h Nieuw bureau Discriminatiezaken A dus 0 ieman II I Herrie In dit gebied geldt Colofon Auto gestolen van erf i Verkeerd nummer f I I 3 Ziekenhuis WADDINXVEEN WADDINXVEEN VERVOLG VAN VOORPAGINA remers: „De overlast is onaanvaard- WADDINXVEEN WADDINXVEEN I Aanpak grieppandemie Overlast onaanvaardbaar Foto: Carina Bergman Door Tim Tempelaars Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196,2740 AD Waddinxveen dewerkers van de gemeente zullen opgenomen worden - is vooralsnog niet openbaar Of het noodzakelijk is om bepaalde groepen men sen met voorrang te vaccineren wordt bepaald zodra hiervoor landelijk of regionaal beleid is. patiënten worden in isolatie verpleegd. Voor alle ziekenhuismedewerkers die direct in aanraking komen met de patiënten gelden extra bescher mende maatregelen. Om het virus te bestrijden is een goede samen werking tussen (regionale) hulpverleningsinstan ties van groot belang. Binnen de regio Hollands Midden heeft het GHZ samen met andere zieken huizen, verpleeghuizen, GGD, het bureau voor Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen (GHOR) en de huisartsen een pandemie- plan opgesteld. Dit plan is opgesteld in samenspraak met het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en beschrijft de regionale aanpak van een pandemie. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@rngnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Redactie Saida Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) is goed voor bereid op Mexicaanse griep, zo meldde het zie kenhuis maandag. Draaiboeken zijn klaar voor gebruik en extra beschermende middelen zijn voldoende op voorraad. De grote extra voorraad beschermende middelen bestaat uit mondkapjes, schorten en handschoenen. Het GHZ staat klaar voor de mogelijke opvang van grote aantallen patiënten. Alle opgenomen Maandag 20 juli werd tussen 15.45 en 16.10 uur een auto vanaf een erf aan het Noordein- de gestolen. Terwijl de bewoners op het erf aan het werk waren, wist iemand ongezien de woning binnen te komen. De deur van de woning zat wel dicht, maar niet op slot. In de woning werd de autosleutel gevonden en weggenomen evenals een portemonnee. De bewoners die maar even geen zicht hadden op hun auto zagen later dat deze niet meer op zijn plek stond. De auto, een zwart Volkswa gen Passat Tdi 103, staat inmiddels gesigna leerd als gestolen. De politie verzoekt getui gen zich te melden via 0900 - 8844. In het artikel over Hoorstudio Huisman vo rige week, stond een verkeerd telefoonnum mer vermeld. Dit moet zijn: 0182-612841. ten of vragen terecht bij het Bureau Discrimi natiezaken. Het bureau heeft gespecialiseerde consulenten in huis en kan klachten behandelen of eventueel doorverwijzen. De start is voortva rend. „In de regio Hollands Midden/Haaglanden is het aantal gemelde klachten al verdrievoudigd", vertelt Ankoné. Waddinxveen is na Schoonhoven, Voorschoten en Reeuwijk de vierde gemeente in de regio Hol lands Midden/Haaglanden die de overeenkomst ondertekent. Ook in de andere regio’s worden overeenkomsten als die in Waddinxveen gete kend. „Uiteindelijk moeten we dan een landelijk dekkend netwerk krijgen”, aldus Ankoné. Cremers steunt de activiteiten van het nieuwe bu reau en benadrukt dat het niet alleen een integra tievraagstuk is. „Het gaat hier net zo goed om leeftijdsdiscriminatie en seksuele discriminatie. Ik hoop dat de inwoners van Waddinxveen zich door middel van dit meldpunt vrijer voelen om vermoedens van discriminatie of ongelijke be handeling te melden.” Contact zoeken met het bureau kan op verschillende manieren. Er kan gratis gebeld worden naar 0800-3218686, maar het bureau is ook via de mail te bereiken: bureau@ discriminatiezaken.nl. Ook is er op de site www. discriminatiezaken.nl een meldingsformulier te vinden, Ook de plaatselijke middenstand is gevraagd mee te denken over de oplossing van deze problema tiek. De winkeliers doen hun best om de leeftijds grens te handhaven, zo weten de beide bestuur ders. Maar het gaat ook om het stunten met de prijzen van kratten bier en breezers. Burgemees ter Cremers wil wel benadrukken dat het plan van aanpak niet gericht is op het doen verdwijnen van de jongeren uit de Zuidplas. „Het zijn wel onze jongeren, ze horen in die wijk en hebben het recht er te verblijven. We moeten hen dan ook de mogelijkheden bieden zich te ont plooien en hun grenzen te verkennen op allerlei gebied. Dat is puberteit, dat overkomt ook onze eigen kinderen. Maar bij opvoeding hoort ook grenzen stellen.” speeddaten met de hangjongeren. „Het vijand denken kan hierdoor over een weer doorbroken worden,” stelt wethouder Gerts. „Het zijn in beginsel geen criminele jongeren,” vult Cremers aan. „Het alcoholgebruik is echter een groot probleem, dan zijn de jongeren ook niet meer aanspreekbaar op hun gedrag. Daarom heb ben we in verschillende delen van Waddinxveen een alcoholverbod ingesteld. Wie dit overtreedt krijg een boete en een brief voor de ouders.” baar geworden, dit moet tot aan- vaardbare proporties worden terug gebracht.” Het plan van aanpak is ge baseerd op landelijke ervaringen en is in de eerste plaats gericht op gezamenlijkheid. „Er zijn meer dere partijen beroepsmatig bezig met deze pro blematiek: politie, jeugdzorg, gemeente. Maar de effectiviteit neemt sterk af als dat niet in geza