Aldus Olieman Huur niet vergoed Exploitatieovereenkomst Plaswijck en Esdoornlaan 'Geen kapitaalvernietiging' Walhalla Colofon Rommelmarkt 14 november I i Hoorzitting WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Schatkist WADDINXVEEN weekblad I o 1 1 A ÊfiS I I Door Ruud Groot Foto: Leen de Knikker Door Carina Bergman Door Ruud Groot Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) gevoelig. Zoals de SBD en het leerlingenvervoer. Ik begrijp de zorgen van de ouders. Maar we heb ben het niet over ernstig gehandicapte kinderen. We doen een beroep op de ouders om meer zelf te organiseren. Wij gaan terug naar wat wettelijk vereist is. Dat geldt ook voor de SBD." Redactie Saïda Erahoutan, Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@rngnieuwsbladenn 1 Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Wethouder Wiebrand Dijksterhuis: „De gemeen te wil dat er zo spoedig mogelijk iets gaat gebeu ren met dit terrein. Met dit plan zijn we er in ge slaagd om een mooie woonwijk te realiseren, dat goed aansluit aan de omgeving. Er worden hoge en lage woningen gebouwd met appartementen in verschillende prijsklassen”, aldus Dijksterhuis. Bur gemeester Cremers was eveneens ingenomen met Vorige week donderdag werd een hoorzitting ge houden in het gemeentehuis waar organisaties, waarvan de subsidie omgebogen of gestopt wordt, hun zegje konden doen. Dirk Lont: „Wat mij opviel is dat wij soms over verschillende infor matie praten. Wat betekenen subsidie voor de cursusgelden, daarover verschillen wij van me ning. Het is vervelend als feiten en fictie door el kaar heen gaan lopen. Een aantal punten ligt heel wee bekende Waddinxveense ba byboomers wisten mij onlangs te vertellen hoeveel voordelen er kle ven aan het zestigplus bestaan. Ze lachten er zelfgenoegzaam bij. En ik begin het steeds meer te geloven. Zo stond er een paar jaar geleden in een opinieblad een politieke prent over het VUT-walhalla. Een groep babyboomers leefden vrolijk en vrij hoog in de wolken. Een laatste babyboomer klom nog langs de touwladder omhoog terwijl anderen alvast de ladder omhoog trokken. Stel je voor dat de generatie onder hen, ook in dit walhalla trachtte te komen! Iets dergelijks zou je opnieuw kunnen uitte kenen als het gaat om de AOW. Alleen staat de jongere generatie nu zelf de touwladder naar beneden te trekken: voortaan begint het walhalla pas bij 67 en geen dag eerder! Begrijp me niet verkeerd: ook ik zou voor die verhoging gestemd hebben. Allereerst omdat het gewoon nog zover weg is. Je moet het eerst maar eens zien te halen! En verder vind ik het ook wel logisch gezien de verschoven levensverwachting. Als je 65 bent, begin je volgens mij net te bloeien. Bij één van mijn vorige werkgevers kwam een mevrouw van 67 werken via een oude renuitzendbureau. Tussen haar en haar man zat een leeftijdsverschil van 15 jaar en dat was nooit een probleem geweest. Maar om nu ineens achter de geraniums te krui pen naast haar hoogbejaarde man - nee dat zag ze niet zitten. En geef de VUTters maar eens de kost die weer werken omdat thuis zitten, een beetje reizen en vissen op den duur ook verveelt! Nee, die babyboomers hebben het zo slecht nog niet. Inmiddels hebben ze er nog een walhalla bij: de griepprik. Gezond,vol levenslust en weerstand - want ze hebben het neefje van de Mexicaanse griep al gehad - zwermden ze vorige week richting het Medisch Cen trum. Als wespen rond hun nest. De jonge re generaties - vatbaar als wat - hebben het nakijken. Wacht maar: als wij straks na een kort le ven, geplaagd