werken aan conditie Floreant naar zestienhoven I I 25 I I sz - I I Waddinxveen is er niet in geslaagd Bodegraven een kopje kleiner te maken. Op eigen veld verloor de ploeg van Edwin de Bruin afgete kend met 5-2. Verslingerd Veerkracht Ruim dertig jaar toewijding aan de verfijnde kunst van het biljarten zou zich komend weekeinde misschien wel eens kunnen vertalen in het Nederlands Kampioenschap Kader 38/2 derde klasse. BOSKOOP BOSKOOP i Altijd iets leren WADDINXVEEN Kattengespin BOSKOOP Door Ton van Bemmel J. van Bemmel naar NK biljarten Jan van Bemmel tijdens een training in De Tas. (Foto: Cicero) Sport Benthuizen. Praktisch naast de deur. Mooie entou rage, goed materiaal. Zwart. Oscar de Heij schoot de bal koelbloedig achter Jordi Groen, 0-3. En terwijl de thee al was ingeschonken werd het ook nog 0-4 door Egas. om de druk op het doel van Bodegraven hoog te houden. Er ontstonden nog kleine kansjes, maar Waddinxveen zou niet meer scoren. Bodegraven wel. Vijf minuten voor tijd nam Donny de Heer een hoge voorzet in een keer op zijn pantoffel. Jor di Groen had het nakijken, 2-5. Door deze overwinning is Bodegraven koploper Moordrecht tot op één punt genaderd. Komende zondag neemt Waddinxveen het weer op tegen een club uit Bodegraven. Dan komt ESTO, de nummer drie van het klassement, naar sportpark De Sniep. ESTO trainer Jack Harmsen (onder meer ex-Be Fair) stond zondag langs de lijn te spioneren. nooien, als librespeler haalde hij al eens de landelij ke finale. Voor de leek: bij libre speel je over de ge hele tafel. Driebanden is verplicht over drie ban den spelen en het kaderspel is het moeilijkst. Dan speel je via patronen op de tafel; binnen lijnen die de tafel in vakken verdelen. Van Bemmel speelt 38/2, wat slaat op de indeling van de tafel. Daar naast bestaan ook het 47/2 en 57/2. Er is een oud gezegde: goed kunnen biljarten is een teken van een verspilde jeugd. Van Bemmel heeft het eerder gehoord en kan er wel om lachen. Het doet echter tekort aan de toegewijde biljarter die ten onrechte gezien wordt als een kroegtijger. Want toegewijd is de Boskoper. Hij is verslingerd aan zijn sport en doet er veel voor om tot de top Na één helft leek de wedstrijd gespeeld. Maar Waddinxveen toonde veerkracht. Terwijl Bode graven eerst nog kansen kreeg, waar keeper Groen een stokje voor stak, was het Bruins die in de 52e minuut diagonaal de 1-4 binnenschoot. Waddinxveen stroopte de mouwen nog eens op en het was het duo Bruins/De Jeu dat succes ken de. De Jeu kopte de voorzet van Bruins binnen, 2- 4. Verse krachten werden vervolgens in gebracht Door Cees Bakker Floreant-zaterdag was afgelopen week compe- titievrij. Komende zaterdag speelt de club uit in Rotterdam bij Zestienhoven. Begin dit jaar, tij dens de winterstop, waren de zaterdagvoetbal- lers daar ook al voor een oefenwedstrijd. Het duel, dat als een lastige kluif werd omschreven, eindigde toen in 1-1 met een goal van Bram van der Klaauw In het seizoen 2005-2006 wa ren de clubs ook met elkaar in competitie. Toen eindigde het onder de rook van Rotter dam Airport ook al in een gelijkspel, 2-2 met Nethan Lie-A-Tjam en Roel de Mos als doel puntenmakers. In de thuiswedstrijd tegen Zes tienhoven ging het dat seizoen niet zo goed. Floreant verloor die partij met 3-0. Het begint daar zaterdag om 15.00 uur. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 28 oktober 2009 te behoren. Hij traint de nodige uren en maakt ste vige wandelingen om fit te blijven, want het spe len van een toernooi is lichamelijk best zwaar en vergt veel concentratie. Zo'n NK van komend weekeinde in Wijdten komt neer op zeven partij en die ieder tweeënhalf tot drie uur duren. 150 Caramboles. En al die tijd moetje super geconcen treerd zijn. Volgens Van Bemmel is dat de reden waarom hij tot de oudste spelers behoort. Het gros is een stuk jonger. Van Bemmel deed al eerder mee aan grote toer- Gedurende de herfst en winter is het moeilijk om 's avonds op een veilige en verantwoorde manier op de weg te trainen. Regen, wind, slechte en onverlichte wegen maken het lopen tot een risico volle bezigheid. Vooral voor vrouwen is de animo om ‘s avonds alleen op de weg te trainen gering. De loopgroep van AV'47 uit Boskoop heeft dit onderkend en biedt lopers de mogelijkheid toch door te kun nen trainen. Het motto is 'samen uit, samen thuis'. Gezamenlijk wordt gestart bij de3 kanti ne van AV47. Op een bekend en veilig par cours wordt vervolgens het trainingsprogram ma afgewerkt. Dit trainingsprogramma is zo ingedeeld dat iedereen weer regelmatig bij el kaar komt. Na afloop wordt gezamenlijk de cooling-down gehouden en vervolgens uitgelo pen naar huis of