I zaterdag' naar gelijkspel glas Gelijkspel voor waddinxveen Inter Nos NK Enkelspan Korbis begint scherp WADDINXVEEN i Voor een nieuwe wintergarderobe I I 4 4 b handglas dubbelglas spiegels BOSKOOP Overtocht 23, 2411 BS, Bodegraven 0172 - 65 08 71 BOSKOOP I WADDINXVEEN/CABAUW BOSKOOP/BERKEL 8 WADDINXVEEN 1 Kopposities jeugd rowah Foto: PR Het dames junioren A team van ROWAH. k^RTS Door Ton van Bemmel Senioren Mode A weg: 21-13. De herensenioren hadden een onver wacht vrij weekend, omdat tegenstander Achilles uit Gorinchem zich op zaterdagmiddag afmeldde. De herenjunioren A maakten er weer een fraaie handbalshow van: tegen EHC uit Leidschendam werd al in de eerste helft het verschil gemaakt (16- 6). In de tweede helft speelde ROWAH de wed strijd eenvoudig uit, waarbij enkele spelers uit het B-team spelminuten kregen en het op dit niveau ook prima deden. Einduitslag 27-15. De jongens B en de jongens C van ROWAH speel strijd en het mee scoren aan het einde van de wedstrijd heeft Korbis 2 de verdiende twee pun ten opgeleverd, dankzij een 17 -14 overwinning. Tevens heeft het een voorbeeld gegeven voor Korbis 1, die na de overwinning van Korbis 2 ook gebrand was op de overwinning. Na de spectacu laire wedstrijd van Korbis 2 was het de beurt aan Korbis 1 en Oranje Nassau 1. Het flitsende begin van Korbis 2 wisten beide ploegen niet te evena ren. Beide aanvalsvakken kwamen moeizaam tot afronden. Frank Mijnans opende de score na en kele minuten, waarmee hij Korbis 1 op een voor sprong zette. Na de 2 - 2 van Oranje Nassau heeft Korbis wederom de leiding genomen en de voor sprong die het had opgebouwd niet meer wegge geven. Net als bij Korbis 2 was ook hier de ruststand 9 - 4 in het voordeel van Korbis 1. Na rust wist Korbis 1 de marge niet vergroten tot zes doelpunten ver schil. Oranje Nassau wist iedere keer net iets eer der te scoren dan Korbis waardoor het verschil nooit groter werd dan vijf. Korbis pakte uiteinde lijk de twee wedstrijdpunten dankzij een 15-13 overwinning. de, zag de topscorer van het vorige seizoen zijn doelpunt worden afgekeurd omdat de voorzet van voorbij de achterlijn zou zijn gegeven. Uiteindelijk zou het aanvalsduo toch succesvbl zijn. Op slag van rust zette Spruijt goed voor en schoot Van der Klaauw binnen, 0-1. Na de thee dicteerde Berkel het spel en hing de tegengoal in de lucht. Die zou, door geknoei aan de kant van de formatie van Cees Fransen, in de 66e minuut val len, 1-1. Wat volgde was een hectische partij met over en weer aanvallen en veel ‘vallende’ strijders die opgelapt moesten worden en met aan beide kanten scoringsmogelijkheden. Er volgde nog een zenuwslopende, extreem lange blessuretijd waar in beide ploegen wel dichtbij de zege kwamen, maar die toch niet wisten grijpen. Komende zater dag speelt Flore,ant thuis tegen Siveo ‘60. Tel: 0182 54 76 32 aertsglas@planet.nl De derde ronde van de Interne Schaakcompe- titie van Inter Nos heeft de een paar spannen de partijen opgeleverd. Zeer de moeite waard waren de partijen tussen de clubkampioen Jan van Gulik en Mark van Sandijk en die van Pieter Meijer en Jeremy van Haastert. Op bei de schaakborden kwam er een hele moder ne, in Sliedrecht uitgevonden, Leeuwope- ning op het bord. Jan van Gulik weerstond de “Schreeuw van de Leeuw”. Pieter Meijer had Jeremy van Haastert in