door griep en vele arbeidsja ren, in het eeuwige walhalla zijn, knippen we de touwladder door. Vlak voor de neus van die irritant gezonde babyboomers. De stichting Gered Gereedschap is een landelijke stichting, die zich inzet om oud gereedschap weer goed bruikbaar te maken in ontwikkelingslanden om zo de zelfredzaamheid in de derde wereld te vergroten De vestiging Waddinxveen bestaat al 25 jaar en is gevestigd in het gebouw Waddinxveen Wereldwijd aan de Mauritslaan. De twintig mede werkers zijn allemaal vrijwilligers, die ook stage plaatsen bieden aan jongeren om hen kennis te la ten maken met het werk van de vrijwilligers. Om dat de stichting geen inkomsten krijgt, is Gered Gereedschap afhankelijk van ondersteuning en subsidie. Daarvoor ontving de stichting jaarlijks 3.560 euro om de huurkosten 3.200 euro) te kunnen betalen en 360 euro extra als waarderings- subsidie. De gemeente heeft de stichting laten we- Baptistengemeente Ichthus houdt op zaterdag 14 november een rommelmarkt in het Anne Frankcentrum. Van 9.00 tot 15.00 uur is er van alles te koop: huisraad, kleine meubelen, boe ken, platen, gereedschap. Kortom: van vinger hoed tot kast. Voor de inwendige mens is er gratis koffie en koek. Ook de toegang is gratis. De opbrengst van de verkoop gaat naar de zen ding. are orige week heeft bij vastgoedontwikke- VL K laar Veenstede BV de ondertekening plaatsgevonden van de exploitatie van W Plaswijck (het terrein aan de Piasweg waar voorheen automobielbedrijf Van Leeuwen was gevestigd) en de Esdoornlaan. In Plaswijck worden in totaal 111 woningen gebouwd. Direct aan de Piasweg komen zes verschillende vrijstaan de woningen. Verder zijn er in het project drie kleinschalige ap partemententorens opgenomen met 21 apparte menten waaronder drie penthouses. Ook zijn er verschillende typen 'twee onder een kap' wonin gen, eengezinswoningen en diverse starterswonin- gen in het plan opgenomen. Naar verwachting zal de bouwvergunning in fe bruari 2010 worden afgegeven, waarna de ver koop van de vrijstaande woningen als eerste zal worden gestart. Het project aan de Esdoornlaan, wordt gereali seerd onder de werknaam 'Hof van Pette'.. Hier komen 88 appartementen van verschillende groot te en prijsklassen, waarbij ook ruimte is voorzien voor starters. Elk appartement krijgt een eigen parkeerplaats en ook voor bezoekers zullen par- keerfaciliteiten worden ingeruimd. Voor dit com plex is eerst een aanpassing in het bestemmings plan noodzakelijk, waardoor de bouwvergunning rond september 2010 pas kan worden verwacht. de bouwplannen, zoals ze voor deze twee projec ten zijn gepresenteerd. „In een tijd dat de woning markt niet erg gewillig is, durven wij een aantal nieuwe projecten op te starten. Ook de voorberei dingen voor de Triangel zijn in volle gang en daar mee speelt Waddinxveen nu al in op een straks weer aantrekkende woningmarkt", aldus de bur gemeester. Volgende week woensdag wordt de begroting be sproken in de gemeenteraad. Dan zal blijken of de verschillende fracties akkoord gaan met de voorge stelde bezuinigingen. Lont: „De ene partij zal moeite hebben met het leerlingenvervoer of de SBD, de andere met Vonk. Als wethouder finan ciën zeg ik: dit is wel heel nodig. De regering neemt binnenkort maatregelen om de schatkist op orde te brengen. Dat kan ook consequenties heb ben voor het gemeentefonds. Als hier vijf procent op gekort wordt, kost dat ons een miljoen euro. Iets dergelijks kunnen we niet uitsluiten. Daarom vinden we het als college zo belangrijk om een sluitende begroting voor 2010 