Agenda Krea Musica Paradise een gouden combinatie I Kleurworkshop groot succes Beste cadeaus Verkoopdag Her.Hervormd 15 I i I i WADDINXVEEN Woensdag 18 november Zaterdag 14 november Woensdag 11 november Donderdag 12 november 20.00 uur Darten 14-16 jaar - Vrijdag 13 november Dinsdag 17 november WADDINXVEEN uim 250 toeschouwers - onder wie bur- WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN 'Hekserij is een religie' Door Désirée Oudshoom 20.15 uur 09.30 uur 10.00 uur 20.00 uur 20.00 uur 13.30 uur Door Ruud Groot spoils (SVIO) 1st 14.00 uur 14.00 uur Bingo 50plus - Zuidhonk Klaverjassen - De Paddestoel Jeugddisco t/m 15 jr - Zuidhonk Concert strijkkwartet Alleg ro - Remonstrantse kerk ners, er is meer lust, er worden meer baby’s gebo ren en er zijn zelfs landen, waaronder Japan, waar met volle maan meer politie wordt ingezet.” In november 2003 kwam haar boek ‘Wijze vrou wen' uit, een boek over liefde, moed en magie. Voor dit boek heeft zij diverse vrouwen bezocht, waaronder Isabella Rossellini, majoor Bosshardt, prinses Irene van Lippe-Biesterfeld en zelfs konin gin Noor van Jordanië. In middels zijn er negen boeken van haar hand verschenen en in januari 2010 komt haar boek ‘Vloed’ uit; een episch, histo rische roman, gebaseerd op het leven van haar overgrootmoeder. Voor het Waddinxveense publiek was er de pri meur waarbij Susan Smit voorlas uit de proloog van haar nieuwe boek Wie meer wil weten over Susan Smit of over hek serij kan terecht op haar website: www.susansmit.nl 19.30 21.30 uur WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Woensdag 11 november 2009 De Wereldwinkel is de beste cadeauwinkel van Nederland. Dit blijkt uit het grootste consu mentenonderzoek in Nederland. De Wereld winkel onderscheidt zich vooral op assortiment en sfeer in de winkel. Op sfeer scoort de We reldwinkel nog hoger dan de 7,8 van vorig jaar: een 8,2. Een groot compliment voor de 12.500 vrijwilligers van de Wereldwinkels die zich dit jaar precies 40 jaar met hart en ziel inzetten voor de verkoop van fairtrade cadeaus. 3D kaarten maken v.a. 10 jaar - De Paddestoel Bingo senioren - Anne Frankcentrum Lezing over Godfried Bo mans - Souburgh ruimte kunt creëren. Lichtval is ontzettend be langrijk maar ook de elementen die je in die ruim te hebt staan. Ga je met een mooie matte muur verf aan de slag - bijvoorbeeld het Ton sur Ton'- of behang je ook een wand? Want ook in de be- hangwereld zijn heel veel varianten mogelijk, van drukke prints tot subtiele designs. En niet te verge ten: de brede streep. Voorbeelden hiervan zijn: Ar te, Eijffinger, Texdecor, Flamant en F&B. Daarna gingen de deelnemers aan de slag met een moodboard. Hierop konden zij hun ideeën over kleur, behang en stijl vormgeven. Daarna werden deze stuk voor stuk besproken en kregen de deel nemers persoonlijk advies. Wie ook een persoon lijk advies wil over het stylen of restylen van het eigen interieur kan hiervoor terecht bij Visser Zoon. Het advies is om dan ook foto's van het in terieur en wat accessoires mee te nemen. Meer in formatie: Visser Zoon, Dorpstraat 78 tel. 0182 - 617596 09.30 - 12.00 uur Welfare Rode Kruis - Anne Frankcentrum 13.00 -16.00 uur Welfare Rode Kruis - Anne Frankcentrum Kinderknutselmiddag Sint - Zuidhonk Kinderbingo - De Boog Jeugdinstuif 6-11 jaar - De Paddestoel 09.00 - 15.00 uur Rommelmarkt - Anne Frankcentrum Jeugdschaaktoernooi - Zuidhonk Aankomst Sinterklaas - Nesse 10.00 - 15.00 uur Snuffelmarkt - Coenecoopcollege 10.00 - 13.00 uur Zorgmarkt - Gemeentehuis 10.00 - 15.00 uur Verkoopdag HHG - Staringln 19 Sing in - Kruiskerk 30plus disco - Zuidhonk 14.00 uur Kinderbingo - Zuidhonk 19.30 uur Alzheimercafé - Anne Frankcentrum De Paddestoel 14.00 uur 20.00 uur 20.00 uur 18.30 uur J gemeester Bert Cremers - waren zater- f dagavond getuige van een geslaagd con cert van Krea Musica en de Paradise big band in de Ontmoetingskerk. De combinatie van het Waddinxveens algemeen gemengd koor met de Boskoopse bigband blijkt een gouden combina tie. Mede