Kunstwerken in Pelhrimov Bestuur Hockeyclub teleurgesteld Controleurs op pad G6IT166rite Nieuws week MILIEUZAKEN BOUWZAKEN BEZWAAR VERLEENDE APV VERGUNNINGEN CONTACT VERGUNNINGENLOKET OPEN HUIS IN KADER VAN D ENSTVERLENING Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen i - ONTWERPBESLUITEN WET MILIEUBEHEER RECTIFICATIE BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAAG MELDINGEN O.G.V. ART. 8.40 WET MI LIEUBEHEER VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN WADDINXVEEN oor het houden van één of meerdere honden wordt in de gemeente Wad dinxveen belasting geheven. Uit een oogpunt van rechtsgelijkheid ziet de ge meente erop toe dat iedereen aan deze belasting plicht voldoet. Als u een hond heeft, moet u hier van aangifte doen. Het niet aangeven van een hond kan zowel verhoging van de aanslag, als een geldboete tot gevolg hebben. WADDINXVEEN WADDINXVEEN BINNENGEKOMEN SLOOPAANVRAAG ■M I Door Fred Spoor n Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor ge noemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift in- perkte openstelling van De Publieksbalie. Helaas moeten we u nu melden dat dit om organisatorische redenen tot nader order wordt uitgesteld. digd. In Pelhrimov zullen ook Waddinxveense kunstwerken te zien zijn. Burgemeester Cremers zal tijdens een bliksembezoek aan Pelhrimov op 6 oktober een tentoonstelling van Waddinxveense kunstwerken in de St. Vituskerk van Pelhrimov openen. De werken worden daar drie weken geëx poseerd. De Stichting Vriendschapsband Waddinx veen - Pelhrimov heeft de 'De Waddinxveense Kunst Kring1 bena derd om een exposi tie te verzorgen in Pelhrimov als on derdeel van de festi viteiten. matie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. gevens van deze aanvragen kunt u op afspraak in zien bij het Vergunningenloket, telefoon 624832 of 624835. adres een hond aanwezig is. Zo nodig komt de controleur later nog een keer terug. De controle is permanent van aard; jaarlijks wordt in Waddinxveen op willekeurige momenten ge controleerd. Inwoners kunnen een hoge navorde ring en een boete voorkomen door een hond vóór de controle aan te geven. Dat kan op vier verschillende manieren. Men hoeft er zelfs de deur niet voor uit. - Elektronisch aangifte met DigiD Dit kan via www.waddinxveen.nl. Met een DigiD code is elektronisch aangeven van hond(en) moge lijk. - Aangifteformulier downloaden Wie geen DigiD heeft kan een formulier downlo aden, printen, invullen en opsturen of afgeven bij het gemeentehuis. - Het aangifteformulier telefonisch aanvragen Dit kan via telefoonnummer 624500. Ook dan is het een kwestie van invullen en opsturen of afge ven bij het gemeentehuis. - Persoonlijke aangifte Bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Abusievelijk is in de rubriek van 2 september 2009 vermeld dat er onder nummer 20090158 een ver gunning is aangevraagd voor het slopen van een garagebedrijf op het adres Henegouwerweg 26d. Het adres moet zijn: Henegouwerweg 26b. De ge- Voor grote groepen gelijksoortige bedrijven gel den algemene regels die zijn vastgelegd in de Alge mene Maatregelen van Bestuur (AMvB). Een mi lieuvergunning is dan niet nodig. Het bedrijf kan volstaan met een melding van de activiteiten. De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20090138 Prunusstraat 2, het oprichten van een garage (22-09-2009). 