Agenda Kinderboekenmaand Opleiding viert jubileum Brandweer man if estatie ssbCX Bingo in De Boog Selectie dames Be Fair rond Erelid Joop Bos overleden Nieuwe site i streekarchief I »*nua? 4 Dinsdag 22 september woensdag 16 september Vrijdag 18 september WADDINXVEEN 4 - WADDINXVEEN/GOUDA REGIO WADDINXVEEN WADDINXVEEN/REGIO •txf WADDINXVEEN WADDINXVEEN I 3 Door Ruud Groot Voor kinderen van zes tot negen jaar verschijnt het boek Aardbeien met slagroom, over een meis je dat op zoek gaat naar haar vader - en die is kok in een restaurant! Het boek is geschreven door Jeanette Molema en uitgegeven door uitgeverij Columbus. Iris Boter schreef én tekende het actie- boek Dat eet ik écht niet! voor de leeftijd van ne gen tot twaalf jaar - een grappig verhaal over een verwend meisje dat van haar tante op het platte land leert dat verse groente best lekker kan zijn. Bij Boekhandel en Thuiskantoor Burger ligt ook weer een nieuwe kinder-actie-cd klaar. Hier op staan nieuwe liedjes van onder anderen Elly Si Rikkert Zuiderveld, Marcel Lydia Zim mer, Herman Boon, en Ron Schröder Marian ne Busser. De cd verschijnt in de bekende serie Oké4kids. De cd s uit deze serie behoren al jaren lang tot de best verkochte christelijke kinder-cd’s in Nederland. Bij de cd hoort een muziekboek, waarmee de liedjes in de klas of zondagsschool- groep kunnen worden aangeleerd. De heer Bruijnes, voorzitter van het SPB, ont hult het nieuwe op de voorgevel aangebrachte logo. Foto:PR op het terrein van Van Uden aan de Noordkade 64 en eindigen om 16.25 uur. Burgemeester Bert Cremers zal na afloop de prijzen uitreiken aan de het winnende brandweerkorps. De toegang is gratis en bij slecht weer zal de braderie overdekt plaatsvinden. 18.30 3D kaarten maken, vanaf 10 jaar - De Paddestoel 19.30 uur Optreden Ensemble Muzido - Sou- burgh 20.00 uur Senioren bingo - Anne Frankcen- trum Uw activiteit ook in deze agenda? Stuur vóór vrijdag 12.00 uur een emailbericht met daar in datum, tijdstip, naam en locatie van de ac tiviteit naar weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl onder vermelding van AGENDA. 14.00 uur Kinderbingo -.De Boog 14.00 uur Jeugdinstuif 6 tot 11 jaar - De Pad destoel 10.00 uur Modeshow - Anne Frankcentrum 19.00 uur Kinderdisco 7 t/m 9 - De Paddestoel 20.45 uur Kinderdisco 10 t/m 15 - De Padde stoel 20.00 uur Bingo - De Boog Op vrijdag 18 september wordt er een bin go gehouden in buurtcentrum ‘De Boog’. U bent van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huygenslaan 2 in Waddinxveen.De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. De Waddinxvener en Be Fair-erelid Joop Bos is maandagmorgen op 81-jarige leeftijd in het Goudse verpleeghuis Bloemendaal overleden. De in Ouderkerk aan den IJssel geboren Bos maakte zich vanaf 1965 tot op het moment dat hij werd opgenomen in het verpleeghuis altijd zeer verdienstelijk voor de Waddinxveense zaterdagclub. Hij be gon ooit als jeugdleider en jeugdbestuur- der, en was later actief als elftalleider en als lid van het algemeen bestuur. Bos zat ook een aantal jaren in de tuchtcommissie van de KNVB. Dat alles leverde Bos twintig jaar geleden al het erelidmaatschap van de vereniging op. De tijd daarna bleef hij zeer betrokken bij de club stond hij als vrijwil liger en erelid altijd en voor een ieder klaar bij Be Fair. Zo ook voor tal van maatschap pelijke instellingen. Joop Bos wordt zater dag om half twaalf begraven op begraaf plaats De Thijmhof aan de Alberdingk Thijmlaan 8 in Waddinxveen. Vanaf tien uur een kerkdienst in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan 1. De