menlijkheid gebeurt.” Cremers vervolgt: „De inzet van politie is in dit alles cruciaal. Er moeten grenzen gesteld worden en dat moet zichtbaar gemaakt worden op straat. De politie zal meer aandacht hebben voor inzet en zichtbaarheid.” Er wordt ook een speciaal poli tieteam samengesteld die zich richt op jeugdover- last in Waddinxveen en een aantal omringende gemeenten. De jongeren worden individueel benaderd door de ketenpartners, en niet als groep. Er wordt per jongere gekeken naar schoolresultaten, arbeidssi tuatie en thuissituatie. Wethouder Dorenda Gerts licht toe: „De jonge ren die echt opvallen in de groep gaan we inten sief begeleiden om verder afglijden te voorkomen. Dit is gericht op schoolverzuim en een stuk op voeding. De meiden in de groep krijgen ook spe ciale trainingen aangeboden. Zij zijn nogal eens betrokken bij seksuele handelingen in de openba re ruimte, waarbij zij de zwakke schakel vormen. Dit heeft vaak te maken met een laag zelfbeeld.” Het plan van aanpak is ook gericht op het herstel len of versterken van het vertrouwen in de over heid door omwonenden. Daarnaast wordt om wonenden de mogelijkheid geboden om te gaan e interne organisatie van de gemeen- te Waddinxveen bereidt zich voor op een grieppandemie. Tijdens een griep- pandemie kan de continuïteit van de bedrijfsvoering onder druk komen te staan door personeelsuitval. Daarom wordt er een plan van aanpak opgesteld. Daarin wordt vastgelegd welke diensten overeind moeten blijven, zoals de brand weer, en welke mensen taken van elkaar kunnen overnemen in geval van nood. Burgemeester Cremers: „De verwachting is dat de Mexicaanse griep in het najaar in kracht zal toenemen. Hier moeten we goed op voorbereid zijn, uitgaande van ‘worst-case’ scenario’s.” Het plan van aanpak - waarin ook namen van me- urgemeester Bert Cremers heeft maan- dag zijn handtekening gezet onder een uitvoeringsovereenkomst om de HhuF start van het Bureau Discriminatieza ken Hollands Midden en Haaglanden te bekrach tigen. Ook de directeur van het bureau, Gert-Jan Ankoné, zette zijn handtekening onder de over eenkomst. De start van het bureau vloeit voort uit de lande lijke campagne van de Rijksoverheid. Cremers is enthousiast over het nieuwe bureau. „Door mid del van het bureau is het mogelijk bepaalde groe pen en of individuen aan te spreken op hun ge drag in de samenleving. Er zijn namelijk geregeld groepen of individuen die zich niet serieus geno men voelen of het gevoel hebben dat ze er niet bij horen. We kunnen nu de klachten in beeld bren gen en die kunnen we nu gaan aanpakken.” Bo vendien ziet de burgemeester het als een voordeel dat Waddinxveners nu niet meer direct naar de politie hoeven te stappen om zaken met betrek king tot discriminatie te melden. „Misschien is dat toch een te hoge drempel voor veel mensen.” De werkelijke start van het bureau vond al eerder plaats dan afgelopen maandag. Vanaf 1 juli kun nen inwoners van Waddinxveen met hun klach- ■A aandagavond zag ik op HW sx het journaal beelden van I de camping in Nijmegen. W In groten getale waren ze weer neer gestreken - de deelnemers aan de Wandelvierdaagse. Een beetje gespan nen, de rugzak nog eens controleren of al les er in zit, maar ook genietend van het samenzijn met mensen die allemaal het zelfde doel voor ogen hebben. Nou ja, al lemaal... het journaal liet ook jongeren aan het woord die helemaal niet van plan waren om te gaan wandelen. Nee, ze kwamen voor de sfeer; lekker feestvieren op de camping. Hm. Leuk voor de deel nemers: ben je lekker vroeg je nest inge doken omdat de wekker om vijf uur gaat, lig je de halve nacht wakker van de sfeer- proevers. Ik moest denken aan het verhaal dat ik hoorde van een ME'er. Hij vertelde dat ze bij elke demonstratie in Den Haag, over welk onderwerp dan ook, telkens dezelf de groep herrieschoppers tegen komen. Of het nou boeren zijn die protesteer den tegen bepaalde milieuwetten of mi lieuactivisten tegen kernenergie - links of rechts maakt geen verschil. Elke keer loopt er een groep van zo’n 150 man mee die probeert zoveel mogelijk rotzooi te trappen. Met vooral een grote voorlief de om de ME met van alles te bekogelen. Het doel van de demonstratie doet er ver der niet toe. Ook in Waddinxveen hebben we zo’n groep herrieschoppers. Een groot deel van de jongeren in de Zuidplas geeft geen enkel probleem. Vaak vinden ze het fijn om een beetje rond te hangen samen - thuis kijken je ouders je de hele tijd op de vingers. Het doel is samenzijn. Maar er is ook een groep, 83 jongens en meiden to taal, voor wie samenzijn alleen maar sa men kan gaan met rotzooi maken en overlast geven. Of het nou in de Zuidplas is of in het Wamaarplantsoen, dat doet er verder niet toe. Overal moeten er ver nielingen aangericht worden, drankfles sen achtergelaten worden en ruiten inge gooid worden. Gevolg: alle activiteiten voor jongeren, waaronder de JOP, krij gen er een slechte naam van. Het wordt dus tijd dat de wandelaars hun feestvier ders, de demonstranten hun rotzooitrap- pers en de jongeren hun overlastgevers de wacht aan zeggen. In verschillende delen van Waddinxveen is een alcoholverbod ingesteld. Wie dit overtreedt krijgt een boete en een brief voor de ouders. WEEKBLAD.VOOR WADDINXVEEN I O Woensdag 22 juli 2009 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3