Tunnel op de schop Agenda I Plan Essengaarde niet verkocht Grote brandoefening bij Boonstoppel 'Als politiek niet in gelooft wie dan wel?' D Lokfiets politie 1 Trots of bagger? Begeleiding leerlingen onder druk Coenecoop: is geen zichtlocatie ^^■■1 V l] I s flM hardglas dubbelglas spiegels Tel: 0182 54 76 32 aertsglas@planet.nl Woensdag 4 november Donderdag 5 november Vrijdag 6 november Zaterdag 7 november Zondag 8 november Dinsdag 10 november Woensdag 11 november WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN i WADDINXVEEN WEEKBLADVOORWADDINXVEEN I -| 'w' MHMH Ml Door Ruud Groot Door Ruud Groot it )0 X) X) X) )0 X) X) X) )0 )0 )0 )0 )0 X) )0 )0 X) X) )0 )0 X) X) X) e bouwlocatie aan de Essengaarde is nog niet verkocht. Na een inschrijfpe- riode voor projectontwikkelaars is ge bleken dat geen van de bieders het de tunnel zijn deels afge- Foto: Evert Hardendood. 14.00 uur Kinderbingo (41/m 12 jaar) - De Paddestoel 20.00 uur Darten - De Paddestoel 20.00 uur Klaverjassen De Gouwe Rijders - Eetcafé Zinne 20.00 uur Bingo - De Boog 20.00 uur Klavetjassen - De Zuidhonk 09.30-14.00 uur Rommelmarkt De Gouwe- bloem - Tollenslaan 161 15.00 uur Concert Blauwe Vlinder - Remonstrantse kerk 19.00 uur Concert Blauwe Vlinder - Remonstrantse kerk 13.30-17.00 uur Speelgoedbeurs - Het Zuidhonk 18.30 uur 3D kaarten maken (v.a. 10 jaar)- De Paddestoel 20.00 uur Bingo bonnen avond - Zonnig Zuid 14.00 uur Kinderbingo - Zuidhonk trum van belang, maar het gebeurt niet.” Dijkster huis: „Als u gelooft in het centrum, dan moet u dat ook uitstralen. Het is erg makkelijk om te zeg gen dat er niets van komt.” Van Went: „Uitleggen aan de inwoners dat het centrum er wel komt kost veel overtuigingskracht. En in het huidige financië le klimaat wordt dat ook een lastige zaak.” „Maar niet onmogelijk!” stelde Dijksterhuis. „Als de poli tiek niet in het centrum gelooft, wie dan wel?” te budgetneutraal overgedragen kan worden. Timmermans (PCW) zag dit anders: „De op- van de Essengaarde heeft wel een bestem- brengst ming.” Wethouder Dijksterhuis reageerde: We kunnen opnieuw laten bieden maar dan ontstaat vertra ging waar u als raad op tegen bent. We kunnen ook de financiële kaders bijstelten.” Het voorstel van de VVD wekte de interesse van de wethou der. „We zullen onderzoeken of dit mogelijk is. Bieders op de locatie aan de Essengaarde waren ondermeer Zondag Ontwikkeling, Vink Project ontwikkeling en Van Ommeren Ontwikkeling. De politie constateert een extreme stijging van het aantal fietsendiefstallen. Om deze vorm van criminaliteit terug te dringen en daders in de kraag te vatten zet de politie Hollands-Mid- den, district Gouwe IJssel een aantal lokfietsen in. Het lijkt op een filmscenario, waarbij een voer tuig dankzij een GPS systeem volledig kan worden getraceerd en gevolgd. „Zo is het ook bij de lokfietsen," legt Johan Blijenberg, uitvoe rend teamchef Gouwe IJssel uit. „Dankzij een ingenieus ingebouwd systeem kunnen wij de fiets, vanaf het moment dat deze wordt ver plaatst, volledig traceren en volgen." Uit analy se blijkt dat de voorkeur van het fietsdievengil- de veelvuldig uitgaat naar de merken Batavus en Gazelle. Daarnaast zijn er bepaalde locaties (hotspots) waar frequent fietsen worden gestoten. Hier valt te denken aan onder meer fiets stallingen bij stations. De lokfietsen worden ge durende een aantal maanden op diverse loca ties in Gouda, Waddinxveen, Bodegraven, Reeuwijk en Nieuwerkerk aan den IJssel uitge zet. „Landelijk is een daling van het aantal fiet sendiefstallen te zien, terwijl er bij ons juist een opvallende stijging is. Gezien het grote aantal diefstallen vermoeden wij dat er sprake is van meerdere dadergroe pen, die de fietsen via internet aanbieden of doorsluizen naar het buitenland. We willen de vinger hierachter zien te krijgen en de lokfiet sen zijn hierbij een prima middel." Volgens Bleijenberg kunnen fietseigenaren er ook veel aan doen om diefstal te voorkomen. „Allereerst gewoon je fiets op slot zetten, liefst verankerd aan een fietsenrek Daarnaast heb ben de dieven het gemunt op duurdere fietsen, voorzien van een standaard slot. Er is een aan tal sloten, zoals AXA SL7 en SL9 die zeer een voudig met een zogenaamde blanco sleutel te openen zijn. Dus een goed slot is een pré." Het College wil een baggerdepot inrichten in het gebied tussen de kanaaldijk en het Coene- coopbedrijventerrein. CDA-fractievoorzitter Van Berkesteijn verbaasde zich vorige week tij dens de commissievergadering over dit voor stel. „Aan de ene kant staat een bord waarmee u locaties op Coenecoop