Gemeente Nieuws Het gemak van de Webwinkel I Wijzigingen identiteitsbewijzen t Rijnland en gemeenten gaan samenwerken I t +- week VERKEERSLICHTEN KONINGIN WILHELMINAPLEIN GROOT ONDERHOUD GROENVOORZIENINGEN MELDPUNT ONGELIJKE BEHANDELING EN DISCRIMINATIE CONTACT VERGUNNINGENLOKET BOUWZAKEN WERK IN UITVOERING 8 BEZWAAR ,1 Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen wat doet Bureau Discriminatiezaken met uw klacht? Een greep uit de digitale producten en diensten: BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN AANLEG DRUKRIOLERING ONDERWEG, ZESDE TOCHTWEG EN ABR. KROESWEG Op 17 augustus 2009 start aannemingsbedrijf Van Vulpen met de aanleg van de drukriolering aan de Onderweg, Zesde Tochtweg en Abraham Kroesweg. Het riool wordt aangesloten op het nieuwe gemaal aan de Abraham Kroesweg. De eigenaren hebben hierover allemaal al bericht ge kregen. Het werk duurt naar verwachting tot het eind van dit jaar. Het is af en toe nodig om met materieel op de weg te gaan staan. Er worden dan verkeersmaatregelen genomen die mogelijk tijde lijk wat oponthoud veroorzaken. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN Ml WADDINXVEEN REGIO .WESt'- J o t' ^-L’4’ M Aan de hand van beschikbare gegevens wordt beoordeeld of, en op welke wijze, de klacht wordt behandeld. De behandeling van klach ten gebeurt altijd vertrouwelijk. Alleanoge- lijk te nemen stappen worden van tevoren besproken; het bureau heeft hierin een advi serende rol. In overleg met u wordt de bes te oplossing gekozen. Bij de behandeling van klachten is hoor en wederhoor het uitgangs punt. Dit houdt in dat het bureau de beklaag de in de gelegenheid stelt te reageren. Behan deling van klachten is in alle gevallen gratis. Klachten kunt u melden op onze website www.waddinxveen.nl, onder ‘snel naar’ via de link ‘Meldpunt ongelijke behandeling en discriminatie’, of telefonisch (gratis) via 0800- 3218686 en per e-mail naar bureau@discrimi- natiezaken.nl. Vanaf juli 2009 moet iedere gemeente in Ne derland een meldpunt voor ongelijke behan deling en discriminatie hebben. Waddinx veen heeft hiervoor afspraken gemaakt met Bureau Discriminatiezaken Hollands Mid den en Haaglanden. Wat doet Bureau Dis criminatiezaken? Het Bureau Discrimina tiezaken bevordert gelijke behandeling en bestrijdt discriminatie. U kunt er terecht met klachten over discriminatie. Bij discriminatie denkt men al snel aan racisme, het discrimi neren op grond van afkomst. Het Bureau be handelt echter klachten over alle vormen van discriminatie, dus ook die op grond van leef tijd, een handicap of chronische ziekte, seksu ele voorkeur, geslacht, religie, tijdelijk of vast dienstverband, enz. Heeft u het gevoel geconfronteerd te zijn met ongelijke behandeling of heeft u ervaringen met discriminatie? Neem dan contact op met het Bureau Discriminatiezaken. De gemeente is van plan om het openbaar groen te reconstrueren. Dit reconstrueren, ook wel groot onderhoud genoemd, gaat gepaard met een gedeeltelijke functieverandering (omvormen) van het groen. Heestervakken kunnen worden om gevormd naar gazon, gazon naar ruw gras, hoge heesters naar lage heesters, etc. Ook is het mo gelijk delen van het openbaar groen te verkopen aan aanliggende eigenaren of delen van het open baar groen te laten adopteren door omwonen den. Eind 2008 is de kwaliteit van de bomen geïn ventariseerd en begin 2009 is de kwaliteit van de plantsoenen beoordeeld. Geconstateerd is dat de huidige kwaliteit van het groen uiteenloopt van goed tot slecht. Op verschillende locaties is verbe tering nodig. De gemeente