'Ik heb mijn plannen drastisch omgegooid Cursussen Gospelkoor 'El Jakim' 1J fej - w Waddinxveen is een groot aan tal familiebedrijven rijk. Bedrij ven die van vader op zoon wor den overgedragen, maar ook bedrijven waarin vader en zoon, of moeder en dochter de han den ineen hebben geslagen. In de wekelijkse rubriek 'Zo va der, zo'laat het Weekblad voor Waddinxveen elke week zo'n bij zonder familiebedrijf aan het woord. Deze week een gesprek met Coby en Harry Cuvelier. ZEVENHUIZEN REGIO WADDINXVEEN t i I George Baker brengt najaren een nieuwe CD uit. Foto: PR F l l Harry en Coby Cuvelier. Hoe lang zitten jullie al in het vak? „Ik zit vanaf 1964 in het juweliersvak”, zegt de 65-jarige Coby Cuvelier-Spruytenburg. „Ik heb alles zelf in de praktijk moeten le ren en dat heeft me altijd veel voldoening ge geven. Ik ben begonnen met een winkel aan de Kerkweg Oost en vanaf 1968 zijn we ge vestigd op het Koningin Wïlhelminaplein. Op het KW plein zijn we ook twee keer ver huisd. Eerst zaten we zeven jaar in het hoek- Tekst: Ruud Groot Foto: Riekelt Bezemer Hoe is dat gegaan? Harry: „Ik was dienstplichtig bij de Marechaus see en wilde eigenlijk beroeps worden. Ik was er al voor goedgekeurd, toen ik een sportblessure kreeg waardoor het niet door kon gaan. Ik moest toen een andere keuze maken en wilde iets in toe risme gaan doen. Omdat ik moest wachten tot het nieuwe studiejaar, ging ik ter overbrugging werken in de winkel van moeder. En al heel snel begon ik het heel leuk te vinden en heb toen mijn plannen drastisch omgegooid, omdat ik hier een leuke toekomst in zag.” Wanneer heb jij de zaak overgenomen? „Natuurlijk wilde ik eerst het vak goed leren en ben naar een avondschool gegaan en heb veel cursussen gevolgd. Daar heb ik de liefde voor dit mooie vak gekregen en nadat ik een aantal ja- ren bij moeder in de zaak heb gewerkt, heb ik het in 2008 overgenomen.” Coby: „Ik heb Harry al tijd vrijgelaten in zijn keuze, maar ik vind het wel erg leuk dat hij in de zaak verder is gegaan. Ik had snel in de gaten dat hij er feeling voor had. Na tuurlijk botste het wel eens, omdat Harry het an ders wilde, maar we zijn er altijd in goed overleg uitgekomen.” pand, daarna nog in de winkel hiernaast en van af 2000 hier op nummer 49.” Zoon Harry (36): "Ik wilde eerst eigenlijk heel wat anders gaan doen, maar door toeval kwam ik 1994 in het juweliers vak terecht”. Hoe ziet de toekomst er verder uit? „Ik vind het leuk om nog twee dagen per week ook hartstikke trots op mijn nieuwe CD die deze maand uitkomt. Na vele jaren weer eens een solo- CD 'Lonely Boy’ met twaalf nieuwe nummers.” Voor zeven gaat de zanger weer even terug in de tijd. „Het was het moment dat ik hoorde dat een grote zanger als Tom Jones mijn ‘Little Green Bag’ in zijn repertoire had opgenomen. Dat geldt ook voor acht; hetzelfde liedje is in de film ‘Re servoir Dogs’, van de beroemde Hollywood top- regisseur Quinten Tarantino, te horen. Voor nummer negen kiest hij voor het unieke jaar 1999, waarin zijn agenda destijds 350 keer een optreden vermeldde. „Geen lichte klus, maar voor mij absoluut onvergetelijk!” Bij de nummer tien van zijn eigen Top Tien trekt er een lach over zijn gezicht. „Die komt nog”, is zijn reactie. „Dat wordt de dag dat ik 65 wordt (volgend jaar red.) en terug kan kijken op een rijk muzikaal leven en waarin ik hoop nog door te kunnen gaan met mijn grootste passie: muziek maken! in de zaak actief te zijn. Daarmee heeft Har ry ook wat meer tijd voor zichzelf en voor zijn liefhebberijen”, zegt Coby. Harry: „Voor uitdenkend sta ik wel een verdere gematigde groei voor. Maar ik doe liever één ding goed, dan twee half. Ik houd van mooie sieraden en mooie horloges, waarbij de techniek me bij zonder interesseert. Ik wil over tien jaar nog steeds mooie dingen verkopen en als de klan ten tevreden zijn, ben ik gelukkig. De vorige generatie heeft het opgebouwd en ik wil het verder uitbouwen”, aldus Harry. Naam bedrijft Juwelier Spruytenburg. Eigenaar: Harry Cuvelier Adres: Koningin Wilhelminaplein 49 Verkoopt/ maakt/levert: Juwelen, sieraden, horloges Is er veel veranderd? Coby: „Het logisch dat er veranderingen zijn doorgevoerd. Ik werkte bijvoorbeeld altijd met een boekhouder en Harry heeft een accountant. Ik had altijd een 2e hands auto en nu kopen we een nieuwe. Harry is meer een strateeg. Hij pakt het meer marktgericht aan en is meer manager, terwijl ik meer een doener ben.” Harry: „Ik wil de nieuwe markten aanboren. Zo vond ik het as sortiment niet zo aantrekkelijk voor de jeugd en door middel van moderne horloges en sierraden is er een grotere doelgroep ontstaan. Ook ben ik aan sportsponsoring gaan doen en organiseer ik evenementen in de branche zoals het evenement Schone Kunsten dat op 14 november ook dit jaar weer wordt gehouden in Brasserie De Drie Mei den.” De zomervakantie