de, onder groot meesters bekendstaande, “Leeuwenklauw”. Afgelopen seizoen is Inter Nos 1 kampioen geworden in de derde klasse en zodoende ge promoveerd naar de tweede klasse. Teamcap tain Jan Breedijk, al meer dan 25 jaar lid van Inter Nos, heeft aangegeven dat het niveau van de schaakvereniging Inter Nos nog nooit zo hoog is geweest. De doelstelling van dit seizoen van het eerste team was handhaven in de tweede klasse, dit is inmiddels aange past naar promotie naar de eerste klasse. Hans van Eijk en Tonny Vink hebben zich tijdens de Nederlandse Kampioenschappen Enkelspan Mennen niet in de prijzen kunnen rijden. Ook al was de aanspanning voorbeeldig en ontbrak het ook niet aan enthousiasme en wilskracht, er werd niet goed gereden. Van Eijk reed met Hil da zelfs een matige proef. Met de ruin Freek ging het beter, maar net een voldoende is te weinig om hoog te eindigen. De beste prestatie werd ei genlijk geleverd door Tonny Vink met haar ruin Okke. In de Beginnerklasse reed zij een keurige proef. Zij eindigde als vierde, dus net naast podi umplaats. Met Hearkje reed Vink echter minder en beslist onder haar niveau. Naast een lichte te leurstelling over het resultaat zagen de Bosgouw- ruiters toch het positieve van het kampioenschap in. Twee menners hadden zich gekwalificeerd en dat was in de geschiedenis van de Boskoopse paardenclub nog niet eerder voorgekomen. den beide een spannende wedstrijd tegen ETC uit Hoogvliet, waarbij ROWAH aan het langste eind trok: de jongens B won met 20-15 en het C-team pakte een 7-6 overwinning. Beide teams staan bo venin in de poule. De meisjes B pakten een roya le overwinning (19-3) tegen Roda uit Rotterdam en alleen de meisjes C moesten zaterdag de winst aan de tegenstander laten: 5-13 tegen HVOS uit Spijkenisse. De jongste jeugd van ROWAH nam tegen HVOS revanche en won van de leeftijdsge nootjes met 12-1. Van de ‘Lange Leegte van het westen’, het complex van Cabauw, is Waddinxveen slechts met één punt teruggekeerd. Daar over werd niet getreurd. Hoewel er meer in gezeten had, zouden het er ook zomaar ‘nul’ geweest kunnen zijn. De ploeg van Edwin de Bruin scoorde als eerste maar die was ‘buitenspel’. De voorsprong kwam na ruim een half uur toch. In de 32e mi nuut werd Ozcan Ahyan in de zestien om ver gekegeld. Michael de Zwart schoot van af elf meter de 0-1 op het scorebord. Na de pauze nam Cabauw het heft in handen en wel zodanig dat de geelzwarten het even niet meer wisten. Prompt maakte de thuis club gelijk, 1-1. Vervolgens kwam Waddinx veen nog achter ook. Doelman Jordi Groen schoot een achterbal rechtstreeks in de voe ten van een tegenstander die simpel de trek ker overhaalde, 2-1. Edwin de Bruin rea geerde met een dubbele wissel Yoeri Van der Putten voor Ozcan Ahyan en Nils Kui per voor Alfons Scheurwater. Met VdP kwam er gelijk leven in de brouwerij. In de 66e minuut knokte hij zich langs een stel te genstanders waarbij de laatste man besloot de grillige spits maar te vloeren, pe vrije trap was een kolfje naar de hand van Mi chael de Zwart. De keeper stond erbij en keek ernaar 2-2. Vlak voor tijd kwam er nog een vette kans voor Bruins, maar hij verloor de controle over de bal. Zondag speelt Wad dinxveen thuis tegen Haastrecht. p bezoek bij Berkel kwam Floreant K B m de eerste tien minuten, mede door