zestig jaar bij elkaar Agenda 'Terugfluitrisico' op van der Loo geluid SBD aanhaken op centrum Jeugd Brede School minder gekort op subsidie Heeft u nieuws? Tapasproeverij De Unie Essengaarde: hoger bod Ladiesnight bij café zinne Gereedschap gered I Actueel nieuws cwoo I ■m Zaterdag 21 november 09.30 - 15.30 uur Boekenmarkt - WADDINXVEEN WADDINXVEEN Woensdag 18 november Dinsdag 24 november 10.30 WADDINXVEEN Vrijdag 20 november WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Zondag 22 november1 Woensdag 25 november Donderdag 19 november 19.30 uur 20.00 uur Burgemeester Cremers kwam het jubilerende echtpaar feliciteren. Foto: Riekelt Bezemer. 14.45 19.30 19.30 jimkoster.nl 14.00 uur 14.00 uur Lange wandeltocht senioren - An ne Frankcentrum Sinterklaasbingo senioren - Anne Frankcentrum Filmavond senioren - Souburgh Bijeenkomst platform gehandi capten - Anne Frankcentrum Kinderknutselmiddag Sint- Zuid- honk Kinderbingo - De Boog Kinderinstuif 6-11 jaar - De Paddestoel Diaklankvoorstelling Australië - Souburgh echter zelf al dat er een kans bestaat dat de ge meente wordt 'teruggefloten' als dit bij de Raad van State komt. Daarbij wordt wel de kantteke ning gemaakt dat de kans dat omwonenden be zwaar maken klein is, omdat zij dit tot nu toe ook nog niet gedaan hebben. Tevens bestaat er een kans op precedentwerking waarbij andere bedrijven aan de Noordkade ook maatwerkvoorschriften voor hogere geluidspro ductie aanvragen. Het voorstel over de maatwerkvoorschriften zal voorgelegd worden aan de gemeenteraad. te heeft geen wettelijke plicht om financiële steun te geven aan de SBD. Tijdens de raadsvergadering vorige week deed het CDA - middels een motie - het voorstel te onder zoeken of het mogelijk is om een aantal activitei ten van de SBD in de toekomst onder te brengen bij het - nog op te richten - Centrum voor Jeugd Gezin. Dit in overleg met de SBD en de schoolbe sturen van het primair onderwijs in Waddinxveen. Wethouder Gerts gaf aan wel iets te zien in dit voorstel, de Raad stemde in met de motie. www.weekbladvoorwaddinxveen@ mgnieuwsbladen.nl Ontmoetingskerk Het najaar heeft definitief zijn intrede gedaan, maar nog niet voor De Linie in Waddinxveen. Een keur aan zomerse tapas staan voor u klaar op zondag 29 november om 17.00 uur. Welke tapas u wilt proeven, bepaalt u of zelf, of de kok. Het terras van hotel, restaurant De Unie Wad dinxveen is weliswaar nog geopend, maar de lage temperatuur en de regenbuien nodigen niet meer uit om er neer te strijken voor een drankje en een hapje. Om het nagloeien van de zomer te kunnen ervaren, heeft de kok van De Unie diverse tapas op het speciale 29/11-menu gezet. Laat u in de warme omgeving van het restaurant verrassen door de tapas van eigen fa- bricaat: met vlees, vis of vegetarisch. De proe- verij start met een Catelaanse tomatensoep. Het zonnige zuiden klinkt ook door in de bij passende Spaanse achtergrondmuziek Wilt u deelnemen aan de Tapasproeverij 21,95 p.p. incl. Ie drankje), neemt u dan con tact op met De Unie, Kerkweg-Oost 226 in Waddinxveen via T (0182) 61 21 03, of E in- fo@hoteldeunie:com. In een nieuw biedingsrondje van projectont wikkelaars op de bouwlocatie aan de Essen gaarde zijn "aanzienlijk betere biedingen" ge daan. Dit vertelde wethouder Dijksterhuis tij dens de raadsvergadering vorige week. „Het minimum grondbod wat we hebben vastge steld, is niet gehaald maar met deze biedingen komen we wel hoger uit dan budgetneutraal." De raad stemde er mee in om het financiële ka der zodanig aan te passen waardoor de ge meente in onderhandeling kan gaan met de hoogst biedende projectontwikkelaar. verzorgd door het 09.30-12.00 uur Welfare Rode Kruis - Anne Frankcentrum 13.00-16.00 uur Welfare Rode Kruis 13.30 uur Ook zou het huidige krantje een simpeler uitgave kunnen worden. Omdat de Brede School deels vi geert onder Groenling en deels onder Stichting Vonk, gaf voorzitter Martin Kraaijestein als inspre ker aan dat de bezuiniging zal leiden tot deeltijd- ontslag voor de coördinatie. Mevrouw Stoffers vroeg wethouder Gerts met welke partij zij in ge sprek zou gaan over deze bezuiniging. Die ant woordde hierop dat er niet alleen met Groenling maar ook met Stichting Vonk gesproken zal wor den. Voor mevrouw Stoffers was dit aanleiding om - als coalitiepartij - in te stemmen met het amende ment van de drie oppositiepartijen. oor de voorgestelde bezuiniging op de U bijdrage aan de Schoolbegeleidings- dienst is mogelijk