Zestigjarig huwelijk s Leren omgaan met computer op open dag Matige vangst voor hsw Op zoek naar begeleider Bijeenkomst omgaan met hangjongeren Sterrenplan van start bij Z&PC De Gouwe WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN jCvr-A- If Foto: Riekelt Bezemer Instructies en uitleg tijdens de Open Dag Eigen foto De achterkleindochter weet al precies bij wie ze moet als ze een nieuwe jurk wil. Mevrouw Me- chelen-Scham heeft vroeger zelf veel kleding ge maakt en de achterkleindochter plukt daar nu de vruchten van. Meneer heeft gewerkt als ambte naar bij de PTT in diverse functies en heeft ook meerdere jaren in het buitenland gewerkt. Door In de tiende competitiewedstrijd van de Hen- gelsportvereniging Waddinxveen (HSW) in het Aarkanaal werd zeer matig gevangen. Dertien deelnemers haalden 13,6 kilogram overwegend kleine vis boven water. De kop en staartplaatsen waren vandaag de beste nummers. Gewonnen werd er door Jan van Gemeren met 2.720 gram en als tweede ein digde Frans van Steenderen met 2.420 gram. Herman Kraan legde met 2.160 gram beslag op de derde plaats, Rob Poldervaart werd vierde met 1.570 gram en Rob Jenner vijfde met 1.520 gram. Reichard had een mindere dag maar gaat nog altijd aan de leiding met 33 punten. Poldervaart houdt met 56 punten zijn tweede plaats vast, terwijl Jenner met 60 pun ten terugkrabbelt naar de derde plaats. Reijm staat met 63 punten vierde en A. van Leeu wen houdt stand met 69 punten op de vijf de plaats. Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen is op zoek naar iemand die het leuk vindt om één keer in de veertien dagen op woensdag middag te gaan zwemmen met een jongen met een verstandelijke en lichamelijke beper king. Tweewekelijks gaan een aantal perso nen met een lichamelijke en/of verstandelijke beperking met hun begeleiders (één op één) met een minibus naar het zwembad van de Hooge Burch te Zwammerdam. De jongen waarvoor deze oproep is geplaatst heeft geen persoonlijk begeleider en ook geen familie die deze functie kan vervullen. Lichaamsbe weging is echter enorm belangrijk voor hem, zodat hij zijn spieren kan blijven trainen. Ge ïnteresseerden kunnen contact opnemen en worden uiteraard niet in het spreekwoorde lijke 'diepe’ gegooid. De stichting zorgt voor uitleg, tijd voor kennismaking en vervoer. Aanmelden kan bij Mw. M. Uitbeijerse, Stich ting Vrijwilligerswerk Waddinxveen. Telefo nisch; 0182-601729 of via een e-mail; info@ vrijwilligerswerkwaddinxveen.nl. genoten. Er zijn cursussen voor beginners en ge vorderden. Geïnteresseerden kunnen het hele jaar op donderdagochtend van 09.00 tot 11.30 uur binnenlopen om kennis te maken en vragen te stellen. Vanaf 1 september kan dit ook op maan dagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur. Voor het aan melden van cursussen kunt u bellen met Stich ting Vonk afdeling seniorenwerk 0182 631932 of de aanwezigen. Vervolgens volgt een inleiding over het fenomeen ‘straatcultuur’. Daarna kun nen buurtbewoners hun eigen buurtsituaties naar voren brengen onder het motto: ‘wat gebeurt er hier?’ De situaties die naar voren komen, wor den direct door twee acteurs uitgespeeld. Daar bij worden-meerdere aanpakken en invalshoeken naar voren gebracht. In andere plaatsen is deze methode al eerder succesvol toegepast. De avond eindigt circa 22.00 uur. Deelname is gratis. De inschrijvingen zijn wel be perkt. Er is ruimte voor maximaal 40 personen. Inschrijven kan via de veiligheidscoördinator van de gemeente (dhr. E.N. Smeerdijk) per e-mail: aanmelding@waddinxveen.nl of per telefoon: 0182-624.624. Vermeld bij uw inschrijving s.v.p. de periode in het buitenland spreekt hij meer dere talen vloeiend. Meneer Mechelen-Scham heeft dan ook nog penvrienden in Frankrijk, De nemarken en Duitsland. Andere hobby’s van het echtpaar zijn: koken, lezen en puzzelen. Ook het Weekblad voor Waddinxveen feliciteert het echt paar met deze bijzondere dag. AB V ethouder Dorenda Gerts heeft maandag namens de gemeente Waddinxveen een bosje bloemen overhandigd aan het echtpaar Me- chelen-Schmal omdat zij zondag precies zestig jaar getrouwd waren. Mevrouw en meneer van Mechelen-Schmal zijn in 1993 in Waddinxveen komen wonen en verkeren tot hun eigen blijd schap beiden nog in een redelijk goede gezond heid. Het echtpaar heeft één dochter, één zoon, twee kleinkinderen en een achterkleindochter van twee jaar oud. ok in het seizoen 2009 - 2010.kun- nen kinderen tussen 5 en 9 jaar U die minimaal in het bezit zijn van een A-zwemdiploma zich aan melden voor het Sterrenplan bij zwem- en poloclub “de Gouwe". Het sterrenplan is be doeld om kinderen op speelse wijze bekend te maken met de diverse zwemslagen van de wedstrijdsport, de zwemtechnieken te ver beteren en tevens enige kennis van waterpo lo bij te brengen. Ook worden de kinderen meer watervrij gemaakt door onder ande re te leren duiken vanaf de kant en te krui pen over matten die in het water liggen. Bo- e gemeente Waddinxveen orga- niseert op maandag 14 septem- ber een themabijeenkomst voor bewoners van de wijk Zuidplas die overlast hebben van hangjongeren. Deze avond, die gehouden wordt in wijkcentrum Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552, is onder deel van de bredere aanpak van de jeugdover- last in de wijk. Het doel van de bijeenkomst is om als bewoner beter met die overlast om te gaan en deze te verminderen. Na afloop ontvangt iedere deelnemer gratis het boekje: “Hangjongeren, 99 tips voor buurtbewoners en voorbijgangers”. De avond start om 19.30 uur met een welkomstwoord door de bur- e open dag van het computerleercen- W trum is vrijdag goed bezocht. In totaal kwamen er, verdeeld over 17 juli en af- gelopen vrijdag, negentig senioren om te leren beter met de computer om te gaan. De computercursussen bij het centrum leren de se nioren stap voor stap met de computer werken. Bovendien krijgen de deelnemetsles vanJepft^. vj. Wethouder Gerts op de bank bij het gevierde echtpaar vendien wordt er tijdens het sterrenplan geoefend voor het B- of het C- Diploma. De lessen bestaan uit twee blokken van twaalf lessen, waarna een toets volgt om te kijken of de geoefende stof is be grepen. Het seizoen start op zaterdag 5 septem ber 2009 in het zwembad De Sniep. Er wordt dan op twee tijden lesgegeven: van 15.45 tot 16.30 uur en van 16.30 tot 17.15 uur. De kinderen worden in groepjes verdeeld. Tijdens de schoolvakanties wordt de zaterdag ervoor en erna geen les gege ven. De laatste les is in mei 2010. Voor meer infor matie of aanmelding: Daniële Bakker 0618220680 of u stuur een e-mail met aanmelding of vraag naar Sterrenplan@hotmail.com. Er zijn nog maar enkele plekken vrij in het Sterrenplan. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I 1 1 Woensdag 19 augustus 2009 A JL Ij

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 11