baan. Een gediplomeerde loopgroep trainer geeft de trainingen met o.a. warming-up, loopscholing, rekkingsoefenin- gen, loopprogramma's en cooling-down. Door middel van niveau groepen kan iedereen op zijn eigen niveau werken aan zijn of haar con ditie. Uit de praktijk is gebleken dat door de ge richte training de conditie en prestaties aanmer kelijk worden verbeterd. Ter kennismaking kunt u gedurende vier weken gratis mee te trai nen. Dit is een unieke gelegenheid om ervaring op te doen met het gezamenlijk en veilig trai nen met andere lopers en loopsters. Geïnteres seerden zijn welkom op maandag en woensdag om 19.30 bij AV47. Voor inlichtingen kunt u bellen met Jan van der Meij, 0182 - 640355. Binnen die vastgestelde patronen wordt ge speeld. Van Bemmel pakt zijn keu en geeft een demonstratie. Hij houdt de ballen subtiel tik kend mooi bij elkaar en het lijkt of deze aan on zichtbare draadjes zitten. Daar is beheersing en ervaring voor nodig. Van Bemmel heeft in zijn sport steeds gezocht naar de grootste uitdaging en dat is het kaderspel. Hij praat er met begees tering over. “Ik mag het erg graag doen. Het gaat om de controle over de ballen en je moet het helemaal zelf doen. Verlies je dan is het je eigen schuld. Het is fantastisch om te zien. Ik mag graag zien hoe andere spelers het doen. Van een topspeler kun je altijd iets leren”, is zijn stelling. Over zijn kansen is de Boskoper optimistisch. Op grond van zijn ervaring en prestaties moet hij tot de absolute kanshebbers gerekend wor den. "Ik ga ervoor maar je weet het natuurlijk nooit. Alles moet goed zitten en zo’n toernooi duurt drie dagen. Je kan een slechte dag heb ben. Maar mijn doel is gaan voor die medaille en als dat lukt, wordt dat het mooiste moment uit mijn biljartcarrière. De prijsuitreiking na af loop, het ceremonieel... Als het volkslied klinkt lopen de rillingen over je rug!" e Waddinxveners startten in iets gewij- zigde opstelling dan de trainer in zijn hoofd had. Zonder Yoeri van der Put- ten. Hoewel de klok toch een uur was teruggezet, verscheen VdP te laat voor de wed- strijdbespreking. Waddinxveen startte scherp en creëerde als eerste een kans. Een voorzet van Wesley Bruins werd binnengeschoten door Richard de Jeu, maar de keeper hield de bal er op miraculeuze wijze uit. U 8 Gedurende een minuut of twintig waren vooral de Sniepbewoners aan de bal. Maar na dat eerste kat tengespin van de geel-zwarten, namen de rood zwarten het initiatief over. En hoe! Ze speelden Waddinxveen compleet van de mat en gingen ui terst effectief met de kansen om. Ze creëerden er voor rust vier en die werden allemaal benut. Waar de thuisploeg te onrustig en te gehaast naar voren speelde, lieten de gasten de bal knap rond gaan en was er steeds een vrije man. Zo werd het in de 20e minuut 0-1 nadat de aanvoerder van de Boruftse club ongehinderd kon voorgeven en Donny de Heer scoorde. Het had nog 1-1 kunnen worden. Dennis Faber ging alleen op doel af, maar zwaar op de huid gezeten schoot hij te gehaast van te ver mis. Niet veel later bij een verre uitbal. Een ver keerde timing van een verdediger was voldoende voor Elio Egas om ongehinderd 0-2 te maken. Vijf minuten later ging er een speler van Bodegraven binnen de zestien over de knie bij Michael de at is de vurige hoop van Boskoper Jan r> van Bemmel die als biljarter tot nu slechts sporadisch in de schijnwerpers ■1^^ kwam. Een landelijke titel zou dat kun nen veranderen. De 64-jarige Van Bemmel speelt met nog twee clubgenoten van Öe Tas (Benthuizen) in het regio naal spelende Cl team. Regionaal wil zeggen de regio Midden-Holland. Wanneer je daar tot de top behoort dan kun je aardig met een keu overweg, en dat kan Van Bemmel. Ooit deed hij het heel leuk als voetballer in Bo skoop en speelde toen voor de aardigheid wel eens een potje biljart na de training. Dat veranderde toen hij door een knieblessure een tijd niet kon voetballen. Jan zocht zijn heil bij de drie kleine bal len en kreeg de smaak toen pas goed te pakken. Dat was in 1975. “Ik was een laatbloeier. We speelden toen in een café en om de fijne kneepjes te leren nam ik les bij Jaap Smid. Dat was een gro te naam binnen de bond.” Spelen in het café was toen gebruikelijk want professionele biljartzalen waren een zeldzaamheid. Dat is tegenwoordig wel anders. Van Bemmel is lid en speek bij Biljart vereniging de Tas in het gelijknamige dorpshuis in Waddinxveen krijgt klop van Bodegraven Dennis Faber is eerder bij de bal dan keeper Thiery Rietveld van Bodegraven, maar Bodegraven speler Erwin Blonk is erbij om zijn doelman te ondersteunen. (Foto Ronald Stam) ■c.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 25