Wit-Russische kinderen in waddinxveen Cabaret in de kerk Spreker in Vrijz. kerk Tips? Herstart ANBO Eco Challenge Cup 1 Bezorging Kil Bel 0900-1010107 Bel 0182-638222 inschrijven BOSKOOP Geen geld WADDINXVEEN WADDINXVEEN/BOSKOOP WADDINXVEEN WADDINXVEEN BOSKOOP Joop de Jong achter zijn orgel in zijn kerk van de Heilige Joannes de Doper aan de A.P. van Neslaan. (foto sjb) Door Sjaak Blaazer Joop de Jong 50 jaar organist RK-parochie goed. Enige jaren geleden zong ons koor in Bode graven en toen was iedereen enthousiast, omdat het koor zo goed klonk. Ons koor komt in onze kerk niet tot haar recht. En dat geldt ook voor het orgel. Dat vind ikjammer.” Verder snapt hij de kerk is veranderd, maar enige moeite heeft hij er wel mee. Zo hoort hij het liefst een mis in het Latijns en Gregoriaans. Perosi en Bruckner zijn daarbij bij hem favoriet. Voor de dienst van afgelopen zaterdag had hij ook een aantal favorie te nummers aangevraagd. Zo wilde hij het Avé Maria van Mendelsohn horen. ‘Ja, dat van Mozart wordt el ke maand wel een keer gezongen, maar dat van Men delsohn, dat ik mooier vind, is in onze kerk al zeker zeven jaar niet gezongen. Ook hoop ik dat ik Charles Gounod, messe brève no. 7 in C mag spelen. Dat klinkt echt fantastisch.” Die wens van De Jong werd afgelopen zaterdag gehonoreerd. De eucharistievie ring ging in het Latijns en ook Mendelsohn en Gou nod kwamen aan bod. Dat het geloof voor Joop de Jong belangrijk is, blijkt uit veel. Niet alleen omdat hij al 21 jaar wordt geteisterd door hartklachten - en hij heeft het destijds zelfs kantjeboord gehaald - De Jong heeft altijd vanuit zijn geloof geleefd. Wat dat be treft maakt hij zich zorgen over de toekomst. “Als ik nu naar de samenstelling van de kerkgangers kijk dan zie ik veel ouderen. En dan houd ik mijn hart vast voor de toekomst. Hoe zal het over 10 of 20 jaar zijn? Hebben we dan alleen nog naar een kerk in Reeuwijk?” (sjb) Aanmelden kan middels het Online inschrijffor mulier. Na het invullen van de gevraagde gege vens neemt het Eco Challenge Cup team con tact op om de deelname te bevestigen. Het team dat in de Toyota Prius op basis van de ODO gegevens en het brandstofverbruik het parcours het zuinigst heeft afgelegd is winnaar en ontvangt het aantal gereden kilometers op 1 liter (xlO) in brandstof cadeau. Dus 25 kilome ter levert 250 liter brandstof cadeau op. Kijk voor alle informatie en inschrijving op www.teamtoyotavanleeuwen.nl. In de kerk van de Vrijzinnig Protestantse Ge meente te Boskoop zal ds. Peter Korver, re monstrants predikant te Hilversum, op woens dag 14 oktober een inleiding houden getiteld 'Op een nieuwe manier spreken over God'. Lei draad zal zijn het boek van prof. dr. G.D.J. Din- gemans "De stem van de Roepende. Professor Dingemans is emeritus hoogleraar Praktische Theologie in Groningen De aanvangstijd is 20.00 uur, entree 5 euro incl. consumptie. De Jong wil liever niet in het verleden blijven han gen, maar een zekere hang naar vroeger is er wel. Zo vindt hij dat er destijds bij de komst van de nieuwe RK-Kerk aan de A.P. van Neslaan een nieuw orgel had moeten komen. Pastoor Van Dam vertelde hem echter dat daar geen geld voor was. Dus werd het oude orgel meegenomen, maar het geluid komt in de nieuwe kerk niet tot z’n recht. Joop de Jong: “De kerk aan de A.P. van Neslaan is voor de eucharistievieringen voortreffe lijk, maar qua akoestiek is de kerk stukken minder dan de oude aan het Reijerskoop. Er is veel aan de akoestiek gesleuteld, maar het geluid klinkt niet De Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde heeft voor het nieuwe seizoen een andere in vulling van diensten voor jongeren. Cabaretier Kees Versteeg bijt het spits af op 11 oktober met het cabaretprogramma 'Vroeger of later'. De zaal gaat open om 16.40 uur. In het programma Vroeger of later' benadert Kees Versteeg de tijd op een filosofische, seri euze, maar tegelijkertijd humoristische wijze. Tussendoor laat Kees zonder woorden zien dat hij christen is. Er komen verschillende 'christe lijke smoelen' langs. Het publiek wordt bij de voorstelling betrokken. Met het programma Vroeger of later heeft de cabaretier de juryprijs op het cabaretfestival Kleinzalig gewonnen. Voor meer informatie: www.keesversteeg.nl Na een periode van onduidelijkheid rond het wel en wee van de lokale Ouderen Bond AN BO in Waddinxveen en Boskoop, is er onlangs toch een nieuw bestuur gevormd. Tijdens de laatst gehouden buitengewone ledenvergade ring is een vers team van enthousiaste leden gekozen tot een nieuwe bestuursformatie. Het gevolg daarvan is, dat er ook vanuit de ANBO, weer gedaan wordt aan belangenbe hartiging en aan het organiseren van ledenbin- dingsactiviteiten, waaronder busreisjes, bingo- middagen en 'snert'-bijeenkomsten. Daarnaast wordt er opnieuw geparticipeerd in de