Hij komt hij komt vonk uitgedoofd Geen steun meer voor wielerronde Gezinsuitbreiding voor Romeo en Julia Bewoners Zuidplas tegen komst JOP H WADDINXVEEN Is gooien met fietsen kattenkwaad of vandalisme? Is een dakkapel woningverbetering of uitzichtbederf? Kom naar de landelijke open dag van de rechtspraak en u ziet hoe rechters tot een uitspraak komen. WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Door Ruud Groot Door Ruud Groot Door Ruud Groot belastingvraagstuk tot echtscheidingszaak en geweldsmisdrijf. Op de informatiemarkt in het gebouw treft u vele organisaties aan die met de rechtspraak te maken hebben. Kinderen kunnen zich in toga laten fotograferen. Ook de rondleiding door het cellenblok mag u niet missen. Meer informatie: www.opendagvanderechtspraak.nl jaar. Tweede Paasdag staat in heel wielerland be kend als de ronde van Waddinxveen. We zijn al vier keer verhuisd naar een andere locatie en nu we in de Coenecoop zitten, wilden we juist de wielerronde nog aantrekkelijker maken. De gemeente voorziet met 1.036 euro in de kos ten voor de dranghekken en de gemeente veegt na afloop het parcours. Deze ondersteuning kunnen we niet missen in een tijd dat sponsoring van bedrijven door de economische situatie ook al afheemt”, aldus Van der Lans. Na het geslaagde feestje op 10 oktober ter ere van het 10-jarige bestaan van Kinderboerderij Die rendal, is het al weer feest op de boerderij. Op 25 oktober zijn de twee zwarte zwanen van Die rendal, Romeo en Julia, de trotse ouders geworden van maar liefst zes donzige kleintjes. Een bijzonder en uniek gebeuren waar iedereen op de Kinderboerderij enorm trots op is. Papa en mama bewaken hun kroost op een aandoenlijke manier, dus dichtbij komen is nog niet echt mogelijk. De foto is van natuurfotograaf André van der Flier van wie momenteel een foto-expo- sitie te zien is op Dierendal. den. We ontvingen later een bestemmingsplan, dat onvolledig en te laat voor reactie werd aan geleverd en ook de tekeningen in het bestem mingsplan waren niet in overeenstemming met de werkelijkheid. Verder was er geen goede communicatie mogelijk. Sterker nog: dit jaar ontvingen de bewoners een schrijven, waarin ie dereen zo blij is met de komst van de JOP. Wij als omwonenden voelen ons gepiepeld en we zullen nu naar de rechter stappen”, aldus Boon namens de bewonersgroep die in grote getale aanwezig was. Wethouder Dorenda Gerts gaf als reactie dat het juridische deel is afgewerkt, nu het bezwaar ongegrond is verklaard. "Formeel gezien kan met de bouw van de JOP worden ge start, maar we zoeken nog uit hoe we omgaan met de jongeren in de Zuidplas." Advertorial Het Paleis van Justitie in Den Haag opent op zaterdag 7 november de deuren van 10.00 tot 16.00 uur voor het publiek. De rechtbank, het gerechtshof, het College van Beroep voor het bedrijfsleven en het Openbaar Ministerie laten de verschillende aspecten van hun dagelijkse werk zien. Op het programma staan de meest uiteenlopende nagespeelde zittingen, van parkeert die het beste bij de HEMA, bij winkelcen trum Passage of op de loswal aan de Noordkade.” Om aan de kade van de Nesse aan te kunnen me ren, moet de boot van Sinterklaas onder de Hef- brug door. Het is daarom niet toegestaan om de aankomst van Sinterklaas vanaf de Hefbrug te vol gen. Rond 11.00 uur vertrekt Sinterklaas met zijn ge volg vanaf de Nesse in een echte Amerikaanse schoolbus naar de Waddinxveense winkelcentra om daar de kinderen te bezoeken. De route ziet er als volgt uit: Zuidplas (11.30 uur), leplaan (12.00 uur), Dorpstraat (13.30 uur), Groensvoorde (14.00 uur), Kon. Wilhelminaplein (14.30 uur), Luifel- baan (15.00 uur) en Passage (15.30 uur). Via de website van Ondernemers Vereniging Waddinxveen kunnen kinderen een bouwplaat van de stoomboot downloaden. Wie deze het mooist inkleurt, uitknipt, vast plakt en versiert maakt kans op zijn liefste wenscadeau ter waarde van 50 euro. De 'boot” moet uiterlijk 1 december bij Albert Heijn, BlitsKikkers KinderKleding, Boek handel Thuiskantoor Burger, Cl000Jim Koster, Fixet De Bas of bij HEMA Waddinxveen worden ingeleverd. Alle prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. Het internetadres is: www.ovw.nu. e bezuinigingen van de gemeente zijn respectloos richting medewerkers en vrijwilligers van de stichting Vonk. Bo- vendien betekent dit het einde van ex posities, optredens in verzorgingshuizen, geen mu zieklessen voor vele honderden cursisten en geen vorming meer voor 2000 basisscholieren op het gebied van kunst en cultuur’. Dat zei Peter Hen- neveld van de stichting Vonk tijdens de hoorzit ting van de gemeenteraad, als reactie op het schrij ven dat ze hadden ontvangen over het op termijn terugdraaien van de overheidssubsidie. Om dit protest kracht bij te zetten, waren veel cursisten en belanghebbenden met protestpamfletten naar het gemeentehuis gekomen, waarbij duidelijk werd dat zowel jong als oud het er niet mee eens is, dat door bezuinigingen van de gemeente de kunst en cultuureducatie op de tocht komt te staan. De heer Henneveld benadrukte dat tussen 