Grote deelname Gouweloop Hengelsport Floreant verliest weer av'47 verdeelt weer clubtitels winst voor volleydames Volleyballers winnen nipt Schaken 31 I HU 2 i Ramen Deuren Schuifpuien Gevels Serres Vouwwanden WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN MOERKAPELLE Produktieweg 17» Alphen a/d Rijn T 0172 46 96 70 www.lieftink.nl 1 BOSKOOP/NOORDEN WADDINXVEEN/BOSKOOP BOSKOOP Lieftink Er? Grote deelname aan de Langs de Gouweloop. (Foto: PR) 5 Sport SCHÜCO 166 adeten stond gespannen het startschot af te wachten om aan hun loop te gaan beginnen. Al snel nam een drietal adeten de leiding over de 10km om deze niet meer uit handen te geven. Bernard ter Boekhorst uit de Bilt was van de lOkm ren. Rutger was bijzonder tevreden over het hoog springen, hij kwam over de 1.75 meter. Met zijn hink-stap-sprong kwam hij 12.16 meter ver waar hij tevreden op terug kijkt. Bij de vrouwen senioren was het Aranka Groot- endorst die de kampioenstitel draagt. Aranka deed iedereen verbazen om over 1.50 meter te gaan bij hoogspringen. Wim Schoemaker werd kampioen bij de mannen masters, al zijn werpnummers verliepen vlekke loos. Met gewichtwerpen zat Wim 1 cm onder zijn eigen Nederlands record. Cees van Teylingen deed het verrassend goed met zijn leeftijd van 80 jaar. René Brand wierp zijn speer 43.63 meter ver wat meteen een clubrecord opleverde bij de mannen masters 40 jaar. Bij de Masters vrouwen had Rina Groenendijk de eer om de dubtitel te dragen. Rina was erg blij met haar tijd van 15 seconden op de 80 meter hor den. Joop Kempenaar deed 23 seconden over de 100 meter wat een goede tijd is voor een 71-jarige. Alle adeten kijken terug op een geslaagde dag. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 7 oktober 2009 Het dames volleybalteam van Flam Haarden Be Fair heeft zaterdag tegen USV Protos dames 3 de volle winst behaald: 4-0. Het team mistte bij deze wedstrijd Jeanine van Leeuwen-Konijn (huwelijks reis) en Anja Dreschler en kan nog steeds spelver- deelster Christine Bos niet inzetten vanwege een blessure. Met Chantal Verbeek en Aranka Hetyey (midden), Marit van der Louw en Femke Mathot (buiten), Lianne Lagrouw (diagonaal) en Yvonne van Tol (spelverdeling) werd er onzeker aan de wedstrijd begonnen. Be Fair maakte fout na fout en keek continue tegen een achterstand aan. Coach Luycks paste een aantal wissels toe en zette Linda Raes, afkomstig uit het tweede team, op de diagonaalpositie in. Met een goede serviceserie en een prima pass zorgde zij voor stabiliteit in het team en kwamen de dames van Be Fair over hun nervositeit van de eerste thuiswedstrijd heen. Na lange rally’s en tactisch spel kon Be Fair de set uit eindelijk met 26-24 naar zich toe trekken. Ook de tweede set kon Be Fair nog niet altijd het beste spel laten zien, maar langzamerhand werd er be ter en slimmer gespeeld. Het midden scoorde ach ter elkaar met tactische ballen en ook de buiten aanvallers kwamen goed op dreef. Setstand: 26-24. Daarna zette Be Fair door en zette de tegenstan der onder druk. Dat leidde tot een 25-17 setwinst en de weerstand van Prots was gebroken. De vier de set was een makkie: 25-10. Door 5 punten te pakken staat Be Fair op dit mo ment tweede in de Promotieklasse A met 7 pun ten uit 2 wedstrijden. Zaterdag 10 oktober zal er geprobeerd worden om punten te pakken tegen Inter Rijswijk dames 2 uit in Rijswijk. De eerstvolgende thuiswedstrijd van Flam Haar den Be Fair dames 1 is op zaterdag 17 oktober om 16.30 uur in sportzaal De Groenswaard tegen Ve- lo dames 1. De jaarlijkse herfstdagwedstrijd en 15e compe titiewedstrijd van de Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) is