Lionsclub Kennis Quiz Egelproject op school woningen Chopinlaan Help vluchteling op weg I I Ontmoetingen voor ouderen Luisteren naar muziek Jaarlijkse collecte Christo en tijdgenoten Shoeby op televisie Kledingbeurs 'Het zuidhonk' Tips! h I E Bel 0182-638288! Kennis Quiz WADDINXVEEN/REGIO Doolhof WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN/BOSKOOP WADDINXVEEN WADDINXVEEN I f ijk de Stichting Vrienden van Het Groene Hart. Deze stichting maakt zich hard voor de aankle ding van de nieuwe kinderafdeling van het Groe ne Hart ziekenhuis. Op deze afdeling vinden jaar lijks 2000 dagopnames plaats en 1500 opnames met een gemiddelde verblijfsduur van zes dagen. Het gaat hierbij om kinderen uit onze gezond- heidsregio in de leeftijd van 0 tot 18 jaar.Vaak zijn deze kortdurend opgenomen na een door gemaakte operatie, daarnaast liggen er pasge borenen, te vroeg geboren kinderen, maar ook kinderen met infectieziekten of chronische aan doeningen. Binnen twee jaar zal deze afdeling verhuizen naar een nieuw gebouw op de Bleuland Locatie. Deze afdeling wordt opgeleverd zonder aankleding. Stichting Vrienden van het Groene Hart wil met nieuwe vrijwilligers. Dat kan al vanaf een paar uurtjes per week en op allerlei manieren; van taalmaatje tot jobcoach, van rots in de branding tot klusser in het nieuwe huis. Er is altijd wel iets datje als vrijwilliger kunt doen wat bij je past, of je nu maar twee uurtjes per week tijd hebt of op oproepbasis iets wilt doen. Mensen beseffen vaak niet hoe ontzettend belangrijk vrijwilligers zijn voor vluchtelingen. iets kunt ruilen bij de Hema en hoe dat moet en je helpt met het oefenen van de taal en misschien ook wel het lokale dialect te verstaan. Maar je ook uitlegt wanneer er specifiek Waddinxveense festi viteiten gehouden worden, wat de lokale speciali teit is en waar je die lekkerste kunt kopen. Vragen waar Waddinxveners niet meer over na hoeven te denken, maar die voor nieuwkomers niet van zelfsprekend zijn. De 5.000 vrijwilligers van Vluchtelingenwerk Nederland wijzen vluchtelingen al bijna 30 jaar de weg. Maar extra hulp is hard nodig nu de vluch telingenorganisatie voor de uitdaging staat om, naast gewone vluchtelingen’ die elk jaar, ook de ruim 27.000 mensen die onder het pardon vallen, te helpen hun weg te vinden in de Nederlandse samenleving. In principe kan iedereen meedoen aan de Lions Kennis Quiz, of je nu een vriendenclub bent of een straatteam organiseert. Een team bestaat uit minimaal vier en maximaal zes personen, de kos ten voor deelname bedragen 250 euro per team. Hiermee sponsort u Stichting Vrienden van het Groene Hart. Kijk voor meer informatie en in schrijving op: www.lions.nl/waddinxveen.bos- koop. Zondag 13 september 19.30 uur is TV-pro- gramma Model in 1 dag (NET 5) gestart. De kleding van de modellen in spé wordt ver zorgd door Shoeby. In elke uitzending staat er een nieuw thema uit de collectie van Shoe by centraal. In het programma gaan fotogra- fen/modellenscouts Otto van den Toorn en Lutske Veenstra de strijd met elkaar aan om op één dag een meisje van de straat te pluk ken en daar een prachtige fotoshoot mee te maken. De jury bestaat onder meer uit Mieke van Deursen, directeur Shoeby, en voormalig model en actrice Robine van der Meer. Zij be palen welk meisje doorgaat naar de finale. In de finale wordt bepaald welk meisje het nieu we gezicht wordt van Shoeby! Zij zal op di verse uitingen van Shoeby verschijnen. Als vluchtelingen vanuit een asielzoekerscen trum naar hun nieuwe woonplaats verhuizen, ko men