Intiem concert Coenecoop Leerlingen bloemrijk Coenecoop college wil 'Gebouw Noord' sluiten Gert-Jan Segers bij Open cirkel Mobiliteit voor ouderen Uw wensen vastgelegd voor later Het Coenecoop College heeft de gemeente voorgesteld het school gebouw aan de Dreefzijde 'ge bouw Noord') te sluiten en zich vol ledig te vestigen in het achterliggen de gebouw ('gebouw Zuid'). Door efficiënte benutting van de huisves ting kan jaarlijks zo'n 400.000 euro worden bespaard. WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN BOSKOOP BOSKOOP Huisvesting BOSKOOP H Door Ruud Groot (Eigen foto) Tamara Heemrood combineerde lege pakjes met witte rozen. Je kon een speld horen vallen tijdens het optreden van Danny Santos in het Coenecoop College. (Foto Cicero) er voorbereiding van de besluitvorming over een tijdelijke financiële ondersteu ning, zijn gemeenteraden van Waddinx- veen en Boskoop donderdagavond op be zoek geweest bij het Coenecoop College. Doel van de bijeenkomst was enerzijds de gemeentera den te informeren over het beleid en de financiële dere leerkrachten geschrapt, waardoor de (tijdelij ke) meerkosten ten laste komen van het Coene coop College", aldus de rector. De laatste jaren heeft de school het budget voor personeel ruim overschreden. Door de vergrijzing zal dit pro bleem zichzelf deels oplossen, maar de school heeft inmiddels zelf ook al maatregelen genomen. In 2008 zijn er heel wat mensen afgevloeid (totaal 15 FTE) en nu zijn er nog een aantal boventallige medewerkers/sters (5 FTE), die door middel van een tweejaars uitzichtregeling tot augustus de tijd hebben af te kunnen vloeien. De laatste jaren is er vanwege ‘ontgroening’ ook sprake van enige te rugloop in het aantal leerlingen, waardoor de overheidsbijdrage is teruggelopen. De uitbreiding van de woningbouw in de Triangel zal voor de in stroom van hét aantal leerlingen in de toekomst een positief effect resulteren. Doove Healthy Living, het gezondheidswaren- huis in Waddinxveen, organiseert op dinsdag 27 oktober 2009 aanstaande de ‘Dag van de Mobiliteit'. De onderneming zet zich als gezondheidswa- renhuis onder andere in voor ouderen die zo lang mogelijk van hun vrijheid en zelfstandig heid willen genieten. Mobiliteit is daarbij van groot belang. Op deze dag wordt door Veilig Verkeer Nederland een verkeers- presentatie gegeven met vragen en antwoorden voor voet gangers, rolstoelgebruikers en scootmobielen. Ook het gebruik en plaatsen van een trappenlift wordt belicht. Ieder kan deze dag langskomen om zijn of haar rolstoel, scootmobiel of rollator aan een APK keuring te onderwerpen. De banden- en accu-' spanning kunnen worden nagekeken, net zoals remmen, lichten, spiegels e.d. Meer informatie op www.doovehealthyli- ving.nl Wat is de positie van de Islam in Nederland? Op die vraag bezinnen de spreker Gert-Jan Se gers en belangstellenden zich woensdag 28 ok tober in ‘Het Anker’ bij ‘De Open Cirkel’. Gert- Jan Segers is directeur van het wetenschappe lijk instituut van de Christenunie. Hij woonde zeven jaar in Egypte en wil met die achter grond een bijdrage leveren aan het Islamdebat. Niet op basis van de onoverkomelijke verschil len tussen het christelijk geloof en de Islam, maar zoekend naar verbintenissen op sociaal en politiek gebied. Vanaf 19.45 uur is er kof- fie/thee, aanvang 20.00 uur. Praten over het einde van je leven doe je niet dagelijks en nadenken over sterven evenmin. Toch is het belangrijk over onze laatste levens fase te spreken met mensen die ons lief zijn. Op donderdag 29 oktober vindt hierover een the mabijeenkomst plaats van de NPV in de Loods achter de Zijdekerk in Boskoop. Ook zal er over het hospice in Gouda en over de palliatie- ve zorg gesproken worden. Voor gratis en professioneel advies is er het NPV-Consultatiepunt: 24 uur per etmaal en 7 dagen per week (tel. 0318 - 547878). Ook zijn er formulieren verkrijgbaar tijdens de themabij eenkomst. eerlingen van de vierde klas van het Wellantcollege in Bo skoop exposeerden op 13 okto- ■■i ber jl. zelf gemaakt bloemwerk als voorbereiding op het praktijkexa- men bloemschikken in april 2010. The ma van het project was ‘recycling', dat was uitgewerkt in een aantal bloem werk- en sfeerstands. Voor de sfeerstands moesten de leerlin gen gebruikmaken van gerecycled ma teriaal. Daarnaast kregen ze de op dracht om een boeket samen te stellen en ook dit te verpakken in gerecycled materiaal. Alles was uit