Colofon A dus O ieman I Speel open kaart r Versie 2.0 ALEXANDRIUM Actueel nieuws verzorgd door het ■HM| HFVvaddinxve^ÜÜ I i ii Zo is er maar één www.alexandrium.nl WAT JE OOK NODIG HEBT? ALTIJD ALEXANDRIUM! 6 SEPTEMBER GEOPEND 12.00-17.00 UUR Op zaterdag 5 september houdt het jongerenwerk BOXZ een ska te-event op het evenementen terrein aan de Dreef/Sniepweg. Ramen Deuren Schuifpuien Lieftink Wanneer neemt u de stap voor Gevels Serres Vouwwanden Produktieweg 17» Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl WADDINXVEEN WADDINXVEEN REGIO t Skate-event aan de Dreef Tijdens het skate-event kunnen skaters zich uitleven op de ramps. Foto: Riekelt Bezemer Subsidie bouwprojecten jimkoster.nl SCHÜCO Shopping Center Megastores Woonmall ZONDAG SHOPDAG Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196,2740 AD Waddinxveen Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Om 14.30 is het de tijd voor de oudere jeugd van 12 tot en met 18 jaar om hun kunsten te oefe nen op de skateobjecten. De gratis wedstrijd voor deze leeftijdsklasse begint om 16.00 uur. Ook hier sluit Skateland om 17.00 af met een spectaculai re show van hun demoteam. Tijdens dit Skate- event wordt de naastgelegen skatebaan gepimpt onder leiding van een Waddinxveense graffiti-ar tist. Door middel van een graffitiworkshop wordt ningen) en De Hooge Brugge aan de Zuidkade (twintig woningen). Het betreft een eerste ronde subsidietoekenningen. Na deze ronde toekennin gen volgen er nog twee. De gemeente zal hier op nieuw plannen voor indienen. De gemeente Waddinxveen wil graag dat de nieuwbouwprojecten in Waddinxveen zoveel mogelijk in tempo worden ontwikkeld. Wethou der Dijksterhuis van volkshuisvesting benadrukt dat de economische crisis dit niet gemakkelijk kanten. Aan de ene kant laaggeïetterden zelf die er niet over durven te praten en aan de andere kant hun omgeving die het moeilijk vindt om hen hierover aan te spreken. ‘Laten we open kaart spelen’ en maak lees- en schrijfproblemen be spreekbaar en doe er iets aan. Tijdens deze week vinden er verschillende acti viteiten plaats in de regio om aandacht te vesti gen op het belang van taal, lezen en schrijven. Voor meer informatie: www.weekvandealfabeti- sering.nl Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@mgnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladenn 1 Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. v - ramenfabrtek k ben er helemaal klaar mee. Met I grof geweld heb ik het Te Koop-bord I uit de grond gerukt. Omhakken en I verbranden had een nog beter gevoel gegeven maar helaas brandt metaal niet zo lekker. Niettemin: van al dat verkoop- gedoe ben ik nu af. Geen gezeur meer van mensen die eigenlijk de keuken toch niet zo mooi en de tuin toch wat klein •vinden - en eigenlijk hadden ze liever een huis in de Sniep. Wat doe je dan hier!?! schreeuwde ik - in mijn hoofd wantje blijft beleefd natuurlijk en wijst nog maar weer eens op de positieve kanten van die kleine tuin. Maar vorige week ging de kogel door de kerk. Geen gepoets meer voor verwen de kopers die dénken dat ze in de huidige economische crisis voor een appel en een ei op de eerste rang zitten. En dat dankzij ‘deskundigen’ die menen dat de huizen prijzen te hoog zijn en dat het maar goed is dat ze nu dalen. Ergerlijk. Alsof we alle maal dertigjaar geleden ons huis gekocht hebben voor een handvol guldens en het nu - met dollartekens in de ogen - voor goud geld van de hand willen doen. Uiter aard zijn er zulke huizenbezitters. Maar kijkend om mij heen zie ik vooral men sen die nog niet eens zo langgeleden een huis gekocht hebben voor de toen gelden de prijs met bijbehorende hypotheek. Ui teraard willen zij die hypotheek er wel uit halen bij verkoop - en misschien een stuk