Bumperklever I Colofon Aldus Olieman I I t I I I verwenmiddag I Care for Family I Begroting gemeente sluitend: ■■■■■KST Onze/ kenmerken:/ .«s i I De nieuwste trends voor de winter if' WADDINXVEEN i i I Mode Senioren k k Overtocht 23, 2411 BS, Bodegraven 0172 - 65 08 71 r 5 5 WADDINXVEEN I WADDINXVEEN 1 WADDINXVEEN. m et is het college van burgemeester en wethouders gelukt om voldoende be- zuinigingsmaatregelen te vinden om ?-»T A.I I u .iMfe Burgemeester de wijk in o o i I ERKEND Marmoleiim Laminaat Gordijnen Hoi run Hinnen builen zon ire ring A/Ze auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196,2740 AD Waddinxveen Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) varen door de ‘discojeugd’ vanuit Reeuwijk. Via de Brugweg werd één van de karakteristieke plek jes van Waddinxveen, de Zeelheldenbuurt, De Kuil, Overkant, een plekje met vele benamingen, bezocht. Een echt volksbuurtje. De fietstocht eindigde bij de speeltuinvereniging De Overkant. Eén van de oudste speeltuinvereni gingen van Waddinxveen. verwenmiddag voor de gezinnen die een voed seltas ontvangen. De voedselbank is nog op zoek naar kapsters of schoonheidsspecialistes die willen helpen. Om dit werk te kunnen blij ven doen, is Care for Family afhankelijk van giften. Donaties kunnen naaf 110235118 tnv Stichting Care for Family Waddinxveen. Meer informatie: 0611363980 de wijken Zuid en Oost in Foto: PR Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@rngnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. dan in 2011 de grond in gaan." Over de stagnatie van het Centrum zegt hij: „We zijn in gesprek met ASR en met Achmea, de verhuurder in de Passa ge.” De gemeente lijdt momenteel een verlies van 100.000 euro per maand aan rente dat nu nog wordt opgevangen in de grondexploitatie en niet ten laste van de begroting komt. Dijksterhuis: Wij zouden heel blij zijn als de recessie gauw voorbij is.” tfj ■a as anuit het niets dook hij ineens op K in mijn binnenspiegel: een bum- W* perklever. Ik was net bezig met een inhaalactie toen hij met een enorme snelheid op me af kwam stormen om vervolgens een meter achter mijn ach terbumper pas af te remmen. Mijn hart zat in mijn keel maar hij bleef doodleuk kleven. Ik wilde 'm nog een zitplaats aanbieden aan gezien hij het bij ons zo gezellig leek te vin den. Maar helaas zat mijn achterbank al vol met jonge kinderen. Niet dat het hem wat uitmaakte; hij moet ze hebben zien zitten maar hij hield er geen seconde voor in. Om gekeerd kon ik zijn woedende gezicht prima zien - compleet met litteken in zijn rechter mondhoek. Terecht dat dit nog steeds hoog in de top tien van verkeersergemissen staat. In deze toptien mis ik twee van mijn per soonlijke ergernissen. Zoals het 'algemeen en ongetwijfeld invoegrecht': je komt aanrij den op de invoegstrook, zetje knipperlicht aan en verwacht dat iedereen op de snelweg stante pede naar links duikt om ruimte voor jou te maken. En dan heb je nog het 'om gekeerde bumperkleven': automobilisten die je inhalen en vlak voor je weer invoe gen. Dan mag jij dus remmen om te zorgen datje weer een veilige afstand tot elkaar houdt. Daar kan ik me echt kapot aan erge ren. Soms wil ik ze wel eens duidelijk maken - met lichtsignalen.- wat ze teweeg brengen. Maar dat heeft weinig nut omdat ze toch nooit in hun spiegels kijken. De bumperkle ver kun je makkelijker iets duidelijk maken. Gewoon je snelheid laten zakken als er weer zo'n gek aanhaakt op je bumper. En anders heb je altijd nog het mistachterlicht. De bumperklever die dat ineens ziet op gloeien vlak voor z'n neus, verwart het al gauw met een remlicht. Al gaat het wel eens mis. Toen ik eens met een onbekende auto over de snelweg raasde met een klever in mijn nek drukte ik fanatiek op het knopje. Toen de bumperklever terugzakte, riep ik triom fantelijk: 'Zo, dat zal 'm leren!' Waarop mijn reisgenoot droogjes opmerkte: 'Dat was het knopje voor de achterruitverwarming waar je op zat te rammen.' Bezoek ook onze website www.menfinterieur.nl Wij helpen u geheel vrijblijvend een passende inrichting uit te zoeken, in ons adviescentrum of bij u thuis. ■■■hk urgemeester Bert Cremers