W. onnauwkeurige passing bij het uitver- dedigen, nauwelijks in het stuk voor. De koploper zette druk op de Boskopers overi gens zonder dat dit tot noemenswaardige kansen leidde. Die kreeg Floreant, bij uitvallen met Jo- rik Spruijt en Bram van der Klaauw, wel. Laatst genoemde zelfs met een uitgelezen mogelijkheid, maar hij gleed onderuit. Floreant kwam daar na zelf twee keer goed weg nadat Ramon Verdel zich in die fase in zijn tegenstander verslikte. Bij snelle, kansrijke tegenstoten kregen Van der Klaauw (onder meer op de lat) en Spruijt de bal niet achter de Berkel-goalie. Toen dat wel gebeur- S oewel Korbis 2 een rommelige wed- strijdvoorbereiding had, was het wel I de ploeg die direct liet zien waarvoor i het aan deze wedstrijd begonnen was. Binnen enkele minuten stond Korbis 3 - 0 voor door doelpunten van Martijn en Annemarie Gra veland. Korbis speelde in het begin van de wed strijd scherp en was erop gebrand de koploper in de poule punten af te snoepen. Na het flitsende begin liep Korbis 2 stilletjes uit naar een 9 - 4 rust stand. De afronding was in de tweede helft van mindere kwaliteit, wat Oranje Nassau de mogelijkheid gaf om dichterbij te sluipen. Met nog zo’n vijf minu ten te spelen kwam Oranje Nassau tot 13 -10 te rug, wat het startsein was voor een zeer doelpunt rijke slotfase. Korbis 2 wist continue het gaatje weer op drie doelpunten verschil te brengen, na dat Oranje Nassau eindelijk blij was het verschil weer op twee doelpunten te hebben gebracht. Ju niorendame Nicole wist tweemaal de korf te vin den en een strafworp mee te krijgen. Het hard werken voor iedere bal, de felle start van de wed- po JNL fgelopen weekend speelden alle teams - van ROWAH thuis. Op zaterdag was hetdebeurtaandejeugdteamsenop wl zondag speelden de A-junioren en se niorenteams. Voor ROWAH was er een positie ve balans in dit zonnige weekend. Van de negen wedstrijden werden er zeven gewonnen en twee verloren. Met deze resultaten staat inmiddels een aantal ROWAH teams bovenaan in hun competi tie. Opvallend zijn de uitstekende kopposities van de beide A-juniorenteams. De dames van ROWAH speelden afgelopen zon dag tegen Hermes uit Den Haag, waarmee het na drie competitieronden op gelijke hoogte stond in de derde klasse van de veldcompetitie. Hermes kwam in de eerste helft al snel op een kleine voor sprong en bouwde die naar drie doelpunten ver schil uit. ROWAH had moeite met het stevige spel en de harde afstandschoten van de opbouwers. Kort voor rust kwam ROWAH goed terug (10-10). Na de pauze kwam ROWAH zelfs op voorsprong, maar Hermes kwam langszij en won uiteinde lijk met 17-19. Coach Rob Jongkind had een dub bel gevoel na deze wedstrijd: “We hebben onze beste wedstrijd tot nu toe gespeeld en hadden op momenten een hoog hiveau. We werkten hard, maar misten helaas te veel kansen: vier strafwor- pen en drie kansen vrij voor de keeper. Voor het team was een gelijkspel een terechte beloning ge weest voor deze goede partij.” De damesjunio- ren A wonnen wel van Hermes. Lange tijd ging de wedstrijd gelijk op en bij rust leidde ROWAH met 8-6. Na de pauze kwam Hermes nog langs zij (10-11), maar in de laatste tien minuten gaf RO WAH gas en speelde de gasten alsnog overtuigend .„..WADDINXVEEN I Woensdag 23 september 2009 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 25