inzamelen plastic afval officieel van start I Boskoops bedrijf leidt meubelrestaurateurs op 1 Bewegen met Feldenkrais 's winters meer inbraken t Noordeinde op 20 november weer open I I I I r I I I I Ramen Deuren Schuifpuien Gevels Serres Vouwwanden Er BOSKOOP b REGIO Gemotiveerd WADDINXVEEN/BOSKOOP GOUDA/REGIO BOSKOOP Lieftink I Door Cees Bakker Frans Röling achter de lintzaag in zijn werkplaats aan de Parklaan. (Foto: Cicero) SCHÜCO 'v Produktieweg 17* Alphen a/d Rijn T 01 72 46 96 70 www.lieftink.nl het overige huishoudelijke afval kan het gerecy cled worden. Het recydeproces zorgt ervoor dat de verzamelde plastic verpakkingen een volgende bestemming krijgen; namelijk als grondstof voor nieuwe producten. Denk hierbij onder meer aan fleecekleding, dashboards, tennisballen en mobiele telefoons. Bovendien komt er door de recycling minder afval in de verbrandingsovens terecht. En minder verbranding betekent een lagere CO2-uit- stoot. Op de website www.plastic-heroes.nl kunt u infor matie vinden over de inzameling van plastic afval in Nederland en de landelijke campagne: Plastic af val kun je beter scheiden. Feldenkrais is een leermethode om te ontdekken hoe u zich makkelijker en eenvoudiger kunt be wegen. Dit volgens de anatomische logica waar iedereen over beschikt, want u heeft zich als kind al zo bewogen. Feldenkrais gaat uit van uw per soonlijke mogelijkheden en/of omstandigheden. De lessen worden verzorgd door Nanny Vogelaar vanaf 4 januari 2010 op maandagavond Inschrij ven kan per kwartaal. Cursuskosten 169 euro. Nanny Vogelaar, tel. 0172-231702, e-mail via web site www.bewegingsleer.com Binnen de politieteams Bodegraven-Reeuwijk én Waddinxveen-Boskoop is geconstateerd dat de afgelopen j aren in de maanden oktober tot en met december een stijging heeft plaatsge vonden van het aantal woninginbraken. De politie adviseert om bij het verlaten van de woning in de avond of in de nachtelijke uren altijd de deuren op het nachtslot te doen. Daar naast valt er te denken aan het nemen van eni ge preventieve maatregelen zoals bijvoorbeeld het aan doen van verlichting in de woning bij het intreden van de schemering/avond. Indien er verdachte situaties zijn of verdachte personen nabij woningen worden gezien, wordt geadviseerd direct 112 te bellen. De poli tie zal gedurende deze periode zowel in uni form als in burger extra toezicht houden. Een mooi stuk hout doet hem ontsteken in een bijna lyrisch betoog over de schoonheid van am bachtelijk gemaakte meubels. Frans Röling is een moeilijk te stoppen spraakwaterval die zijn teksten doorspekt met talrijke anekdotische zijsprongen. Maar de passie voor het vak is aanstekelijk. Hij is een liefhebber van antiek die destijds in Boskoop neerstreek omdat zijn vrouw in Gouda een mooie baan kreeg. Frans deed zaken met de NS en kocht het oude stationsgebouw in Boskoop. Eerst werk te hij in de goederenloods waarin nu een artsen praktijk en wijnhandel gevestigd zijn, sindsdien zit hij in de voormalige opslagplaats van het stations gebouw zelf. -*r, KIMMAN* .-Kt- MMK4X - Het Noordeinde (N 455) tussen Boskoop en Waddinxveen wordt vrijdag 20 november aan staande weer volledig opengesteld voor alle verkeer. De bestratingswerkzaamheden gaan ondertussen door en zijn medio december ge reed. De provincie kijkt samen met de wegge bruikers en bewoners uit naar dit moment. Tekstkarren op de Hoogeveenseweg in Bo skoop en op de Beethovenlaan in Waddinx veen tellen daarom het het aantal weken af tot het einde van de werkzaamheden. Stratenmakers leggen de laatste hand aan de parkeerplaatsen en uitritten. Om hen veilig te laten werken na de openstelling van de weg, worden er maatregelen getroffen met bijvoor beeld een verkeerslicht. Het verkeer kan hier enige hinder van ondervinden. De definitieve asfaltlaag op de weg en het fietspad is inmid dels aangebracht. Half december zijn alle werk zaamheden afgerond. De weg kan daarna weer jaren mee. Op www.n455.nl is meer informatie te vinden over het onderhoud. Vragen en opmerkingen kunnen gestuurd worden aan n455@pzh.nl. De handel in antieke meubels staat momenteel op een laag pintje. Niet alleen door de crisis, antiek is gewoon uit de mode. De kentering begon al in 2004. Maar restaureren is helemaal in. Er zijn vak opleidingen voor en er zijn hobbyisten die zich willen bekwamen. Hobbyist klinkt