I I Houtex - bouwlocatie in andere handen Rijnland start herstel kade Putteringvaart I Schot gelost Coenecoop Dag van de Nieuwbouw iter# ',M$| I I I Kindermarkt Bethelschool Tips voor Thuis +L '^1 C ■s. 3 w - W&m- w.v-L-. 1 3c i I VERVOLG VAN VOORPAGINA t WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN I I J3 - - 47. srafcwr ■<:^4 3 7 i nemer Oranjewoud bv. met de werkzaamhe den in opdracht van het hoogheemraadschap van Rijnland. Deze bestaan uit het gedeeltelijk ver wijderen van aanwezige begroeiing en het ver zwaren van de kade met klei. Hierbij is het nood zakelijk om ook een aantal bomen te kappen. De werkzaamheden worden de komende periode in twee fasen uitgevoerd. De werkzaamheden vin den plaats op werkdagen tussen 07.00 en 19.00 uur en worden naar verwachting begin oktober afge rond. De aanvoer van de benodigde klei zal via het water plaatsvinden. Gedurende de hele peri ode zal de ringdijk tussen de Willem de Zwijger- laan en de Staringlaan worden afgesloten. Dorenda Gerts zal samen met Wil lem Drost, één van directeuren van projectontwikkelaar Veenstede bv, een groot spandoek aan de gevel ontrollen. Beeldmateriaal: REMAX dat NS Vastgoed het ontwikkelrecht kreeg op de Houtexlocatie en voor 50 kavels in Triangel. De nieuwe partij, Tetteroo, neemt dit ontwikkel recht nu over. De overeenkomst staat de bouw van maximaal 95 grondgebonden woningen toe op de Houtex locatie, eventueel inclusief 40 appartementen. Ten opzichte van de huidige overeenkomst met NS Vastgoed is dit een aanzienlijke toename. Dit is veroorzaakt vanwege de ligging en het gewens te stedenbouwkundige plaatje op de locatie nabij het toekomstige Centrum van Waddinxveen. Als opleverdatum voor de kavels in Triangel wordt 1 december 2011 genoemd. Dit was 1 juli 2009. den doorzocht. In één daarvan werd op de twee de etage een hennepkwekerij aangetroffen met, naar eerste schatting, zo’n 1.000 hennepplanten. Er waren geen directe aanwijzingen van mogelij ke slachtoffers. Rond 22.30 uur werd het zoeken stopgezet. Het onderzoek wordt voortgezet. Zoals bekend, is den Blijker een voorstan der van pure producten, uit de streek, van het seizoen en zonder poespas. Hij probeert mensen bewuster te maken van kwaliteit en smaak. Hij heeft Mischa, die zelf chefkok is van Thuis, veel tips gegeven. De menukaart is wel veranderd maar niet heel erg drastisch. Er is uitgegaan van het bestaande menu. De gerechten worden nu alleen op een andere manier klaargemaakt. Lenny: „We gaan nu terug naar basic”. Naast de menukaart zijn er ook in het interieur veranderingen aange bracht en kregen Lenny en Mischa adviezen met betrekking tot de administratie en de be diening. Den Blijker: „Als mensen binnenko men moeten ze het idee krijgen dat de panne tjes speciaal voor hen op het vuur zijn gezet. Het restaurant moet schoon en netjes zijn en de bloemen mogen niet dor zijn. Het perso neel mag de gasten niet verwelkomen met wallen onder de ogen. Je moet er fris bijlo pen. En je moet ook echt de baas over je per soneel zijn zonder een strenge kampbeul te worden.” Thuis is gevestigd aan de Nesse 12. Openingstijden: De hele weekbehalve op woensdag van 12.00 tot 22.00 uur. De afleve ring van ‘Herrie gezocht' waarin restaurant Thuis centraal staat, wordt uitgezonden op 6 oktober om 21.30 uur op RTL4. Op de Bethelschool aan de Heggewinde is er zaterdag weer de traditionale Kindermarkt. Op deze markt, waarvan de opbrengst be stemd is voor nieuwe bankjes op het plein en het oppimpen van de school zelfis weer van alles te koop en te doen. Zo worden er twee dehands spullen, boeken en speelgoed en ook verse bloemen, planten en fruit verkocht. De oudste groepen houden tevens een vrijmarkt waar voor een zacht prijsje mooie spulletjes van eigenaar wisselen. Ondertussen wordt de auto grondig gewassen door een team en thousiaste vaders. Voor de inwendige mens is er een compleet restaurant waar naast kof fie en taart ookpatat, frikadellen en broodjes shoarma genuttigd kunnen worden. En voor wie meedoet aan het enveloppe trekken, zijn er mooie prijzen te winnen. De Kindermarkt vindt plaats van 09.30 tot 13.00 uur. men over de andere projecten van Veenstede bv die volop in de voor bereidende fase zijn. Desgevraagd is Wim Bijl graag bereid die komen de plannen te benoemen: „We ver wachten over ongeveer zes weken rond te zijn met onze plannen voor het Noordpark aan de Noordkade. Een omvangrijk project Plaswijk, het voormalige Van Leeuwen ter rein aan de Piasweg, met alle ty pen woningen van