2000 en 2009 de subsidie al is afgenomen met 12 procent, terwijl de inflatie is toegenomen met 20 procent. „Daarnaast zijn de kosten voor huur en energie in die periode gestegen met 52 procent en de lonen aterdag 14 november klokslag 10.00 uur arriveert Sinterklaas met zo'n 20 Pieten in Waddinxveen. Met hulp van het Zee- MH kadettenkorps meert Sinterklaas zijn boot aan de kade van de Nesse. Niet veel later ontvangt Waddinxveens nieuwe burgemeester Bert Cre mers voor de eerste keer de goedheiligman op een groot podium. Het kinderfeest op de Gouwebou- levard begint al om 9.30 uur. Rond die tijd verma ken DJ Perry, studio Da Danza en leerlingen van de Goudse Clownschool de kindertjes en hun ou ders met de coolste muziek en gekste grappen. Zelfs Sinterklaas zorgt dit keer voor een wel heel bijzondere verrassing. Het belooft één groot feest te worden. Als het aan de Sint ligt, staan kinderen tot en met groep 5 van de basisscholen vooraan bij het podium. Speciaal daarvoor laat hij op de Nesse een vak afeetten zodat zij alles goed kunnen zien. De (grootouders staan rondom dit vak; direct in de buurt van hun (klein)kinderen. Extra toezicht is geregeld. "Maar kom wel op tijd, want vol is vol”, aldus de Sint. Sinterklaas verwacht veel drukte op de Nesse; "Daarom adviseer ik om lopend of op de fiets naar mijn intocht te komen. Wie met de auto komt, mwonenden uit de Zuidplas hebben wederom hun ongenoegen kenbaar over de komst van de Jongerenont- moetingsplaats (JOP) in de Zuidplas. René Boon voerde namens hen het woord om de raadsleden in de commissie Samenleving te informeren over de slechte communicatie van de gemeente. "In 2008 hebben wij een bezwaar schrift ingediend met meer dan 300 handtekenin gen van wijkbewoners uit de Zuidplas”, zegt Boon. “Daarna werd een werkgroep JOP opge richt, waarin ook omwonenden zitting namen. Al snel bleek dat toch alles al besloten was, waar door de bewoners uit de werkgroep zijn getre- beeldende lessen bij stichting Vonk en een einde van de opleiding en examens voor muziekvereni ging Concordia. In totaal betreft dit ongeveer 700 cursisten. Ook kan de kunst en cultuurvorming voor ruim 2000 basisscholieren niet meer worden voortgezet en geen exposities en optredens in ver zorgingshuizen. Door deze maatregel verliezen 23 personeelsleden hun baan en is het voortbestaan van de welzijnsafdeling erg onzeker. De gemeente zegt kunst en cultuur belangrijk te vinden, maar wil er geen geld aan uitgeven. Zoals op de pamf letten staat aangegeven raakt de stichting Vonk hiermee uitgedoofd. Ik roep de gemeenteraadsle den op deze maatregel te herroepen”, aldus Hen neveld. Tijdens de aansluitende commissieverga dering gaf Diana Windrich (WeWa) aan om goed op de kosten te letten en te bezien of een ander participatieprogramma wellicht nieuwe mogelijk heden biedt. Zweder Bergman (CDA) vindt dat kunst en cultuur belangrijk zijn in Waddinxveen, maar dat de activiteiten kostendekkender moeten worden. 'We schrikken ervan, dat Vonk de be drijfsvoering nog niet op orde heeft, dat is Vonk verplicht aan de burgers van Waddinxveen. Als ze dat voor elkaar krijgen zien we zeker een rol voor de stichting', aldus Bergman. Ook Hans van Stel (PvdA) vindt dat wanneer kunst en cultuur weg valt, dit een verarming voor Waddinxveen bete kent. Wethouder Dorenda Gerts gaf in haar reac tie aan dat er in het college lang over is nagedacht. Alle bezuinigingen doen pijn en kunst en cultuur is van grote waarde. “Maar door de financiële om standigheden vinden we dat degenen die er ge bruik van maken, dit ook moeten betalen. Stich ting Vonk en de gemeente zijn bondgenoten en omvallen van Vonk is niet onze intentie. Daarom willen we ook een geleidelijke aanpassing van de subsidie. Dat de lessen ineens veel duurder moe ten worden staat voor mij niet vast. Het is een proces dat we samen met stichting Vonk moeten aangaan”, aldus wethouder Gerts. e organisatie van de wielerronde Waddinxveen heeft een schrijven van de gemeente ontvangen dat de finan- dele ondersteuning in de toekomst komt te vervallen. Van der Lans van het actiecomité sprak tijdens de hoorzitting de gemeenteraad toe en riep de raadsleden op, om de maatregel terug te draaien. "De wielerronde van Waddinxveen bestaat al 17 WEEKBLAD'VOOR WADDINXVEEN I Woensdag 4 november 2009 I volgens CAO met 30 procent. Daardoor heeft stichting Vonk nu een negatief vermogen van 16.000 euro en een exploitatietekort over 2008/2009 van 70.000 euro Voor het lopende boekjaar werkt Vonk met een sluitende begro ting." De voorstellen van B W betekenen een geleidelijke afbouw van de subsidie vanaf 2010 voor kunst en cultuur, waarbij de volledige subsi die van 244.000 euro vervalt na 2012 en er een in komensafhankelijke subsidie komt van 94.000 eu ro. “Als deze bezuinigingen worden doorgevoerd, betekent dit dat muziekonderwijs ruim drie keer zo duur wordt en andere activiteiten ongeveer twee tot drie keer duurder worden. De bezuinigin gen betekenen een einde van de muzieklessen en ,A

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13