door het gekozen repertoire kende het concert een grote variëteit van verschillende mu ziekstijlen, waarbij jazz de boventoon voerde. De zangeres van de bigband, Marjan Sijbrandij, toon de zich tijdens het concert tevens een vaardig pre sentatrice. „U bent van ver gekomen”, begon ze haar openingswoord naar het publiek. „Uit de re acties blijkt dat u niet alleen uit Waddinxveen komt, maar ook uit Nieuwerkerk, Boskoop, Ha- zerswoude en zelfs uit Noqrdwijk”, aldus Sijbran dij. Er werden onder andere nummers gezongen en gespeeld van Norah Jones, John Dowland, Frei heit, Queen, Cole Porter en Billy Joel. Tijdens het concert werd tevens een cd opgenomen, die direct al veel besteld werd. Ruim 250 bezoekers waren getuige van een geslaagd concert. Voor zaterdag 14 november organiseert de ac tiviteitencommissie van de Hersteld Hervorm de Gemeente Waddinxveen en omstreken een verkoopdag ten behoeve van het bouwfonds. Deze zal plaatsvinden aan de Staringlaan 19 (zijingang) van 10.00 - 15.00 uur. Op deze ver koopdag zullen diverse etenswaren en artikelen worden aangeboden zoals: kaas, stroopwafels, broodje hamburger of kroket en snoep. Verder: houtdecoratie, boeken, kaarten, geschenken, Lego (Sluban) tweedehands artikelen en kin derkleding. Er is ook een ballonnenwedstrijd voor de jeugd. Tevens is er een fotograaf aan wezig voor het maken van (familie) portretten, deze kunnen worden afgedrukt op canvas. U kunt in de koffiecomer genieten van vers ge zette koffie thee met een heerlijke versnape ring erbij. Namens de activiteitencommissie van de HHG Waddinxveen e.o. nodigen wij u van harte uit om deze verkoopdag te bezoeken. P dinsdag drie november gaf Susan Kfjt Smit in de bibliotheek een lezing. Smit is schrijfster, columniste en voormalig fotomodel. Dat Nederland niet meer om haar heen kan, blijkt uit haar veelvuldige op tredens in tv-programma’s en interviews in tijd schriften. Reden voor de enorme belangstelling voor haar persoon is niet alleen dat ze inmiddels een alom gerespecteerde schrijfster is, maar ook haar onthulling van een aantal jaren geleden dat ze een moderne heks is. De opkomst in de biblio theek was heel groot. Alle honderd twintig kaar ten waren uitverkocht. Smit begon haar lezing met het rechtzetten van de vooroordelen over heksen. “Vroeger had ik de zelfde vooroordelen over heksen als sommige mensen nu over mij hebben. Maar de moderne heksen zijn geen oude lelijke vrouwen die geheim zinnige brouwsels maken, op bezemstelen vliegen en kunnen toveren.” Nadat ze in 2000 een heks in terviewde voor een vrouwenmaandblad wilde ze er meer over weten. Een jaar lang is ze er toen he lemaal ingedoken. Ze woonde rituelen bij, vierde heksenfeesten en leerde werken met magie, krui den en mineralen. Uiteindelijk werd ze ingewijd als heks. In 2001 schreef ze het boek ‘Heks”, over haar ervaringen. Smit legt verder uit: “Hekserij is een religie, in de Verenigde Staten zelfs de snelst groeiende. Voor ons is de natuur onze spirituele leraar. Zo is de herfst een mooi moment om oude patronen los te laten, net zoals de bomen hun bladeren verliezen. Wanneer in de lente de zaadjes ontkiemen, plan ten gaan groeien en de bomen weer bladeren krij gen is het voor de mens de perfecte tijd om plan nen te maken. Ook de cyclus van de zon, de maan en de seizoenen heeft invloed op mens, dier en na tuur. Volle maan leidt bijvoorbeeld vaak tot uitbarstin gen en agressie. Er is dan vaker ruzie tussen part- Onder een gehoor van ruim 120 bezoekers zette schrijfster Susan Smit de vooroordelen over hekse rij recht. Foto: PR W J* orige week woensdagavond was er bij firma Visser Zoon een kleurenworks- jg hop. Deelnemers konden zich oriënte- 1W ren op de betekenis van kleur in je inte rieur. Veel enthousiaste dames die op korte ter mijn gaan verbouwen, kwamen naar de workshop om zich te oriënteren. Speciaal voor deze avond was er een styliste van Flexa Pure die vertelde hoe je met kleur sfeer en »*lsass«KSW

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 15