is weer voorbij en de repe tities van het Interkerkelijk Gospelkoor ‘El Ja kim’ gaan weer beginnen. De eerste repeti- tieavond is op 27 augustus. ‘El Jakim’ bestaat sinds 1988. Het koor zingt in kerkdiensten verzorgingshuizen. Door middel van het zingen van gospelmu ziek willen het koor iets laten horen van de liefde en goedheid van God. ‘El Jakim’ staat onder leiding van Ben Kramer die het koor te vens begeleid op piano. Het repertoire bestaat uit voornamelijk En gelstalige muziek maar er worden ook Ne derlandstalig liederen gezongen. De repetities vinden plaats op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Ontmoetingskerk, Dorps straat 106 in Zevenhuizen. Als je ouder bent dan 16 jaar en mee wilt zingen of eens wilt komen luisteren dan ben je op de donderdag avond van harte welkom. Voor informatie: Wilma Hof, tel. 0180 631916. De afdeling Preventie en Dienstverlening van GGZ Midden-Holland start medio september met een cursus voor familieleden en anderen die betrokken zijn bij mensen met psychische problemen zoals depressie, adhd, autisme, angst en paniekklachten. Tijdens deze cur sus krijgen deelnemers informatie over wat er met de ander aan de hand is, leren ze om te gaan met moeilijke situaties en leren ze hoe ze goed kunnen blijven zorgen voor zichzelf. De cursus bestaat uit 10 bijeenkomsten (‘s avonds) en vindt plaats in Gouda. De cursus wordt georganiseerd door de preventieafde- ling van de GGZ Midden-Holland. De cursus is gratis, deelnemers betalen alleen een bij drage voor het cursusboek. Wie meer wil we ten of mee wil doen kan bellen met Preventie GGZ Midden-Holland, 0182-563656 of mailen naarpreventie@ggzmiddenholland.nl ie op straat een willekeurige Wad- W dinxvener aanspreekt en hem of haar vraagt naar George Baker zal ongetwijfeld te horen krijgen dat deze internationaal vermaarde artiest en musicus woont en werkt in ons eigen dorp. Alle reden dus voor een gesprek met de zanger die dit jaar het jubileum viert van zijn 40-jarige boeiende carrière, waarin hij vele malen de mu zikale Top Tien wist te bereiken. Tot ver (en zeer ver) buiten onze landsgrenzen! Om niet in de gebruikelijke vragen te verval len overvallen we hem met de vraag naar zijn ei gen Top Tien, met andere woorden: wat waren en zijn de tien hoogtepunten in de loopbaan van deze artiest? George (in het gewone dagelijks leven Hans Bou- wens) kijkt even verrast op, stelt voor om er vijf van te maken, maar blijkt achteraf geen enkele moeite te hebben met het selecteren van de tien voor hem meest bijzondere momenten. „Bij mij staat zonder enige twijfel nog altijd op nr.l mijn eerste gouden plaat, die ik in 1969 ont ving voor ‘Little Green Bag'. Het was het moment van mijn doorbraak. Ik werkte toen nog in een li- monadefabriek en de boekingen stroomden in eens binnen. Het gaat lukken, wist ik toen. Mijn liefde voor muziek werd beloond. Met de fabriek was het snel gebeurd, want 's nachts laat thuis komen en om zeven uur ‘s ochtends weer op het werk aanwezig zijn was voor mij geen combina tie.” George vervolgt: „Over nummer twee hoef ik ook niet na te denken, dat is het ongekende suc ces van ‘Una Paloma Blanca’, een melodie die ik op een blokfluitje had gemaakt en waarvoor de ti tel mij onverwachts werd aangereikt op een recla mebord in Spanje. Miljoenen singles werden over de wereld verkocht en ruim 350 artiesten namen het op in hun eigen repertoire.” Ook over de drie van zijn persoonlijke Top Tien hoeft hij niet na te denken: „Dat was het moment .enkele jaren later, dat na 15 hitsingles, mijn eer ste LP ‘Hot Baker’uitkwam. We hadden een om slag gemaakt in de formatie van de band, er was De tien van George Baker Door Fred Spoor een zangeresje bijgekomen en we hadden geko zen voor meer instrumenten. Er stonden num mers op als ‘Fly away little paraquayo' en ‘Baby blue’, waarmee we een breder publiek bereikten. Daar vandaan is het maar een stap naar mijn fa voriete nummer vier. Dat was in 1974, waarin ik voor het eerst op één in de hitparade terecht kwam met het liedje ‘Sing a Song of Love’. Dat liep als een trein en in korte tijd gingen er 150.000 stuks over de toonbank. Aansluitend daarop kan ik de jaren 1974, ‘75 en ‘76 noemen, waarin ik driejaar achter elkaar, na ‘Sing a Song’ die eerste plaats veroverde, eerst met ‘Una Paloma Blanca’ en daarna met 'Morning Sky'. Daarmee legt George Baker de eerste vijf hoogte punten in zijn carrière vast. Bijna ongemerkt gaat hij door naar de tien. „De grote aandacht die ik nu heb ondervonden bij mijn 40-jarig artiestenju bileum van fans en media, heb ik ook als een bij zonder hoogtepunt ervaren”, weet hij met gepas te trots te melden. „Zet dat maar op zes. Ikben WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I IC Woensdag 2 september 2009 I -L_y I

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 15