al gauw wat geringschattend; het zijn volgens Röling zeer ge motiveerde mensen die alles willen leren. Dat is dankbaar materiaal voor de Boskoper die, wat een eerlijk stuk hout betreft, een grote zen dingsdrang heeft. Hij toont met trots een centime- tersdik tafelblad, sierlijk-grillig van vorm en ge maakt van acht stukken perfect passend massief hout. Voorwaar een stukje vakmanschap. De leerlingen van het Hout-en Meubileringscolle- r Se vormen een verhaal apart. Deze jonge mensen leren het vak niet om er rijk van te worden, dat zal nooit lukken. Maar wel omdat ze het willen leren. Röling amuseert zich soms kostelijk met de jonge blagen die bij hem binnen komen. "Je krijgt af en toe wijsneuzen over de vloer...” Maar wie wil le ren en niet bang is voor vuile handen krijgt bij hem alle ruimte. De erkenning die hij kreeg als op leider van stagiaires vormde de basis om nu ge richt cursussen te organiseren voor mensen die zich willen verdiepen in hun hobby. Dat omvat materiaalkennis, houtbewerking, verbindingen maken, machinaal bewerken van hout, werken met fineer, politoeren en lakken. De eerstvolgende cursus (meubelmakerij) begint op 12 november a.s. Voor informatie tel. 0172-210331 of zie de website www.rolingantiek.nl mm fvalverwerkingsbedrijf Cyclus is begin november begonnen met het apart in- zamelen van plastics, bestemd voor re- cycling. Deze milieubeschermende maatregel is door de overheid verplicht gesteld. Kunststof verpakkingsafval wordt door Cyclus in 14 gemeenten apart ingezameld. De campagne kreeg vorige week in Gouda een officiële start in aanwezigheid van bestuurders en medewerkers van de deelnemende gemeenten. In oktober heb ben alle inwoners van de betrokken gemeente al een startpakket ontvangen met een handleiding, een inzamelschema en een aantal zakken om het plastic in te doen. De daadwerkelijke inzameling is in november begonnen. Apart inzamelen en recyclen van plastic afval is één va de middelen om de uitstoot van CO2 te verminderen en het milieu te sparen. Het huis- aan-huis inzamelen van het plastic afval door Cy clus gebeurt in de volgende gemeenten: Bergam bacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Kaag en Braassem, Moordrecht, Nederlek, Nieuwkoop, Ouderkerk, Reeuwijk, Rijnwoude, Schoonhoven, Vlist en Waddinxveen. Er is in de regio gekozen voor een fasegewijze invoering. In 2009 wordt het plastic afval eens per vier weken huis-aan-huis in gezameld met behulp van de speciale plastic zak ken. Inwoners kunnen hun plastic afval ook inle veren op het afvalbrengstation. In de periode 2010- 2012 wordt de inzamelmethodiek in overleg met de deelnemende gemeenten doorontwikkeld op basis van de resultaten en de kosten. Met ingang van 1 januari 2010 zijn alle gemeenten in Nederland verplicht plastic afval gescheiden in te zamelen. Door het plastic afval te scheiden van g •s I ^m mm eubelrestaurateur Frans Röling, die WM zijn bedrijf heeft in het oude sta- H tionsgebouw aan de Parklaan, leidt I jonge mensen op tot meubelmaker of - restaurateur. Meestal gaat het daarbij om leer lingen van het Hout-en Meubileringscollege in Amsterdam en Rotterdam die bij Röling een stage van drie maanden doen. Maar omdat zijn onderneming de daarvoor beno digde erkenning heeft, is hij dit jaar begonnen met het aanbieden van cursussen in dit vakgebied. De cursussen zijn bedoeld voor zowel beginners als gevorderden die meer willen weten over het ma ken en restaureren van meubelen. Behalve het op doen van kennis moeten de' deelnemers er ook plezier aan beleven. De cursussen die worden ge geven zijn een basiscursus meubelmaken, een ver volgcursus, een basiscursus antiekrestauratie en een vervolgcursus. Tijd daarom voor een hernieuwde kennismaking met Röling die ooit een leuk bedrijf verkocht om zich, nu 15 jaar geleden, te storten op het restaure ren van en handelen in antieke meubelen. Eerste als hobby, daarna als beroep. Het ambacht van meubelmaker leerde hij bij een oude rot in het vak die hem de fijne kneepjes bijbracht. ramenfahriek WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Woensdag 11 november 2009 Twee gastvrouwen en de portefeuillehouders van de deelnemende gemeenten geven het startsein voor scheiding van plastics van het overige huishoudelijke afval. (Foto: Marianka Peters)

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 25