Colofon i L A dus 0 ieman in het zonnetje tijdens Dag van mantelzorg Gered? I Toch huur betalen Thuis bij God Kinderbingo i g 1 I I I i fi' WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Het roer moet om Door Carina Bergman Foto: Carina Bergman dj Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196, 2740 AD Waddinxveen Wat betekent dat? Cees; „Datje dan de Passage onder handen moet nemen. Wij zijn niet tegen het centrumplan maar je kunt het niet jarenlang zo laten liggen." Theo: WD-voorzitter Cees Kroes (rechts) is blij dat Theo van der Velde (links) unaniem tot lijsttrekker is gekozen. Foto: Riekelt Bezemer. „Mensen geloven er niet meer in. Dan moetje misschien maar huizen op de be fairlocatie bou wen." Cees: „Niks doen is geen optie meer. Van het plan om de Passage uit te breiden zijn de teke ningen misschien nog wel te gebruiken. Het is toen afgeketst op het aantal vierkante meters. Maar er was toen best draagvlak voor." Redactie Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@rngnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 11 november 2009 De hockeyclub Waddinxveen is het niet eens met de hoogte van het bedrag die zij moet beta len voor de huur van sportaccommodatie. In ge sprekken met de gemeente werd aangegeven dat de vereniging in afwachting van het presenteren van de Sportnota door de gemeente, niet bereid is het volledig verschuldigde bedrag voor de sei zoenen 2008/2009 en 2009/ 2010 te betalen. Het bestuur van de Hockeyclub wil een deelbetaling van 15.000 euro voor de jaren 2008 en 2009 in plaats van de verschuldigde huur van respectie velijk 25.781 euro en 26.941 euro betalen. Het College heeft de hockeyclub per brief laten we ten niet akkoord te gaan met deze deelbetaling. In de Kruiskerk, Passage, is zaterdag 14 novem ber vanaf 19.30 uur een Sing In. Het thema is 'Thuis bij God'. Naast een kinderkoor dat een aantal nummers zingt, zijn er kinderen uit Wit Rusland die liederen in het Russisch zingen. De in het zonnelje gezet. De bijeenkomst werd geo pend door wethouder Gerts, waarna de aanwezige mantelzorgers gezamenlijk van een lunch en een theateroptreden konden genieten. Ook was er ruimte om kennis te maken met de medewerkers van de gemeente, Informele Zorg en andere mantelzorgers. Is de crisis niet de oorzaak? Theo: „Dat vind ik goedkoop. De crisis heeft te gen het College gewerkt. Maar de eerste paal van Op woensdag 18 november is er een kinderbin go in buurtcentrum ‘de Boog'. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur. Er wordt geen entreegeld geheven. Alle kinderen vanaf 4 jaar zijn van harte welkom in het centrum aan de C. Huygenslaan 2 in Wad dinxveen. koren worden begeleid dooi' een band. het centrum had er kunnen staan voor er über haupt sprake was van een crisis. De onderhande- lingen met de winkeliers hebben ook veel te lang geduurd. Het plan Van Station tot Brug is destijds niet door gegaan omdat het te duur zou zijn. Maar ik vraag me af of we uiteindelijk niet goedkoper uit zouden zijn geweest, als je denkt aan al die ad- viesburo's die zich sindsdien bezig hebben gehou den met het centrum. Wij vinden het niet verstan dig om de Passagewinkeliers te laten zitten. Het is niet goed om twee centra zo dicht bij elkaar te hebben. De ondernemers zullen daar zelf ook niet blij mee zijn." Cees Kroes: „Zoals ons verkiezings programma zegt: De VVD vindt dat de project ontwikkelaar en de gemeente, uiterlijk in 2010, duidelijk zichtbaar moeten maken dat er gestart wordt met de bouw van het nieuwe' winkelcen trum. De WD sluit een eventuele heroverweging van de locatiekeuze niet uit als er in 2010 niet ge start wordt met de bouw." anavond en morgenavond buigt K de raad zich over de begroting. Of die begroting donderdag- W nacht nog steeds sluitend is, mo gen we ons afvragen. Want de fracties heb ben de afgelopen weken hun messen gesle pen om te redden wat er te redden valt. Met het oog op de komende verkiezingen is het natuurlijk een inkoppertje dat elke fractie zich graag profileert met het redden van deze of gene stichting. Eerder leerden we al dat de PvdA de subsi die van Vonk wil handhaven, hoewel de ei gen wethouder daar anders over denkt, wat hem dan ook niet in dank wordt afge nomen. Gezien de insprekende hervormde schooldirecteur onlangs, zal de PCW wel iets met de SBD willen doen. De WD raakt deze dagen in een spagaat. Ze willen zich