Gezellig op streekmarkt I De Bas Boys/HEMA winnaars Kennisquiz Rijnland kondigt tariefstijging aan Een nieuw plafond in 1 dag! Sluiting A12 Gouda-Z'meer Defribillator in museum Openbaar groen en verkiezingen TIPS? Bel 0182-638222 I RLflMECO' I i d REGIO BOSKOOP BOSKOOP HAZERSWOUDE LEIDEN/REGIO De boerenstreekmarkt als gezellig trefpunt. (Foto jlvd) groting is op 9 november begonnen. De begroting valt lager uit dan uit eerdere meerjarenperspectieven kon worden geconcludeerd. Alle investeringen zijn Er werd stevig nagedacht door de De Bas Boys: in het midden de broers Henk, Jan en Witn de Bas; links van Henk, zijn zoon Jan-Chris en rechts van Wint, diens zoon Bart-Jan Foto: PR. men, hadden over belangstelling niet te klagen. Zowel buiten op de markt als binnen in de winkel van Polder Plaza was het de hele dag een gezellige het Groene Hart Ziekenhuis ter waarde van Euro 2.500 euro. In het najaar van 2010 wordt de Ken nisquiz weer georganiseerd. drukte. Dat de herfst als jaargetijde zo zijn gezellige en lekkere kanten heeft, was op deze dag bij Pol der Plaza goed te proeven. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 18 november 2009 Zonder hak- en breekwerk terwijl de meubels blijven staan! Verlichting naar wens! Plafonds geschikt voor iedere ruimte. PLAFONDS Showroom Bloemendaalseweg 2 te Waddinxveen Tel. 0182 - 391 135 Fax. 0182 - 395 470 www.plameco.nl Van vrijdag 20 november 22.00 uur tot maan dag 23 november 05.00 uur is de A12 tussen het knooppunt Gouwe en de afrit Zoetermeer (7) in de richting van Den Haag afgesloten. Dit is nodig omdat de weg wordt geasfalteerd. De opritten Waddinxveen, Zevenhuizen en Bleis- wijk in de richting van Den Haag worden om 21.30 uur afgesloten. Na de weekendafsluiting is de op- en afrit van Waddinxveen richting Den Haag niet meer in gebruik en kan het ver keer de nieuwe op- en afrit Zevenhuizen-Wad dinxveen (richting Den Haag) gebruiken. Om- leidingsroutes worden aangegeven. nog eens goed nagelopen op startjaar en moment waarop zij in de exploitatie naar voren komen. Daarnaast valt de rente lager uit dan eerder inge schat. De belangrijkste verandering in de begroting geldt voor de agrarische sector. Door de kostentoe- deling valt de tariefstijging voor deze groep hoog uit. Het college heeft de staatssecretaris verzocht de ze wetgeving te evalueren en bij te stellen voor de categorie ongebouwd. Op verzoek van de W komt het college de agrarische sector voor het jaar 2010 tegemoet door de egalisatiereserves in te zetten en daarmee de tarieven kunstmatig te verlagen. Als gevolg van de tariefstijging, komen de water schapslasten voor een gemiddeld gezin (twee of meer personen in een eigen woning met WOZ waarde van 239.000 euro) neer op 246 euro voor 2010. De lasten in 2009 waren 225 euro, de voorge stelde aanslag voor 2010 is met 21 euro verhoogd. Voor een eenpersoonshuishouden in een huurhuis stijgen de kosten gemiddeld met 10 euro. dent Peter Kalkman van de Lions Waddinxveen- Boskoop mocht aan eind van de avond een che que overhandigen aan de Stichting Vrienden van Het College Uitvoeringsprogramma 2009-2012 en het Waterbeheerplan 2010-2015 van het hoogheem raadschap van Rijnland zijn koersbepalend voor de begroting. Centraal staan het maken van een inhaal slag op het programma baggeren en verbeteren van waterkeringen om de klimaatveranderingen in de toekomst aan te kunnen; het gebied klimaatbesten- dig maken en de waterkwaliteit verbeteren (een eis vanuit Brussel, geformuleerd in de Kaderrichtlijn Water) en het nakomen van reeds gemaakte afspra ken. - Rijnland heeft de afgelopen vijfjaar de lastendruk voor de meeste belastingbetalers beperkt laten stij gen. Sommige belastingbetalers ervoeren zelfs een kleine daling. Deze beperkte stijging kon plaatsvin den door de inzet van egalisatiereserves. Een verde re inzet van algemene reserves wordt door het colle ge als onverantwoord gezien omdat daarmee het weerstandsvermogen van het waterschap in het ge ding kan komen. Plant Publicity Holland heeft onder de noemer De Groene Stad samen met Groenforum Ne derland het initiatief genomen om de lokale po litieke partijen tot aan de gemeenteraadsverkie zingen in maart 2010 te informeren over het be lang van groen. Onlangs is succesvol de eerste digitale nieuwsbrief naar alle grote, lokale poli tieke partijen gestuurd waarin de boodschap van het