ze voor hun gevoel vaak in een doolhof te recht en is hulp van iemand die hen de weg wijst onmisbaar. Iemand die uitlegt hoe je een goe de dokter vindt of school voor je kinderen, datje Op 24 september houdt de Waddinxveense Kunst Kring een lezing over Christo en zijn tijdgenoten. De lezing begint om 19.30 uur en wordt gegeven in de Immanuëlkerk door Ma ria de Vries. De lezing is voor leden en niet-le- den toegankelijk. Christo Vladimirov Javacheff (Gabrovo, 13 juni 1935) of kortweg Christo is een beken de beeldend kunstenaar. Hij werd geboren in Gabrovo in Bulgarije en studeerde kunst in Sofia en Wenen. In Parijs sloot hij zich in 1962 aan bij de nouveau réalistes. Zijn grote landschapskunstwerken zijn meer conceptu ele kunst. Christo werkt (altijd samen met zijn vrouw Jeanne-Claude (Denat de Guillebon)) vanuit de Verenigde Staten aan enorme kunstpro jecten. De kunstzinnige strategie van Chris to en Jeanne-Claude is om grote opvallende bouwwerken of landschappen met doek of andere stof‘aan te kleden’. Het inpakken van gebouwen of objecten leidt tot de abstractie van deze onderwerpen. Voorbeelden van dit soort werk zijn de Pont Neuf in Parijs (1985), de Rijksdag in Berlijn (1995). In het Central Park in New York voerden zij een kunstpro ject uit in 2004. Een eiland bij Miama noem den zij “Lost-at-sea”. Voor Christo en Jeanne- Claude is het zeer belangrijk dat de werken toegankelijk zijn voor het grote publiek. Meestal kost het veel overtuigingskracht en duurt het lange tijd voordat een gepland pro ject daadwerkelijk uitgevoerd kan worden. Voor de uitvoering van hun projecten maken ze gebruik van een grote groep medewerkers. Het resultaat van hun werk is puur esthetisch bedoeld en heeft tot doel de mensen ‘met an dere ogen’ te laten kijken naar de omgeving. De gezamenlijke kerken en de Zonnebloem in Waddinxveen hebben afgelopen zater dag voor de tiende keer een Ontmoetingsdag voor ouderen en zieken gehouden. De dag werd gehouden in het Anne Frank Centrum. Ongeveer 250 ouderen en zieken woonden deze dag bij. Er vond een liturgisch moment plaats en een optreden van het muziekgezel schap Sempra Avanti. Ook werd er afscheid genomen van Lies Steenland die tien jaar een grote steun is geweest in de commissie. Dinsdag 29 september houdt Stichting Wijk- werk ‘Het Zuidhonk’ aan de Zuidplaslaan haar tweejaarlijkse kinderkledingbeurs. Dit keer kunt u terecht voor tweedehands kinder kleding voor de komende herfst/winter. De verkoop start om 13.30 en duurt tot 17.00 uur. De inname van kleding vindt plaats op maan dag 28 september tussen 19.00 en 21.00 uur en op dinsdag 29 september tussen 9.00 en 10.30 uur. Van ieder verkocht kledingstuk gaat 20 procent naar het goede doel. Voor informatie www.zuidhonk.nl. De jaarlijkse collecte van de Dierenbescher ming vindt plaats in de week van 5 tot en met 10 oktober. Om een zo goed mogelijk resul taat te behalen, zoekt de werkgroep nog vrij willigers die in de collecteweek een paar uur tjes willen collecteren in hun eigen buurt. De opbrengst van de collecte wordt lokaal be steed en komt dus ten goede aan de dieren in Gouda en de regio, dus ook in Waddinx veen! De dierenbescherming is een non-pro fit organisatie en krijgt geen subsidies van de overheid. behulp van sponsorgelden een kindvriendelijke omgeving creëren, door juist kleurgebruik, vro lijke afbeeldingen, leer- en spelmateriaal en au diovisuele apparatuur. Daarnaast wil de stichting graag meer restauratieve faciliteiten voor ouders of familie die bij deze kinderen verblijven. Op