gewonnen door Her man Kraan met 3.410 gram vis. Er werd gevist in de Oude Rijn bij ’t Fort in Bodegraven waar de 14 deelnemers gezamenlijk 18,5 kilo voorna melijk voorn en een enkele brasem vingen. De prijs voor de grootste vis (46 cm) ging naar Ti- nus Bogaard. Heren 1 van Flam Haarden Be Fair bleef vorig seizoen ongeslagen in de 2e klasse en keert daarom dit seizoen terug in de le klasse. Coach Hans van Vark hoopt met een jonger team wat aan kracht gewonnen heeft maar deels nog er varing mist, zich dit jaar goed te kunnen hand haven. De eerste competitiewedstrijd werd vo rige week nog met 1-3 verloren van het stabiel spelende Visade 4. Alle reden voor de mannen om zich tegen Kratos uit Delft van een betere kant te laten zien. In de eerste set kon spelver deler Michael van Maaren laten zien wat Flam Haarden in huis had. Gelijk vanaf het begin werden combinaties gespeeld waarbij de blok kering van de tegenstander regelmatig werd weggespeeld. Met 23-25 trokken de mannen de set dan ook naar zich toe. De tweede set was niet goed maar in de derde kwam het herstel: (23-25). Kratos vocht zich te rug en de vijfde set was spannend. Maar de makkelijk scorende Edwin Arlon bepaalde de eindstand. De 3-2 winst op Kratos brengt Flam Haarden voorlopig op een zevende plek in de competitie. Ook heren 2 was goed op dreef en won van- Vollingo H3 met 0-3. In de competitie delen ze de eerste plek nu met Jupiter H2. Tim van Breda verstevigde tijdens de vijfde com- petitieronde zijn koppositie bij de schakers in Moerkapelle. Een aantal spelers van de sub-top handhaaft zich aardig tussen de favorieten. Ad Voerman die een zeer goede start beleeft trad aan tegen Tim van Breda. Ad gaf goed partij tot er een gaatje viel in zijn stelling. Hiermee verstevigde Tim zijn koppositie en bleef Ad zich handhaven in de top 3. Een andere partij werd er gespeeld tus sen Gerard van Ommeren en Wouter Vroeginde- weij. Deze twee spelers, die allebei uitkomen in het eerste van Moerkapelle, gaven weinig tot niets aan elkaar weg. Remise was het resultaat. Overi ge uitslagen: Arno Luinenburg - André Nieuwlaat 1-0, Gerrit van Meeteren -Jesse van Elteren 0-1, Maarten Pilgram - Jurian van der Waal 1-0, Kevin Bakker - Wim Westerman 1-0, Jan Noorland - Frits van der Starre 1-0. om op voorsprong te komen. Dan vraagje om moeilijkheden.” Tot overmaat van ramp bouwde NSV vlak voor rust door opnieuw Oosterhof de voorsprong uit naar 2-0. In de tweede helft probeerde Floreant het wel, maar een aansluitingstreffer zat er niet meer in. De thuisploeg scoorde wel nog één keer. Oosterhof maakte zijn feestje compleet en zorgde voor de derde treffer van de middag. Hij kon een vrije trap die bij de tweede paal beland was, binnenwerken. De kampioen van de vijfde klasse van vorig jaar kon de score verder niet meer uitbreiden. Volgens Blonk is zijn ploeg toe aan een goed resul taat. Al maakt het de trainer niet zo veel uit hoe dit resultaat bereikt wordt. “Vechtlust is wat wij nu nodig hebben. Alleen daar kunnen we nu pun ten mee pakken.” Aanstaande zondag mag Flore ant proberen in de thuiswedstrijd tegen Nicolaas Boys proberen van de hatelijke nul af te komen. De huidige ploeg van oud-Floreant trainer Jerry van Eisen won zondag met 2-0 van Altior. De thuiswedstrijd van Floreant begint zondag om 14.00 uur. lopers de snelste en zette een tijd van 32.28min neer en won deze 41 editie met ruime overmacht. In het mannengeweld leverden de dames hun ei gen wedstrijd. Als eerste eindigde Birgit Santiago uit Woerden in 42.35 min. Op de voet gevolgd door Marleen Zijderlaan uit Polsbroek in 42.43. El