i 1 I SC Antilope viert zevende lustrum Volleyballers Agon wijzen I vch met 3-0 terug I volleyballers niet op dreef I werken aan conditie TVB meisjes winnen najaars- competitie Goud voor Budocentrum L_ i H.£j i’ I I I I S p ct Winst dames BOSKOOP BOSKOOP cb BOSKOOP WADDINXVEEN WADDINXVEEN BOSKOOP *•-.~T"' voorbeeld en serveerde zijn ploeg naar 16-9. Met de beslissende klap waarmee Jan Apperloo voor rest van de wedstrijd nog aan te pas zou komen. Grootendorst, Rammy Alberto, Jan Apperloo en Erik Jan de Keijzer in de beginopstelling van de L rally die bij 24-20 ontstond kwam de thuisploeg, dankzij Erikjan de Keijzer, winnend te voorschijn: 25-20. Voor aanvoerder Mario Prosperi was het verrassend dat zijn ploeg zo goed voor de dag was gekomen. Bij de wedstrijd van de dames van Agon tegen Majella 3 kwam de scheidrechter niet opdagen, waardoor het duel in de tweede klasse C werd af gelast. De speelsters namen de gelegenheid te baat om de heren aan te moedigen en werden de sfeer- maaksters van de avond. set maakte spelverdeler Prosperi plaats voor Wim Vogelzang. Vogelzang zorgde voor wat meer va riatie en dreiging in de aanval en bij 4-0, Rammy Alberto kwam los, zat de thuisploeg al op rozen. Een dip betekende 10-8, maar daarna was het weer Agon wat de klok sloeg. Vanaf 21-14 stapelde Agon fout op fout en bij 23-20 dreigde de ploeg alsnog in de problemen te komen. Op die stand koos spelverdeler Wim Vogelzang voor de scoren de aanvaller en bediende Rammy Alberto op maat. De diagonaalspeler verzaakte niet en uit de Dames 1 van Flam Haarden Be Fair moest zater dag 31 oktober uit tegen Volley2B in Bergschen- hoek spelen. Ondanks dat deze wedstrijd pas om 19.30 uur begon wist Be Fair te tonen wat ze waard is en werd de wedstrijd met 0-4 gewonnen. Door deze overwinning staat Be Fair nu op een gedeelde derde plek in de Promotieklasse A. Met deze 5 punten is Be Fair zeker weer op de goede weg. Op zaterdag 7 november hopen zij in de Groenswaard ook aan het thuispubliek te laten zien wat ze kunnen. Flam Haarden dames 1 speelt dan om 16.30 uur tegen Leython DC dames 2, dat momenteel negende in de competitie staat. Budocentrum Helmig uit Boskoop, vertegen woordigd door Ace van de Vlugt, Mike van Veen, Tommy Goudriaan, Roy Stolwijk, Vin cent de Kooter en Stefan Pellekooren, nam op 1 november deel aan het Internationale Vlaams open Kampioenschap Fighting System Jiu-Jitsu in Gent. De deelnemers strijden hierbij tegen elkaar in een staand gedeelte waar er punten gescoord kunnen worden met trappen en sto ten en een Judo gedeelte waarin punten ges coord kunnen worden met worpen, klemmen, wurgingen en houdgrepen. Uiteindelijk werd Mike derde en Tommy eer ste in hun poule. Mike wist uiteindelijk de der de plaat te veroveren in deze categorie. Ook Roy en Ace kwamen in hun poule ver. Bij de senioren verloor Vincent de Kooter, Stefan Pel lekooren won al zijn partijen en werd eerste. Bij Tennisvereniging Boskoop wordt ook in het najaar een tenniscompetitie gespeeld. Dit najaar levert het voor de TVB opnieuw een kampioensteam op en wel in de categorie woensdag meisjes t/m 10. Dit team bestaande uit Charlotte van Leersum, Eefke Rijnbeek, Chimène Kling (invalster), Loes Brand en Fa- biënne Kling eindigde als eerste in een poule van vier. Alle teams speelden 2x tegen elkaar en behalve twee maal een 3-3 stand, werden al le wedstrijden met groot verschil gewonnen. De eerste wedstrijd gespeeld op 16 september begon gelijk al goed. Met een stand van 4-2 werd de wedstrijd winnend afgesloten. De vol gende wedstrijden werden allemaal afgesloten met een.stand van 6-0, er was sprake van een duidelijk overwicht van de 4 meisjes. De laat ste (inhaal) wedstrijd werd nog erg spannend. Vaste speelster Eefke Rijnbeek was van de trap gevallen en kon hierdoor niet tennissen. Geluk kig kon op de valreep Chimène invallen, het zusje van Fabiënne. Zodoende konden zij op deze manier toch met een volledig team aan de 