Tsjernobylkinderen op bezoek in waddinxveen Toernooi in Franse stijl Auto te water r verblijfs- toerisme in Groene Hart groeit I I i 1 Onze kenmerken:^ i i i 1 Eb J|b»> ft Nieuwe sponsors REGIO WADDINXVEEN/GOUDA REGIO WADDINXVEEN v>a. 50 Door Fred Spoor T '■ERKEND Laminaat Gordijnen Horren Binnen buiten- zonwering £-5^ Tapijt Vinyl lik Marmolenm Hij vervolgt: „Verder is er natuurlijk geld nodig, best veel geld. Er ligt een begroting op tafel van zo’n 25.000 euro. Daar zit alles in. De reiskosten, visa, verzekering, inentingskosten, tolk en ga zo maar door.” lieren bedacht men een origineel plan door de to tale begroting te delen door het aantal kilometers van de reisafstand tussen de twee dorpjes in Wit- Rusland en onze regio. Het betekent dat u voor iedere 12,50 euro een ki lometer va de reis voor uw rekening neemt. Bijdragen zijn welkom op ING rekeningnummer 66 957 4910 tén name van SHT GW (Stichting Hulp aan Tsjernobylkinderen Gouda Waddinx- veen) in Waddinxveen, onder vermelding van ‘sponsoractie’. De vrijwillige inzet van de gastoudergezinnen én andere betrokkenen verdient alle steun in het be lang van de kinderen die straks zeven zorgeloze weken tegemoet gaan. Anja, Theo's echtgenote, toont wat foto’s van de leefomstandigheden in de dorpjes waar de kinde ren vandaan komen, waar nog gekookt wordt op houtkachels of fle’ssengas. Waar de winters on barmhartig toeslaan met temperaturen ver onder de min dertig graden. Natuurlijk hoopt de werk groep op nieuwe sponsors, bedrijven die zich het lot van deze kinderen aantrekken. Voor particu- De bestuurder van deze personenauto had maandag kennelijk te laat door dat de Hooge- veenseweg in de richting Boskoop, ter hoogte van Rijnwoude was afgesloten. De automo bilist trachtte te keren, maar deed dat derma te ongelukkig dat de nog nieuwe personenau to achteruit in de sloot gleed. De auto moest door een bergingsbedrijf op het droge wor den gezet. ‘is, door een breder doelgroep kan worden bereikt”, zegt organisator Jan Uitterhoeve. Veel deelne mers komen uit Waddinxveen, maar er zijn ook inschrijvingen gekomen uit Moerkapelle, Zeven huizen, Boskoop en Rotterdam. Het gehele toer nooi is in Franse stijl. „De Franse wijn en de Fran se chansons zullen zeker niet ontbreken en er is een speciale baan aangelegd voor het petan que, de Provencaalse variant van het jeu de bou les spel. Daarnaast kan men deelnemen aan een prijsvraag waarbij de vragen gerelateerd zijn aan de Tour de France en mag de winnaar een week end rijden in een Franse cabriolet. De Gouwe Smash heeft na de gedwongen verhui- gr Bezoek ook onze website www.menjinterieur.nl Wij helpen u geheel vrijblijvend een passende inrichting uit te zoeken, in ons adviescentrum of bij u thuis. zing van het Warnaarplantsoen naar de Kanaal dijk een grote terugval gekend in het ledenaantal, maar de laatste tijd is de belangstelling voor het nieuwe tennispark zo groot, dat het ledenaantal weer explosief is gestegen. „Dit komt mede door de ‘opstap-cursussen, die we elk jaar organiseren en we zijn als tennispark op de Kanaaldijk ook beter zichtbaar”, zegt Uit terhoeve. „Gebleken is dat gezelligheid absoluut niet onder de verhuizing heeft geleden. Integen deel, het trekt juist nieuwe leden aan”, aldus de organisator. Het ActaClean dubbeltoernooi duurt tot en met 2 augustus, dan worden alle vijftien fi nales gespeeld. lij en dankbaar zijn de leden van de Stichting Hulp aan Tsjernobylkinde- ren Gouda/Waddinxveen. Op 26 sep- tember komen, na vele jaren, weer 28 kinderen uit Luthky en Fjedory naar onze regio voor een verblijf van zeven weken bij gastouders. Met de Hollandse bus, die de lange route van zo’n 2.000 km aflegt, komen twee schooljuffen mee zodat het onderwijs in die periode gewoon door kan gaan. Najarenlange onderhandelingen met de over heid in Wit-Rusland door politici en ambtenaren van Buitenlandse Zaken is er opnieuw overeen stemming bereikt over de voorwaarden die de re gering in Belarus aan de reis had verbonden. De landelijke organisatie LPHT (Landelijk Platform Hulp aan Tsjernobylkinderen) heeft daar uiter aard een belangrijk steentje aan bijgedragen. Zeven weken genieten voor kinderen die even uit de dagelijkse zorgen van het nog altijd aanwezige stralingsgevaar zijn, na de