I X^okkelnieuws We gaan wokkelen! Aldus Olieman 1 I I Shock Vader en dochters lopen de Vierdaagse Colofon Activiteiten voor jeugd I A Een nieuw plafond in 1 dag! I PLAMECCT 11 n r te 4 De provincie scherpt het jeugdzorg- beleid aan. GS wil dat kinderen eind 2010 binnen zeven weken de jeugd zorg krijgen die ze nodig hebben. Jeugdzorgplus WADDINXVEEN WADDINXVEEN 18 augustus tot en met september: Buurtsport Kindermishandeling REGIO '-"I HHHHb M Verscherping jeugdzorg ■MM Waddïn? Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196,2740 AD Waddinxveen Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) ken van huisvesting en het eventueel krijgen van hulp. Met het verbeteren van de uitstroom wordt ruimte gecreëerd in de jeugdzorg. Dit is gunstig voor het terugdringen van de wachtlijsten. Ook met het aanbieden van digitale hulpverlening gaat de provincie de doorstroming in de jeugd zorg verbeteren. Een andere nieuwe maatregel ter bevordering van de doorstroom is het maxi meren van de behandelduur in de jeugdzorg. Dit wordt nu onderzocht en zal in 2011 worden inge voerd. In de begroting van het Uitvoeringsprogramma Jeugd 2010 is opgenomen dat de provincie in 2010 139 miljoen euro in de jeugdzorg steekt. Hiervan is 116 miljoen euro een uitkering van het rijk en 23 miljoen provinciaal geld. zorg). Nu nog valt dit onder de verantwoordelijk heid van het Programmaministerie voor Jeugd en Gezin. Om er voor te zorgen dat er straks vol doende plekken zijn voor alle jongeren die deze zorg nodig hebben maakt de provincie afspra ken met De Hoenderloo Groep. Inzet is om 166 Jeugdzorgplus plaatsen naar Zuid-Holland te ha len. De provincie maakt deze afspraken samen met het Stadsgewest Haaglanden en de Stadsre gio Rotterdam. Ook is de provincie nauw betrokken bij de nieu we Jeugdzorgplus plaatsen die dit jaar in Maas sluis moeten komen. Jongerenhuis Harreveld wil eerst 48 tijdelijke plaatsen realiseren en na de ge plande nieuwbouw moeten er in 2012 ongeveer 120 plaatsen zijn waarvan 72 Jeugdzorgplus. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Redactie Saida Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Per 2013 wordt de provincie verantwoordelijk voor Jeugdzorgplus (voorheen gesloten jeugd- Vanaf 18 augustus kunnen jongeren in Wad dinxveen weer meedoen aan het project Buurtsport. Een aantal jongerenwerkers be zoekt dan diverse locaties in Waddinxveen, met een busje vol met sportmaterialen. Jonge ren kunnen zo onder begeleiding samen spor ten, zoals voetballen en badmintonnen. Buurtsport maakt deel uit van het grote proefproject Jeugd en Jongeren van de ge meente, woningcorporatie Woonpartners Midden-Holland, Stichtingjeugd- en Jonge renwerk Midden-Holland, Stichting Vonk en de politie Hollands Midden. De buurtsportbus stond in mei en juni ook al op verschillende locaties in Waddinxveen (veld Jan Willem Frisoweg, veld Wingerd, veld Oostpolderweg en veld Zonnehof). Naast buurtsport kunnen de jongeren in Waddinxveen de komende tijd nog deelne men aan allerlei andere activiteiten. Zo is er op 18 en 20 augustus het Zomerspekta- kél. Stichting Vonk zorgt dan voor een leuke mix van muziek-, kunst- en cultuuractivitei- ten. Op 5 of 12 september wordt er een skate- feest gehouden op het evenemententerrein in Waddinxveen. Er is dan een demoteam, een wedstrijdparcours en een funbox. Ook is er de mogelijkheid om zelf eens de skates onder te binden. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. van Dijk, voorzitter van de acitiviteitencommis- sie. Dit is nog maar een tipje van de sluiter. Waar de buizen worden opgesteld, wat de loterijweek- prijzen inhouden en of er net als vorige keer weer een originaliteitsprijs beschikbaar wordt gesteld voor de origineelste inzamelingsactie blijft nog even de vraag. Dit najaar zal de wokkelactie star ten. jri Zonder hak- en breekwerk terwijl de meubels blijven staan! Verlichting naar wens! Plafonds geschikt voor iedere ruimte. PLAFONDS Showroom Bloemendaalseweg 2 te Waddinxveen Tel. 0182 - 391 135 Fax. 0182 - 395 470 www.plameco.nl ndememersvereniging Waddinxveen V (OVW) heeft weer een wokkelactie' 3 in de startblokken staan. Zo krijgt de Sponsoractie van 2008 een vervolg. Maar ook is het mogelijk om de oranje, blauwe een groene wokkels om te zetten in loten voor leuke weekprijzen, vergelijkbaar met de