20090146 Bloemendaalseweg 17, het oprichten van een schapenstal (22-09-2009); 20090166 Sterrenlaan 12, het vergroten van een woning (22-09-2009); B&W zijn van plan de volgende vergunning met ontheffing te verlenen: - Kwekerij Bloemendaal, oprichtingsvergunning voor een boomkwekerij en een ontheffing inge volge het Lozingenbesluit bodembescherming voor het permanent lozen van brijn op het per ceel Bloemendaalseweg 5. - Ondernemers Vereniging Waddinxveen, de heer A.P. van Dijk, vergunning voor het organiseren van de Intocht St. Nicolaas op 14 november 2009 van 09:00 tot 16:00 uur. Locatie intocht: Nesse; rondtoer: winkelcentrum Zuidplas, leplaan, Dorpstraat, Groensvoorde, Koningin Wilhelmi- naplein, Luifelbaan en Passage. - Brandweer Waddinxveen, de heer G.Huizer, ver gunning voor het organiseren van de Brandweer- wedstrijd 2009 op 26 september van 09:00 tot 16:00 uur, locatie Noordkade 48. - SC Antilope, mevrouw A. de Gier, vergunning voor het organiseren van de “Langs de Gouwe- loop 2009” op 4 oktober van 12:30 tot 16:00 uur. Parcours: Alberdingk Thijmlaan, Staringlaan, Perkstraat, Tesselschadelaan, Zuiveringspad, Wil lem de Zwijgerlaan, Koningin Wilhelminasingel, Staringlaan, Noordkade (richting Boskoop), Lin- naeusweg (Boskoop), Wilgenlaan, finish Alber dingk Thijmlaan. Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voor komen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de Rechtbank ’s-Graven- hage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rech ter beziet dan of met de bouw/ sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo’n verzoek zijn kosten ver bonden. Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij het Vergunningenloket, tel. 624832 of 624835. Hebt u een vraag over een vergunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Voor bouwvergunningen kunt u bellen met tele foonnummer 624832, voor alle overige vergunnin gen met telefoonnummer 624833. Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen te recht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunnin genloket. U hoeft dan niet te wachten en de mede werkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor het maken van een afspraak kunt u ook bel len met bovenstaande telefoonnummers. De volgende meldingen zijn ontvangen: Besluit algemene regels voor inrichtingen milieu beheer - Formido Bouwmarkt Waddinxveen, Noordkade 28, het veranderen van een bouwmarkt. - Van Uden Food en Beverage Express BV, Noord kade 64, het veranderen van een inrichting be stemd voor opslag en transport van food en dran ken. Tegen een melding op grond van artikel 8.40 van de Wet milieubeheer kan geen bezwaar worden ingediend of beroep worden ingesteld. De stukken liggen niet ter inzage. B&W zijn van plan de volgende vergunning te verlenen: - Plantenkwekerij Sonneveld Piasweg B.V., revisie vergunning voor een glastuinbouwbedrijf op het perceel Piasweg 30, B&W zijn van plan de vol gende vergunning in te trekken op grond van ar tikel 8.25 (Wm): - Viskwekerij Lamoree, oprichtingsvergunning (7 mei 1985) en uitbreidingsvergunning (24 maart 1987) voor een viskwekerij op het perceel Oran- jelaan 20a. De ontwerpbesluiten kunt u t/m 4 november 2009 tijdens openingsuren inzien bij de Publieksba lie. Voor inzage buiten kantooruren kunt u telefo nisch een afspraak maken via tel. 624624. Zienswijzen tegen de ontwerpbeschikking kunt u in de genoemde periode indienen bij het college van B&W van Waddinxveen, maar moet u zen den aan de Milieudienst Midden-Holland, Postbus 45, 2800 AA Gouda. Voor mondelinge zienswijzen kunt u zich rechtstreeks richten tot de Milieudienst Midden-Holland via telefoon 545700. Deze bekendmaking, met bijbehorende stukken, staat ook op de website van de Milieudienst Mid den-Holland, www.milieudienstmiddenholland.nl. inderdaad sprake was van opvallenden verschillen in de gemeentelijke huurlasten van diverse buiten sportverenigingen het principe 'gelijke monniken, gelijke kappen' van toepassing zou dienen te zijn. De heer Kees de Jong (PCW) wees erop dat de ge meente in het verleden enkele steken had laten vallen, waarvan de Hockeyclub niet de dupe zou mogen worden. In haar reactie stelde wethouder Dorenda Gerts dat er nog steeds met grote ijver wordt gewerkt aan het tot stand komen van de verschijning van de gecompliceerde Sportnota, die al eerder was ge pland. Daarmee zou onder andere helderheid ko men in de gehanteerde huurtarieven, met