wil samen met bewo ners, bewonerscommissies, verenigingen van ei genaren (WE), Woonpartners, wijkplatforms en De verkeerslichten op het Koningin Wilhelmin- aplein werken niet naar behoren. De gemeen te werkt aan een oplossing. Zodra er nieuwe ont wikkelingen zijn, houden wij u op de hoogte. Voor vragen kunt u contact opnemen met de ser- vicebalie van de gemeente op 0182-624624, waar na u wordt doorverbonden met de verantwoor delijk medewerker. financiële voordeel biedt de nieuwe organisatie de gelegenheid aan de medewerkers zich verder gaand te ontwikkelen en te specialiseren. Als vestigingsplaats van de nieuwe organisatie is gekozen voor Leiden. De organisatie krijgt de vorm van een gemeen schappelijke regeling met openbaar lichaam. Wethouder Gerda van den Berg (Leiden) is geko zen als voorzitter. Plaatsvervangend voorzitter is de heer Hans Pluckel, hoogheemraad van het hoogheemraadschap van Rijnland. Samen met Eric Mackay, wethouder van gemeente Oegst- geest, vormen zij het D.B. slagen in de chip. Vanaf medio juni 2012 kunnen kinderen niet meer in het paspoort van de ouders worden bijgeschreven. Ook deze maatregel komt voort uit Europese wetgeving. Vanaf dat tijdstip zijn de bijschrijvingen niet meer geldig. Het docu ment van de houder van het document blijft wel geldig tot de in het paspoort aangegeven datum. Dit ‘één persoon per paspoort beginsel’ betekent dat iedereen een eigen reisdocument (paspoort of Nederlandse identiteitskaart) moet hebben. De Minister van BZK heeft het voornemen de prijs van een Nederlandse identiteitskaart voor kinde ren tot 14 jaar vanaf 1 januari 2010 te verlagen tot het niveau van de huidige prijs van een bijschrij ving (momenteel 8,70 euro). Nu krijgen 14-jarigen de Nederlandse identiteits kaart nog eenmalig gratis verstrekt. Deze maat regel wordt in verband met de tariefsverlaging af geschaft. Hebt u een vraag over een vergunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Voor bouwvergunningen kunt u bellen met tele foonnummer 624832, voor alle overige vergun ningen met telefoonnummer 624833. Als u (uit gebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor het maken van een afspraak kunt u ook bellen met bovenstaande telefoonnummers. Uittreksel GBA (Gemeentelijke Basis Admi nistratie) Uittreksel/afschrift van het huwelijksregister of geboorteregister, Bewijs van in leven zijn (attestatie de vita) Bewijs van Nederlanderschap Verzoek aanduiding naamgebruik Verzoek tot geheimhouding Eigen verklaring CBR aanvragen Verhuizing binnen gemeente melden Aangifte verhuizing naar Waddinxveetj van uit een andere gemeente Vertrek naar buitenland doorgeven Hond aanmelden voor de hondenbelasting Betalen via internet wijk en buurtbeheer bekijken welke plantsoenen er nu niet goed uitzien om deze vervolgens te ver beteren. De gemeente gaat daarom een aantal in- loopmomenten organiseren om met bewoners te komen tot een omvormingsplan. De duur van dit project neemt een aantal jaren in beslag. De gemeente laat zich daarbij ondersteu nen door een adviesbureau. Om het werk over zichtelijk te houden wordt er in kleine eenheden gewerkt. De eerste delen zijn De Wingerd, Groe ne Zoom Weidezoom, Waddepad en Vondel- laan. Omdat de asfaltweg De Wingerd (buiten om de hoogbouw) na de zomervakantie wordt voorzien van een nieuw asfaltdek wordt vooruit lopend het plantsoen tussen de weg en dé flat ge rooid. Dat vindt eind augustus plaats. De herin richting van deze strook wordt in overleg met bewoners van zowel de hoogbouw als de laag bouw uitgevoerd. De eerste informatieavond voor De Wingerd vindt waarschijnlijk plaats in september. Voor deze avond ontvangen alle bewoners van De Wingerd een uitnodiging. Voor vragen of sugges ties kunt u terecht bijHarm Visser, groenbeheer- der bij de gemeente, via h.visser@waddinxveen. nl of tel. 624 847. 