Ruitjestax Rectificatie 1 Colofon Aldus Olieman I I iTT Aantal uitkeringen licht toegenomen ff Tips: Actueel nieuws verzorgd door het j Onzej 1 pelhrimov^^^ 1 4 a r b Wt A Burgemeester Bert Cremers bezoekt begin oktober part nerstad Pelhrimov in Tsjechië. Bel 0182-638288 r 4 'addin; Lieftink Landelijke Banenmarkt in teken van kansen L Wanneer neemt u de stap voor vitejte welcome partnerska mesta DOLNY KUBIN U ST. VALENTIN ^WADDINXVEEN Cremers naar Tsjechië Foto: Bram Heemskerk Pelhrimov is de partnerstad van Waddinxveen. jimkoster.nl K SCHÜCO 3 fff' Marnioleum :i Gordijnen Horren Binnen buiten- zonwering Ramen Deuren Schuifpuien Gevels Serres Vouwwanden Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe- houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196,2740 AD Waddinxveen cessie zijn minimaal te noemen, dit in tegenstel ling tot de landelijke ontwikkelingen, zo stelt de gemeente. Een mogelijke reden hiervoor ziet de gemeente in haar beleid ‘werk gaat boven uitkering’. Hier bij wijst ze op de vele trajecten die gericht zijn op re-integratie op de arbeidsmarkt. Zo is er het pro ject LAMP, waarbij een arbeidsmakelaar een link legt tussen lokale ondernemers en lokale werk zoekenden. In het Weekblad voor Waddinxveen van 16 september werd gemeld dat de Lions- club Kennis Quiz op 4 november wordt gehouden. Dit is onjuist. De quiz vindt op 14 november plaats. Onze excuses voor de verwarring. Redactie Saida Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@rngnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 23 september 2009 I VUiM+T voor ramenfabriek Tapijt Vinyl nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij C1000 Waddinxveen penoonlijhe benadering brede kennis goede service juiste prijs/kwaliteitsverhouding vrijblijvende offerte Produktieweg 17» Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl Bezoek ook onze website www.menfinterieur.nl Wij helpen u geheel vrijblijvend een passende inrichting uit te zoeken, in ons adviescentrum of bij u thuis. WADDINXVEEN SjSWjBK it in uitnodiging van Burgemeester W Leopold Bambula, die zelf binnenkort Jt afscheid neemt van zijn ambt. Tijdens dit bezoek zullen de beide partners een nieuwe samenwerkingsovereenkomst onder tekenen. Hierin gaat het om het mogelijk maken van wederzijdse uitwisseling en samenwerking van private personen, organisaties, ondernemers en overheidsinstituten. Ook is de nieuwe samenwerkingsovereenkomst gericht op het instellen van commissies in Wad dinxveen en Pelhrimov, die ideeën en wensen uit wisselen. De gemeente Waddinxveen ziet hierin een rol voor de Stichting Vriendschapsband Wad- dinxveen-Pelhrimov. Deze stichting staat echter op de nominatie geen subsidie meer te krijgen. Dit is één van de bezuinigingsvoorstellen dit dit najaar besproken zou kunnen worden. Voor de periode 2009-2010 kreeg de Stichting al geen sub sidie omdat zij een te hoog eigen vermogen zou hebben. De gemeente heeft alvast latèn voorbere kenen dat er een minimale termijn van 6 maan den geldt om de samenwerking op te zeggen en de subsidierelatie met de Stichting Vriendschaps band Pelhrimov. Tijdens het bezoek van Waddinxveen aan de Tsjechische stad, zullen ook delegaties van part nersteden in Slowakije, Oostenrijk en Polen aan wezig zijn. Laminaat Op donderdag 1 oktober organiseren UWV WERK- bedrijf en gemeenten op meer dan honderd locaties de Landelijke Banenmarkt. Het grootste banenevene- ment van Nederland staat dit jaar in het teken van kansen. Immers, ondanks de economische tegenwind zijn er nog steeds bedrijven op zoek naar personeel. Kom