je van die nieuw geplaatste keuken. En plotseling worden wij huizenverkopers afgeschilderd als goudzoekers. Blij dat ik daar nu vanaf ben. Maar denk niet dat hiermee de rust is weergekeerd! Plotseling blijkt dat de tuin hoog nodig veranderd moet worden. De schuur kan anders ingedeeld. De studeer kamer schreeuwt om nieuwe boekenkas ten. En wat zijn we eigenlijk uitgekeken op al dat neutrale - want verkoopbevor derende - wit. Het kriebelt aan alle kan ten: laten we alles afbreken en opnieuw beginnen. Alles nieuw! Tijd voor een be zoek aan de bouwmarkt, de kapper, het tuincentrum, de tandarts, de sportschool, de badkamerspecialist en de plastisch chi rurg. Tijd voor Olieman-versie 2.0 - exten ded, nu in drie talen en draadloos. maakt. „De uitbreiding van de woningvoorraad komt door het stilvallen of vertragen van woning bouwprojecten in de knel. Dit heeft ook gevolgen voor de doorstroming op de woningmarkt. Hier door komen onder andere minder huurwoningen beschikbaar en dat is ongewenst.” In totaal hebben 211 gemeenten een aanvraag in gediend voor 607 projecten van ruimt 227 miljoen euro. Het geld gaat naar de betrokken ontwikke laars. Een van de eisen is dat met de bouw van het project voor het einde van 2009 gestart moet zijn. nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij C1000 Waddinxveen de baan weer in een nieuw jasje gestoken. Op geven voor deze graffitiworkshop kan op de dag zelf vanaf 11.00 uur. Deze workshop is geheel gra tis en duurt een uur per groep. De eerste groep is voor de tieners bestemd. Op deze Skate-event dag zullen verschillende lo cale DJ’s het geheel muziekaal ondersteunen. In formatie staat ook op http://boxz-community. hyves.nl. OXS organiseert het evenement samen met Woonpartners Midden-Holland, gemeente Waddinxveen en Stichting Vonk. Het skate-event vindt plaats van 11.00 tot 18.00 uur. Op het evenemententerrein wordt door Skate- land Rotterdam een aantal spectaculaire skate ob stakels, ramps, neergezet. Hierop kan de jeugd zich naar hartelust uitleven op hun inline-skates of skateboard. Aanwezig op het parcours zijn on der andere, Big Quarters, Funboxes en een Hetric parcours. Als een jongere geen skates ofboard heeft zijn enkele paren skates en boards te lenen bij Skateland. Medewerkers van Skateland geven tips om het skaten nog beter onder de knie te krij gen of als beginneling het skaten op te pakken. Vanaf 11.00 uur kan de jonge jeugd van 9 tot en met 12 jaar oefenen op de door Skateland neer ge zette ramps, objecten. Na al het oefenen is het om 12.30 de tijd om het geleerde in praktijk te bren gen tijdens de wedstrijd voor de lokale rijders. Ui teraard zijn hier mooie prijzen te winnen. Opge ven voor de wedstrijd kan op de dag zelf vanaf 11.00 uur en is geheel gratis. Als klap op de vuur pijl geeft om 13.30 het demoteam van Skateland een spetterende show. ■A inister Van der Laan (Werk, Wo- W ft nen en Integratie) heeft de ge- I meente Waddinxveen 225.000 I euro toegekend voor het stimule ren van twee woningbouwprojecten. De stimu- leringsregeleing woningbouw is bedoeld om een verdere teruggang in de woningproductie en de werkgelegenheid te beperken. De gehonoreer de projecten zijn de Mercuriusweg (twintig wo- e Week van de Alfabetisering vindt dit jaar plaats van maandag 7 tot en met zondag 13 september. Het thema is dit jaar ‘Laten we open kaart spelen’. Nederland telt 1,5 miljoen volwassenen die gro te moeite hebben met lezen èn schrijven. Ook schrikbarend veel kinderen kampen met leespro blemen: een kwart van hen verlaat de basisschool met een leesachterstand van twee jaar. Laagge- letterdheid is een verborgen probleem met twee WfcÉRBLADVÓÖRMDDlNXVÉEN I Q Woensdag 2 september 2009

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3