Groene Hart Archieven hebben op 12 sep tember hun nieuwe website gepresenteerd, www.groenehartarchieven.nl. De Groe ne Hart Archieven is een samenwerkings verband tussen de streekarchieven Rijnlands Midden in Alphen a/d Rijn en Midden-Hol- land in Gouda. Zij hebben onder meer een gezamenlijke archiefinspectie, website, edu catieve projecten en open dagen. De voor malige website gaf veel informatie, maar was voor beginnende genealogen en histo risch geïnteresseerden echter wat moeilijk be naderbaar. Daarom is vorig jaar besloten tot het bouwen van een geheel nieuwe site, met meer ruimte voor een eigen inbreng van het publiek. De afgelopen maanden is hard gewerkt aan de nieuwe website van de Groene Hart Ar chieven. Op basis van een gebruikersonder zoek, uitgevoerd door Happy User Studio uit Gouda is een geheel nieuwe site bedacht en ontworpen. AB-C Media uit Utrecht heeft vervolgens de site gebouwd. Dankzij leden van de klantenraad van het Streekarchief Midden-Holland, die nauw betrokken waren bij het ontwerpproces, kon de site meteen ge test worden. Voor trouwe bezoekers van de site, zal de nieuwe vormgeving even wen nen zijn. Alle zoekbestanden met uitgebrei de informatie uit de collecties van de Groene Hart Archieven zijn echter gebleven en direct doorzoekbaar via het zoekvak op elke pagina. Onder het kopje Thema's worden korte arti kelen over regionaal-historische onderwer pen gepresenteerd. U kunt hier op uw gemak doorheen bladeren, evenals door de artike len met een actuele invalshoek op het We blog. Nieuwe elementen zijn de aparte pagi na's voor de Historische Ontmoetingspunten (HOPs) in Waddinxveen en Schoonhoven. De damesploeg van Be Fair heeft de selectie rond. Het team uit Waddinxveen staat voor het tweede jaar onder leiding van trainer/ coach Alex Luycks, die afscheid nam van de speelsters Angela Hunink, Sandra van den Berg en Inge Ganeff. Hunink komt voor het tweede team uit, Van den Berg is gestopt en Ganeff gaat een halfjaar in Zweden stude ren. Daar staat de terugkeer tegenover van Lianne Lagrouw, die een jaar in de Verenig de Staten heeft gestudeerd. Femke Mathot komt van het Boskoopse Agon en Anja Dre- schler maakte de overstap uit het eigen re serveteam van Be Fair. Samen met Chris tine Bos, Aranka Hetyey, Jeanine Konijn, Marit van der Louw, Yvonne van Tol, Chan tal Verbeek en Annemieke Vooijs-Grooten- dorst, die vorig seizoen ook deel uit maak ten van de selectie, beschikt Luycks over een goed team. „De ploeg is in balans en de doelstelling is dan ook om in de promotie klasse A mee te doen om de bovenste plaat sen”, kijkt de coach vooruit. Be Fair heeft in Flam Haarden een nieuwe sponsor gevon den. ale effecten waaraan de politie, de K.M.A.R. (Koninklijke Mare chaussee) en de ambulance ook hun medewerking verlenen. Zes brandweermannen van eik deel nemend korps leggen een proe ve van vaardigheid af, waarbij een jury van de regionale brand weer de punten toekent. Vas te onderdelen van de wedstrijd zijn het blussen van een brand en hulpverlening bij het redden van personen uit een gecrash te auto. Rond deze wedstrijden worden voor de jeugd verschil lende activiteiten georganiseerd. Zo kan een brandje worden ge blust, is er een spuitspel, kunnen ze leren hoe te handelen tijdens rookontwikkeling en kan wor den meegereden op een echte brandweerwagen. Ook voor ou deren is er veel te beleven. Naast het bewonderen van de vele oude brandweerwagens, kan men kennis nemen van preventie, veiligheid en hulpverlening. Veilig Verkeer Nederland, EHBO, De Brandwondenstichting, de Reddingsbrigade, de Brandweer en Univé zijn met stands aanwezig voor voorlichting en informatie. De brandweerwedstrijden beginnen om 09.15 uur .