Dames 1 De Gouwe start met winst op HZ Zian Mooi cadeau voor polocoach I Flam Haarden H1 moet knokken voor punten Agon dames pakken eerste winst i waddinxveen wint in Gouda Antilopers tevreden Kinderbingo 8 8 BHHHfl T 4- BOSKOOP i 1 WADDINXVEEN REGIO WADDINXVEEN 4 WADDINXVEEN BOSKOOP i WADDINXVEEN :>:g 11 Karen Weerd in actie tijdens een thuiswedstrijd. Archieffoto. kwamen de Waddinxveners op stoom. Met een ser vice beurt van 5 punten van aanvoerder Ronald de Rooij kwam Flam Haarden langszij tot 17-18. Tot 25 - 25 maakten de ploegen het spannend. Flam Haarden ging het best met de spanning om en won met 25-27. De vierde set zette Flam Haarden het goede spel voort. De uitblinkende spelers Peter Bruggenkamp op de buitenkant en Steven Roes op de diagonaal konden echter niet voorkomen dat de Vollier de set standen weer gelijk trok (25-22). De vijfde set was ty perend voor de wedstrijd. De twee ploegen gaven el kaar geen duimbreed toe. Tot 13-13 ging de strijd ge lijk op. Op deze stand kan een servicefout fataal zijn en dat werd het voor Flam Haarden ook Met 15-13 maakte Vollier een einde aan de spannende strijd waarmee Vollier 3 punten binnensleept en Flam Haarden 2. Het tweede herenteam van Flam Haarden speelde donderdagavond een puike pot in Schoonhoven te gen Dos H3 en wonnen met 1-3. voor de toekomst van het Waddinxveense team. Doelpuntenmakers SG De Gouwe-AZC: Karen Weerd 9, Maijolein Russchenberg 1, Clau dia Bertels 1Periodestanden: 3-5,3-2, 2-2, 2-2 Manmeer SG Gouwe-AZC: 6 uit 12 Manmeer HZ Zian: 3 uit 13 Komende zaterdag spelen de Dames wederom uit bij BZC Brandenburg in Bilthoven. Aanvang 19.15 uur. Buurtvereniging 't Zuiden houdt op vrijdagmid dag 23 oktober een bingomiddag voor kinderen in Ons Jeugdhuis, Julianastraat 50. De aanvanstijd is 14.00 uur. Entree voor niet leden 0,50 euro. voor 7-8 en Ronald Hoefnagel was het eindsta tion na een snelle break over 3 schijven. Enige smet op deze periode was, dat Alkemade vanuit een manmeer vlak voor tijd nog aan kon haken, 8-9. In de laatste periode kwam Alkemade snel weer op gelijke hoogte door een onoplettendheid achterin bij De Gouwe. Vervolgens schakelde De Gouwe een tandje bij, wat resulteerde in een man meer, die door Bas Pronk werd binnengeschoten. Daarna was het Patrick Witjes die snel counterde en de voorsprong kon uitbreidden. Via Alexander Schotwederom uit een manmeer en Myk Mid dendorp, werd de 9-13 eindstand bereikt. De Gouwe had de wedstrijd veel eerder kunnen beslissen, maar achterin speelde de ploeg bij vla gen niet sterk genoeg. Met een dankbare coach gingen de 3 punten mee terug naar Waddinxveen. werd gewonnen door Agon met 23-25 In de derde set werd het erg rommelig aan Bo- skoopse kant. Castellum bleef sterk en pakte daarom de derde set met 25-19. In de vierde set werd alles gegeven door beide partijen. Agon besloot daarom een wissel in te bren gen en met de hulp van Samanta van Tol werd de vierde set gewonnen door Agon met 21 -25. Met deze 3-1 overwinning staan de dames van Agon nu op een gedeelde vijfde plaats. Dit is boven ieder zijn verwachting en de dames zijn dan ook van plan om deze op gaande lijn door te zetten naar de volgende wedstrijden. De eerste is een thuiswedstrijd op vrijdag 30 ok tober om 21.15 uur in de Plataan in Boskoop. Belangstellenden en morele bijstand zijn wel kom. De deelnemende atleten van SportClub An tilope aan de marathon van Amsterdam