inacht neming van in het verleden vastgelegde afspraken. Overwogen werd thans om die tarieven vooraf gaande aan het verschijnen van de Sportnota be kend te maken ter bevordering van de transparan tie in het gemeentelijk beleid. Zij achtte dit op re delijk korte termijn mogelijk, waarna besluitvor ming zou kunnen volgen. Bestuursleden van de Hockeyclub die vanaf de pu blieke tribune het debat hadden gevolgd verlieten teleurgesteld de zaal in de wetenschap dat concre te stappen opnieuw uithieven. Voorzitter Hubert Salvini van de club gaf buiten de vergaderzaal zijn mening over de moeizame gang van zaken. Het belang van een gezonde bui tensport voor ongeveer 500, doorgaans uit Wad dinxveen afkomstige, jongeren werd er in zijn ogen en die van de medebestuursleden allerminst mee gediend. Vorige week hebben we u gemeld dat op zaterdag 10 oktober het gemeentehuis voor één keer op zaterdag geopend zou zijn en dat dit gecombineerd wordt met een be- Vanaf eind oktober gaan de controleurs honden belasting weer elke werkdag huis aan huis contro leren of er één of meer honden in een pand aan wezig zijn. De controleur is in het bezit van een le gitimatiebewijs. Aan de hand van een lijst kan de controleur nagaan of voor de hond belasting wordt betaald. Als dat niet het geval is, wordt een navorderingsbedrag opgelegd. Deze kan worden verhoogd met eenzelfde bedrag dat te weinig is betaald. Bovendien staat op het niet doen van aan gifte een forse geldboete. Ook wanneer iemand niet thuis is probeert de controleur te beoordelen of er op het betreffende dienen bij het college van B&W (tenzij in de pu blicatie een andere procedure is vermeld). Infor- Ki’ n de raadzaal van de gemeente Waddinxveen V worden van 12 tot 25 oktober werken ten toongesteld van kunstenaars uit Pelhrimov. De werken zijn te bezichtigen tijdens de re guliere openingstijden van het gemeentehuis. Een Waddinxveense delegatie zal de kunstwerken van uit Pelhrimov meenemen. Pelhrimov herdenkt en viert dat zij eeuwen gele den stadsrechten hebben gekregen en dat hun bin nenstad sinds kort tot beschermd erfgoed is ver klaard. Voor die festiviteiten heeft burgemeester Bambula zijn collega's van de zustersteden in Oos tenrijk, Polen, Slowakije en Nederland, uitgeno- onderdagavond vergaderde de Com- SÏS missie Samenleving in het Gemeente huis onder voorzitterschap van Jannet- te Nieboer-Buitenga (PCW). De wet houders Dorenda Gerts en Dirk Lont waren aan wezig om de lijvige agendastukken toe te lichten en antwoord te geven op vragen van de raadsle den die deel uitmaken van deze commissie. Het werd een relatief rustige avond. De meeste aandacht en discussie ging naar een door raadslid Robert Visscher (VVD) ingediende brief aan de commissieleden over de deplorabele situatie bij Hockeyclub Waddinxveen, die een langjarige strijd voert voor een betere accommodatie van clubhuis en kleedkamers. Met bijna 500 leden is er dringende behoefte aan een ingrijpende verbou wing, waarbij de hulp van de gemeente werd en wordt ingeroepen om de financiering rond te krij gen. Met zijn brief, als gevolg van een bezoek aan de locatie, beoogde de heer Visscher helder inzicht te krijgen in de mening van de overige fracties in de raad. Zo achtte de heer Dave Heemskerk (Weer baar Waddinxveen) een welwillende opstelling van de gemeente gewenst, waarbij hij pleitte voor een centraal sportpark. Ook de heer Peter Rube- ling van D66 vroeg zich af of een handreiking van de gemeente tot de mogelijkheden kon behoren. De heer Hans van Stel (PvdA} stelde vast dat als er De volgende aanvragen om afgifte van een sloop vergunning zijn ontvangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20090174 Fortunalaan 1, het verwijderen van as besthoudend zeil (17-09-2009). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -7 Woensdag 30 september 2009 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 7