een alternatief gevon- den. Eerder, tijdens de vergadering van de commissie Samenleving, gaf het CDA al aan dat scholen van het Rijk een financiële bijdrage krijgen waarin ook een deel te besteden aan de SBD, de zogenaamde lumpsum. Het staat de scho len vrij om dit geld geheel dan wel gedeeltelijk te besteden aan de diensten van de SBD. De gemeen- 19.00-22.00 uur Kinderdisco 9-15 jr - De Pad destoel m de huidige activiteiten van Partyser- vice Van der Loo toe te kunnen staan in combinatie met de geplande wo- ningbouw op het terrein van de voor malige Citroëngarage (Noordpark), zijn maat werkvoorschriften nodig voor de geluidsoverlast. Dit omdat de geluidsnorm op een aantal plaatsen wordt overgeschreden en de gemeenteraad tegelij kertijd besloten heeft dat huidige bedrijven aan de Noordkade niet mogen worden gehinderd in hun activiteiten. In een risico-analyse stelt de gemeente e voorgestelde bezuiniging op de Brede School wordt gedeeltelijk ongedaan ge- maakt. De oppositiepartijen WD, We- Wa en D66 dienden hiervoor een amendement in. Daarbij gaven de drie partijen de overweging mee dat de Brede School bijdraagt aan de sociale cohesie en de integratie. De PvdA steunde dit amendement onverwacht nadat een antwoord van wethouder Gerts niet bevredigend bleek, waardoor het met meerderheid van stem men werd aangenomen. Het College had eerder aangegeven te willen be zuinigen op de coördinatie van de Brede School. Café Zinne organiseert op dinsdag 24 novem ber een Ladiesnight. Wie geen zin heeft in voetbal, maar wel in een avond met vriendin nen, moeders, dochters of nichten komt naar deze gezellige avond, inclusief heerlijke hapjes en drankjes. De ladies kunnen een sieraden workshop van Sylli Beads of een groenworks- hop van de Wilgenschuur volgen. Daarnaast geven diverse Waddinxveense on derneemsters een presentatie: Nelly's Haarsa- lon, schoonheidsspecialiste Astrid Vervoort, na gelstudio Alexandra's Passion4Nails, pedicure Aldy Kool en Vantassie met handgemaakte tas sen en kinderkleding. Er worden diverse ca deaubonnen verloot en na afloop krijgen de da mes een goed gevulde goodiebag mee naar huis. De toegangsprijs is 27,50 euro p.p all in clusive. Aanmelden voor de Ladiesnight kan bij Michelle Verkerk van Café Zinne, Nesse 20 in Waddinxveen, tel.nr. 0182-632880 en via www.cafezinne.nl, waar ook het hele program ma vermeld staat. Stichting Gered Gereedschap hoeft niet te vre zen voor haar voortbestaan. Tijdens de bespre king van de begroting stemden alle fracties in met een motie om de voorgestelde bezuiniging van 4000 euro ongedaan te maken. De extra lasten worden gedekt uit de overtollige rente baten die via de exploitatie rechtstreeks worden toegevoegd aan de Vrije Algemene Reserve. urgemeester Bert Cremers bracht maan- ^^B dag de felicitaties van het college van burgemeester en wethouders over aan de heer en mevrouw Den Duik-van Vugt, ter gelegenheid van hun zestigjarig huwe lijk Mevrouw is geboren op 24 december 1931 te Den Haag en meneer op 27 september 1929 te Scheve- ningen. Het bruidspaar heeft drie zonen, waarvan één aangenomen en acht kleinkinderen. Meneer heeft 40 jaar bij Standaard Electric nu Al catel te Den Haag gewerkt en is daarna met pen sioen gegaan. Mevrouw is in 1960 bij het Ministe rie aan het werk gegaan. Zij heeft voor zes Minis- ter-Presidenten gewerkt. (De Quay, Marijnen, Cals, Zeilstra, De Jong en Biesheuvel). In 1972 is mevrouw hoofd geworden van de huishoudelijke dienst van het kabinet Minister-President. In 1987 is mevrouw onderscheiden met de eremedaille in zilver van de Orde van Oranje Nassau. Uiteraard had mevrouw naast haar werk ook de zorg voor haar gezin. De grootste hobby van de heer Den Duik is kam peren. In de periode oktober tot en maart gaan ze samen naar hun caravan in Spanje. In de maand december komen ze wel terug om de feestdagen door te brengen. De heer en mevrouw gaan graag naar buiten voor een wandelingetje. De gezond heid van van beiden is nog heel goed. V VCvIvl/ttMi voor ■n/vaddinxv&S nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij C1000 Waddinxveen 14.00 uur Concert Koos Mark bigband - Hoge Noot WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -i r Woensdag 18 november 2009 J y 10.00 uur Lezing schaatsenmakers - Biblio theek 20.00 uur Vogeltentoonstelling - gebouw schuttersvereniging A. Thijmlaan Klaverjassen Gouwe Rijders - Eetcafé Zinne

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 15