Aldus Olieman Smakelijke burendag S Blazen Colofon I Afsluiting I rotondes Beijerincklaan n r.l ■I 1 MW O/ - M. v-d- M' WADDINXVEEN Veel jongeren uit de wijk Zuidplas gingen afgelopen maandagavond in op de uitnodiging van de gemeente om te komen praten over de over last in de wijk. WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN ''r - Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196,2740 AD Waddinxveen De bijeenkomst werd gehouden in het gemeente huis. Na een inleiding van burgemeester Bert Cre mers ging trainer Gerrit Huisman op een luchtige manier in gesprek met jongeren en ouders over de situatie. Doel was onder andere de bewustwor ding van het eigen gedrag onder jongeren te ver groten en hen mee te laten denken over mogelijke oplossingen. Voorbeelden van situaties werden uitgebeeld door een acteur. Ook een aantal jonge ren waagden zich op het ‘toneel’. Veel waardering kreeg rapper Andel die de gevoelens in de wijk goed samenvatte in een op maat gemaakte rap. In werkzaamheden bestaan uit het vervangen van de deklaag van de rotonde en het herstellen van de scheidingsbanden in de dubbelstrooks- rotonde. Hoewel deze rotonde net is aangelegd, zijn er al beschadigingen ontstaan aan het wegdek en Redactie Saida Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. WEÈKBIAD VOÖR wAïDINX-vEÉN Woensdag 30 september 2009 een apart gesprek met ouders werd er in gegaan op de taken en verantwoordelijkheden van ou ders. Na een avond veel praten en lachen kwamen de jongeren met een oplossing, namelijk dat ze sa men met de bewoners willen gaan praten. Doel ervan is om elkaar beter te leren begrijpen. Daar mee hopen ze op minder overlast en een betere verstandhouding met de bewoners. De avond werd gehouden om de overlast van jeugd in de Zuidplas te beperken. Na deze bijeen komst volgen nog drie soortgelijke bijeenkomsten. Eerder al kwamen bewoners bijeen om handvat ten te krijgen over hoe om te gaan met hangjon geren. De gemeente werkt hierin nauw samen met haar ketenpartners zoals Woonpartners, de politie en jongerenwerk. tapasrestaurant Caballero. „Een goede presentatie, op tijd klaar en veel verse producten,’” noemde de jury als grote pluspunten van dit team. Een ca deaubon ter waarde van 75 euro van restaurant Thuis was ér voor twee bevriende moeders van de Regenboogschool. Silla de Graaf en Willeke Klom- pien werden geprezen om hun Surinaamse mais- koekjes met zelfgemaakte saus. De derde plaats was voor Marian van der Wijt en Tanja Heren van de Bethelkerk, zy mogen voor 50 euro gaan ia- Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Aanstaande bruidsparen, dochters met (schoon)moeders, vriendinnen en andere belangstellenden genoten van de modeshows in de overdekte tuin. Foto: Martin Sharrott nder het motto "wat is jouw rol" spra- ken jongeren over overlast, hun rol daarin en aan welke oplossingen ze denken om de situatie te verbeteren. ent u nou ook zo benieuwd W hoe Minister ter Horst dat al- coholverbod voor voetgan- gers wil gaan handhaven? Kijk, als ik zo stom ben om met een glaasje op te gaan rijden dan krijg ik een rijontzegging of wordt zelfs mijn rijbe wijs afgepakt. Maar hoe doe je dat met voetgangers? Een loopverbod? 'Zo meneertje, die blaastest ziet er niet zo goed uit. Dat wordt staan blijven. Ja, blijft u maar hier bij deze boom staan. Over een uurtje of drie mag u weer ver der. En denk er om dat u niet verder loopt want dan pleegt u een strafbaar feit!’ Of misschien gaat de politie dan je schoenen innemen. Of je krijgt een voetklem, a la het wielklem in Amster dam. Vastbinden aan een boom? Jé zou bijna willen dat deze wet er komt zodat je kunt zien hoe ze zich hier uit gaan redden. Een bon is zo geschre ven. Maar wat gebeurt er daarna? Zo’n gevaar op de stoep kun je natuurlijk na het bekeuren niet weer loslaten in het verkeer. Misschien brengt de politie je wel netjes thuis en kun je de boete als uitgespaard taxigeld zien? Ook leuk dat de minister zulke planne tjes bedenkt terwijl de politie al met een capaciteitsprobleem zit. Hier in Wad dinxveen moet de gemeente inmiddels zelf het toezicht inhuren voor de pro blemen in de Zuidplas. Lekker geloof waardig als je daarna wel politieagenten weet vrij te maken om steekproefsge wijs blaastests af te nemen bij voetgan gers. Heb je lekker op een terrasje aan de Nesse een paar biertjes gedronken - toch lekker met dat warme weer van deze zomer - staan ze handenwrijvend op de Oranjelaan, verdekt opgesteld met het blaasapparaat. Overigens viel het met dat warme weer bij nader inzien nogal mee. De KNMI blijkt er al jaren naast te zitten met de temperatuur; in werkelijkheid vroor het. Nieuw voorstel voor de minister: een blaastest voor meteorologen, 's Kij ken wie er dan door de mand valt. Ik vind Erwin Kroll wel het type gezellig- heidsdrinker. Samen met Philip Freriks, alias de Hakkelaar, die natuurlijk weke lijks een kofferbak vol lekkere wijntjes meeneemt vanuit Frankrijk. Blazen! Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-rnailadvertentieverkoop@mgnieuwsbladen.nl Advertentie^ kuringn tot maandag 17.00 uur worden opgegeyen.. riaalkeuze en onjuiste uitvoeringswijze. De i rotonde. Meer informatie over de aanleg omleiding Z< J venhuizenN219vindtuopwww.n219.nl. Vier teams kookten in een uur tijd drie verschillende tapas. Dit zijn kleine hapjes met een mediter raan tintje. Foto: Carina Bergman ziehapjes,” aldus de jury de'scheidingsbanden door een verkeerde mate- Willem de Leeuw en Carin Versluis van Radio. Ta pas Waddinxveen (RTW) gingen naar huis met een waardebon van 25 euro, vrij te besteden bij één van de deelnemende restaurants. Hun kruidi ge gehaktballetjes met onder andere chorizo had den hen een hogere plaats kunnen bezorgen, ware het niet dat alle gerechtjes niet op tijd klaar waren. Jongeren denken mee Trouwbeurs groot succes ond de 250 ‘trouwlustigen’ bezochten af- V gelopen zaterdag Trouwbeurs ’t Groene Hart in De Drie Meiden. Aanstaande I wk bruidsparen, dochters met (schoon)- moeders, vriendinnen en andere belangstellenden genoten zichtbaar van de wervelende modeshows in de overdekte tuin. Ook lieten zij zich uitvoerig adviseren door de twintig deelnemers aan de infor matiemarkt in het restaurant. Want er kan altijd meer dan je denkt. Wist u bijvoorbeeld dat er in Waddinxveen vier trouwlocaties zijn? En dat er ook in Nederland inmiddels een echte Wedding planner bestaat (Angel Weddings)? Dat de simpele gladde trouwring nog steeds erg in trek is, aldus ju welier Spruytenburg? Datje met drie danslessen bij Van der Lubbe al heel leuk een dansje op je eigen bruiloft kunt wagen? Dat er tegenwoordig heel veel mogelijk is op het gebied van foto-albums (Pictures Plans)? Datje bij Curves nog even flink aan de slag kunt om nog beter in die mooie trouw jurk te passen? En dat Blitskikkers leuke kinderkle ding voor een bruiloft heeft, waarbij netjes en spor tief gecombineerd worden? Het was voor het eerst dat een trouwbeurs met een dergelijk opzet en van deze omvang in de regio werd georganiseerd. Ge zien het enthousiasme onder de bezoekers en de deelnemers blijft het zeer waarschijnlijk niet bij de ze ene keer aldus de organisatie. ijdens de landelijke burendag, afgelopen zaterdag, werd door het Wijkplatform Oranjewijk/Vondelwijk een kookwed- strijd georganiseerd. Onder begeleiding van snoeiharde tropische muziek, kookten vier teams in een uur tijd drie verschillende tapas - j kleine hapjes met een mediterraan tintje. Dit on- der toeziend oog van buurtbewoners en de jury j bestaande uit Roos Blom van cafetaria Be Bulldog, Lenny van.der Voort van restaurant Thuis en bur- ,eten bij de BuffdQg. Waanzinnig knap, dié spin; gemeester Cremers. De jury toonde zich onder de indruk van de kookkunsten. „Ik vind het echt waanzinnig hoe jullie in een uur tijd op van die pr- imitieve kookdingetjes zulke lekkere dingen weten te maken”, aldus Lenny. Daniëlle van der Meer en Helmy Hoorn van de oudercommissie van de Regenboogschool, gingen naar huis met de eerste -prijs: een cadeaubon ter waarde van 100 euro van De provincie gaat herstelwerkzaamheden uit- voeren aan de rotondes op de Beijerincklaan. De afsluiting duurt van vrijdagavond 9 oktober 21.00 uur tot zaterdagmiddag 10 oktober 12.00 i uur. Door deze werkzaamheden is de Beijerincklaan vanaf de rotonde Bredeweg tot en met de ro- tonde Zuidelijke Rondweg in twee richtingen afgesloten voor verkeer. Oprit 10 van de A12, richting Den Haag wordt ook afgesloten. Tijdens de afsluiting blijft afrit 10 van de A12, vanuit Gouda open voor verkeer richting Wad- dinxveen. Verkeer richting Moerkapelle wordt omgeleid. Afrit 10 van de A12, vanuit Den Haag blijft alleen open voor verkeer richting Moordrecht, verkeer richting Waddinxveen wordt omgeleid. Oprit 10, richting Gouda blijft i open. Het verkeer wordt ter plaatse omgeleid. Fietsers en voetgangers hebben geen last van de werkzaamheden. De provincie is momenteel bezig met de aan- leg van de nieuwe N 219, een omleidingsweg om Zevenhuizen heen. De rotonde Bredeweg i Beijerincklaan is één van de maatregelen die hoort bij de aanleg van de omleidingsweg. Mnpwpl rlpyp rornnrlp npl is aanaplpcrd ziin pr rT Mfa i

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3