'start' verschijnen en werd de laatste wedstrijd (tegen Vijfhuizen) met 3-3 gelijk gespeeld en was het kampioenschap een feit. Gedurende de herfst en winter is het moeilijk om 's avonds op een veilige en verantwoorde manier op de weg te trainen. Regen, wind, slechte en onverlichte wegen maken het lopen tot een risico volle bezigheid. Vooral voor vrouwen is de animo om ‘s avonds alleen op de weg te trainen gering. De loopgroep van AV'47 uit Boskoop heeft dit onderkend en biedt lopers de mogelijkheid toch door te kunnen trainen. Het motto is 'sa men uit, samen thuis'. Gezamenlijk wordt ge start bij de kantine van AV'47. Op een bekend en veilig parcours wordt vervolgens het trai ningsprogramma afgewerkt. Dit trainingspro gramma is zo ingedeeld dat iedereen weer re gelmatig bij elkaar komt. Na afloop wordt ge zamenlijk de cooling-down gehouden en ver volgens uitgelopen naar huis of baan. Een gediplomeerde loopgroep trainer geeft de trainingen met o.a. warming-up, loopscholing, rekkingsoefeningen, loopprogramma's en cool- ing-down. Door middel van niveau groepen kan iedereen op zijn eigen niveau werken aan zijn of haar conditie. Uit de praktijk is gebleken dat door de gerichte training de conditie en prestaties aanmerkelijk worden verbeterd. Ter kennismaking kunt u gedurende vier we ken gratis mee te trainen. Dit is een unieke ge legenheid om ervaring op te doen met het ge zamenlijk en veilig trainen met andere lopers en loopsters. Geïnteresseerden zijn welkom op maandag en woensdag om 19.30 bij AV’47. Voor inlichtingen kunt u bellen met Jan van der Meij, 0182 - 640355. Toch kregen de toeschouwers een goede derde set van de Waddinxveners voorgeschoteld. Nu liet Flam Haarden zien wat het eigenlijk in huis heeft. Door een betere passing worden de buitenaanval lers Gijs Sluijter en Berend Faber regelmatig vrij- gespeeld en kan Edwin Ardon op de diagonaal po sitie regelmatig scoren. Met 25-19 wordt deze set overtuigend gewonnen. In de vierde set zien we in eerste instantie een spannende voortzetting van dit spel. DEÖ kan echter goed bijblijven. Tot 16-16 gaan de ploegen gelijk op. Een uitstekende service serie van DEO doet de Waddinxveners de das om. Met 17-25 gaat de vierde set verloren en gaat DEO met de 1-3 winst terug naar Delft. bruik genomen. Op de locatie van toen is SC Anti lope nog steeds gehuisvest. Het eerste clubhuis was een ‘krijgertje’ van de duivenvereniging “De Zwaluw”. Het gebouw werd begin 1972 in stuk ken overgebracht van de Jan Willem Frisoweg naaf de nieuwe locatie en daar weer opgebouwd. Dit clubhuis werd in 1981 vervangen door 6 porto- cabins afkomstig van Shell Pemis totdat in 2001 het huidige moderne clubgebouw in gebruik kon worden genomen. In 2004 verving een nieuwe kunststofbaan de oude sintelbaan, die niet meer aan de eisen van de tijd voldeed en regelmatig on der water stond. In de loop van de jaren kende SC Antilope ver schillende nationaal kampioenen, in verschillende leeftijdsklassen en bij verschillende atletiekonder- delen (zoals kogelstoten, steeple chase en verschil lende loopnummers). Door het jaar organiseert SC Antilope verschillen de activiteiten. Zo is er de jaarlijkse Langs de Gou- weloop (dit jaar al weer voor de 41ste keer), is er een ouder - kinddag, een jeugdkamp, een Nieuw- jaarstraining, clubkampioenschappen, deelname aan verschillende regionale en nationale wedstrij den (zoals de marathon van Rotterdam) en meer kampen en crosscompetities voor de jeugd. SC Antilope is al jaren een levendige vereniging, die met de tijd meegaat en regelmatig vernieuwt. Zo is in 2007 een afdeling Sportief wandelen ge start met een aantal enthousiaste lopers, die weke lijks trainen en die hiervoor zelfs eens per jaar de grens overgaan voor een wandeltocht in het Duit se Sauerland. En komt er in 2010 er een nieuwe materiaalopslag. Dat de atletiek in de lift zit, blijkt niet alleen uit de groei van het aantal leden, maar ook uit een groei ende