zijn gedeeltelijk tevreden over hun prestaties. In de door de Keniaan Gilbert Yegon gewon nen wedstrijd in de fantastische tijd van 2.06.17 uur zijn vier Antilopers van start ge gaan. Onder ideale omstandigheden zette Koos Bruines een goede 3.43.46 op de klok ken. Corine Slingerland en Ron Stuurman konden hun beider doelstellingen van 4.03.50 respectievelijk 4.15.00 helaas niet waarmaken. Corine eindigde in een tijd van 4.13.05 en Ron Stuurman finishte in 4.36.17. Wie wel weer tevreden over haar tijd mag zijn is Cabry van Leeuwen. In haar race over de halve marathon verbeterde ze zichzelf met ruim 4 min en eindigde in 1.52.06. Een prima prestatie. Alle uitslagen van de mara thon van Amsterdam zijn terug te vinden op wwwamsterdammarathon.nl m n de uitwedstrijd tegen Haegheborgh HZ I Zian stond SG De Gouwe-AZC de hele wed- I strijd aan de goede kant van de score. Uitein- H delijk wonnen de Dames de wedstrijd ver diend met 10-11, maar moesten er hard voor wer ken. Op voorhand wist men, dat het team onder aanvoering van een uitstekend spelende Karen Weerd (goed voor 9 doelpunten), een zware avond tegemoet zou gaan. HZ Zian staat bekend om het fysieke spel en SG De Gouwe-AZC trad aan met een sterk veijongd team, gemiddeld 19 jaar oud. Ook de debutanten Joyce de Graaf (16) en Maaike de Leeuw (15) hielden zich echter uit stekend staande in dit hoofdklasse-duel. De dit jaar opgerichte startgemeenschap kende een goede start in de competitie. Een 100 procent score uit de manmeer leidde tot een 0-3 voor sprong voor De Gouwe, mede omdat HZ Zian uit vier overtal situaties niet tot scoren kwam. Hier door werd de eerste periode afgesloten met een 3- 5 voorsprong in het voordeel van De Gouwe. HZ Zian slaagde er gedurende de 2e (3-2) en 3e periode (2-2) in om, onder andere door middel van enkele goede afstandsschoten, het verschil tot 1 doelpunt te beperken. Daardoor bleef het spanning tot de laatste minuut van de wed strijd. In de vierde periode kwam De Gouwe al snel in personele problemen. Drie speelsters moesten definitief de kant opzoeken met 3 per soonlijke fouten, waarmee verdere wissels uit gesloten waren. De Gouwe kon echter het ini tiatief behouden, dit zonder definitief afstand te nemen op HZ Zian. Tot tweemaal toe wist Het verslag van Waddinxveen tegen Ammer- stol haalde vorige week deze krant niet. Het was bij de opmaak uit de boot gevallen. Dat duel zou geen winnaar opleveren. Het eindig de in 1-1. Richard de Jeu zette zijn ploeg op voorsprong, Jordy Groen stopte een strafschop en acht minuten voor tijd maakte Ammerstol gelijk. Afgelopen zondag won de ploeg van Ed win de Bruin uit bij Gouda met 5-3. Yoeri van de Putten was weer lekker op dreef. VdP die binnenkort afreist voor een missie in Afghanistan, scoorde de eerste, de tweede en vierde goal. Mike Hoffmans tekende voor de 0- 3 en Richard de Jeu voor de 1-5. Daarna wist Gouda nog twee keer het net te vinden. De wedstrijd werd twintig minuten voor tijd nog even gestaakt nadat er opstootje was geweest waarbij twee spelers van Gouda met rood van het veld moesten. Komende zondag speelt Waddinxveen op De Sniep de inhaalwedstrijd tegen Bodegraven. Deze wedstrijd werd bij de start van de competitie uitgesteld vanwege een sterfgeval bij club uit Bodegraven. e volleyballers van het eerste herenteam van Flam Haarden Be Fair mochten het ^^B vrijdagavond in de le klasse opnemen te- gen Vollier Hl