Wijzigingen identiteitsbewijs Gemeente Nieuws Bekend maken ruimen graven begraafplaats Thijmhof Bijzondere bijstand nu digitaal aanvragen met DigiD week OMRUILEN BOUWZAKEN BEZWAAR i RUIMTE EORDE 201 i s Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen Op grond van Europese wetgeving wordt met ingang van 21 septem ber ook in Nederland de vingeraf druk in paspoorten en Nederland se identiteitskaarten ingevoerd. Een greep uit de digitale producten en diensten: HET GEMAK VAN DE WEBWINKEL VOORNEMEN VERLENEN ONTHEFFING 20090030 Aldebaran 14 en 16, het plaatsen van twee opbouwen boven twee garages. Zeker weten dat u het bent. BROMFIETSCERTIFICAAT WADDINXVEEN VERGUNNINGENLOKET Betalen via internet. WADDINXVEEN WADDINXVEEN 1 ïll BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN De volgende bouwaanvragen zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20090160 Henegouwerweg 112b, het oprichten van een woning (25-08-2009); VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN Vanuit uw luie stoel gemeentelijke zaken regelen? Dat kan in de Webwinkel op www.waddinxveen. nl. Ga naar 'digitale balie’ en kies voor ‘webwin kel’. Voor bijvoorbeeld een uittreksel of het door geven van een verhuizing hoeft u dus de deur niet meer uit. U hoeft ook niet te letten op de ope ningstijden van de Publieksbalie. Wilt u een pro duct digitaal aanvragen, dan heeft u wel een Di- giD-code nodig. ningen met telefoonnummer 624833. Als u (uit gebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor het maken van een afspraak kunt u ook bellen met bovenstaande telefoonnummers. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/ beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. 20090110 Nic Beetslaan 82 t/m 160, het gedeelte lijk veranderen van een woongebouw. Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewil ligd, nadat ontheffing is verleend van het ter plaat se geldende bestemmingsplan als bedoeld in arti kel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. De conceptbesluiten met bijbehorende stukken liggen tot en met woensdag 21 oktober 2009 tij- Aan de gemeentebalie legitimeert u zich met een paspoort of rijbewijs. Op internet gebruikt u hier voor DigiD. DigiD is gratis en aan te vragen via www.digid.nl. Vraag uw inlogcode nu meteen aan, zodat u steeds meer overheidszaken veilig via internet kunt regelen. Houders van een bromfietscertificaat hebben nog tot 1 oktober 2009 de tijd om hun bromfiets certificaat om te wisselen voor een rijbewijs met de categorie AM (bromfietsrijbewijs). Daarna is omruilen niet meer mogelijk. Als u het brom fietscertificaat niet voor 1 oktober omruilt, moet u theorie-examen doen bij het CBR voor het ver krijgen van het bromfietsrijbewijs. Bezit u naast het bromfietscertificaat een rijbewijs A (motor) of B (auto), dan hoeft u het certificaat niet om te wis selen. Deze rijbewijzen zijn ook geldig om een bromfiets, snorfiets of brommobiel te mogen be sturen. ij het aanvragen van een nieuw docu ment, worden vier vingerafdrukken af genomen met speciale apparatuur. De vingerafdrukken zijn niet zichtbaar op het reisdocument, maar worden opgenomen in de chip die al sinds 2006 in het reisdocument is opgenomen. De twee beste vingerafdrukken worden opgeslagen. Ook bij het in ontvangst ne men van het nieuwe reisdocument, wordt gecon troleerd of de vingerafdrukken overeenstemmen met de opgenomen vingerafdrukken. - Uittreksel GBA (Gemeentelijke Basis Administratie) - Uittreksel/afschrift van het huwelijksregister of geboorteregister, - Bewijs van in leven zijn (attestatie de vita) - Bewijs van Nederlanderschap - Verzoek aanduiding naamgebruik - Verzoek tot geheimhouding - Eigen verklaring CBR aanvragen - Verhuizing binnen gemeente melden - Aangifte verhuizing naar Waddinxveen vanuit een andere