maandag 7 september is de cursus ‘Luis teren naar klassieke muziek' in het Anne Frank activiteitencentrum gestart. De deelne mers aan de cursus verrast door een live op treden van Natalie Merfort (zangeres) en Joa chim Keppel (gitarist). Dit duo bracht een aantal prachtige klassieke stukken ten geho re. De heer Korving, coördinator van het se- niorenwerk: „Nu we voor deze cursus het grote aantal van 26 geïnteresseerden kon den noteren, weten we zeker dat er een groep mensen is die dit een leuke activiteit vindt. Daarom gaan we proberen om de vrijdag om te toveren tot een culturele dag in het Anne Frank activiteitencentrum. We willen live op tredens gaan organiseren voor verschillende groepen.” meente een verzoek tot herontwikkeling van de locatie ingediend. Omdat het verzoek in strijd is met het bestem mingsplan, start de gemeente een planologische procedure om de ontwikkeling mogelijk te ma ken. Hiervoor zijn gemeentelijke uitgangspunten en randvoorwaarden opgesteld. Die worden in de vergadering van de raadscommissie Openbare Ruimte besproken. Groep 7 van de Prinses Beatrixschool in Waddinxveen is gestart met een egelproject in het kader van ‘Jaar van de Egel’. Wilma de Lange van Stichting Egelopvang Boskoop bracht een bezoekje aan de school om groep 7 alles te vertellen over dit ‘prikkelbare’ diertje. Zij kreeg dan talloze vra gen op zich afgevuurd over dit stekelige diertje, want tja, egeltjes laten zich overdag niet echt zien omdat het nachtdieren zijn. Dat ze gek zijn op een boterham met pindakaas werd vol verbazing aangehoord. Scholen die medewerking willen van de stichting voor een egelproject kunnen zich aanmelden via www.egelopvangboskoop.nl. Foto:PR e Lionsclub Waddinxveen/Boskoop W houdt op 4 november een Kennis U Quiz. De opbrengst gaat naar de kin- derafdeling van het Groene Hart Zie kenhuis. De quiz wordt in het Plantarium in Ha- zerswoude gehouden. Tijdens deze avond zullen een groot aantal teams de strijd met'elkaar aan gaan. In een drietal blokken van vijf series met tien vragen zullen de aanwezigen uitgebreid ge test worden op hun parate kennis. Een deskundi ge jury zal alle antwoorden controleren en uit eindelijk tot een winnaar komen. Deze winnaar wint... een wisselbeker en eeuwige roem. Dus geen reis, auto of geldprijs, want dit past niet in de doelstelling van de Lions. De op brengst van deze avond wordt overhandigd aan e vrijwilligers van Vluchtelingenwerk Waddinxveen vormen een belangrij- U ke schakel bij het verwezenlijken van ■1^^ de missie: vluchtelingen op weg hel pen bij het opbouwen van een nieuw bestaan. Vanwege de pardonregeling is er in een klap een grote groep mensen bijgekomen die hier mag blij ven. Zij hebben nu bijna allemaal eigen woon ruimte en kunnen dus hun leven hier verder op bouwen. Iemand die hen de weg wijst is daarbij onmisbaar. Daarom heeft Vluchtelingenwerk Waddinxveen nu extra vrijwilligers nodig en lan ceert op 15 september de campagne "Weet u de weg in Waddinxveen? Help dan een vluchteling op weg!”. Met deze campagne hoopt Vluchtelin genwerk Waddinxveen in contact te komen met et bouwbedrijf IJsselbouw BV wil drie woningen bouwen aan de Chopin- I laan. Het gaat om het braakliggende I terrein gelegen tussen apotheek Kerk- weg-west en het Medisch Centrum West aan de Mozartlaan. Hier heeft in het verleden een tankstation van Mobil Oil gestaan. IJsselbouw heeft bij de ge- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I 1 1 Woensdag 16 september 2009 I X X

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 11