deelname aan competitiewedstrijden door Antilopers. Maar er blijft nog altijd ruimte over voor nieuwe leden. Meer informatie over de club is te vinden op de website die sinds kort is ver nieuwd: www.scantilope.nl. Daar is ook informa tie te krijgen over o.a. het lidmaatschap, de ver schillende activiteiten van SC Antilope en training- stijden. voor belangrijke scores. Met Agan de Rooij op de plek van Gerard van Dij- ken leek de tweede set een herhaling van de eer- ste. Agon miste een speler die een serie opslagen voor zijn rekening nam en zijn ploeg aan een be- slissende voorsprong hielp. VCH maakte meer fouten dan de gastheren en kon de achterstand van vier punten, waar het bij 16-12 tegenaan keek, i steeds net niet goed maken. Het duel bleef daar- door spannend tot de laatste bal was geslagen en de beslissende klap waarmee Jan Apperloo voor 25-22 zorgde was een grote opluchting voor spe- Iers en publiek. Agon kent een sociaal wisselbeleid en in de derde C Antilope viert zaterdag 7 november met een spetterend feest haar 35 jarig be- staan. De club is door de jaren heen ge- BbB^ groeid, er zijn atletiekactiviteiten voor el- ke leeftijdgroep, ondersteund door talrijke vrijwil- ligers. SC Antilope biedt aan alle leeftijdsgroepen de mogelijkheid om op verantwoorde wijze en onder deskundige begeleiding aan adetiek te doen. De leeftijd van de leden varieert van 5 tot 90 jaar. Het motto daarbij is: 'elke loper is een winnaar'. SC Antilope is op 1 oktober 1974 opgericht en startte met een ledental van 110. Dat is langzamer- hand steeds verder uitgegroeid tot de bijna 400 le- den van dit moment. Maar ook al voor 1974 werd er in Waddinxveen al aan adetiek gedaan, vanaf 1965 als adetiekafdeling van Voetbalvereniging Waddinxveen. De adetiekafdeling groeide en al gauw wilde men op eigen benen staan. De eerste stappen hiervoor werden gezet door de aanleg van een sintelbaan door de gemeente aan de Alber- dingk Thijmlaan. De baan werd begin 1972 in ge- Rammy Alberto smasht langs het tweemansblok van VCH, Jan Apperloo (4), Erikjan de Keijzer (2) en Mario Prosperi wachten in spanning af of de actie een punt oplevert. (Foto: Cicero) I n de le klasse B speelden de mannen van I Flam Haarden Be Fair afgelopen zaterdag niet naar beste kunnen tegen DEO Hl uit I Delft. Zowel in de eerste als in de tweede set kregen de Waddinxveners de passing niet goed onder controle waardoor het voor spelverdeler Michael van Maaren lastig werd een goede aanval op te zetten en de middenposities te vinden. De sërvicedruk die Flam Haarden wilde opvoeren re- sulteerde in te veel fbutservices. DEO kon vrijuit volleyballen en combineerde er lustig op los. Met 19-25 en 18-25 als setstanden in de eerste twee sets i zag het er niet naar uit dat Flam Haarden er in de rest van de wedstrijd nog aan te pas zou komen. WEEKBIAD VOOR WADDiNXVEEN I ni Woensdag 4 november 2009 I e wUeyballers van Agon moesten hun MB thuiswedstrijd tegen VCH winnen om in de tweede klasse C de aansluiting ■B^ met de kopgroep te behouden. In De Plataan zetten de Boskopers hun gasten met 3-0 i aan de kant en handhaven zich in het ‘linker rijtje’, i Met Mario Prosperi, Gerard van Dijken, Martien i t-.riK jan ae tccijzer in ae neginopstetung van ae eerste set kon de thuisploeg aanvankelijk niet uit- lopen. Bij 9-8 gaf aanvoerder Prosperi het goede voorbeeld en serveerde zijn ploeg naar 16-9. Met twee time-outs probeerde de ploeg uit Haastrecht het ritme terug te krijgen, maar slaagde daar niet in. Hun aanvallers hadden alleen bij het inslaan in- druk gemaakt, toen het er op aan kwam hadden zij moeite met het scoren van de punten. Ondanks het feit dat de spelers van Agon veel kansen nodig hadden om de rally’s te beslissen, lieten zij de sco- re regelmatig oplopen en finishten op 25-17. Bo- ven de grens van 20 punten zorgden een harde i aanval van Alberto en een kill-bloc van De Keijzer

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 31