gemeente - Vertrek naar buitenland doorgeven - Hond aanmelden voor de hondenbelasting Van kinderen onder de 12 jaar worden geen vin gerafdrukken opgenomen en dus ook niet opge slagen in de chip. Vanaf medio juni 2012 kunnen kinderen niet meer in het paspoort van de ouders worden bijgeschreven. Ook deze maatregel komt voort uit Europese wetgeving. Vanaf dat tijdstip zijn de bijschrijvingen niet meer geldig. Het docu ment van de houder van het document blijft wel geldig tot de in het paspoort aangegeven datum. Dit ‘één persoon per paspoort beginsel’ betekent dat iedereen een eigen reisdocument (paspoort of Nederlandse identiteitskaart) moet hebben. De Minister van BZK heeft het voornemen de prijs van een Nederlandse identiteitskaart voor kinde ren tot 14 jaar vanaf 1 januari 2010 te verlagen tot het niveau van de huidige prijs van een bijschrij ving (momenteel 8,70 euro). Nu krijgen 14-jarigen de Nederlandse identiteits kaart nog eenmalig gratis verstrekt. Deze maat regel wordt in verband met de tariefsverlaging af geschaft. dens openingsuren ter inzage bij de Publieksba lie. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk uw zienswijze kenbaar maken bij het college van B&W. Mondeling is ook mogelijk via een af spraak of telefonisch óp nummer 624 833 of 624 621. Hebt u een vraag over een vergunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Voor bouwvergunningen kunt u bellen met tele foonnummer 624832, voor alle overige vergun- ren. Op aanvraag ontvangt u van DigiD hier voor een gebruikersnaam met wachtwoord. Voortaan kunt u met één gebruikersnaam met wachtwoord terecht bij elektronische diensten van steeds meer overheidsinstellingen. DigiD zorgt ervoor dat gemeente Waddinx veen zeker weet dat u ook echt bent wie u be weert te zijn. Anders gezegd: de gemeente Waddinxveen laat DigiD uw identiteit verifi ëren. Zo voorkomt de gemeente dat anderen namens u kunnen handelen. Bij gemeente Waddinxveen kunt u inloggen met DigiD. Voortaan kunt u met DigiD naar steeds meer overheidsinstellingen op internet. Ga naar www.waddinxveen.nl om uw DigiD- inlogcode aan te vragen. Onder het kopje “digitale balie” vindt u de for mulieren “aanvraag bijzondere bijstand” onder het kopje “Inkomen en verstrekkingen (sociale zaken)”. Voordat u het formulier kunt invullen moet u inloggen met uw DigiD code*. Als u het formulier heeft ingevuld komt het aanvraagformulier digitaal bij de gemeente binnen, en gaan wij met uw aanvraag aan de slag. De gemeente belooft binnen zes weken een besluit te nemen op uw aanvraag. Lukt dat niet? Dan krijgt u van een cadeaubon van 5 euro. Als er kosten zijn verbonden aan het product of de dienst, dan kunt u online betalen. Als inter netklant van ABN-AMRO, Postbank, Rabobank, SNSbank of Fortis betaalt u met iDEAL. U re kent dan af in uw vertrouwde internet betaal omgeving. Betalen kan ook met een creditcard van Visa of Mastercard. Na betaling krijgt u uw bestelling binnen drie werkdagen per post bij u thuis bezorgd. - zonder plechtigheden - door de gemeente Wad dinxveen gedragen. De kosten voor een grafkist of een sierurn, alsme de de kosten voor het uitsluitend recht en het ge meentelijke onderhoud gedurende 20 jaren van een eigen graf of eigen urnenplaats worden aan de aanvrager in rekening gebracht. Hierbij wor den de in 2009 geldende tarieven gehanteerd. Ook kunnen nabestaanden ervoor kiezen de overblijfselen op een andere begraafplaats te her begraven. In dit geval zijn de kosten voor de rui ming voor rekening van de gemeente Waddinx veen en komen alle overige kosten voor rekening van de aanvrager. U kunt een aanvraagformulier krijgen bij de Pu blieksbalie of downloaden op de gemeentelijke website www.waddinxveen.nl. U moet dit formulier uiterlijk 30 september 2009 indienen. Voor nadere informatie kunt u