multifunctionele belang van het groen wordt benadrukt. Met als doel hen te informe ren over de enorme meerwaarde die het groen heeft en hen erop te attenderen dat groen van wezenlijk belang kan zijn voor de stembusgang. Want de burger hecht waarde aan een groene omgeving waarin hij onder meer kan sporten en waar zijn kinderen kunnen spelen. Waarom de lokale politieke partijen? Juist gemeenten kun nen invloed uitoefenen op de beschikbaarheid van groen door het een stevige plek in de stads planning te geven. Met de nieuwe wet op de ruimtelijke ordening hebben gemeenten een ins trument om politieke partijen die iets willen ont wikkelen te laten bijdragen aan de verbetering van de kwaliteit van het groen. De komende pe rioden tot aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2010 wordt er elke maand een nieuws brief naar de politieke partijen verstuurd met daarin actuele en praktische informatie over de meerwaarde van groen. Dankzij een schenking beschikt het Boomkwe- kerijmuseum in Boskoop thans over een AED, een Automatische Externe Defibrillator. Het is belangrijk dat dit apparaat aanwezig is als eer ste hulp bij mensen met hartproblemen. Om het apparaat goed te kunnen bedienen, hebben alle baliemedewerkers van het museum een cursus gevolgd en vervolgens een certificaat ontvangen. De aanwezigheid van en bekendheid met deze AED is belangrijk om adequaat te kunnen op treden in geval van nood en bij calamiteiten. Deze kunnen zich immers altijd voordoen tij dens het museumbezoek en tijdens de WV- rondvaarten en andere activiteiten. e herfst is ook in de polder in zijn volle omvang ingetreden" stond op de uitnodi- ging voor de boerenstreekmarkt van Pol- der Plaza in Hazerswoude. Op zaterdag 14 november was het ook een echte herfstdag, want de regen kwam met bakken uit de hemel. Gelukkig was de markt opgesteld in een overdekt gedeelte en knapte het weer in de loop van de dag op, zodat het ruim opgekomen publiek kon genieten van overheer lijke, verse en ambachtelijke producten uit het eigen Groen Hart. Groente en fruit rechtstreeks van de groentekweker, ambachtelijk bereid rundvlees van de plaatselijke sla ger, aardappels, uien en spruiten rechtstreeks van de boer, boerenbrood van de ambachtelijke bakker, boe renkaas zo van de boerderij, de imker die zijn eigen honing stond te verkopen, een kweker met planten, verse scharreleieren en zelfs vis. Allerhande produc ten die het Groene Hart te bieden heeft werden op de ervoor om investeringen hiervoor niet nog langer uit te stellen, maar de watertaken tijdig op orde te brengen. Dit ter beveiliging van de mensen die in het Rijnlandse gebied wonen. Omdat waterschap- pen geen rijksbijdrage krijgen betekent dit dat een groot deel van de kosten moeten worden doorbere- kend aan de burger. Het bestuurscollege van Rijnland heeft het begro- tingsvoorstel 2010 vastgesteld, de inspraak op de be- i BOSKOOP/WADDINXVEEN aterdag 14 november was het Plantarium kt Boskoop weer het toneel van de jaar- lijkse Lions kennisquiz. Fundraising is één van de doelen van de Lions Intemation- al. Door de deelnemende teams, samengesteld uit i bedrijven en particulieren uit de regio, en georga- niseerd door Lions Waddinxveen-Boskoop werd er weer een behoorlijk bedrag bij elkaar gebracht. Drie blokken met 5 onderwerpen waren het strijd- toneel. Er werd door de meer dan twintig deelne- mende teams fanatiek gestreden voor de eer. Uit- eindelijk ging het team van Hema Waddinx- i veen/de Bas Boys er met de beker vandoor. Presi- ten cue net ijroene nart te oieaen neen weraen o_ boerenstreekmarkt in Hazerswoude aangeboden door de eigen producenten. Overal kon geproefd worden en konden mensen vragen stellen aan de pro- ducenten. Bijzondere belangstelling was er voor het vakmanschap van hoefsmid Ed Voorham, die een tweetal Friese paarden voorzag van nieuw beslag. Ook de pas in november geboren lammetjes van de familie Noordam, die naar de markt waren meegeko- en inhaalslag en de klimaatverandering. Dat zijn twee belangrijke redenen voor Rijnand om haar tarieven komend jaar bij BH te stellen. Het hoogheemraadschap wil haar taak op het gebied van een veilig en bewoon- baar beheergebied nu en in de toekomst goed blij - i ven uitvoeren. Het Rijnlandse dagelijks bestuur kiest prvnnr nm invpstprincrpn biprvnnr nipt nr.o Lncrpr

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 23