se Faber van S.C. Antilope wist de derde plaats te bemachtigen in 46.19 min. De 15 km werd een overwinning voor Martin Ha genaars in met 55.10 min. Als enige onder het uur te blijven. Waddinxveens kampioenen werden uit eindelijk Else Faber bij de dames en Maarten Blok land bij de heren. De complete uitslagen van al deze 41e Cl000 Langs de Gouweloop zijn terug te vinden op de internetsite van S.C. Antilope: www.scantilope.nl of www.langsdegouwloop.nl. pnieuw is Floreant Zondag er niet in geslaagd punten te pakken. In de uit- wedstrijd bij NSV ‘46 ging de ploeg van trainer Michael Blonk met 3-0 on deruit. Door de nederlaag is Floreant nog steeds de pundoze hekkensluiter van de vierde klasse B. Trainer Blonk had naar aanleiding van de tegen vallende resultaten zijn elftal op meerdere posities gewijzigd. "Om wat meer te zoeken naar zeker heid hebben we de verdediging wat verzwaard. We kregen namelijk gewoon te veel goals tegen.” In de beginfase leken de aanpassingen goed uit te pakken. De Boskopers kregen in het eerste kwar tier twee grote kansen. Zowel Hussain el Zeyrouh als Pim Verlaan mochten een keer alleen op de keeper van de thuisploeg af. Maar even zo vaak bleef de openingstreffer uit. Wat Floreant ver zuimde, deed NSV na een half uur spelen. Na bal verlies op het middenveld kon de bal achter de Bo- skoopse verdediging gespeeld worden. NSV-voor- hoedespeler Christiaan Oosterhof rondde be kwaam af. “Zuur”, aldus Blonk. "Wij laten het na ij de 41e Cl000 Langs de Gouweloop V hebben ruim 250 adeten de weg naar het sportpark van Sportclub Antilope weten te vinden. Waarschijnlijk mede dankzij voortreffelijke weersomstandigheden was er op ieder onderdeel van deze 41e Cl000 Langs de Gouweloop veel animo van lokale en regionale adeten om hun beste beentje voor te zetten. Om 13.00 uur werden als eerste de 5 km lopers weggeschoten. Een kleine 50 adeten werden weg geschoten door burgemeester Bert Cremers van Waddinxveen. Na het startschot stoven de deelne mers weg om de ronde van 5km zo snel mogelijk af te leggen. Als le eindigde Andy Koolmees ui Moordrecht in 17.55 min gevolgd door Sebastiaan Boerden uit Den Haag in 18.07 en Vin cent Hoek uit Benschop en 18.25 min. Heel span nend was de finish van de eerstee dame op deze 5km. Slechts 7 sec na de winnaar bij de heren fi nishte Maureen Koster uit Boskoop in 18.02 min. De kidsrun was een overwinning voor Michael Kooter uit Boskoop. Na een spannende race vol tooide Michael de wedstrijd in 3.47 min op de voet gevolgd door Jelle Bleeker en Guus Oudshoor, beide uit Waddinxveen. De 10 en 15 km lopers gingen om 14.00 uur geza menlijk van start. Een groot deelnemersveld van ind september was het de beurt voor de junioren A/B, senioren en Masters van AV’47 om voor de titel clubkampioen te gaan. Vijftig atleten hadden zich aange meld waaronder ook velen van de loopgroep. Het herfstzonnetje zorgde die dag voor een lekkere temperatuur en een goede sfeer. Vele adeten kampten met blessures of waren herstellende hier van. Bij de Junioren A mocht Justin Cok zich wederom clubkampioen noemen, ondanks dat zijn favoriete nummers wat moeizaam verliepen sprong Justin verrassend ver bij het ver springen en verbeterde hij zijn persoonlijk record. Alex van den Boom gooide zijn speer 54.61 meter ver wat hem een persoonlijk en een clubrecord opleverde. Jeffrey Rodenburg overtrof zichzelf en kwam met pols stokhoogspringen over de 3.20 meter. Ruben Kuystermans ging er met de titel vandoor bij de junioren B. Rutger Verbeij werd eerste bij de mannen senio- mwo» I ramenfabriek

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 31