Biljarten verlies Be Fair waddinxveen verliest ongelukkig vijf keer winst voor handballers rowah Mooie winst volleyballers Derby Be Fair - waddinxveen O I Floreant (za) schlemiel van het weekend k i 1 Junioren Handsbal WADDINXVEEN/DELFT WADDINXVEEN WADDINXVEEN Senioren Weer raak WADDINXVEEN/REEUWIJK WADDINXVEEN CFP MOERKAPELLE I BOSKOOP - Door Ton van Bemmel p bezoek bij RVC' 33 was het Wad dinxveen dat snel op voorsprong kon komen. Dennis Faber had een hard schot in gedachten, raakte de bal half had het beste van het spel. Er werd maar op één helft gevoetbald. Toch scoorde RVC na twintig minuten. Op een indraaiende, nog verlengde vrije trap hadjordi Groen geen antwoord, 1-0. Wad dinxveen hield wel het initiatief, maar was vaak besluitloos rond ‘de zestien'. Na rust, met Alfons Scheurwater en Richard de miste de terugspringende bal. Het had toen 3-1 moeten worden. Kort voor de ‘thee’ stond Max Guldemond nog vrij bij de tweede paal, maar ook hij wist op dat moment de bal niet achter de keep er werken. Jeu erbij, was er pech toen Wesley Bruins er met rood af moest, terwijl hij geen overtreding had be gaan. Toch kreeg de ploeg van Edwin de Bruin loon naar werken. Een combinatie tussen De Jeu en Faber leverde de 1-1 van laatstgenoemde op. Waddinxveen raakte in the mood. Maar, een vrije trap van RVC die bij de tweede paal ‘in het dak’ werd geschoten 2-1 temperde dat gevoel. Niettemin werden de mouwen opgestroopt. Het slotoffensief leverde sensationele momenten met kopballen, maar geen doelpunten meer op. Te meer daar vrouwe Fortuna deze middag in geen velden of wegen te bekennen was. Aan de kant dus van de familie De Bruin waar over inzet en vertoonde spel niet te klagen viel. Zondag 15 november speelt Waddinxveen thuis tegen Lekkerkerk (tvb) del hoorde slechts iets voorbij flitsen, 2-2. En voor het aangeslagen Floreant werd het nog erger. Terwijl de wedstrijd al weer doorging, zeur de Bob Radder nog richting scheidsrechter Doom- heim over een handsbal bij Leonidas die de scheids niet gezien had. De leidsman bestrafte dit commentaar op zijn leiding met een vrije trap op twaalf meter van het Floreant-doel. Weer een kolf je naar de hand van Haps, die hem over de muur het doel in stuurde, 2-3. Uitzinnige vreugde bij Le onidas, grote teleurstelling bij Floreant. Komende zaterdag mag Floreant het in Benthui zen opnieuw proberen tegen BSC’ 68. De heren A-jeugd van ROWAH speelden in Pij- nacker tegen Oliveo en herstelde van het flinke verlies van twee weken geleden. Tegen Oliveo speelde het team weer op het gebruikelijke ni veau. Het werd een spannende wedstrijd en de ROWAH-jongens wonnen verdiend met 26-29. De dames A-jeugd speelde de eerste competitie wedstrijd tegen het sterke De Treffers uit Krimpen a.d. IJssel. De ROWAH-meiden speelden een uit stekende wedstrijd. ROWAH pakten een verdiend punt: 21-21. In de tweede helft pakte Floreant de draad weer op. De geelblauwen controleerden en domineer den de wedstrijd volledig en gunden Leonidas geen kansen meer. Tot drie minuten voor tijd dan toen een verdwaald afstandsschot van Juan Haps zomaar in het doel plofte. Doelman Jordi Slappen- Het eerste heren volleybalteam van Flam Haar den Be Fair heeft vrijdag goed gepresteerd tegen Delta Hl. De Waddinxveners waren na twee ver loren wedstrijden dubbel gemotiveerd om het ho ger genoteerde Delta goed partij te geven. Dat lukte. De eerste set maakt direct duidelijk waarom Delta Hl bovenin meedraait in de competitie. Het aanvalsspel is