de kast getrokken om het project te laten slagen. Stad en land werden afgezocht naar lege limonade- blikjes, kringloopartikelen en ander schroot. Het enthousiasme resulteerde uiteindelijk in een sfeerhoek van gere cyclede materialen met prachtig bloemwerk. Besloten werd om het bloemwerk volgende keer te gaan vei len. De creatieve inspanningen werden ten slotte beloond en alle leerlingen kregen een goed cijfer voor de gelever de prestatie. De gebouwen van het Coenecoop College zijn oud en vragen relatief veel onderhoud. Door de terugloop van het aantal leerlingen zit het Coe necoop College ruim in het jasje, waardoor ook hierop kan worden bezuinigd. Het bestuur van de school heeft de gemeente die eigenaar is van de gebouwen, voorgesteld het ‘gebouw Noord’ de voormalige Samenwerkingsschool) te slui ten, mits op 'gebouw Zuid’ bouwkundige aan passingen plaatsvinden, waaronder een aan bouw. Hierdoor kan ongeveer jaarlijks 400.000 euro aan huisvestingskosten worden bespaard. De beide gemeenteraden wordt gevraagd om ondersteuning te geven aan de tijdelijke proble men van het Coenecoop College, zodat de school in de nabije toekomst weer met een slui tende begroting kan werken. In de raadsverga dering van december is dringend behoefte aan een definitief besluit hierover, omdat anders de (instroom)problemen voor het volgende schooljaar alleen maar worden vergroot. - In het Coenecoop College werken 150 me dewerkers/sters, waarvan 70 procent uit Waddinxveen, Gouda en Boskoop afkomstig. - Een jaarlijkse omzet van 10 miljoen euro. - Er zijn 1.500 leerlingen die daar onderwijs volgen, waarvan 57 procent uit Waddinxveen en 22 procent uit Boskoop afkomstig is. - 32 procent van de leerlingen volgen het VWO, 36 procent Havo, 19 procent Mavo en 12,5 procent Vmbo - De scholen in Waddinxveen en Boskoop be slaan samen 15.000 vierkante meter een grote massa belangstellende maar een wel een aula gevuld met echte lief- hebbers, toen afgelopen week de Ame- rikaanse zanger/gitarist Danny Santos optrad in de vestiging Boskoop van het Coene coop College. De Texaan is op tournee door Euro pa en maakte na Zwitserland, Oostenrijk en Duits land één tussenstop in Boskoop. Het Coenecoop College was erg blij dat de artiest voor één optreden gestrikt kon worden. Santos moest een flink stuk voor omreizen. De school vindt een buitenschools activiteitenaanbod erg be langrijk. Leerlingen kunnen van het organiseren van dergelijke activiteiten veel leren en daarnaast kennis maken met cultuur, in dit geval wereldmu ziek. De Amerikaan is op tournee om zijn nieuwe, derde album 'Say You Love Me Too' te promo ten. Het album is een sterke verzameling gewor den van typische Santos-songs. Liefde speelt in het gepresenteerde boeket songs van deze Tex-Mex- guy een belangrijke rol, maar hij zingt bijvoor beeld ook over zijn favoriete ijsje. Het was een avondje voorliefhebbers van folkmu sic. Santos is heel basic. Met fraai ingëhouden fin gerpicking gitaarspel en een mooie, warme stem zing hij zijn liedjes. Allemaal zelfgeschreven mate riaal en een genoegen om naar te luisteren. Dat gebeurde ook met grote aandacht. situatie en anderzijds kennis te nemen van de activiteiten en het belang van de school voor de beide gemeentes. Na een verwelkoming door voorzitter Kees Jansen, gingen de raadsleden aan tafel om te genieten van een voortreffelijk buffet, dat door een aantal leerlingen onder lei ding van Adrie de Keizer, docent huishoudkun de, was klaargemaakt. Rector Roos Hermans heeft in korte tijd duidelijke ambitieuze plannen neergelegd die snel moeten leiden tot een slui tende begroting. Op dit moment vraagt het Coenecoop College de beide gemeentes om een tijdelijke ondersteuning omdat de baten en de lasten niet volledig in evenwicht zijn. „Daar voor zijn een aantal duidelijke oorzaken”, zegt rec tor Hermans. „Aan personeelskosten (85 procent van de totale lasten van de school) gaat er per jaar 50.000 euro meer uit dan het overheidsbudget toe laat. Oorzaak is vooral het grote aantal oudere do centen, die aan het einde van hun carrière relatief duur zijn en in aanmerking komen voor senioren verlof. Keerzijde is hun grote ervaring, waardoor de kwaliteit van het onderwijs extra hoog ligt. Het rijk heeft in 2006 de extra ondersteuning voor ou- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I IA Woensdag 21 oktober 2009 Jy

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 19