jubile- umloterij. Met de sponsoractie kan weer gespaard worden voor een leuke zakcentje voor de Waddinxveense verenigingen. Alle verenigingen krijgen binnen kort een brief waarin ze worden uitgenodigd om mee te doen aan de Sponsoractie. Daar is wel aan tal voorwaarden aan verbonden. Zo moet het on dermeer om echte verenigingen gaan, met mini maal 40 leden, gevestigd in Waddinxveen. Verder geldt: wie vorig keer niet meegedaan heeft, heeft een streepje voor. Want het aantal buizen kent een maximum. ,We willen de taart niet in miniscule partjes ver delen dus er zit wel een maximum aan het aantal deelnemende verenigingen,” vertelt Arie Pieter Dinsdag: 18.30-20.00 uur veldJW Frisoweg 20.00 - 21.30 uur veld Wingerd Vrijdag: 16.00 -17.30 uur veld Oostpolderweg 18.30 - 20.00 uur veld Zonnehof MMB en zeer gewaardeerd huisge- ■L—noot heeft de geest gegeven. Dat ie zo gewaardeerd was, merk- ■BMI ten we eigenlijk pas echt toen ie er niet meer was. Vorige week woensdag begon hij steeds luidruchtiger te worden, om in de loop van de ochtend ineens heel stil te worden - stiller dan ooit. Op zich wel lekker rustig, maar het bleek stilte voor de storm, ‘s Middags doofde het kaarsje. Vervolgens gauw in de auto gesprongen om de patiënt bij de dokter aan de leplaan te brengen. Die heeft nog twee dagen lang zijn best gedaan om onze huisge noot te reanimeren. Inmiddels merkten wij in die twee da gen wel hoezeer we aan hem gehecht wa ren geraakt. Bijna elk uur dacht ik wel een keer: laat ik even., o nee, dat kan nu niet. Op vrijdag kwam het telefoontje: hij was niet meer te redden. Alleen het hart was nog intact. Of we maandag wilden ko men om afscheid te nemen en eventueel gelijk een nieuwe uit te zoeken als we dat wilden. Een pijnlijk moment. Maar, eerlijk is eerlijk, we zijn er wel op vooruit gegaan. Vijfjaar is natuurlijk ook wel heel oud en nu hebben we weer het nieuwste van het nieuwste. Maar het belangrijkste: ik ben weer on line! Hoera! Dat was wel even afkicken hoor in de dagen daarvoor. Hoorde ik een leuk liedje, dacht ik: dat zoeken we op op You Tube. Viel ik midden in een leuk tv- programma, dacht ik: oh, ik kijk straks wel via Uitzending Gemist. Zaterdag wilde ik naar Temeuzen, alleen nog even de route opzoeken.Constant wilde ik mijn mail checken en vrienden belden al bezorgd waarom ik hun mail niet beantwoordde. Onze oude pc zagen we maandag ont manteld achter de toonbank staan. Een triest gezicht. Gelukkig hebben we z’n hart nog. Die krijgt een speciaal plekje thuis. Want het is toch wel een gemis en een grote klap. Ik heb dan ook een claim voor shockscha- de ingediend bij mijn verzekeraar. Hoewel het gemis eigenlijk niet in geld uit te drukken is. Eigenlijk niet. Al vanaf2004 zijn er bij het Advies- en Meld punt Kindermishandeling (AMK) van de provin cie geen wachtlijsten. De provincie vindt het na melijk onverantwoord als een melding van (een vermoeden van) kindermishandeling niet direct wordt opgepakt. Het AMK moet daarom vol doende geld en menskracht hebben om adequaat te reageren op het almaar stijgende aantal mel dingen. Dit jaar zal het AMK naar verwachting 1.000 ex tra onderzoeken naar kindermishandeling moe ten verrichten. Om dit te kunnen bekostigen heeft de provincie bij de Voorjaarsnota 1,5 mil joen euro extra beschikbaar gesteld. B iermee vraagt de provincie meer van de jeugdzorg dan landelijk is afgespro- I ken. Op basis van landelijke afspra- 1 ken is een wachttijd van 9 weken ac ceptabel. Dit staat in het Uitvoeringsprogramma Jeugd 2010. Ook gaat de provincie de nazorg voor cliënten die de jeugdzorg verlaten verbeteren. In de re gio’s Alblasserwaard-Vijfheerenlanden en Mid den-Holland worden pilots gestart waarbij jonge ren die uitstromen uit de jeugdzorg goed worden geholpen bij toeleiding naar school of werk, zoe- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Q Woensdag 29 juli 2009 I Jz De aan de zesde tochtweg wonende Kees van Nieuwkoop, liep vorige week samen met zijn doch ters Esther (20) en Chantal (17) de Nijmeegse vierdaagse. Vanaf dinsdag 21 juli werd er vier dagen lang 50 km gewandeld rond Nijmegen. Ook de beruchte zeven heuvelen route werd door hen be dwongen. Op vrijdag kon na een finish in de stromende regen het felbegeerde wandelkruisje wor den afgehaald. Foto: PR I ZS^r

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3