gedegen en er staat een snelle verde diging met een goed draaiende blokkering. Voor spelverdeler Michael van Maaren van Flam was het dan ook zoeken naar de juiste mogelijkheden. Na een hele goede start van Flam Haarden nam Delta halverwege de set het initiatief over en trok de le set met 25-21 naar zich toe. In de tweede set tekende knokten de Waddinxveners zich terug. Vooral Ronald de Rooij deed goed werk Met fraaie combinaties werden de buitenaanvallers Be rend Faber en Edwin van Erk regelmatig vrijge- speeld en kon Peter Bruggenkamp de blokkering goed ontwijken. Johan Veldhuis levert een mooie sprongserviceserie af en Flam pakte deze set met 24-26. Daarna waren de Waddinxveners niet meer te kloppen en liepen uit naar een 1-3 over winning. Daarmee is het team terug in de mid denmoot. De voetballers van Be Fair zijn er zaterdag niet in geslaagd drie punten mee te nemen uit Reeuwijk Op kunstgras werd er met 2-0 verloren. Trainer Mark Weel baalde vooral van het begin van zijn ploeg. “Dat was erg ongeconcentreerd. En om te winnen moet je juist vanaf het begin honderd pro cent scherp zijn.” Het slechte begin resulteerde al na een kwartier spelen in een achterstand. Na een slecht wegge werkte bal kon CVC een aanval net jes uitspelen en de openingstreffer maken. Langza merhand kwam Be Fair wat beter in de wedstrijd, maar de gecreëerde kansen konden niet worden benut. In de tweede helft ging Be Fair door wat omzettingen de gelijkmaker proberen te forceren. Johan Kok was met een knal op de kruising het dichtst in de buurt. Maar het Waddinxveense doelpunt kwam er niet en na het geblesseerd uit vallen van Mark Zoeteweij moest Be Fair zelfs verder met tien man. Een verkeerde terugspeelbal resulteerde uiteindelijk tot de tweede goal van de thuisploeg hiermee was de wedstrijd beslist. Ko mende zaterdag is WDS de tegenstander van Be Fair. stond het bij rust ‘slechts’ met twee doelpunten voor. Pas halverwege de tweede helft kwam RO WAH los van de gasten. ROWAH benutte enkele 2-minuten straffen bij de tegenstander en liep uit naar een veilige marge van vijf doelpunten. Satur- nus’72 kwam in de laatste minuten van de wed strijd nog wel terug, maar de winst was binnen: 14-11De heren van ROWAH boekten in Rotter dam een belangrijke overwinning. Tegen oppo nent Atomium’61 werd het 20-24. Zaterdag 7 november bracht een regelrechte derby Be Fair E2 - Waddinxveen El. De eer ste jaars E waren zeer gemotiveerd tegen Waddinxveen El. Sommige spelers zitten bij elkaar in de klas. E2 begon sterk geconcen treerd aan de wedstrijd en al snel werd het 1- 0 voor Be Fair E2. Meteen na de aftrap werd Waddinxveen weer vast gezet 2-0. Maar Waddinxveen bleef gevaarlijk met hun coun ters. Na balverlies van Be Fair was het 2-1 met de rust. In de tweede ging de stand gelijk op tot 4- 4. In de laatste minuut scoorde Be Fair de win nende treffer. Op zondag kwamen de heren- en damessenioren en de A-jeugd teams in het veld. De dames van ROWAH speelden in Ridderkerk tegen Satur- nus’72. ROWAH speelde beter, maar wist dit in de eerste helft niet in de score tot uitdrukking te brengen. Het Waddinxveense team miste twee strafworpen en enkele 100% kansen. Daardoor Drie minuten later was het opnieuw raak. Weer een assist van De Mos met het hoofd. Nu richting de op rechts opkomende Tim Tempelaars. Die nam de bal goed mee, liet de Leonidas spelers zijn hielen zien en schoot in de korte hoek de 2-1 bin nen. Floreant had de wedstrijd daarna moeten be slissen. Leonidas