ramp met de kernreac tor in Tsjernobyl. Waar nog altijd een verbod bestaat en zal blijven bestaan om op eigen erf groenten en fruit te ver bouwen gezien dat stralingsgevaar. Waar lokale artsen een duidelijke verbetering hebben gecon stateerd in de bloedbaan van kinderen die eer der een aantal weken in het buitenland mochten doorbrengen. De werkgroep is enthousiast bezig met de vele voorbereidingen die aan de komst van de kinde ren vooraf gaan. Eén van de bestuursleden, Theo van der Sloot, is graag bereid daar het nodige over te vertellen. „Op dit moment missen we nog drie gastouder gezinnen in Waddinxveen of Gouda”, vertelt hij. „Daarbij teken ik graag aan dat we op zoek zijn naar gezinnen die christelijke beginselen hante ren. Onze werkgroep is namelijk voortgekomen vanuit de leden van de Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt en we hechten er aan dat ook in het programma tot uitdrukking te laten komen." nlangs verrichte ZKA Consul- W tants Planners in opdracht van M U de stichting ‘Groene Hart, klop- pend hart’ een herhalingsonder zoek naar de economische betekenis van het Verblijfstoerisme in het Groene Hart. Ge lijktijdig met deze zogenaamde ‘éénmeting’ vond er een nulmeting voor de watersport plaats. Deze was bij de eerste meting in 2006 buiten beschouwing gebleven. De stichting Groene Hart, kloppend hart maakt deel uit van het ‘Groene Hart’ waar in wordt samengewerkt met Groene Hart Bu reau voor Toerisme en Groene Hart Logies. Een van de doelstellingen is: ‘meer bezoekers langer dan 24 uur in de regio te houden en herhalingsbezoek te bevorderen’. Uit het onderzoek kan worden geconcludeerd dat de bijna driehonderd deelnemers van de stichting op de goede weg zijn. De stijging van de toeristische bestedingen (17 procent) is aanzienlijk. Het aantal over nachtingen op campings in het Groene Hart is gedaald, wat overeenkomt met de landelij ke trend. Overigens blijkt nu dat campings door Neder landers worden herontdekt; het is duidelijk waarneembaar dat in deze 'economische dip’ de Nederlanders weer ontdekken hoe mooi Nederland is. Dit geldt ook in sterke mate voor het Groene Hart. Het Groene Hart is een uniek groen ge bied midden in de Randstad. Vanuit hartje Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Amster dam is men in 15 minuten fietsen al midden in het groen. Het Groene Hart vormt een mooi contrast met de drukte van de steden en is het grootste Nationale Landschap van Ne derland. Het gebied reikt van het Ijsselmeer tot de rivier de Merwede. Van Den Haag tot voorbij Vianen. Het Groene Hart is niet al leen groter dan men denkt, maar ook diver ser. Het landschap bestaat uit uitgestrekte weiden, veengebieden, grote plassen, meren, meanderende rivieren, historische stadjes, forten en boerderijen. Dit maakt het Groe ne Hart geschikt voor uiteenlopende activi teiten. I et ActaClean dubbeltoernooi, dat van J 25 juli tot en met 2 augustus wordt ge- I organiseerd door tennisvereniging De I Gouwe Smash, is dit jaar geheel opge zet in Franse stijl. Het grote open toernooi kent meer dan 240 deelnemers, die in 15 verschillen de klassen deelnemen. De Gouwe Smash is erg ingenomen met de grote belangstelling voor dit toernooi, temeer daar het midden in vakantietijd plaatsvindt. Nieuw is de klasse 8 voor dames-, he ren- en gemengd dubbel, waarvan vanaf 17 jaar aan kan worden deelgenomen. „Hierdoor zijn er veel recreanten die zich hebben aangemeld, waar- Mark Huisman 06-22523389 Fred Zweere 06-53798137 info@menfinterieur.nl Zevenhuizen Telefoon 0180-632703 Fax 0180-328434 WINDOW FASHIONS Deze foto is gemaakt in 2005, de laatste keer dat er een groep mocht komen van de Witrussische overheid bij de De Leilinde in de Lindengaarde. De gastouders die de kinderen kwamen ophalen werden op traditionele wijze welkom geheten door de kinderen. Foto: PR Er is voor het open toernooi een speciale baan aangelegd voor het petanque, de Provencaalse vari ant van het jeu de boules spel. Foto: Ruud Groot persoonlijke benadering frrcde kennis goede servite juiste prijs/kwaliteitsverhoudlug vrijblijvende offerte Door Ruud Groot ixaflex j WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I 13 Woensdag 29 juli 2009 •1'? :’’S

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13