Ramadan in het GHZ Lezingen in kerk Nieuwe huisstijl HorekadeLive 2009 Orgeljaar en Open Monumentendag kwf start collecteweek Elsefleur naar K.w. plein Bonnenbingo Cursus EHBO Tekenen en schilderen Lingo in bieb Start wrb zwemseizoen I Op 12 september staat het weer op het programma: Horekade- Live. Het Weekblad voor Wad- dinxveen blikt vooruit op dit zo merse evenement en ging dit keer op bezoek bij reclamebu reau 'Buro aan Z' in Waddinxveen. REGIO WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN REGIO Door Tim Tempelaars i kinderen hoeven niet te vasten. De regels en gebruiken gedurende de Ramadan kunnen het genezingsproces van een gelovige moslimpatiënt vertragen of zelfs stilleggen. Daar om kunnen medewerkers van het GHZ gebruik maken van de brochure ‘Ramadan’. Samen met een patiënt kan hiermee een afweging worden gemaakt tussen de medische verantwoordelijk heid van de hulpverlener en de religieuze plicht die een patiënt voelt. Gedurende de Ramadan is het gewoonte om de eerste maaltijd met vegeta rische soep te beginnen. Om die reden krijgen de islamitische patiënten een vegetarische groente- Live gaat. Een logo kun je zien als een soort cam- pagnemateriaal.” Het creatieve brein achter het campagnemateriaal van het Waddinxveense eve nement is dus Karin Pellekooren. Zij vertelt hoe ze tot het logo is gekomen. „Na de eerste gesprek ken had ik al een beetje een idee in mijn hoofd. Het thema is dit jaar: tropisch feest aan de Nes se, dat komt terug in de felle kleuren die verwerkt zijn in het logo. De silhouetjes van muzikanten geven aan dat er allerlei muziekactiviteiten zijn. Tenslotte maken de illustraties rechts en links, een gitaar en een bord vol met eten, het logo af. ratie nodig is. Het is mogelijk voor zowel bedrijven als parti culieren om de kerk te steunen bij de restaura tie door het adopteren van een orgelpijp. Over de adoptiemogelijkheden kunt u informatie krij gen op 12 september. Bijzondere activiteiten in het Orgeljaar volgen in de loop van het jaar 2009- 2010. De kerk is op Open Monumentendag open van 10.00 tot 17.00 uur. De concerten zullen plaats vinden om 12.00 uur en 15.00 uur. De Remon strantse Kerk is Waddinxveens enige Rijksmonu- ment. Op maandag 7 september gaat de grootste collecte van Nederland weer van start. Met maar liefst 120.000 vrijwilligers heeft KWF Kankerbestrijding het grootste aantal vrijwil ligers op de been wat resulteert in de hoogste collecte opbrengst. Al zestig jaar is collecteren heel succesvol. KWF Kankerbestrijding gaat al 60 jaar voor op in de strijd. Sinds de oprichting in 1949 is de vijfjaarsoverlevingbij kanker gestegen van 25 naar 55 procent. Afhankelijk van de soort kanker en het stadium van ontdekking. Die successen halen we niet alleen, maar samen! Met collectanten, donateurs, wetenschappers, artsen, verpleegkundigen, patiënten, patiën tenorganisaties, bedrijven en heel veel vrij willigers. Samen strijden we voor minder kanker, meer genezing en een betere kwali teit van leven. Ondanks de goede resultaten is er nog een lange weg te gaan want er overlijden er nog jaarlijks 38.000"mensen aan kanker. Weten schappelijk onderzoek blijft daarbij nog steeds heel hard nodig. Maar zonder geld geen on derzoek! Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 26000. Vanwege de wegwerkzaamheden aan het Noordeinde in Waddinxveen en de behoef te aan een groter winkelpand is Elsefleur op zoek gegaan naar een nieuwe tijdelijke win kelruimte. Dat is gelukt en wel aan het Ko ningin Wilhelminaplein 4 in Waddinxveen. Op zaterdag 5 september gaat Elsefleur om 10.00 uur open. De winkel biedt nu een to taal woonconcept. Ook zijn de openingstijden aangepast, van woensdag tot en met zaterdag. Daarnaast is de winkel een nieuw verkooppunt geworden van Baan Meubelen. U kunt terecht voor leu ke interieur- en groenworkshops, interieurad vies en ontwerp, zijden bloemen en planten en woonaccessoires. Ter gelegenheid van de nieuwe winkel, biedt Elsefleur unieke aanbiedingen die tot 30 sep tember geldig zijn. Op dinsdag 8 sepember wordt er een bin- go-avond in het wijkgebouw ‘Zonnig-zuid’ in de Victorstraat gehouden. De avond be gint om 20.00 uur en de zaal gaat open van af 19.15 uur. Er zijn dit seizoen cadeaubonnen te winnen. Er zijn 10 rondes en een extra ron de. De boekjes kosten enkel 8,50 euro en dub bel 12,50 euro. soep en/of een Halal-maaltijd aangeboden die zij na zonsondergang kunnen nuttigen. Op de af deling Kindergeneeskunde wordt de soep ook aan ouders van opgenomen kinderen aangebo- den.Verder wordt er soepel omgegaan met de bezoekregeling van maximaal twee bezoekers per patiënt omdat het gebruikelijk is dat men el kaar juist tijdens Ramadan opzoekt. Ook is er een aparte gebedsruimte gecreëerd, waar op vrijdag middag het gebed kan worden verricht. De vas tenmaand wordt afgesloten met het Suikerfeest of het Id-al-Fitr (etensfeest), zoals de moslims zeg gen. Begin oktober start er een beginnerscursus Eerste Hulpverlening. Er worden ongeveer 15 wekelijkse lessen gegeven. Op het lespro gramma staan onderwerpen als Reanimatie en het bedienen van de AED (Automatisch Externe Defibrillator), shock, stoornissen van de vitale functies, bloedingen, vergiftiging en botbreuken. Ook worden er nog twee avon den verzorgd voor het aanleggen van diverse verbanden. Aan het eind van de cursus volgt een examen en voor degenen die slagen een diploma Eerste Hulp van het Oranje Kruis. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor meer infor matie: 785098 of www.ehbo-waddinxveen.nl. Stichting Vonk begint deze maand met cur sussen tekenen en schilderen voor kinderen. Op maandagmiddag is er plek voor kinde ren van 6 tot en met 9 jaar, op donderdagmid dag voor kinderen van 9 tot en met 13 jaar. De cursussen duren beide 12 weken waarna een vervolg mogelijk is. Docente Catrini Le lieveld sluit de cursus af met een expositie. De lessen vinden plaats op de Peter Zuidlaan, in clusief materiaal. Voor meer informatie 0182- 614422, info@stichtingvonk.nl ofwww.stich- tingvonk.nl. In het kader van de Week van de Alfabetise ring (7 tot en met 13 september) kunnen be- zoekers aan de bibliotheek het spel Lingo spe len. De Week van de Alfabetisering vestigt de aandacht op het feit dat er in Nederland 1,5 miljoen volwassenen zijn die grote moeite hebben met lezen en schrijven. Ook veel kin deren hebben leesproblemen, een kwart van hen verlaat de basisschool met een leesachter- stand. Voor openingstijden en andere infor matie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Op vrijdag 4 en zaterdag 5 september is het weer zover, het zwemseizoen van de Wad dinxveense Reddingsbrigade (WRB)gaat van start. De WRB wordt in stand gehouden door middel van vrijwilligers die elke vrijdagavond en zaterdagochtend groepen kinderen les ge ven in het zwemmend redden. Voor meer in formatie: www.reddingsbrigade.net/wad- dinxveen. plaats in de Ontmoetingskerk. Dit seizoen wor den er acht zeer bekende gelijkenissen uit het Bij belboek Lucas behandeld. De kerkzaal gaat open om 19.00 uur. Toegang is gratis. Voor meer infor matie: www.hartvoorwaddinxveen.nl. rof. Dr. Willem J. Ouweneel houdt, evenals de afgelopen twee jaar, een se- rie lezingen in Waddinxveen. Vrijdag 4 september vindt de eerste bijeenkomst HFH&k e Remonstrantse Kerk opent tijdens Open Monumentendag op zaterdag U 12 september haar deuren voor be- langstellenden. Er wordt dit jaar extra aandacht gegeven aan het orgel, dat aan restau ratie toe is. Dit orgel vormt een belangrijk onder deel van het monument en stamt uit 1825. Op 12 september vindt dan ook de opening van het Or geljaar plaats in de Remonstrantse Kerk. U kunt tijdens Open Monumentendag twee maal een orgelconcert bij wonen, waarbij uitgelegd wordt hoe het orgel werkt en waarom de restau- et bureau, dat voorheen Stibbe Re- clame en Vormgeving heette, heeft de huisstijl van HorekadeLive 2009 ontworpen. Vormgever Karin Pelle kooren en eigenaar Hans Stibbe leggen uit wat het ontwerpen van zo’n huisstijl inhoudt. „Het proces bestaat uit meerdere stappen. Tijdens de eerste stap ga je uitgebreid praten met de organi satie over het evenement. Dan komt onder ande re aan bod wat de doelgroep is en welke uitstra ling de huisstijl moet uitstralen.” De tweede stap bestaat uit het ontwerpen van een logo (zie illu stratie). Pellekooren: „Als je het logo af hebt, dan maak je een ontwerp voor posters. Dit jaar heb ben we daar foto’s van Horekadelive van vorig jaar voor gebruikt. Aan de hand van deze posters kun je dan weer flyers laten maken.” En als deze stappen allemaal genomen zijn is het resultaat: een nieuwe huisstijl. „Ik ben in ieder ge? val tevreden met het logo en de huisstijl die we hebben gecreëerd”, vertelt Pellekooren. „En ge lukkig was de organisatie er ook blij mee”, vult Stibbe aan. De eigenaar van het reclamebureau geeft aan dat een logo erg belangrijk kan zijn. „Ie dereen moet kunnen zien dat het om Horekade- ok dit jaar besteedt het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) aandacht aan de U Ramadan, de islamitische vasten- maand, die vorige week zaterdag voor de meeste moslims is begonnen. De begin datum is afhankelijk van de stand van de nieu we maan en kan verschillen per land. De Rama dan eindigt na ongeveer 30 dagen. Tijdens de vastenmaand onthouden moslims zich van eten, drinken en roken vanaf de dageraad tot zonson dergang. Zieken, vrouwen die zwanger/of borst voeding geven, soldaten in oorlogstijd en jonge De betekenis van deze twee illustraties spreekt voor zich.” Toch denken veel mensen bij ‘Tro pisch feest aan de Nesse' aan Caribische plaatjes met zandstranden en palmbomen. „Daar hebben we expres niet voor gekozen", geeft Stibbe aan. „Het logo moet namelijk langer mee kunnen dan alleen dit jaar. Stel dat we de palmbomen in het logo hadden verwerkt en er is volgend jaar weer een ander thema. Dan kun je dus een nieuw logo gaan maken. En dat is niet de bedoeling. Het logo moet herkenbaar zijn. Volgend jaar hoeven ze dus eigenlijk alleen het jaartal aan te passen.” WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I 1 1 Woensdag 2 september 2009 I -L -1

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 11