en 2011 te presente ren." „Waddinxveen heeft een heel goede financiële toekomst met de groei die we straks gaan door maken. Alleen de weg er naar toe is heel sober, mede door de recessie. Dat heeft dus niks met het centrum te maken. Dat vangt zichzelf op. Dat moet natuurlijk niet te lang duren. Daarom willen we in december tot een afspraak komen met ASR over de start van de bouw. Nu is de afspraak dat de grond, ter waarde van 32 miljoen euro, gele verd wordt op het moment dat de bouwvergun ning onherroepelijk wordt. Wij willen echter een afspraak los van de bouwvergunning maken met ASR, waardoor de rentetikker eerder stopt." ethouder Lont kreeg het onlangs in flf een vergadering van zijn eigen par- O tij, de PvdA, zwaar le verduren tij- dens de bespreking van de die dag gepresenteerde begroting. Hierover zegt hij ach teraf: „Ik snap dat mensen, op het moment dat ze voor het eerst horen dat we weliswaar een sluitende begroting hebben maar ook ombuigingen moeten doen, dat geen klein bier vinden. Aan de andere kant, de uitleg van mij en van de fractie had wat rustiger aangenomen kunnen worden." „Ik houd staande, ook richting de PvdA: we heb ben als college een begroting opgesteld die soci aal, solide en zorgvuldig is. De kern van ons soci aal beleid ligt in de wet werk bijstand, de wet werk jongeren en in de wmo. In al die dingen stoppen we extra geld, meer dan wettelijk ver plicht is. Wij vinden dat wij een opdracht hebben om de sociale samenhang en betrokkenheid van mensen op hun buurt, te versterken. We gaan ook ombuigen. Daarbij geldt: sterke schouders, zware lasten. Wie dat kan moet meer betalen. Dat is solidair. Voor wie het niet kan betalen, springen wij in de bres. Met name kinderen moe ten volwaardig kunnen deelnemen aan allerlei ten dat'vanwege de noodzakelijke bezuinigingen, de subsidie aan de stichting komt te vervallen. Tij dens de hoorzitting van de gemeenteraad drong de heer Van Leeuwen (secretaris stichting Gered Gereedschap) aan om herziening van deze maatre gel. "Als de gemeente volhardt in deze maatregel, zijn we genoodzaakt onze activiteiten te stoppen”, aldus Van Leeuwen. Tijdens de commissieverga dering Samenleving, die aansluitend aan de hoor zitting werd gehouden, pleitte Zweder Bergman (CDA) om in deze tijd waar ontwikkelingshulp onder druk staat de stichting Gered Gereedschap maximaal tegemoet te komen. Ook Robert Vis- scher (WD) vindt dat het werk van vrijwilligers niet ontmoedigd moet worden, maar juist moet worden gestimuleerd. "Deze mensen moetje ge woon hun goede werk laten doen en hen niet op roepen om sponsors te zoeken of bij een bedrijf te laten huisvesten”, zegt Visscher. Woensdag 4 november 2009 y culturele zaken zoals muziekles, fotografie, boet seren." „De begroting is ook zorgvuldig. De ingrijpende ombuigingen zoals op de vervoersvoorziening van de wmo en op de kunst en cultuur vinden pas in 2011 en 2012 plaats. We nemen de tijd om goed te overleggen en te onderzoeken, samen met de organisaties zelf. Zoals bij Vonk; wij heb ben ons commitment om dit netjes te gaan bekij ken, wat betekent dit en in welke volgorde. In de tussentijd is het belangrijk om Vonk overeind te houden. We zijn beslist niet uit op kapitaalvernie tiging. Dat zou ook stom zijn want ook in de toe komst is dit hartstikke hard nodig." „Vonk staat best onder druk als fusieorganisatie. Aan de andere kant: het bestuur kan onvoldoende inzicht geven, wat aan welke cursus wordt uitge geven. Dat moet wel op orde komen." z

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3