„l p zaterdag 26 september worden in IS Waddinxveen brandweerwedstrijden Sl Jp gehouden, waarbij acht brandweer- korpsen strijden om de hoogste eer. De twee beste korpsen plaatsen zich voor de fina lewedstrijden die in oktober in Gouda worden ge houden. Rond dit evenement zal volgende week zaterdag op het terrein van de brandweer aan de Noordka de een manifestatie worden gehouden, waarbij ie dereen kennis kan nemen van (brand;veiligheid en preventie. Voor jong en oud is er veel te zien en te beleven en de kinderen kunnen zich die dag even een echte brandweerman wanen. Elkjaar worden door de brandweerkorpsen uit de gehe le regio gestreden om de titel beste brandweer korps. Tijdens voorrondes strijden de korpsen uit elke brandweerkring om twee plaatsen in de fina le die in oktober in Gouda wordt georganiseerd. Dit jaar is de brandweer van Waddinxveen orga nisator van de voorronde van de kring ‘De Tien Gemeenten’. Zaterdag 26 september komen de brandweerkorpsen van Gouda, Reeuwijk, Moor drecht, Nieuwerkerk aan de IJssel, Driebruggen, Boskoop, Bodegraven en Zevenhuizen-Moerka- pelle in actie op het terrein van ‘Van Uden Logistic Site Solutions’. De brandweer Waddinxveen speelt als organiserende gemeente dit jaar niet mee. Het worden zeer interessante wedstrijden met speci- W W an 19 september tot en met 31 oktober W W vindt de Christelijke Kinderboeken- maand plaats. Het thema van van 2009 W is Heerlijk! - eten en snoepen in christe lijke kinderboeken. Tijdens de actiemaand zetten honderden boekhandels, bibliotheken en scho len christelijke kinderboeken in de schijnwer pers. Ook Boekhandel en Thuiskantoor Burger in Waddinxveen doet mee aan de Christelijke Kin derboekenmaand 2009. Ter gelegenheid van de actiemaand is in de win kel een breed scala aan actiematerialen rond het thema Heerlijk! te vinden. Zo zijn er drie nieu we actieboeken verkrijgbaar tegen een speciale prijs. Voor de drie- tot zesjarigen is er het prach tige prentenboek Dorus en Ko. Het is gebaseerd op een waargebeurd verhaal over een slager die zich steeds meer gaat hechten aan het varkentje dat hij vetmest. Geschreven door Helga Warmels en prachtig getekend door Marieke ten Berge. et opleidingsbedrijf SPB Gouwe en V: Rijnstreekbestaatditjaar25jaar. Af- I gelopen donderdag werd officieel stil I gestaan bij dit 25-jarig jubileum. Middenjaren 80 bevond de bouw zich in een cri sissituatie en kwam de opleiding van jonge tim merlieden en metselaars in de knel. In die tijd is het SPB Gouwe en Rijnstreek opgericht waarbij leerlingen in dienst kwamen bij het opleidingsbe drijf en vervolgens een plekje kregen bij diverse bouwbedrijven in de regio. Het grote voordeel van dit systeem, is dat bij on voldoende werk (of door het failliet gaan van de aannemer) de leerling niet ontslagen wordt, maar in de leerlingwerkplaats van het opleidingsbedrijf zijn opleiding kan vervolgen tot er een nieuwe aannemer voor hem is gevonden. Dat deze opzet heeft gewerkt, blijkt wel uit het feit dat er sinds dien een stroom van leerlingen via het SPB hun weg in de bouw heeft gevonden. Ondanks dat de werkgelegenheid op dit moment niet rooskleurig is, heeft dit opleidingsbedrijf het gepresteerd om dit jaar ruim 50 jongeren aan te nemen en hen een opleiding aan te bieden! Het 25-jarigjubileum was een mooie gelegenheid om een nieuwe, eigentijdse, huisstijl te presenteren. WEEKBLAD VOOR. WADDINXVEEN I OQ Woensdag 16 september 2009 f

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 29