij de Publieksbalie. Ook is het plan digitaal raadpleeg baar via de gemeentelijke website www.waddinx- veen.nl. Dit bestemmingsplan maakt het moge lijk om het hoveniersbedrijf, dat thans is gevestigd op het adres Henegouwerweg 113a, naar het per ceel Henegouwerweg 113 te verplaatsen. Het be stemmingsplan geeft een gedetailleerde bestem ming voor het hoveniersbedrijf en heeft enkel betrekking op het perceel Henegouwerweg 113. Het plangebied ligt aan de oostzijde van de Gou we en wordt begrensd door de Henegouwerweg, de naaste percelen van Henegouwerweg 113 (nrs. 112 en 113a) en de achtergrens van het perceel Henegouwerweg 113, zijnde de grens met Groe ne Hart. Gedurende de termijn van terinzageleg- ging kan beroep worden ingesteld tegen het be sluit tot vaststelling van het bestemmingsplan bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State door: - een belanghebbende die tijdig een zienswijze tegen het ontwerpbestemmingsplan bij de ge meenteraad naar voren heeft gebracht; - een belanghebbende aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten, dat hij niet zijn zienswij ze naar voren heeft gebracht bij de gemeente raad tegen het ontwerpbestemmingsplan. Beroepschriften moeten worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Dege ne die beroep heeft ingesteld kan een verzoek om voorlopige voorziening indienen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Het bestemmingsplan treedt in werking een dag na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast het instellen van beroep ook een voorlopige voorziening is gevraagd. In dat geval treedt het besluit niet in werking tot op dat ver zoek is beslist. de goede richting geven richting verdere ontwik keling Bentwoud. Bentwoud wordt zo een fan tastisch nieuw én groen visitekaartje van onze mooie provincie Zuid-Holland! De bewoners van onze provincie verdienen die mooie ruimte om te kunnen ontspannen en recreëren.” Topper wijst erop dat op deze wijze - met de Flo riade - eerder goede resultaten zijn geboekt in bijvoorbeeld Amsterdam (Gaasperdam) en de Haarlemmermeer. Ook hier zijn prachtige land schappen en natuur gerealiseerd. Bovendien is de Floriade in het Bentwoud een hart onder de riem voor de Greenport Boskoop; een van de econo mische speerpunten van de provincie waarvoor het college van GS zich, inzet. Boskoop lobbyt al een poos voor het Floriade-plan maar vond tot nu toe geen gehoor. Althans niet bij de buurgemeen ten. Provnciale steun is een leu ke opsteker. De Kamer van Koop- handel is ook een groot voorstander van het Boskoop- se initiatief. W In 2006 is het speelruimteplan vastgesteld door de gemeenteraad. De gemeente is op dit moment be zig met de uitvoering van de derde fase. Voor de speellocatie Woubrechterf gaat de gemeente in eerste instantie het voetballen versterken. Er wor den hekken, ballenvangers en doelen geplaatst/ verplaatst. Er wordt daarom een deel van de hees ters verwijderd en de tafeltennistafel met onder grond wordt weggehaald. Voor vragen kunt u te recht bij de heer H. Visser via telefoonummer Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden 624 847 Op pagina 5 van de Gemeentegids 2009 staat vermeld: ‘om de wachttijden te verkorten, hanteren we in de maanden mei, juni en juli ruimere openingstijden’Daarbij staat een verwijzing naar de gemeentelijke website voor meer informatie Deze tekst is niet meer actueel. De openings- tijden blijven zoals ze zijn. Om toch meer te doen aan de wachttijden zijn er tijdens de avondopenstelling vier in plaats van drie ba- lies open. De belangrijkste wijzigingen zijn echter dat u nu digitaal een afspraak kunt maken voor een bezoek aan de balie. U wordt dan binnen vijf minuten geholpen. Meer info daarover vindt u de site van de gemeente. U kunt voor het maken van een afspraak ook bellen naar de Publieksbalie, 624 500. cuhuu», Ook kunt u veel producten, zoals het aanvra- gen van uittreksels of het doorgeven van een verhuizing volledig digitaal afhandelen in de webwinkel van de gemeente U hoeft daar voor niet meer naar het gemeentehuis te ko- men. U heeft dan wel een DigiD inlogcode nodig. WEKESttOVOOTVVADONXVEEN T ~7 Woensdag 15 juli 2009

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 7