graag als sociaal profileren en daarom de subsidie van Vonk wellicht redden. Maar wat te doen met het, door henzelf als incapabel aangemerkte, bestuur? Wat betreft de WeWa zijn mijn verwach tingen hoog gespannen. Mochten zij ook een subsidie willen redden, dan staat daar gegarandeerd een dekking tegenover, over eenkomstig hun eigen devies: geen plan zonder dekking. Het zal mij benieuwen! Als columnist wil ik mij eigenlijk niet met deze discussies bemoeien maar toch wil ik één stemadvies aan de raadsleden meege ven. Ik breek graag een lans voor Gered Gereedschap. Daar wordt veel meer gered dan alleen gereedschap. De hele samenle ving wordt gered. En dan heb ik het niet over de derde wereldlanden die geholpen worden met deze materialen, wat natuur lijk ook mooi meegenomen is. Maar het houdt ook al die hangouderen hier in Wad dinxveen van de straat. Daar mag ook wel eens een stukje waardering voor komen in de vorm van een kleine subsidie. Verder gaat er een gerucht dat één fractie van de eigen achterban de opdracht heeft gekregen om alles maar over de verkiezin gen heen te tillen. Feitelijk zegt deze fractie het vertrouwen in het gemeentebestuur, ja eigenlijk ook in zichzelf, op. De huidige raad heeft blijkbaar geen rol meer. En dat nog ver voor de verkiezingen. Of moeten we de verkiezingen nu gelijk maar uit schrijven? Want zo is er natuurlijk geen redden meer aan. e Waddinxveense WD is klaar voor de verkiezingen. Vorige week presenteer- de de partij een verkiezingsprogramma met als thema 'Het roer moet om!' en een kandidatenlijst waar veel bekende namen op terugkeren. Lijsttrekker wordt Theo van der Vel de (63). Die is overigens niet de beoogde wethou der. „We hebben een aantal wethouderkandidaten op het oog," vertelt voorzitter Cees Kroes. „Maar we willen afhankelijk van de uiteindelijke coalitie en de beschikbare portefeuilles de juiste wethou der naar voren schuiven." „De wethouders moe ten met elkaar een goed team vormen," licht Theo van der Velde toe. „Dat mogen ook vier wethouders zijn wat ons betreft," aldus Kroes. „Maar die worden dan niet fulltime betaald." Van der Velde: „Wij vinden het vooral van belang dat er één wethouder is die alleen over de kas gaat. Als je met twee petten op zit, dan gaat het mis. Dat zag je bij het tennispark waarbij de wethouder zowel sport als financiën onder zich had." Theo van der Velde heeft zijn sporen in de politiek verdiend; eerst vier jaar als duoraadslid, daarna vier jaar als raadslid. Binnen zijn fractie, en ook in de raad, staat hij bekend om zijn financiële inzicht. Niet voor niets: gedurende zijn loopbaan heeft hij zich hiermee ook bezighouden, als controller en later ook als hoofd Inkoop en Financiën bij de HBO-raad en de Hogeschool van Rotterdam. Nu hij met prepensioen is ziet hij mogelijkheden het fractievoorzitterschap op zich te nemen. „Theo is unaniem gekozen door de WD-leden," vertelt Cees Kroes. „Iedereen is er heel content mee dat hij onze lijsttrekker wil zijn." Wat maakt trots? Cees Kroes: „Op de diversiteit in de sportvereni gingen, het rijke vrijwilligersleven en het goede bedrijfsleven. Op een heleboel punten zijn we trots op ons dorp. Maar er zijn ook dingen waar voor het roer om moet." Theo: „Zoals bij de be stuurlijke toekomst. Telkens wordt deze discussie in het gemeentehuis gevoerd. Wij denken dat de burger hierover ook wil meepraten." Cees: „Wat de VVD betreft wordt er niet gefuseerd met Gouda. We verschillen teveel. Met Boskoop is er meer sprake van gelijkwaardigheid. Maar als we Triangel realiseren dan zijn we zo groot dat we niet hoeven te fuseren." Meer informatie over het verkiezingsprogramma en de kandidatenlijst is te vinden op de website www.wd-waddinxveen.org. Hoezo, het roer om? Theo: „Wij vinden dat er van de grootse plannen van de huidige coalitie maar weinig terecht is ge komen in deze periode. De tijd is aangebroken dat we er voor moeten zorgen dat Waddinxveen op de kaart komt in de regio. Niet als een lachertje maar als een serieuze speler. De inkomstenkant moet vergroot worden door woningen en winkels neer te zetten." oor dinsdag 10 november organiseerde K Informele Zorg Midden Holland in op- dracht van de gemeente Waddinxveen W weer een Dag van de Mantelzorg. Op deze dag werden mensen die langdurig of intensief voor een naaste zorgen, door de gemeente extra

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3