probeert te slijten, en aan de andere kant komt een baggerdepot. U probeert 27.000 euro te besparen maar u ver speelt miljoenen. Er zijn toch andere braaklig gende terreinen in het bezit van de gemeente die hiervoor geschikt zin? Ik zal hier nu niet over de Be Fair locatie beginnen. Maar we wa ren zo trots op het Coenecoop.” Wethouder Lont kon zich de vraag van Van Berkesteijn voorstellen.,, Maar er gebeuren meer werken in de grond de komende jaren. Ik wil best kijken of er andere tijdelijke plekken zijn voor een baggerdepot.” AÉRTS ijdens een commissievergadering vorige week kwam het tot een botsing tussen wethouder Dijksterhuis en de D66 fractie voorzitter, mevrouw Van Went. De wet houder stelde dat bij alle plannen die er zijn voor de inrichting van Waddinxveen, de realisatie van het centrum cruciaal is. Mevrouw van Went re ageerde: ..Natuurlijk is de realisatie van het cen- Bedrijven op het Coenecoop bedrijventerrein krijgen, wat de gemeente betreft, overburen op Coenecoop 3. Ondanks het protest van de on dernemers dat hun bedrijf- naar hun eigen mening - op een zichtlocatie staat. Wethouder Lont stelde: „Ik kan me heel goed voorstellen datje na vijftien, twintig jaar de locatie vanje bedrijf gaat zien als een mooie zichtlocatie. Maar dat is toch wat anders dan het recht heb ben op een zichtlocatie. Er zijn daarvan geen bewijsmaterialen. Er is zelfs een WOB-proce- dure gevoerd [Wet Openbaarheid van Bestuur; red.] maar dit heeft niets opgeleverd." door de gemeente vastgestelde minimum grond- bod heeft geboden. De WD deed het voorstel om de hoogste bieder alsnog te accepteren en daarmee de afspraak te maken dat de projectont wikkelaar de behaalde extra winst bij verkoop van de woningen, met de gemeente deelt. Mevrouw Van de Berg (PvdA) stelde voor om als nog het bod van de hoogste bieder te accepteren omdat dit wel zo hoog is dat het voor de gemeen- benzinepomp wordt omver gereden. Tijdens de vlucht wordt nog een andere auto aangereden, waarbij de inzittenden ook bekneld raken. Bij zo’n gecompliceerde voorval waarbij geblust moet worden en op meerdere plaatsen hulp moet wor den verleend, is een goede coördinatie van groot belang. Ook de bedrijfshulpverleners van Boon stoppel kwamen in actie. "Ik schrok me dood toen die overvallers naar binnen stormden en geld eis ten. Het kwam heel bedreigend over”, zegt caissiè re Jantien Oppelaar. “Nadat de overvallers weg waren heb ik hulp ingeroepen en ben het slacht offer gaan helpen. Het was doodeng, maar ik ben blij dat ik het gedaan heb”, aldus Jantien. Ook voor de brandweer was dit een goede oefening, die nog uitgebreid zal worden geëvalueerd. Mm aandagavond werd bij automobiel- ■B bedrijf Boonstoppel een grote VuF H brandoefening gehouden, waarbij I brandweer en bedrijfshulpverleners getest werden of bij calamiteiten juist wordt ge handeld. Er was een ingewikkeld scenario opge zet, waarbij vele facetten aan de orde kwamen. De volgende zaak werd in scene gezet: Twee crimine len overvallen de pompshop waarbij tijdens een handgemeen, mensen gewond raakten. De over vallers eisen geld en gaan er in een vluchtauto van door waarbij een automobilist bekneld raakt, die juist stond te tanken. Die auto raakt in brand en de Johan Stam, directeur van de Rehobothschool, sprak vorige week tijdens de hoorzitting zijn zorg uit over de vermindering van de gemeen telijke bijdrage aan de Schoolbegeleidingsdienst (SBD). In een convenant is afgesproken, dat de ge meente 64.000 euro bijdraagt en nu het conve nant na 2010 afloopt wil de gemeente de on dersteuning in 2011 laten vervallen. “Als deze maatregel wordt doorgevoerd, betekent dit dat ouders nog meer moeten gaan bijdragen aan leerlingbegeleiding. Omdat dit vaak ook niet mogelijk is, betekent dit dat leerlingen met ach terstand niet meer intensief ondersteund kun nen worden. Zweder Bergman (CDA) stelde dat de bijdrage van het rijk, de zogenaamde lumpsum, hier voor aangewend kan worden. Ook zou het toekomstige centrum voor Jeugd en Gezin hierin een rol kunnen spelen, zo betoogde hij. De wethouder zal dit laatste laten onderzoe ken. Kees de Jong (PCW) vindt dat hiermee samen met vele andere bezuinigingen van de gemeente veel verloren gaat waar de PCW zich zo voor ingezet heeft. De Willem-Alexander tunnel wordt grondig onder handen genomen deze maand. De loopbrug - aan de Groenswaardkant - is er afgesloopt en de betonnen zijwanden van zaagd. Vanaf maandag 23 november is de tunnel weer geopend. Woensdag 4 november 2009 I J j Door Marianka Peters

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 15