heeft afgelo- pen zaterdag al fietsend kennis gemaakt met de wijken Zuid en Oost. Wijkplat- formleden vertelden elk iets over de buurt, het verleden en het heden. Via de Oostpol- derwijk werd even stil gestaan bij de Alpherwete- ring en de Heemraadweg. Bij de Heemraadweg zijn enkele speeltoestellen geplaatst door Woon- partners in samenspraak met gemeente en bewo ners Heemraadweg. Via het kleine industriegebied aan de Maarten Schoutenstraat werd een stop ge maakt bij stroopwafelbakkerij Markus. De direc teur heeft kort uitleg gegeven over zijn bedrijf waarna de leden van het wijkplatform nog een kijkje in het bedrijf mochten nemen. De fietstocht werd vervolgd via het speelveldje achter de Burge meester Trooststraat. Dit speelveldje is tot stand gekomen met medewerking van het wijkplatform Zuid en Oost. De gehouden bewonersavond heeft ervoor gezorgd dat de onrust onder enkele bewo ners is weggenomen en het speelplekje nu volop in gebruik is. Van hieruit ging de fietstocht naar de Victorwijk toe. Hier kreeg de wijkschool De kameleon en de speeltuin en buurthuis Zonnig Zuid, al vijftig jaar een plek voor jong en oud, de aandacht. Vervol gens is vanuit Zuid het natuurgebied de Bloe- mensdaalsepolder, via de Winterdijk, verkend. Op de Brugweg is even stilgestaan op de kruising met de Middelburgseweg. Er werd gesproken over het drukke verkeer en de overlast die soms wordt er- Care for Family houdt 30 oktober weer een getornd en de afvalstoffenheffing gaat met 20 euro omlaag. Alleen het rioolrecht wordt met 1 euro per maand verhoogd. De bezuinigingen worden verder gevonden in het verminderen van personeelskosten bij de gemeen te zelf (333.000 euro), uitstel van baggeren en on derhoud beschoeiingen (215.000 euro), uitstel van nieuwbouw van de brandweerkazerne (162.000 euro), minder actieve deelname aan regionale ont wikkelingen zoals de RijnGouweLijn en de Zuid- plasontwikkeling (67.000 euro) en verlaging van de leeftijdsgrens voor tegemoetkoming leerlingenver voer (60.000 euro). Verder wordt een flink aantal subsidies afge bouwd. Hierbij gaat om subsidies voor onder an dere de naturalisatiedag, de vrouwenraad, Gered Gereedschap, coördinatie en communicatie Brede School, Koninginnedag, Schoolbegeleidingsdienst, de aanschaf culturele kunstwerken en voor kunst en cultuur (Stichting Vonk). Het College houdt vast aan de strategische keuzes die zijn gemaakt in het kader van de verdere ont wikkeling van Waddinxveen. Het College wil in vesteren in Triangel en het Centrum. Wethouder Dijksterhuis: „Over Triangel verwachten we zeer binnenkort overeenstemming te bereiken met Bouwfond en Woonpartners, de eerste paal zou Geen lastenverzwaring het tekort van 1,1 miljoen weg te wer ken. Er is zelfs sprake van een licht voordelig sal do. De bezuinigingen zijn zowel binnen als buiten de organisaties gezocht. Het afbouwen van de subsidie aan de kunst- en cultuurpoot van stichting Vonk is één van de voorstellen die het College aan de gemeenteraad doet. Dit zou een bezuiniging van 150.000 euro moeten opleveren. De gemeen teraad zal op 11 en 12 november besluiten of en met welke bezuinigingsvoorstellen zij akkoord gaat. Wethouder Lont: „We hebben zowel voor 2010 als 2011 een dekkende begroting. Volgens de eisen van de provincie was alleen 2010 voldoende ge weest maar wij willen een nieuwe raad na de ver kiezingen niet opzadelen met financiële proble men. Voor 2011 is het overschot gering maar wel heel nodig. De jaren daarna is er nog wel een te kort, hoewel we die nu al fors hebben terugge bracht. Iedereen weet dat er nog onzekere jaren volgen.” Het college wil nauwelijks tot geen lastenverzwa ring voor de burgers. Aan de OZB wordt dus niet Burgemeester Cremers bracht afgelopen zaterdag een bezoekje aan Waddinxveen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I o Woensdag 21 oktober 2009 "j brede kennis goede service juiste prijs/kwaliteitsverhonding vrijblijvende offerte Mark Huisman 06-22523389 Fred Zweere 06-53798137 Wgm info@menfinterieur.nl Zevenhuizen PjuSlEj Telefoon 0180-632703 Fax 0180-328434 WINDOW FASHIONS

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3