Slim Be Fair pakt Floreant Acht atleten lopen 380 km om Ijsselmeer waddinxveen verliest opnieuw van Stolwijk 27 Een nieuw plafond in 1 dag! Kabouter- voetbal Herstel voor basketbal heren Flyers PLAMECO Slimmer Winkelhaak WADDINXVEEN BOSKOOP Rood WADDINXVEEN WADDINXVEEN/STOLWIJK BOSKOOP - Door Ton van Bemmel Sport Aan deze bijzondere loop is een goed doel verbon den 'Mappa Mondo'. Mappa Mondo is een activi teit van het Rode Kruis en heeft een drietal gezins vervangende huizen in Nederland voor kinderen van 0 tot 18 jaar. Deze gezinsvervangende huizen bieden kinderen met een levensbedreigende ziekte een veilig leefklimaat. Vorig jaar hebben ongeveer 100 kinderen een verblijf voor korte of lange tijd in een Mappa Mondo huis gehad. In 2008 werd ruim 20.000 euro ingezameld tijdens de “Ronde om het Ijsselmeer”. Bent u geïnspireerd door wat de AV’47 atleten doen voor het goede doel en wilt u ook wat bete kenen voor Mappa Mondo dan kan u uw bijdrage storten op Rabobank 1085.05.979 t.n.v. AV’47 on der vermelding Mappa Mondo. Bij vermelding naam en adres krijgt u bewijs van betaling toegestuurd. ondertussen zijn wonden in de kleedkamer. Mark Weel was zaterdag de gelukkige trainer. ‘Dit was er een van loon naar werken. We heb ben echt wel kwaliteiten maar gebruiken nog niet optimaal de sterke punten van elkaar.’ Dat we nog niet zijn waar we willen, geeft niets. We werken hard en dan komt dat vanzelf.' Cees Fransen noemde het een wedstrijd met twee gezichten, wat Floreant dit seizoen wel vaker lijkt te overkomen. ‘Zeer teleurstellend wat we er de tweede helft van bakten. We wilden juist naar vo ren voetballen en Be Fair onder druk zetten, de re aliteit was het omgekeerde. Be Fair was de tweede helft feller en toonde een grotere wil om te win nen.’ Zaterdag reizen de Boskopers naar Schiedam waar het gevreesde PPSC wacht. Wie weet kan de ploeg daar net zo stunten als Be Fair in Boskoop. Het elftal kan in elk geval veel beter dan ze zater dag heeft laten zien. Be Fair ontvangt op 't eigen Suyt de ploeg van Schiebroek ’94. andere kant ranselde Jordy Groen - stijlvol gestrekt - een bal uit de winkelhaak. Daarna toch succes. Wesley Bruins liet zijn directe tegenstander zijn hielen zien, gaf een prima steekpass op Yoeri van der Putten. VdP, nog niet zo op dreef als vorig sei zoen, deed het op dat moment prima en schoof de bal beheerst langs de keeper 1-1. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 7 oktober 2009 Be Fair leek er uiteindelijk het slimst mee om te gaan. Het liet zich in de eerste helft, met de wind mee, wat terugzakken om Floreant op eigen helft op te vangen en op counterkansen te loeren. Die kwamen er ondanks de storm in de rug niet echt. Na rust zocht Be Fair meer de aanval, uiteindelijk met succes. Floreant, toch altijd wel aanvallend in- Na rust bracht De Bruin A-speler Michael de Quant in als extra spits. En Waddinxveen nam het heft in handen. Eerst liet Michael de Zwart de 1-1 Zaterdag 10 oktober is er weer kaboutervoet- bal bij Be Fair, bedoeld voor kinderen van 4 en 5 jaar. Deze kunnen geheel kosteloos kennis maken met de voetbalsport. Aanvang 10.00 uur. Voor informatie: Patrick Krins tel: 06- 29314883. Zonder hak- en breekwerk terwijl de meubels blijven staan! Verlichting naar wens! Plafonds geschikt voor iedere ruimte. PLAFONDS Showroom Bloemendaalseweg 2 te Waddinxveen Tel. 0182 - 391 135 Fax. 0182 - 395 470 www.plameco.nl gesteld, kreeg juist meer moeite met de opbouw en kwam eigenlijk nog maar tot één hele grote kans. Die was voor Oussama Zariouh. Hij kon al leen op de keeper af, maar had het geduld niet om het af te maken. Zijn te gehaast gegeven schot ging er naast. Met enig geluk vanwege gunstige ‘klutsen’, maar vooral met goed doorzetten, slaag de Be Fair er in de laatste twintig minuten in om gelijk te maken en zelfs op voorsprong te komen. De gelijkmakende treffer kwam van de voet van Mohammed el Azzouti, bijgenaamd ‘Aggie’hij was er als de kippen bij toen keeper Jordi Slappen del een inzet niet klem kreeg, 1-1. Tien minuten voor tijd kwam er voor Floreant nog een dreun overheen toen invaller Johan Slagboom doeltreffend uithaalde, 1-2. En de kers ging op de taart, na nog een derde treffer van de voet Aijen van der Eijk, die daarmee zijn tomeloze inzet bekroond zag, Vrijwel me teen daarna klonk het laatste fluitsignaal. De uitgelaten Waddinxveners vierden hun zege met een ererondje over het veld. Floreant likte cht atleten van AV47 doen op zaterdag 10 oktober mee aan de hardloopwed strijd 'Ronde om het Ijsselmeer', de op één na langste hardloopwedstrijd van Nederland. De start en finish vinden plaats in Pur- merend. Acht AV’47 atleten doen ook dit jaar weer mee en gaan voor een podiumplek Deze grote uitdaging van 380 kilometer dienen zij dan, elkaar vrij afwisselend, af te leggen binnen 24 uur. De atleten worden ondersteund door twee fietsen de begeleiders en twee busjes