1 Fashion in de Passage Agenda Open Atelierroute Da Basto flink uitgebreid Hooge Brugge Open Dag bij Promen Pink Ribbon oktoberactie Straatspeeldag rustig feestje Actueel nieuws lIJC' kd Door de uitbreiding kan Da Basto haar collectie beter presenteren. Foto: Martin Sharrott X' GOOO Dinsdag 6 oktober Woensdag 7 oktober Woensdag 30 september Vrijdag 2 oktober Zondag 4 oktober ?V‘wa<°dinxvMn.j WADDINXVEEN REGIO WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN g'-l Kinderen showen kleding van It's for Kids. Foto: Martin Sharrott jimkoster.nl der jaren heeft gemaakt. De van oorsprong techni sche tekenaar ging pas op latere leeftijd schilderen. „Als je de hele dag bezig bent met tekenen dan heb je daar buiten vaak niet meer zo’n zin in.” Nu hij met de VUT is, heeft hij er meer tijd en creativi teit voor. Hij volgde lessen bij Aleid Abels, Carina Mathot en Janna Spil zowel in Waddinxveen als tij dens speciale vakantiecursussen in Frankrijk Jaap is een enthousiast lid van de Kunstkring. Naast exposities worden er ook lezingen gegeven en ex cursies georganiseerd, het aanbod is heel divers. Dus ook voor wie zelf niet bezig is met kunst, is er veel te doen. We hebben totaal 150 leden en daar onder zijn ook mensen die alleen geïnteresseerd zijn in kunst.” Routeboekjes van de Open Atelier- route zijn te verkrijgen in de bibliotheek en in het gemeentehuis. Meer informatie is ook te verkrij gen bij Henk Bloks info@henkbloks.nl of bij Bea van Kempen (tel. 617463). nadruk steeds meer komt te liggen op netjes en sportief. Vlot en met een vleugje humor presen teerde Laura de nieuwe collectie en wees ze de kij kers op de trends, accessoires en leuke details. Ook voor de modellen was er een vriendelijk woord, aanmoediging of grapje waardoor zowel de vol wassen modellen als de kinderen er zichtbaar ple zier in hadden. 20.00 uur Optreden shantykoor 'de Vlister zan gers' - Anne Frankcentrum 09.15 uur Ontmoetingsochtend vrouwen - 't Kruispunt, stationsweg Uw activiteit ook in deze agenda? Stuur vóór vrijdag 12.00 uur een emailbericht met daarin datum, tijdstip, naam en locatie van de activi teit naar: weekbladvoorwaddinxveen@mg- nieuwsbladen.nl onder vermelding van AGEN DA. 19.30 uur Zanggroep Cheerio - Souburgh 20.00 uur Bingo - De Boog 13.00 uur Open podium concert - De Hoge Noot verzorgd door het nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij C1000 Waddinxveen Curves (fitness voor vrouwen) besteedt elk jaar in de oktobermaand aandacht aan borstkanker. Quinty Trustfull - ambassadrice van de stich ting Pink Ribbon - geeft op 7 oktober het start sein in Club Hilversum. Zodra Quinty het trai- ningscircuit roze heeft laten oplichten, gebeurt in alle Nederlandse clubs hetzelfde, dus ook hier in Waddinxveen. Bovendien vindt op deze dag ook een Girls Night In plaats. Naast infor matie over borstkanker kan men hier via diver se acties donaties doen aan Stichting Pink Rib bon. „Alle Curves clubs in Nederland doen mee met de borstkanker actie, dus wij ook”, zegt Jean nette van der Loo, eigenaresse van Curves Al- phen aan den Rijn en Waddinveen. „Zodra Quinty in club Hilversum het circuit roze heeft laten oplichten, gebeurt dit in alle Nederlandse clubs. Hierdoor ontstaat een soort ‘wave-ef fect’waarmee Curves het bewustwordings proces van borstkanker bij vrouwen wil ver groten." Voor vrouwen die in de periode van 5 tot 17 oktober lid worden, is er een special pinkactie. Zij betalen geen begeleidingskosten, maar do neren 25 euro aan de stichting Pink Ribbon. Daarnaast kunnen huidige leden voor 5 euro iemand steunen of herdenken op de Donatie Muur. De ruim 56.000 euro die Curves vorig jaar aan Pink Ribbon schonk, is direct gekoppeld aan onderzoek. Curves is te vinden op de de Noordkade 74, Waddinxveen, 0182-615298 of kijk op www.curves.nl.” Promen, Sociale Werkvoorziening en Reinte- gratiebedrijf opent op zaterdag 10 oktober de deuren van haar nieuwe vestiging aan de El- burgwerg 1 in Gouda. Van 11.00 tot 15.00 uur kan het publiek een kijkje nemen bij Promen. Bezoekers kunnen deelnemen aan rondleidin gen, demonstraties en workshops. Natuurlijk is er ook aan de jonge bezoekers gedacht; zo is er een springkussen, wordt er een ballonnenwed strijd gehouden en kunnen kinderen zich laten schminken. Verder zijn er een goochelaar en een karika- tuurtekenaar aanwezig om hun kunsten te ver tonen. Naast de openirig van de nieuwe vestiging viert Promen ook haar vijfjarig