uit De Lier. Voor de Wad dinxveners een bekende tegenstander die vorig jaar in dezelfde poule van de tweede klasse meedeed voor het kampioenschap. Vanaf het begin van de wedstrijd ontwikkelde zich een spannend schouwspel omdat de ploegen elkaar geen duimbreed toegaven. Flam Haarden had hierbij het initiatief en trok de le set naar zich toe (20-25). Vollier startte de tweede set met een andere spelverdeler waarmee Flam Haarden dui delijk meer problemen had. De blokkering was min der effectief. De in de tweede set ingebrachte Edwin Ardon kon het verschil voor Flam Haarden niet ma ken waardoor de set verloren ging in 25-21. Vollier zette het goede spel voort in de 3e set met veel aan- valspressie op het midden. Flam Haarden liep deze set achter de feiten aan. Pas tegen het einde van de set makkelijk binnen kon tikken en een knappe indivi duele actie succesvol af kon ronden. De Gouwe sloot de eerste periode echter af met een achters tand door een manmeer en wederom een schot, 4- 3. In de tweede periode liep de thuisploeg uit naar 6-4, alleen Myk Middendorp kon namens De Gouwe wat terug doen. Echter tweemaal een manmeer via Bas Pronk en Joep van Straal- en zorgde voor een verdiende 6-6 na de tweede periode.. In de derde periode speelde De Gou we vooral achterin scherper, wat in meer kan sen via de break resulteerde. Als eerste was het Ronald Hoefnagel, die een strafworp feilloos binnenschoot. Alkemade kon echter weer gelijk komen, maar vervolgens waren het twee knap pe breaks, die De Gouwe weer op voorsprong brachten. Jurre Geleijnse zorgde met een lob ■k m a een spannend duel vorige week te- B gen de dames van Be Fair, wat ein- WB digde in een gelijkspel, waren de da- I mes van Agon dit weekend zeer ge motiveerd om winst te behalen tegen VC Cas tellum uit Alphen aan den Rijn. Het zou de eer ste winst op een rij van drie gelijkspellen zijn. De eerste set begonnen de Agon dames sterk. Een goede service en rustig spel zorgde voor de benodigde punten en de eerste set werd daarom gewonnen door Agon met 23-25. In de tweede set had Castellum zich hersteld en begonnen zij sterk. Hiermee kwamen de Al- phense dames op een voorsprong van 8-0! Na een paar stevige woorden van de coach van Agon, kwamen de Boskoopseh goed terug. Halverwege de set stond het 18-18 en de set Zian een doelpunt van Karen Weerd te beant woorden om zo het verschil tot 1 doelpunt te beperken. Ondanks fel en soms hard spel slaag de n de gasten er niet in, om in de laatste fase nog langszij te komen. De laatste anderhalve minuut werd professioneel uitgespeeld door De Gouwe om zo de zege veilig te stellen. Een goede start van de competitie, 3 punten en het spel van de jonge speelsters doet veel beloven m et herenpoloteam van de onlangs jarige coach, Erik van Beek was zaterdag op bezoek bij Alkemade 1een ploeg die I nog puntloos was, dus er lagen kansen op een overwinning. De Gouwe had in het begin veel last van een felle zon, die voor veel reflectie i zorgde en het moeilijk maakte om aanvallen op te zetten. Desondanks kwam De Gouwe via een schot van Myk Middendorp op 0-1Alkemade pro- beerde veel aan te vallen via een midvoor die net buiten de 5 meter na een overtreding probeerde te schieten. Zo kwam de ploeg uiteindelijk ook op 1 voorsprong, 2-1. Het antwoord kwam via Thiemo Geleijnse die eerst een bal in een overtalsituatie

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 23