1 Tropisch HorekadeLive 1 Modern Look inloopavond in GHZ Relatie Gouda: vrijblijvend heid voorbij F ■I REGIO WADDINXVEEN WADDINXVEEN VERVOLG VAN VOORPAGINA, uavemente, suavemente..klinkt het door de speakers op de Nesse. De Roc- ky Showband bijt het spits af en moet er voor zorgen dat het publiek met salsa en merengue in Zuid-Amerikaanse sferen komt. En dat lukt aardig. HorekadeLive 2009 is nog maar net van start en hier en daar laat een enkeling zich al meevoeren op de muziek van de band. Dit keer is het thema van het evenement Tropisch, Cari- bisch. Het weer is weliswaar niet tropisch, maar het is wel aangenaam vertoeven op de terras sen. De meiden van dansschool Studio Da Dan- za dansen tussen de mensen door en op de ver schillende podia, die op de Nesse staan opgesteld. Het enthousiasme van de dansers werkt aanste kelijk en slaat over op het aanwezige publiek. Een bezoekster vindt het een geweldig initiatief: „Het is erg gezellig en zo vaak hebben we dit niet in Waddinxveen. Je ziet dat veel gezinnen naar zo'n evenement komen. Ook voor de kinderen is er van alles te doen. Ze kunnen lekker spelen op het springkussen’. Naast de twee springkus sens waar de kleintjes zich op kunnen uitleven, is de Reddingsbrigade aanwezig waar de kinderen mee kunnen varen met een tochtje over de Gou we. Op het grote podium heeft inmiddels DJ Jan Smit plaats genomen, die op zijn eigen bekende wijze de muziek ten gehore brengt. Het avond programma begint als het wat drukker begint te worden met een nieuw optreden van Studio Da OW Het feest op de Nesse ging tot in de late uurtjes door. Foto's: Stephan de Goede. Marcella Verboom. Foto: PR Het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) houdt op woensdag 23 september een informatie avond over borstvoeding. De avond is be- doeld voor vrouwen die willen bevallen in het GHZ. De avond vindt plaats in de Bal- konkamer op de Jozeflocatie, begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. De kosten zijn 5 euro (gratis introducée). U kunt zich aanmelden voor deze avond bij het GHZ, 505000. Meer informatie is te vinden op www.ghz.nl/informatiebijeenkomsten. De samenspraak met Gouda - zoals opgedra gen door de provincie - heeft een einddoel in 2011. „Dan moet blijken, gaan we trouwen ofblijven we vrienden," aldus burgemeester Cremers. In de tussentijd worden er stappen gezet om dit besluit te kunnen nemen. Zo stellen de beide colleges een onderzoek voor in de Waddinxyeense en Goudse samenle ving. Cremers: Daarbij is de vraag: wie zijn wij? Ondernemers, onderwijs, welzijnswerk en wellicht sportverenigingen en kerken wor den hierbij betrokken. Wat zijn de kansen, bedreigingen en alternatieven? Deze onder zoeken en gesprekken doen wij zelf. Hier voor wordt een stuurgroep samengesteld met daarin een vertegenwoordiging van beide ge meentes. De kern van dit alles is: de vrijblij vendheid voorbij.” De beide gemeenteraden krijgen in oktober een identiek voorstel yoorgelegd om dit mo gelijk te maken. Cremers: „Dat is het eer ste duidelijke signaal dat we het samen wil len doen.” De Waddinxyeense Marcella Verboom zit bij de laatste 50 meiden in de Modem Look-ver- kiezing van Modern.nl, een online elektroni- cashop in Nederland. Het bedrijf is op zoek naar een nieuwe gastvrouw voor haar websi te. In 2008 heeft Modem.nl voor het eerst een dergelijke verkiezing georganiseerd. Dit jaar hadden 2500 meiden zich aangemeld. Dit aantal werd terug gebracht naar 500. Van af dat moment kon er via de site gestemd worden. Op 1 augustus bleven er 100 meiden over. Op 1 september, 50. En nu kan er nog 1 ronde gestemd worden. Dan blijven er 10 meiden over die naar de finale gaan. Om op Marcella te stemmen ga je naar http://www. modernlook.nl/ inschrijvingen/stemmen /24. Je vult je gegevens in en verstuurd ze. Door te stemmen maak je kans op twee kaarten voor de finale op 29 oktober. Er kan per IP-adres en e-mailadres slechts een keer gestemd wor den. De winnares van de Modem Look-ver- kiezing wordt een jaar lang het gezicht van Modern.nl. i - Danza. Even later, als de feeërieke verlichting is ontstoken komen de mensen in drommen naar de Nes se en kun je over de hoofden lopen. Er volgde een Tropische parade van The Rocky Tropic Brassband, waarbij de schaars geklede danse ressen een Zuid-Amerikaanse car- navalsfeer creëerden. Direct daar na bracht de Rocky Show Band een Tropische medley van bekende en minder bekende Surinaamse mu ziek, waarbij ‘kleine wasjes, grote wasjes’ het startsein was voor een massale danspartij. „Ik vind het heerlijk”, zegt Ine van der Laan uit Gouda. „We komen hier regel matig omdat je hier aan de Gouwe lekker kunt zitten en eten. En met HorekadeLive sluiten we het zomerseizoen een beetje af.” DJ Jan Smit liet zich tussen de vele optredens weer van zijn bes te kant zien en de muziekkeuze was voor elk wat wils. Twee mooi geklede dames brachten een op zwepende Afrikaanse dansshow en ook de dan seressen van Studio Da Danza lieten zich niet on betuigd. Inmiddels lieten de mensen de ruim aanwezige drankjes en lekkere hapjes goed sma ken. Voor restaurant De Italiaan was het de eerste HorekadeLive. Peter van Vliet: „We zijn erg inge nomen met de belangstelling en het gehele eve nement voldoet volledig aan onze verwachtin- gen.” Ook Hoesein Hsaïd en Sayed van Sika s Place waren erg tevre den. „We hebben speciaal beleg de broodjes en Egyptische snacks voor de 1 lorekade en de belang stelling is erg groot”, aldus 1 Isaïd. Bezoeker Jan de Wild kon het al- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I IC Woensdag 16 september 2009 I JL_y leen maar beamen: „Het is droog, gezellig, lekker eten en drinken, wat wil je nog meer? Inmiddels werd er een spectaculaire Limboshow opgevoerd waarbij het ritme en het vuur de men sen in extase bracht. De aanwezige politie had ge lukkig niet veel te doen. „We zijn hier preventief, want de ervaring leert dat er nooit ongeregeld heden zijn en dat moeten we zo houden”, aldus de wijkagent. En ook de EHBO hoefde niet noe- menswaardigin actie te komen. Terwijl DJ Jan Smit nog een oproep deed aan de burgemees ter om volgend jaar nog wat langer door te mo gen gaan, werd HorekadeLive 2009 weer om mid dernacht gesloten. Organisator Ricardo Van Vliet was een tevreden mens. „We hadden vooraf wei nig voorbereidingstijd gekregen voor de opbouw, maar alles is gelukkig prima verlopen.” En dat het geslaagd en gezellig was, bleek wel dat velen toch nog na de officiële sluiting van HorekadeLive nog niet behoefte hadden om direct huiswaarts te ke ren. Gezelligheid kent immers geen tijd. pF I hk'V

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 15