20090131 Henegouwerweg 104, het oprichten van een bedrijfsloods (14-07-2009); 20090132 Kerkweg-West 11, het plaatsen van een dakopbouw (14-07-2009); De gegevens van deze aanvragen kunt u op af spraak inzien bij het Vergunningenloket, telefoon 624832 of624835. De volgende bouwvergunningen zijn verzonden bp de tussen haakjes vermelde datum: 20080115 Transportweg 20, het oprichten van een opslaghal (15-07-2009), bouwvergunning IE fase; De volgende sloopvergunningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20090063 Tweede Bloksweg 16, het slopen van een dierenverblijf (16-07-2009); 20090091 Tuinbouwweg 14, het saneren van een dak (21-07-2009). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlo pige voorziening indienen bij de Rechtbank ‘s- Gravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo’n verzoek zijn kosten verbonden. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/ beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Als er kosten zijn verbonden aan het pro duct of de dienst, dan kunt u online beta len. Als internetklant van ABN-AMRO, Post bank, Rabobank, SNSbank of Fortis betaalt u met iDEAL. U rekent dan af in uw vertrouw de internet betaalomgeving. Betalen kan ook met een creditcard van Visa of Mastercard. Na betaling krijgt u uw bestelling binnen drie werkda gen per post bij u thuis be zorgd. anuit uw luie stoel gemeentelijke zaken regelen? Dat kan in de We bwinkel op www.waddinxveen. nl. Ga naar “digitale balie” en kies voor “webwinkel”. Voor bijvoorbeeld een uit treksel of het doorgeven van een verhuizing hoeft u dus de deur niet meer uit. Wilt u een product digitaal aanvragen, dan heeft u wel een DigiD-code nodig. Aan de balie legitimeert u zich met een pas poort of rijbewijs. Op internet gebruikt u hiervoor DigiD. DigiD is gratis en aan te vra gen via www.digid.nl. Vraag uw inlogco de nu meteen aan, zodat u steeds meer over heidszaken veilig via internet kunt regelen. p grond van Europese wetgeving wordt met ingang van 21 september 2009 ook in Nederland de vingeraf druk in paspoorten en Nederlandse identiteitskaarten ingevoerd. Bij het aanvragen van een nieuw document, wor den vier vingerafdrukken afgenomen met spe ciale apparatuur. De vingerafdrukken zijn niet zichtbaar op het reisdocument, maar worden op genomen in de chip die al sinds 2006 in het reis document is opgenomen. De twee beste vinger afdrukken worden opgeslagen. Ook bij het in ontvangst nemen van het nieuwe reisdocument, wordt gecontroleerd of de vingerafdrukken over eenstemmen met de opgenomen vingerafdruk ken. Van kinderen onder de 12 jaar worden geen vin gerafdrukken opgenomen en dus ook niet opge- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN. I ~7 Woensdag 29 juli 2009 I e gemeenten Gouda, Leiden, Oegst- geest, Voorschoten, Wassenaar, Zoe- terwoude en het hoogheemraadschap van Rijnland gaan samenwerken op het gebied van belastingheffing. Op vrijdag 24 juli heeft de constituerende vergadering van het algemeen bestuur plaatsgevonden. De gemeen ten en het waterschap verwachten met de samen werking op termijn jaarlijks 3,3 miljoen euro te besparen. Daarnaast leidt samenwerking tot een robuustere en minder kwetsbare belastingorga nisatie, vooral bij kleinere gemeenten. Naast het

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 7