Het KW-plein viert feest! Colofon Aldus Olieman Verkoop alcohol aan banden in supermarkt Genoeg welkom Thuis Tour 2009 Certificaten voor leerlingen Op de foto bij Formido Actueel nieuws verzorgd door het ||S sa C1000 handglas dubbelglas spiegels WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN VERVOLG VAN VOORPAGINA. |i Foto:PR jimkoster.nl ÏRTS Het beeld op het Koningin Wilhelminaplein. FotorPR Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@rngnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) haald met diverse proeverijen, kortingen oplopend tot wel 50 procent en een straattheater voor jong en oud. Van alle ondernemers die eind 1959 hun winkel in de “Oranjegalerij” aan het Koningin Wilhelmina plein startte, is er slechts één overgebleven. En dat is de winkel van Sonneveld. Wat al die jaren is be houden, is de grote diversiteit aan winkels, de ge zelligheid van de weekmarkt en de variëteit aan producten en diensten waarvoor men dus al een halve eeuw op het plein slaagt. Tel: 0182 54 76 32 aertsglas@planet.nl Redactie Saida Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. nu dagélijks te volgen via de beeldschermen bij C1000 Waddinxveen De aanbiddingsband KARPÓS gaat op toer en doet woensdagavond 4 november Waddinx veen aan. De Welkom Thuis Tour begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de Immanuel- kerk aan de Prinses Beatrixlaan. Het thema van deze midweek-praise is 'Heilige God - Toege wijd volk’. plekken in de openbare ruimte. Jaarlijks doet zich in Nederland een aantal incidenten voor waarbij jongeren het bewustzijn verliezen als gevolg van overmatig alcoholgebruik. Wethouder Dorenda Gerts: „Dit is een zorgwek kende ontwikkeling waarbij we ook een nadrukke lijk beroep doen op de verantwoordelijkheid van ouders. Vaak weten die niet waar hun zoon of dochter uithangt en hoeveel alcohol er wordt ge nuttigd." Burgemeester Bert Cremers heeft vorige week woensdag certificaten uitgereikt aan leerlingen van het Coenecoop College die geslaagd zijn voor het Anglia Engels. Dit is een internatio naal project om de kennis van de Engelse taal bij leerlingen te vergroten. Om voor het certifi caat in aanmerking te komen moeten zij deel nemen aan internationale tests en deze uiter aard met goed gevolg afleggen. Leerlingen in het vwo met een certificaat hebben drempel loos toegang tot alle Engelse universiteiten. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. innenkort bestaat de eerste van de twee S winkelstrips aan het Koningin Wilhelmi- naplein vijftigjaar. Voor de ondeme- mers van dit plein en de kooplui van de vrijdagse weekmarkt dé aanleiding om samen met hun klanten een feestje te vieren. De winkeliers organiseren diverse acties en trakteren op aantrek kelijke aanbiedingen. Zo ook op vrijdag 16 okto ber. Op die dag wordt men vanaf 11.00 uur in en om de winkels en op de weekmarkt feestelijk ont- Op vrijdag 9 oktober komt Digitaalfoto.com, specialist op het gebied van dieren- en kinderfo- tografie, bij Formido in Waddinxveen. In samenwerking met Formido kunt u tussen 12.00 en 20.00 uur gratis een foto laten maken. Dat kan een foto van alleen uw huisdier zijn, maar mag ook een foto van u en/of de kinde ren samen met uw huisdier zijn. De foto's die door Digitaalfoto.com worden gemaakt kunt u direct meenemen. Door het gebruik van de digitale techniek zijn er zeer veel mogelijkheden, uiteenlopend van zwart wit tot sepia, of zelfs een prachtige art-foto. Wilt u naast de gratis foto ook nog een vergro ting, dan kan deze meteen voor u worden afge drukt tegen een aantrekkelijke prijs. Ook is er de mogelijkheid om de foto in te lijsten. De Formido bevindt zich aan de Noordkade 28-30 in Waddinxveen. ng n de C1000 komen posters te hangen om jon- I geren op de nieuwe regel te wijzen. De ver- I koopsters vragen al naar legitimatie maar I worden nu ook geïnstrueerd over hoe zij moeten omgaan met jongeren die alcohol willen kopen. Overmatig alcoholgebruik onder jongeren is een landelijk probleem waar veel gemeenten in Nederland mee kampen. In Waddinxveen mani festeert het probleem zich voornamelijk op hang- eer is minder. Dat is kortweg aS® de verkeersvisie in ons land. H .af? K Hoe meer asfalt hoe minder I files. Of zoals in de Waddinx- veense situatie: hoe meer vrachtwagenkilo meters door de woonwijken hoe minder verkeersoverlast. Om de Oranjelaan te ont zien wordt het vrachtverkeer vanuit het Noordkadegebied dwars door Waddinx veen gestuurd om uiteindelijk weer bij de zelfde bottleneck - de hefbrug - terecht te komen. En op vrijdag, als de markt, roet in het eten gooit, gaat de reis - met de vlam in de pijp - via Staringlaan en Luifelbaan. Eerlijk gezegd: ik zie ‘m niet. Stuur vracht wagens heel Waddinxveen door langs hon derden huizen, een flink aantal winkels, een school en de bibliotheek om een klein straatje te ontzien, waar - naast óók een school - bij elkaar opgeteld misschien vijftig mensen plus één raadslid wonen. En dat uit de koker van de zelfbenoemde duurzaam- heidsbevorderaar, wethouder Dijksterhuis! Ook als het stroperige verkeer van de Kerk- weg het argument is, begrijp ik het niet. Ooit wel eens geprobeerd om tijdens de spits vanaf de Juliana van Stolberglaan de Kerkweg op te draaien? Dit milieuvervuilende plan sluit overigens naadloos aan op de afsluiting van de Kanaal straat voor vrachtverkeer. Ook zo’n ultrak ort straatje dat ontzien wordt waardoor de vrachtwagens nu door een paar woonwij ken en langs een aantal scholen denderen. Natuurlijk, er zit een groter plan achter, daar hebben wij te weinig oog voor. Want als de Westelijke Randweg en de Oostelijke Randweg er maar eenmaal zijn, dan komt alles, alles goed. Echt waar. En daarmee ko men we dan alsnog bij de gedachte dat meer asfalt minder files geeft. Ha! Kom over een jaartje of vijftig nog eens kijken en zie hoe die mooie Randwegen tot woon staten zijn geworden waar aanwonenden eisen dat het vrachtverkeer omgeleid wordt en dat er drempels worden aangelegd om het verkeer te vertragen. Zelf geloof ik dan ook in het Meer is Meer principe: hoe meer files hoe meer mensen uiteindelijk het openbaar vervoer of de fiets pakken. En accepteer dat we nu eenmaal met velen zijn en dat het is zoals het is. Ook wel het Genoeg is Genoeg principe ge naamd. Burgemeester Cremers en Jim Koster, eigenaar van de Cl 000, slaan de handen ineen om alcoholge bruik onder jongeren terug te dringen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I q Woensdag 7 oktober 2009 y As,

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3