tijdens openingstijden (maandag t/m vrijdag 08.30-12.30 uur, donderdag avond 17.00-21.00 uur) contact opne men met de Pu blieksbalie van de gemeente, 0182 - 624 500. et college van B&W maakt bekend dat 194 algemene graven, gelegen in vak 5 van begraafplaats “Thijmhof” aan de Alberdingk Thijmlaan,8, in het vierde kwartaal van het jaar 2009 geruimd wor den. Het betreft algemene graven zonder uitslui tend recht, waarin begraven is in dé periode tus sen april 1985 tot en met juni 1991. De overblijfselen worden herbegraven in het vérzamelgraf op dezelfde begraafplaats. De daadwerkelijke ruiming vindt niet eerder plaats dan één jaar na de eerste algemene publicatie. Bij het ruimen van de graven worden de op be doelde graven aanwezige grafbedekkingen ver wijderd en gedurende drie maanden opgeslagen door de gemeente. Als deze binnen drie maan den na verwijdering niet zijn afgehaald door de nabestaande(n) vervalt het eigendom aan de ge meente Waddinxveen. U kunt tot uiterlijk 30 september 2009 een verzoek tot afhalen van een grafbedekking doen bij de Publieksbalie. Nabestaanden kunnen een aanvraag indienen om overblijfselen individueel te herbegraven in een eigen graf of om overblijfselen individueel te cre meren. Hierbij worden de directe kosten voor de individuele ruiming en herbegraving of crematie eeft u niet zo’n hoog inkomen en moet u kosten betalen waar u niet omheen kunt? Bijvoorbeeld: u heeft een nieuwe bril nodig of nieuwe spe ciale schoenen; of de gepeperde nota van uw tandarts of advocaat valt bij u op de deurmat. Wellicht kan de gemeente Waddinxveen u dan helpen met deze (onverwachte) hoge kosten. Als u namelijk aan de voorwaarden voldoet, dan is een vergoeding in de vorm van bijzon dere bijstand mogelijk. Uiteraard gelden er voor toekenning van bij zondere bijstand diverse regels. Zo zal de ge meente beoordelen of u de kosten nergens an der vergoed kunt krijgen en of het echt wel 'bijzondere’ kosten zijn. Immers kosten zoals voeding, huur en energie moet u in principe uit uw eigen inkomen betalen. Wat wel makkelijker kan, is de manier van aanvragen. Vanaf 1 september 2009 kunt u, ongeacht of u een uitkering van de gemeen te heeft, een aanvraag voor bijzondere bijstand digitaal indienen. Daar heeft u een DigiD-in- logcode voor nodig.. DigiD (spreek uit: ‘Die- giedee’) staat voor Digitale Identiteit; het is een gemeenschappelijk systeem waarmee de overheid op internet uw identiteit kan verifië- 20090161 Poolster 17, het vergroten van de wo ning (27-08-2009); 20090162 Zuidkade 192, het wijzigen van de voor gevel (02-09-2009); 20090163 Rijksweg A12, zuidelijke rijbaan Gouda- Woerden, van km 29.890 tot 30.345 en van 30.320 tot 30.500, het oprichten van een geluidsscherm (14-07-2009); 20090164 Noordeinde 87, het bouwen van een kel derruimte (03-09-2009). De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20090089 Henegouwerweg 113a, het gedeeltelijk vergroten van een machineberging (04-09-2009); 20090143 Rigel 2, het plaatsen van een dakop- bouw (08-09-2009); 20090145 Beethovenlaan 3, herplaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak (08-09-2009); 20090147 Akkerwinde 33, het vergroten van een woning (08-09-2009). De volgende sloopvergunningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20090149 Tweede Bloksweg46/46a, het slopen van twee woningen en diverse opstallen (08-09- 2009). Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlo pige voorziening indienen bij de Rechtbank s- Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo’n verzoek zijn kosten verbonden. Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij het Vergunningenloket, tel. 624832 of624835. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN "7 Woensdag 16 september 2009 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 7