daar voor geldende overlegorganen. Team Toyota van Leeuwen komt met de Eco Challenge Cup. Met deze Cup wil de organisa tie laten zien dat ook gewone consumenten zuinige resultaten kunnen halen met milieu vriendelijke auto's. Iedereen met een rijbewijs kan aan deze wedstrijd meedoen. Voor de Team Toyota Van Leeuwen Eco Challenge Cup wordt gebruik gemaakt van de nieuwe Toyota Prius. Niet zomaar, want hier mee wil het Toyota Van Leeuwen bewijzen dat de nieuwe Prius behalve een echte design auto is, ook sterke prestaties kan leveren en een zeer laag verbruik heeft, kortom de auto voor nu. Toyota is al jaren bezig met Hybrides en andere milieubewuste projecten. Team Toyota van Leeuwen laat met de Eco Challenge Cup zien dat de zuinige resultaten niet alleen be haald worden op een fabriekstestbaan, maar dat gewone consumenten dit ook kunnen. De wedstrijd gaat als volgt: Ieder team moet een vast parcours afleggen aan de hand van een lijst met locaties, welke zij aangeleverd krijgen. Vervolgens dient het team zelf deze locaties in een zo optimaal mogelijke volgorde in te voe ren in de navigatie om vervolgens het parcours af te leggen. Aan de hand van de ODO van de Toyota Prius en de brandstof consumptie regis tratie kan dan bekeken worden welk team het meest economisch gereden heeft. Dé organisatie meent dat de Eco Challenge cup een spannende competitie is, waar slimheid, ef ficiëntie en rijkwaliteiten het resultaat bepalen. naast de gezonde leefomgeving ook kunnen genie ten van gezond voedsel en liefdevolle aandacht in een Nederlands gezin. Op schooldagen krijgen de kinderen les van een meegereisde Russische leer kracht en is er ruimschoots aandacht voor sport, spel en de Nederlandse cultuur. Afgelopen maan dag brachten de kinderen een bezoekje aan Basti aan Optiek voor een gratis oogmeting. Zes kinde ren krijgen een gratis bril die zij vrijdag af kunnen halen in de brillenzaak. De kinderen zullen de ko mende weken nog meer uitjes maken in Wad dinxveen. Het precieze programma voor de kinderen en an dere informatie over het project is terug te vinden op de website www.tsjemobylgowa.nl. aangeschreven. Er was een piano in huis en Joop ging als snel op les bij Theo Bodenstaff in Gouda. Die speelde ook op het orgel in een kerk aan de Kleiweg in Gouda. In die oude mooie kerk waar nu C&A is gevestigd, kreeg Joop ook orgelles. Wie op de Kleiweg bij C&A even omhoog kijkt ziet nog aan de langwerpige ramen dat het gebouw vroeger een kerk her bergde. Hij speelde eerst op het orgel in Reeuwijk, maar hij verving in die tijd in Bo skoop ookjan Nieuwesteeg als die op reis was. Vanwege een busverbinding waardoor hij snel ler bij zijn geliefde (Riet) in Nootdorp kon zijn en via zus Leny die dirigente van het jongens koor was, werd Joop eigenlijk vanzelf de vaste organist van de RK-kerk. a een maandenlange voorbereiding is een groep van 26 Wit-Russische kinde- M ren aangekomen voor een verblijf van I BB zeven weken bij gastgezinnen in Gouda en Waddinxveen. De kinderen zijn uitge nodigd door Stichting Hulp aan Tsjemobylkinde- ren Gouda/Waddinxveen. De kinderen in de leeftijd van 8 tot 12 jaar zijn af komstig uit de plaatsjes Fedory en Lutkhi in Wit- Rusland. Deze plaatsen liggen in het stralingsge- bied van de Tsjemobylramp, waardoor de kinde ren vaak last hebben van groeiachterstand, bloed armoede en verminderde weerstand. In Nederland worden ze opgenomen in een gastgezin, waar ze aMB isschien is het in andere plaatsen BB hetzelfde, maar Boskoopse organis- B ten zijn hun kerkgemeenschap zeer I trouw. Afgelopen zaterdag vierde Joop de Jong zijn 50-jarig jubileum als organist van de Heilige Joannes de Doper. Hij kreeg de ereme daille van Sint Gregorius opgespeld. Ook al wil Joop de Jong liever niet in de belang stelling staan, dat mensen aan zijn jubileum ge dacht hebben, doet hem wel wat. "Sommigen - ja ook mijn vrouw en kinderen - vinden mij wel eens wat te serieus. Ach, misschien heeft het met mijn vroegere werk als verzekeringsadviseur te maken dat ik wat terughoudend en wat ernstig ben. Dat kan niet anders, want ook al lees je nu wel eens andere verhalen, vroeger was het afslui ten van een verzekering een serieuze zaak En ze ker omdat je ook bij mensen thuis kwam als er iets vreselijks was gebeurd, een brand, een vervelend ongeluk of een sterfgeval.” Joop de Jong, velen in Boskoop kennen hem door de verzekering als meneer De Jong, is dus al 50 jaar organist. Al heel vroeg werd duidelijk dat Joop geen boer zou worden. Vader Arie de Jong, die een boerderij had aan de Spoelwijkse- dijk, had al in eens geopperd dat Joop maar op een kantoor moest gaan werken of organist moest worden. Muziek stond bij het gezin hoog WEEKBLAD VOOR'WADDINXVEEN I in Woensdag 7 oktober 2009 I J. 'y

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 19