Agenda Be Fair begint uit tegen Berkel In l'l „I Netwerken centraal bij 'Gouwe zaken I Tweede boek Pieter Frijters a O j k A -I Woensdag 22 juli Vrijdag 24 juli Woensdag 29 juli Donderdag 23 juli Dinsdag 28 juli vv waddinxveen ook Berkel Cambodjaans spreekt ze niet, ze is ook nog nooit in het land geweest. Toch gaat de 33jarige Marjonne ke de Bas twee jaar in Cambod ja wonen, in de hoofdstad Phnom Penh. Op 31 augustus vertrekt ze. WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Door Carina Bergman Door Ton van Bemmel ST „Mijn laptop met muziek, een fotoboekje met fo to’s van familie en vrienden, mijn bijbel en mijn muziekboek. Ik zal daar vast wel weer een gitaar op de kop kunnen tikken.” En wat zal ze straks het meest missen? Door de email blijf je natuur lijk in contact met elkaar hoewel ik kaarten ook fijn zou vinden, die kun je ophangen in je kamer. Het meest zal ik mijn neefjes van 5 en 8 missen. Die groeien nu zo hard en zijn nog niet zo vaar dig met email. Verder zal ik de contacten missen: even gezellig een kopje thee bij iemand drinken of met vrienden eten. En hagelslag!” Matjonneke zal het thuisfront regelmatig op de hoogte houden van haar doen en laten in Cam bodja. Daarvoor is een speciale thuisfrontcom- wordt dan in Boskoop 'De Klassieker’ gespeeld: Floreant-Be Fair. Een derby die altijd goed is voor spektakel met veel publiek. zijn voor vele bedrijven nu belangrijker dan ooit. Daarop wil het ICW inspelen, door in oktober een dag te organiseren waar ondernemers elkaar ontmoeten en kijken of samenwerking mogelijk is. Tijdens deze 'business to business bijeenkom sten’ kunnen ondernemers bekijken of zij voor el kaar iets kunnen betekenen en daarmee mogelijk nieuwe klanten verwerven. Naast sprekers en een plenaire sessie zullen er ook workshops worden gehouden en zal er een ondernemersmarkt worden opgezet. Het ICW heeft voor dit evenement zelf ook samenwerking gezocht met hun collega Raad voor Handel, Indu- In de bekercompetitie van het seizoen 2009- 2010 krijgt Be Fair in augustus achtereenvolgens te maken met de zondagclubs Donk (thuis) en Haastrecht (uit) en DSO-zaterdag (uit). 14.00 uur Bingo PCOB/KBO - Anne Frankcentrum 19.30 uur Filmavond senioren - Souburgh 20.00 uur Zomerklaverjassen - Het Zuidhonk 19.30 uur Concert Operettekoor Cantara - Souburgh 19.30 uur Zomerzangavond - Gebouw De Hoeksteen 19.00 uur Zomerdrive Bridgeclub - Anne Frankcentrum 10.00 uur Fietstocht senioren - Anne Frankcentrum 10.00 uur Lange wandeltocht - Anne Frankcentrum 14.30 uur Soos Zomerbingo - Anne Frankcentrum In de vierde klasse C begint Waddinxveen met een thuiswedstrijd tegen Bodegraven. Er volgen dan twee uitpartijen, eerst naar Gouderak en ver volgens naar Cabauw. Na de wedstrijden tegen Haastrecht thuis en Stol wijk uit zal de vorig seizoen zo succesvolle ploeg van Edwin de Bruin al weten hoe de vlag er voor hangt. In het bekertoernooi heeft Waddinxveen zwaar geloot. De geel zwarten, met periodetitel gepromoveerd naar vierde klasse, krijgen achtereenvolgens de derdeklassers BVCB (uit) en Berkel (thuis) en speelt tenslotte in en tegen tweedeklasser Nieu- werkerk. missie in het leven geroepen. „Die verspreidt een nieuwsbrief en regelt allerlei zaken voor mij in Nederland.” De nieuwsvoorziening is vooral ge richt op de mensen die haar reis financieel steu nen. Marjonneke moest zelf zorgen voor de fi nanciering van haar reis-en verblijfskosten. In de afgelopen maanden is ze dan ook druk bezig ge weest met het werven van sponsors. Inmiddels is dat bijna rond, maar nog steeds zijn giften wel kom. „Wat teveel wordt gegeven, komt in het project zelf terecht.” Meer informatie over het werk van Marjonne ke in Cambodja en over de mogelijkheden om dit financieel te steunen is op haar website: http:// marjonnekedebas.wordpress.com te vinden. strie en Dienstverlening (RHID) te Gouda. Hier door krijgt deze netwerkbijeenkomst een meer regionaal karakter, temeer daar ook de Kamer van Koophandel hieraan ook haar medewerking heeft toegezegd. „Het exacte programma is nog niet vastgesteld, maar door de samenwerking met de leden van het RHID en de Kamer van Koophandel in com binatie met goede sprekers, belooft dit weer een groots evenement te worden”, zegt mede-organi- sator Roel Visser. De bijeenkomst zal in oktober op een centrale lokatie in de Coenecoop plaats vinden. Uw activiteit ook in deze agenda? Stuur vóór vrijdag 12.00 uur een emailbericht met daar in datum, tijdstip, naam en locatie van de ac tiviteit naar weekbladvoorwaddinxveen@mgnieuwsbla- den.nl onder vermelding van AGENDA. 