dus langs en laat je zien! Alles over werk Op de Landelijke Banenmarkt kom je in contact met werkgevers die op zoek zijn naar personeel. Ook in branches die het moeilijker hebben, zijn er nog banen beschikbaar. Naast vacatures zijn er allerlei activiteiten die de kans op werk vergroten. Met een competentietest krijgen bezoekers beter inzicht in hun interesses en kwaliteiten. Experts helpen bij het maken van een CV of sollicitatiebrief en geven antwoord op arbeidsjuridische vragen. Ook is er informatie over opleidingen en leerwerkbanen, werken in Europa en het Ervaringscertificaat (EVC). Kom langs De Landelijke Banenmarkt vindt plaats op donderdag 1 oktober van 14.00 tot 20.00 uur op meer dan honderd Werkpleinen en vestigingen van UWV WERKbedrijf. In een aantal grote steden wordt de Landelijke Banenmarkt gehouden op één locatie. De toegang is vrij. Voor meer informatie: kijk op www.werk.nl. WADDINXVEEN I et aantal uitkeringsgerechtigden is in HL—het afgelopen halfjaar licht toegeno- I men. In maart waren dit er 121, nu I 127. Maar op de lange termijn gezien is er nog steeds sprake van een daling. Zo stond de teller in 2005 op 235 uitkeringsgerechtigden en in juli vorigjaar nog op 148. In dit licht bezien is burgemeester Cremers niet pessimistisch, zo laat hij weten. De gevolgen van de economische re- I et is natuurlijk niet serieus te nemen, die hoofddoekjesbe- I lasting. Zelfs meneer Wilders I weet dat wel. Aan de ande re kant, het hoofddoekje is wat mij be treft nu niet echt hét mode-item van het jaar. Zwart, wit of bedrukt met beertjes, ik kan er niet warm voor lopen. Maar dat geldt voor veel meer dingen. Wat mij be treft mag er ook wel een tax of boete op bijna-afzakkende broeken met een gro te herenslip daarboven van een bekende ontwerper. En op het Burberry-ruitje, ik weet niet waarom, maar het moet. Op ar men, benen en hoofden vol tatoeages. Ik bedoel, het is zo vol, dan kan ik toch niet meer zien wat het voorstelt? Of het moet zijn dat de drager ervan liever niet blank was geweest. Of misschien is het bedoeld als camouflage zodat ze zich altijd kun nen schuilhouden in een stripwinkel in dien nodig? Verder graag belasting voor dikke mannen die geen bh dragen. En op Limburgers met waterstofperoxideversla- vingen. En natuurlijk moet er ook belas ting geheven worden op volwassenen in een legging. Die zag u al aankomen na tuurlijk. Fluisterbroek, zo noemden we dat in de jaren negentig. Maar toen zat er nog geen rok overheen, als u begrijpt wat ik bedoel. De opbrengst van al deze extra belastin gen, steken we in ontwikkelingshulp. Want met de crisis van nu, heeft de Der de Wereld het nakijken. Wij hebben het momenteel veel te moeilijk met het feit dat we dit jaar geen bonus krijgen, dat we misschien een keer niet op wintersport kunnen en dat we een jaartje langer met onze winterjas moeten doen. Met zo’n gift aan de arme landen, doen we ook de moslims een plezier. Voor hen is het nu, na afloop van de vastenmaand, tijd om een deel van hun geld aan de armen te ge ven - een goede zaak. Overigens heeft die hoofddoek ook wel iets prikkelends. Omdat er iets te raden valt. Want zou er nu lang, sluik Naomi Campbell-haar onder schuil gaan of een kort krullenkopje? Of misschien wel een punkkapsel in neon Doe Maar kleuren met op het achterhoofd het uitgeschoren logo van Feijenoord! Het zou toch kun nen? r S Mark Huisman 06-22523389 Fred Zweere 06-53798137 Ma' ja S infoQmenfinterieur.nl Zevenhuizen trkend U L Telefoon 0180-632703 Fax 0180-328434 WINDOW FASHIONS

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3