appartementen tot vrijstaande villa’s staat voor het tweede kwartaal 2010 op de agen da. Midden 2010 zal meer te vertel len zijn over de bouw van 88 appar tementen aan de Esdoomlaan. In het derde kwartaal van 2010 hopen we de voorbereiding rond te heb ben van de uitbreiding van het Win kelcentrum Zuidplas. Kortom wij zijn zeker niet van plan om ons aan te sluiten bij de sombere verhalen die vandaag de dag het toekomst beeld van de economie bepalen. Wie over komende projecten van Veen stede bv meer wil weten is dus zater dag 26 september ook van harte wel kom bij de viering van het ‘Hoogste Punt’ van Residence De Hooge Brugge aan de Zuidkade nr.6.” Meer informatie is te vinden op de websi te www.remax.nl Klikken op Zuid- Holland en vervolgens ‘Waddinx veen’ intypen. e ontwikkeling van woningen op het voormalige Houtexterrein na- J bij het NS station gaat binnenkort over in andere handen. NS Vast goed heeft vorig jaar al te kennen gegeven dit over te willen dragen aan ontwikkelaar Tet teroo Bouw Projectontwikkeling. De ge meente heeft het voorstel onderzocht en het College stelt nu aan de gemeenteraad voor om, behoudens enkele wijzigingen, akkoord te gaan met deze overdracht. De gemeente heeft in 2007 1,6 miljoen euro voor de gron den betaalt. Daarbij was overeengekomen e politie heeft donderdagavond na een melding van een verdachte situatie U meerdere agenten en een helicopter ingezet op het bedrijfsterrein Coene- coop. Rond 20.00 uur zou de melder twee man- e nieuwbouw van Residence De Hoo- W ge Brugge aan de Zuidkade 6 heeft JS het hoogste punt bereikt. Om dit te vieren wordt op zaterdag 26 septem ber in het kader van de landelijke Dag van de Nieuwbouw een open dag gehouden. De Hoo ge Brugge bestaat uit 20 royale appartementen over vier woonlagen, waarvan er nog een aantal te koop zijn. Het zal worden gevierd met een open dag van 11.00 tot 14.00 uur. Om 11.30 uur zal wethou der Dorenda Gerts samen met Willem Drost, één van beide directeuren van de projectontwikke laar Veenstede bv, een groot spandoek aan de ge vel ontrollen, dat daar voorlopig zal blijven han gen. Daarna kunnen genodigden en alle overige belangstellenden via het trappenhuis naar het hoogste punt om daar het glas te heffen op het be reiken van dit feestelijk moment. De andere di recteur van Veenstede bv, Wim Bijl, toont zich duidelijk trots op dit resultaat. „Crisis of geen crisis, wij zijn blij dat we in nau we samenwerking met de mede-ontwikkelaar en bouwkundig aannemer Merwestreek Projecten B.V., aan de slag konden gaan met dit project. Met als extra aanmoedigingspremie een rijkssubsidie van 140,000 euro, die mede door inspanning van de gemeente werd verleend om de voortgang en realisatie van dit project te stimuleren” aldus Bijl. „Ook al omdat de grond in de duurdere periode voorafgaande aan de crisis werd aangekocht.” Op de begane grond wordt die zaterdag een ruimte ingericht waar belangstellenden alle in formatie kunnen krijgen over het project. Waar naast de makelaars van het REMAX Makelaars centrum ook de bouwkundig aannemer aanwe zig zal zijn om nadere inlichtingen te verstrekken over de zorgvuldige keuze van bouwmaterialen. Daarnaast kan men dan ook meer te weten ko- JV orige week woensdag 16 september is U Rijnland met het herstel van een ge- deelte van de kade van de Puttering- W vaart gestart. Het gaat om het stuk ter hoogte van de Jan Willem Frisoweg, vlakbij de scouting. Na een melding en nadere inspectie bleek de kade ter hoogte van de Jan Willem Friso weg lekkage te vertonen, vermoedelijk als gevolg van droogte in combinatie met de aanwezige be groeiing. Dit is gerepareerd, maar om vererge ring van de situatie te voorkomen moet de kade over een lengte van ongeveer 100 meter op kor te termijn worden versterkt. Woensdag start aan- Om verergering van de situatie te voorkomen moet de kade over een lengte van ongeveer 100 me ter worden versterkt. Foto: Carina Bergman V.- Op de Houtexlocatie is de bouw van maximaal 95 grondgebonden woningen mogelijk. Foto: Carina Bergman nen een pand hebben zien binnengaan. Er werd gegil gehoord en mogelijk werd er een schot ge lost. De politie heeft direct de omgeving afge zet en is op zoek gegaan naar verdachte personen of slachtoffers. Vanuit de lucht verleende een po- litiehelikopter assistentie. Er werden twee pan- Door Fred Spoor WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I 1O Woensdag 23 september 2009 I JLJy W3O7 “W 5 4 ais - C

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13