'Het meest zal ik mijn neefjes missen' et Industrieel Contact Waddinxveen ICW) gaat in oktober een evenement organiseren onder de naam ‘Gouwe Zaken’, waarbij ondernemers worden aangezet om extra veel aandacht te besteden aan netwerken, samenwerken en marketing. Vorig jaar organiseerde het ICW het zo geslaagde ‘Wad dinxveen in bedrijf’, waarbij het accent lag op per- soneelswerving. In deze economische mindere periode heeft dat onderwerp een wat lagere pri oriteit gekregen, maar netwerken en marketing Door Bert J. Woudenberg WADDINXVEEN e Waddinxvener Pieter J.G. Frij- ters heeft zijn tweede boekge- U publiceerd met ervaringen uit zijn dagelijkse praktijk. ‘Mees ter over je gedachten' is de titel van het boek dat boordevol informatie staat en talrijke tips geeft om slapeloosheid, angst en burn-out te voorkomen. In het door Uitgeverij Archipel in Nederland (Amsterdam) en België (Antwerpen) uitge geven boek (136 pagina’s) leert Pieter Frij ters, die aan de Peuleyen woont en aan de Mozartlaan zijn werkruimte heeft waar hij al meer dan tienduizend mensen heeft ge coacht in kleine groepen, de lezer om zijn denken als een bedrijf te managen. Na een korte uitleg over het brein, de zintui gen, denkpatronen en gedrag, laat de Wad dinxvener met behulp van voorbeelden en praktijkoefeningen in het boek op een hel dere manier zien hoe iemand zijn gedachten de baas kan worden en hersenspinsels geen kans geeft. Pieter Frijters, die in 2000 met zijn eerste boek ‘Van Fobie naar Vrijheid’ (dat een best seller werd) debuteerde, startte zijn loopbaan als communicatietrainer en werd daarna on dernemer. Nadat hij zijn eigen burn-out en angsten wist te overwinnen, ontwikkelde hij Mind Tuning. Van Frijters Mind Tuning BV is hij de direc- teur-eigenaar. Met zijn websites spreek.nl en mindtuning.nl is hij al jarenlang trend setter op het gebied van presentatietrainin- gen en de aanpak van onzekerheid, angst en burn-out. Pieter Frijters, die via zijn website vipcoach- ting.nl veel topmanagers begeleidt en ge sprekspartner is van veel CEO’s en onder nemers bij het aanscherpen van hun visie en het nemen van belangrijke beslissingen, geldt intussen als een fenomeen in de wereld van managementtrainers: bevlogen, radicaal en met een ‘no nonsense’ aanpak. ‘‘De manier waarop jij denkt, bepaalt hoe je functioneert in je werk en privé-leven,” aldus Pieter Frijters op de omslag van zijn oranje kleurig boek. “Soms slaat denken om in pie keren en wordt je blik op de wereld ernstig vertroebeld: depressieve gedachten kunnen leiden tot slapeloosheid, angst en zelfs burn- out.” aar baan heeft ze opgezegd en deze weken is ze druk met overal afscheid I nemen: van haar vrienden, familie I en kerkelijke gemeente. De komende twee jaar zal ze hen niet zien, tenzij ze zelf naar Cambodja komen. „Ik zal daar best even tijd no dig hebben om te wennen; aan het land, de men sen en de eenvoudige omstandigheden. En als je dan tussentijds terugkomt, is het zo’n omschake ling elke keer." In Cambodja gaat Marjonneke lokale mensen trainen voor de hulpverlening aan seksueel mis bruikte kinderen. Dit komt veel voor in het land. Marjonneke: „Dertig procent van alle prostituees is onder de achttien jaar. Soms verkopen moeders hun eigen kind aan een bordeel. Er is veel prosti tutie in Cambodja. Alleen al in Phnom Penh zijn er zo’n 15.000 prostituees op een totale bevolking van 12 miljoen inwoners in Cambodja, dat is echt veel! Het is een bepaalde cultuur. Zo schijn het normaal te zijn dat een vader zijn zoon, zodra hij een jaar of 16 is, meeneemt naar een bordeel.” Marjonneke wordt via Mercy Team Internatio nal uitgezonden. Deze christelijke organisatie is in meerdere landen actief met verschillende pro gramma’s. Marjonneke zal een huis delen met drie anderen die ook in dienst staan van Mer cy Team. Marjonneke: De één houdt zich bezig met een project voor straatkinderen, een ander geeft op het platteland voorlichting over aids.” Is dit werk er op gericht om mensen te bekeren? „Nee, het gaat allereerst om de hulpverlening. Mercy Team wil vanuit een christelijke levens overtuiging goed doen. Maar de mensen hoeven niet christelijk te zijn of te worden om geholpen te worden. Ik ben ook niet zo’n preker. Ik hoop wel de mensen door mijn manier van leven iets te laten zien van Christus.” Voor zichzelf ziet ze het als een leuke uitdaging. „Ik hou van verande ring. Daarnaast wil ik graag iets voor anderen be tekenen.” De hoeveelheid bagage is maar beperkt voor een reis van twee jaar. Wat zit er in ieder geval in? WEXBLADVOORV/ADD'NXVEEfL I 1 1 Woensdag 22 juli 2009 I JL JL e Fair opent op zaterdag 5 september de nieuwe competitie met een uitwed- strijd tegen Berkel. Een week later in de eerste thuiswedstrijd krijgt de club van 't Suy t het uit de tweede klasse gedegradeer de Leonidas op visite. Sivieo ‘60 uit en BSC ‘68 thuis zijn de volgende partijen waar Be Fair zich op kan richten. In de eerste week van oktober dient wedstrijd nummer vijf zich aan. Al vroeg in het seizoen De 33jarige Marjonneke de Bas gaat twee jaar in Cambodja wonen, in de hoofdstad Phnom Penh. Zij gaat lokale mensen trainen voor de hulpverlening aan seksueel misbruikte kinderen. Foto: Martin Sharrott Door Ruud Groot I -

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 11