jubileum. Sterren- borgh en SW IJssel en Lek zijn vijfjaar geleden een samenwerking aangegaan. De twee bedrij ven gingen verder onder de nieuwe naam Pro men. meer aanbod in de winkel hangen. En daarnaast is er meer ruimte voor de accessoires zoals kettin gen, ringen, sjaaltjes en riemen.” De eigenaresse kijkt tevreden rond: „Het was eerst zo vol en zo’n donkere inkijk, nu hebben we een mooie etalage en een mooie lichte presentatie.” Ook tevreden is ze over de officiële opening. „Het was heel druk en de klanten reageren heel enthousiast op onze uitbreiding.” Extra leuk is het dat ze voor de Fas- hionweek(end) klaar waren met de verbouwing zodat de kijkers bij de modeshows direct terecht konden in de winkel om de geshowde kleding zelf eens te passen. „Dat was echt ons streven en dat is ook gelukt." m omend weekend is het weer Open Ate- lierroute in Waddinxveen, georgani- seerd door de Kunstkring. Op dertien I adressen is het werk van totaal negen entwintig amateurkunstenaars en professionele kunstenaars te zien waaronder Ans en Ben Wek- king, Ton van Duppen en Ed Vieveen. Hierbij gaat het om schilderwerk, beeldhouwwerk, houten beelden, zeefdrukken, airbrushtechniek, keramiek en brons. Zaterdag om 10 uur wordt de route geo pend door de heer Calkhoven, van de Rabobank, tevens sponsor van het evenement. Dit vindt plaats tijdens een bijeenkomst in buurtcentrum De Boog. In dit buurtcentrum is ook het werk van acht deelnemers te zien. Jaap de Jong, is één van de deelnemers aan de Open Atelierroute. In zijn ei gen woning aan de C. Huygenslaan is schilder werk en beeldhouwwerk te zien dat hij in de loop e eerste Waddinxveense Fashion- week(end) is een succes gebleken. On- der grote belangstelling lieten de mo- dellen zaterdag op de carwalk de nieuwste trends in een notendop zien van Passage- winkeliers Mulder Mannenmode, Monique Mode, Da Basto, Greenfield, It’s for Kids, Blue Wave en La Mer. Afgemaakt met mooie kapsels van de HairMaxx, make up van Mieke en tassen van Tims Shoes. Wat opviel is dat zwart een belangrijke basiskleur is dit najaar - gecombineerd met harde kleuren zo als petrol, hardblauw, fuchsia en vooral veel paars. Zowel bij de volwassenmode als bij de kindermo- de van It’s for Kids. Ook viel de laagjesmode op waardoor je altijd een leuke combinatie hebt, of het nu een milde najaarsdag of een koude winter dag is. Mulder Mannenmode liet zowel de sportie ve look zien, waarmee je een lekkere boswande ling kunt maken, en ook de wat chiquere combi natie waarbij een sjaaltje en een colbert met arm- stukken toch ook weer een sportieve uitstraling geven. Bij de damesmode vielen de lange vesten (Da Basto), de kort vallende bodywarmer (Green field), de combinatie van tuniek met legging (La Mer) en de brede ceintuur (Blue Wave) op. Moni que Mode liet de mode voor de wat oudere dames zien. Lady speaker Laura Vlasblom, bekend van Frizzle Sizzle, vertelde dat bij Monique Mode de De straatspeeldag op de Roemer Visscherstraat was wat rustiger dan anders. Toch telde de or ganisatie nog zo’n 50 a 60 spelende kinderen in de loop van de middag. Er werden spelletjes gedaan en er werd druk gekleurd en geknut seld terwijl de ouderen onder het genot van een kopje koffie lekker bijpraatten met de bu ren. Wethouder Dorenda Gerts onthulde afgelo pen zaterdag, tijdens de open dag van de Dag van de Nieuwbouw, een groot span doek aan de gevel van Residence de Hooge Brugge. Dit deed zij samen met Willem Drost, één van de directeuren van project ontwikkelaar Veenstede bv. De nieuwbouw aan de Zuidkade 6 heeft het hoogste punt bereikt en bestaat uit 20 royale appartemen ten over vier woonlagen, waarvan er nog een aantal te koop zijn. Foto: Martin Sharrott e vernieuwde winkel van Da Basto is vorige week heropend. Het resultaat: een verdubbeling van de oppervlakte en veel licht en ruimte. Eigenaresse Marieke Groeneveld is zeer tevreden over het re sultaat. „We kunnen onze collectie nu veel beter presenteren en daardoor ook de klanten beter hel pen.” De uitbreiding bood ook de mogelijkheid om de collectie uit te breiden. Marieke: Nieuw zijn de merken Tramontana, Geisha - modieus voor alle leeftijden - en ook NTS, de wat apartere kleding met leuke prints. Verder hebben we van onze bekende merken, Cecil en OneTouch, nu WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -t -| Woensdag30september2009 I IJ. itiBS fc’ ■ju

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 11