Waddinxvener I 9|as G VOLVO OCCASIONS VAN 5.000,- TOT 50.000,-! Dachser genomineerd leerbedrijf Glazen tulp nominatie voor ERTS Ingezonden brieven Bomen ter nagedachtenis aan leven en dood Noodzaak centrum Eetproject Bethelschool I s i fl I I 1 i EP VOLVO Sv- EP hardglas dubbelglas spiegels WADDINXVEEN WADDINXVEEN VERVOLG VAN VOORPAGINA. Blue Lagoon WW I WW WADDINXVEEN Sii ‘i 1 i «■jr -ss&T' VtKVULl www.hooftman.nl D voor ons bedrijf. Ik denk dat onze kracht is dat wij heel divers werk kunnen bieden, in de loods, op kantoor, in de verkoop of in de marketing. Verder zijn we open in onze communicatie en beschou wen de leerling als één van ons.” Dachser is een fa miliebedrijf, in 1930 opgericht in Duitsland, door Thomas Dachser van wie de huidige bestuurs voorzitter een kleinzoon is. vijf maanden geleden geïntroduceerd en dat is suc cesvol gebleken. We hebben vraag vanuit Duits- land, Frankrijk, Italië en Rusland.” Mangrove-concept Blue Lagoon van potplan- Foto: PR Tel: 0182 54 76 32 aertsglas@planet.nl Vorige week stond het thema 'Heerlijk' - eten en snoepen in kinderboeken' centraal op de Bethelschool in het kader van de (christelijke) boekenweek. Genieten van dagelijks eten en smikkelen van snoep zijn thema’s die geregeld te zien zijn in christelijke kinderboeken. Ver schillende groepen hebben op school gegeten en ook de ouders werden niet vergeten. Zij mochten donderdag 15 oktober samen met de kinderen de resultaten van het project op school bekijken en proeven! Op maandag 2 november wordt de winnaar be kend gemaakt van de verkiezing tot leerbedrijf van hetjaar. ogistiek dienstverlener Dachser uit Wad- dinxveen, is genomineerd als leerbedrijf van hetjaar. Aat van der Meer, managing director, reageerde blij verrast. „Dit be drijfsonderdeel bestaat nog maar driejaar dus dit hadden we niet verwacht. We doen erg veel aan het leerlingstelsel en dit toont aan dat we op de goede weg zijn.” Het bedrijf is gevestigd op Doelwijk en maakt deel uit van een groot, van oorsprong Duits bedrijf, dat totaal 20.000 mensen in dienst heeft. In Nederland Graag wil ik ook eens reageren op het te bou wen winkelcentrum. Misschien zijn deze vra gen al eerder gesteld. Laat de bewoners van Waddinxveen via een enquête hun mening ge ven: wel of geen winkelcentrum. Ik denk dat de grootste meerderheid tegen zal zijn, want het is naar mijn mening een prestige object geworden van de gemeente. Graag zou ik van de gemeen te willen weten welke bedrijven geïnteresseerd zijn om in het eventuele winkelcentrum te gaan zitten. De huur is straks niet meer op te bren gen voor een kleine ondernemer. Een gemeen te met 30.000 inwoners is naar mijn mening niet geschikt voor een winkelcentrum. Gouda, Alphen aan den Rijn en Zoetermeer liggen te dichtbij. Als mensen willen winkelen gaan ze naar een grotere stadvoor een dagje uit, dat kan helaas in Waddinxveen niet. Mensen willen in een winkelstraat lopen waar 200 of meer win kels zijn. Dat is interessant. Uit omliggende ge meentes, zoals Reeuwijk, Boskoop, Moerkapel- le en Zevenhuizen, zullen heus geen bewoners komen om hier inkopen te doen Misschien een suggestie: Neem contact op met IKEA. Die zijn misschien geïnteresseerd om een pand daar neer te zetten. Het is een ideale ligging, vlakbij de snelwegen en dat zoeken zij. B. Lichtenberg, Waddinxveen werken totaal 350 mensen in vaste dienst in zowel de vestiging in Waddinxveen als in Zevenaar. „De chauffeurs huren we in dus jé zou kunnen zeggen dat we totaal zo’n 700 a 800 mensen aan het werk houden.” De leerwerkplekken die Dachser biedt zijn heel di vers. „Het zijn vaakjongens die chauffeur willen worden maar daar nog te jong voor zijn. Bij ons worden ze wel voorbereid op het vak. Ze krijgen opleiding in de loods, assisteren de chauffeurs en krijgen uitleg over de planning en het financiële gedeelte. We