die meerijden voor de massage en voor de inwendige mens. Een rou te coördinator zorgt er onder andere voor dat men 's nachts niet verdwaald op de aardedonkere Veluwe. Dit alles wordt georganiseerd door Jack Bollaart die zelf ook meerdere malen heeft mee gelopen. De wedstrijd kon nog alle kanten pp. Voor Wad dinxveen zou het niet de goede kant worden. Er kwam geel voor de voor Darrazzi ingevallen No bel en in de 70e minuut kon Waddinxveen een voorzet van Stolwijk niet goed verwerken. Rick Anker profiteerde: 2-1. En toen Nobel opnieuw in de fout ging kon hij met rood vertrekken. De ‘Sniepers’ legden zich er niet bij neer maar de 2-2 zat er toch niet in. In de slotminuut bepaalde Rick Anker, uit een gekrulde vrije trap over dé muur, de eindstand op 3-1. Edwin de Bruin reageerde realistisch: ‘Stolwijk was grotendeels de betere ploeg. Ze hebben ver diend gewonnen. Toch complimenteer ik mijn ploeg. Aan inzet heeft niet ontbroken.' Komende zondag speelt Waddinxveen thuis tegen liggen, schoot tegen keeper op. Vervolgens, aan de Ammerstol. Actie van Bram van der Klaauw met Ricardo van Tol in zijn nek. Gert Jan de Groot geeft rugdek king, Henk Jan Molenaar volgt van enige afstand. (foto Sjaak Blaazer) De basketballers heren van Flyers hebben zich prima hersteld van de nederlaag die ze een week eerder in Rotterdam leden tegen het derde team van Rotterdam Basketbal door ruim te winnen van Blue Arrows. Winst was er ook voor Dames 1 en Jongens Under 18. Helaas was er ook verlies en wel voor Heren 2, Heren 3, Meisjes Under 16 en Jongens Under 14. Voor de eerste thuiswedstrijd van Herenl in de Duikelaar was het eerste team van Blue Arrows uit Driebergen de tegenstander. Fly ers ging vlot van start en stond na vier minu ten spelen al op. 12-2 voorsprong. De bezoe kers kwamen echter goed terug en bedroeg het verschil na het eerste kwart nog maar één punt, 19-18. Het tweede kwart was ech ter volledig voor Flyers. De jonge ploeg van trainer/coach Bart Molenaar hield de verde diging goed gesloten en met een veel scoren de Niels Scheps werd een 42-27 ruststand be reikt. Ook het derde en vierde kwart was voor de Waddinxveners en gaf het scorebord uiteindelijk een ruime 82-44 eindstand te zien. Niels Scheps was met 21 punten het meest trefzeker, gevolgd door Marco Eind hout met 19 punten. Dames 1 pakte ook de eerste overwinning al leek het daar na het eerste kwart tegen het be zoekende Lokomotief uit Rijswijk nog niet op. De eindstand was 46-42. oor de tweede keer dit seizoen mocht Waddinxveen naar Stolwijk afreizen. De eerste keer was het voor een oefen wedstrijd die met 3-1 verloren ging. Zondag om het echie stond na negentig minuten dezelfde uitslag het scorebord. Coach Edwin de Bruin moest vanwege personele problemen voor een afwijkende speelwijze kiezen. Geen makkelijke opgaaf tegen een van de titelkan didaten. Dat bleek al snel. Na een kwartier was het raak. Edo Burger kopte de 1-0 binnen. Het wachten was op de 2-0. Deze kwam er ook maar werd niet gezien door de scheids. Uit een vrije trap van de van Jodan Boys op het oude nest teruggekeerde Joost van Niekerk stuiterde de bal voor doelman Jordy Groen op en viel via onder kant lat wel of niet achter de doellijn het veld weer in. Stolwijk juichte, Waddinxveen voetbalde vro lijk verder. e derby Floreant - Be Fair verliep zater- dag voor de Boskopers alles behalve IS naar wens. Het elftal van Cees Fransen kon zich dat zelf aanrekenen. Het team speelde in de sfeer van het weer, ge woon slecht. Ook Be Fair acteerde matig. Pas in de laatste fase van de derby kregen de bezoekers de geest, bloeiden ze op en zetten ze Floreant op zij. De.Waddinxveners wonnen met 3-1. De Boskopers waren juist zo voortvarend begon nen aan deze editie van de ‘klassieker’. Al snel na de aftrap deponeerde laatste man Roel de Mos de bal achter Be Fair keeper Jan Willem Schone- veld. Alleen telde de goal niet omdat de Floreant- aanvoerder met zijn hand had gescoord. ‘In een reflex’, aldus De Mos die zaterdag terugkeerde in het team na een knieblessure. Luttele minuten later ging de bal op de stip omdat Martijn Peeters de doorgebroken Bart van Herk tegen het gras ‘veegde’. Tim Tempelaars schoot van elf meter raak, 1-0. Dat beloofde wat! Maar helaas voor de liefhebbers, met name de Floreant- fans, zou het vervolg van de derby nog maar wei nig opwindend zijn en voor de Boskopers in een deceptie eindigen. De geel-blauwe thuisclub kon aan de snel verkre gen voorsprong namelijk geen goed vervolg ge ven. Er werd veel te veel balverlies geleden. De mogelijkheden die er toch kwamen, werden ver prutst. Daardoor kon de grillige, harde wind de re gie nogal eens ovememen. Iets wat heel vervelend is, maar niet als excuus mocht gelden, omdat ten slotte beide clubs daar mee te maken hadden en er in zo’n situatie toch enigszins aangepast moet worden gevoetbald.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 27