was van slag en wist niet te voor komen dat zowel Micha van Dam als Roel de Mos van dichtbij een geweldige kans kregen. Van Dam zag zijn schot gekeerd door de vuisten van de keeper, De Mos vervolgens, voor een leeg' doel, en daar rekende zelfs de keeper van RVC niet op. Toch kon deze nog ultiem redden. Waddinxveen fgelopen weekend speelden de teams van ROWAH hun tweede competitie- wedstrijd in de zaal. Voor de Waddinx- veense handballers was het een prima weekend. ROWAH pakt vijf keer de winst en speelde één keer gelijk. Op zaterdag speelden al leen de C-teams van ROWAH (tussen 10 en 12 jaar). De jongens speelden in Barendrecht tegen Savosa en pakten hun tweede overwinning in de zaalcompetitie: 8-13. De meisjes in dezelfde leef tijdsklasse deden het nog beter. In Pijnacker won nen ze royaal met 17-3 van Oliveo en staan - net als de jongens - zonder puntverlies bovenaan. Bij Biljartvereniging Moerkapelle is de finale ge speeld van het clubkampioenschap 3-banden. Vier spelers hadden zich na de spannende voor rondes geplaatst voor deze finale De wed strijdleiding had besloten om een halve compe titie te spelen. Na vier partijen hadden alle fina listen éénmaal gewonnen. Marcel Drost was de betere t.o.v. Bert Huisman, die öp zijn beurt Kees de Knegt overblufte. Kees gaf Frans van den Berg het nakijken en Frans wist nipt, 1 car ambole verschil, van Marcel te winnen. De laatste 2 partijen moesten de beslissing bren gen. Bert scoorde 4 matchpunten tegen Frans en Marcel verloor van Kees. In de barrage om de derde en vierde plaats trok Frans aan het langste eind en pakte voor het eerst in zijn 52-jarige biljardoopbaan een ere plaats tijdens een clubkampioenschap. De fina- lepartij kende een spannend begin. Beide spe lers testten de vorm van de tegenstander door verdedigend te beginnen. Maar de traag opge bouwde voorsprong van Kees wist Bert niet ongedaan te maken én na 42 beurten was de stand 32-18'in het voordeel van Kees de Knegt. Op deze manier voegde Kees weer een nieuwe titel toe aan zijn imposante erelijst, na eerdere titels in het clubkampioenschap fibre en het Open Biljartkampioenschap van Moerkapelle en diverse eerste plaatsen op districts- en lande lijk niveau was dit de eerste dubtitel in het 3- banden. b n de onderlinge historie van de wedstrijden I tussen Floreant en Leonidas trokken de Bos- I kopers meestal aan het kortste eind. Als de I geelblauwen één keer van de Rotterdammers hadden kunnen winnen, was het afgelopen zater dag wel. Maar, met de zege bijna over de einds treep ging Floreant in de slotfase alsnog schlemie lig de teil in. Leonidas won ultiem met 3-2 en ver trok met drie ‘gestolen’ punten. De voetbalwet van het geluk van de koploper ging weer op. Floreant kan daar van meepraten. In de beginfase ging het redelijk gelijk op, al ging er van de beweeglijke Rotterdammers meer drei ging uit. En waar de Floreant-aanvallen steeds in schoonheid stierven, wist Leonidas in de 18e mi nuut via een fraaie combinatie de Boskoopse de fensie in de luren te leggen en op 0-1 te komen door Jeffrey Liesdek Na een half uur trok het steeds beter draaiende Floreant de zaak gelijk Een inworp van Bram van der Klaauw werd door Roel de Mos doorgekopt en geheel in stijl door kopspedalist Max Gulde mond via de binnenkant paal in doel gekopt, 1-1. Tim Tempelaars, hier aan de bal, zette Floreant op een 2-1 voorsprong, die uiteindelijk niet stand zou houden. (Foto: Cicero) ’W

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 29