proberen ze enthousiast te maken vlakte van maar liefst 20 hectare ligt in het Bent woud, een bos- en natuurgebied in-wording van ruim 1300 hectare gelegen tussen Rijnwoude/Zoetermeer en Waddinxveen/Bo- skoop. Het Bentwoud wordt overgedragen aan Staatsbosbeheer en er zullen uiteindelijk ruim 3,5 miljoen bomen gaan groeien: uniek voor de Rand stad. Kenmerkend is eveneens, dat het een groot schalig, aaneengesloten gebied wordt met een na tuurlijk karakter en met veel ruimte voor open luchtrecreatie. Het mooie van dit bos is dat de bomen gepersoni fieerd worden en dus tot in lengte van jaren her kenbaar zullen zijn, maar dat het ook een beleef- bos gaat worden voor én met kinderen. Het ont- weip van het bos is gemaakt door Stichting Natio nale Boomfeestdag i.s.m. Dienst Landelijk Gebied van het Ministerie van LNV. eholpen door schoolkinderen werden de eerste van vijf groepen van bomen geplant. Daarvoor meldden zich onder andere Leontien van Moprsel, Anne Wil Blankets, Gerda Havertong, Anouk Smulders en het RTL Boulevard-duo Albert Verlinden en Winston Gerschtanowitz. Van de partij was ook de Commissaris van de Koning in Zuid-Holland, Jan Franssen, die samen met de Rijnwoudse bur gemeester mevrouw A. Latenstein van Voorst- Woldringh en geholpen door Onno Hoes, voorzit ter van de stichting Nationale Boomfeestdag, een boom plantten. Vooral dankzij de aanwezigheid van enkele bekende Nederlanders was er grote mediabelangstelling. De eerste herdenkingsbomen zijn zaterdag buiten het oog van de camera’s ge plant. SS Het concept bevat een aantal Mangrovestekken, verwerkt in een glas met zand en schelpen in een mooie verpakking. „Het geheel roept associaties op met een tropisch eiland zoals in de film ‘Blue Lagoon’ met strand, zee en een relaxte sfeer.” Vo rig jaar werd een product van Sjaloom ook al ge nomineerd, toen werd het uiteindelijk een tweede plaats. Sjaloom bestaat inmiddels 54 jaar. Henry Oosterom is eigenaar, samen met broer Bernard die onlangs is voorgedragen als voorzitter van bloemenveiling FloraHolland. Het bedrijf kweekt kamerplanten, bestaat uit ruim 9 hectare glasop pervlak en heeft vijfenveertig medewerkers in vas te dienst. Onno Hoes legde uit dat het bos een cadeautje is van Staatsbosbeheer, aan Stichting Nationale Boomfeestdag ter ere van haar 50-jarig Jubileum in 2007. „Men was op zoek naar een geschikte locatie om een bos te planten om daarmee kinderen te gedenken. Het Bentwoud was die geschikte loca tie. In het hele Bentwoud komen ongeveer 3,5 miljoen bomen. Het kinderbomenbo^zal bestaat uit ongeveer 3.000 bomen.” Staatsbosbeheer, Dienst Landelijk Gebied, Provin cie Zuid-Holland, gemeenten Rijnwoude en Zoe termeer hebben het project geadopteerd. Het bos is uniek in de wereld, want het is het eerste Bos waar op één locatie, op naam gestelde, geboorte- bomen (een lijsterbes) en levensbomen voor kind jes gaan groeien. De vijf groepen bomen komen rondom een centrale notenboom. Het Nationaal KinderBomenBos met een opper- én van de producten van pot plantenkwekerij Sjaloom uit Waddinxveen is genomineerd voor de glazen tulp. Deze wordt jaarlijks uitgereikt aan de meest geslaagde productintroducties van het jaar. Sjaloom bracht het mangrove concept ‘Blue Lagoon’ vijf maanden geleden op de markt en kreeg hier voor de nominatie. Juni volgend jaar zal een deskundige jury de uiteindelijke winnaar van de vijf genomineerden kiezen. Eigenaar Henry Oosterom van het aan de Abraham Kroes weg gevestigde bedrijf, is blij met de nominatie. „Iedereen die planten kweekt, streeft naar degelijkheid, betrouw baarheid en natuurlijk be kendheid van zijn product met het doel het te verko pen. Dit concept hebben we tenkwekerij Sjaloom BV. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -«£- Woensdag 21 oktober 2009 I xj)

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 15