'volstrekt onnodig' Basketballers pakken de winst glas Korbisteams starten sterk Verlies van Floreant Zo. I I Be Fair tegen Dovelftal Luinenberg klopt Jansen Hein vergeer bij Be Fair i ■I handglas dubbelglas spiegels BOSKOOP WADDINXVEEN BOSKOOP WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN ■i Sport nederlaag bij aanvang van het seizoen. De ervaren Rotterdammers hadden de nodige moeite met het jeugdige enthousiasme van Flyers en keken bij de rust dan ook tegen een 58-53 achterstand aan. De bezoekers pakten wel de winst in het derde kwart, 12-17, om in het vierde kwart in de negende mi nuut voor het eerst op voorsprong te komen, 66- 7O.Uiteindelijk sleepte Flyers via Joost Koning en Marco Lindhout een verlenging uit het vuur 70-70. Die verlenging verliep uitermate spannend en ze nuwslopend. Met nog 11 seconden op de klok na men de Rotterdammers 2 punten voorsprong en dachten daarmee ook de overwinning binnen te hebben. Flyers dacht daar echter anders over en met nog 3 seconden spelen zorgde Marco Lind hout met een driepunter voor de overwinning en veel enthousiasme bij het thuispubliek. Robin Landweer en Marco Lindhout waren met 20 en 16 punten de beste schutters. Dames 1 zette een prima prestatie neer door het nog ongeslagen DAS 2 uit Delft met 51-33 te ver slaan. In de eerste twee kwarten hielden beide ploegen elkaar aardig in evenwicht, waarbij Flyers aan de positieve kant van de score bleef, rust 22- 17. In de tweede helft bleef Flyers geconcentreerd spelen, gaf weinig kansen weg om uiteindelijk ver diend te winnen. Nicole van Delft was goed voor 17 punten. Marieke Koele scoorde 10 punten. Tel: 0182 54 76 32 aertsglas@planet.nl Aanstaande zondag speelt Floreant waarschijnlijk een oefenwedstrijd. De tegenstander is nog onbe kend. De week daarna mogen de Boskopers aan treden tegen hekkensluiter DSO. “En in die wed strijd moéten we punten pakken”, aldus Blonk. Bij een overwinning kan Floreant het gat met Altior en Soccer Boys, de nummers twaalf en elf, terug brengen tot twee punten. Voetbalvereniging Be Fair speelt op woensdag 25 november een wedstrijd tegen het Neder lands Dovenelftal. Dit elftal van slechthorenden zit momenteel in het kwalificatietraject voor het WK 2011 in Denemarken. Daar hoopt het Dovenelftal een goede prestatie neer te zetten. De wedstrijd wordt gespeeld in vier helften van 22,5 minuten. Zo heeft de coach van het Do venelftal twee extra momenten om zijn spelers aanwijzingen te geven. De spelers kunnen im mers niet communiceren zoals dat bij ‘horen de’ spelers gaat. Voor de scheidsrechter is een belangrijke taak weggelegd. Hij moet bij ieder fluitsignaal zijn hand opsteken zodat de dove spelers weten dat er gefloten is. De oefenwed strijd op sportpark 't Suyt begint om 19.30 uur. namen de schat (3 pun- (Foto: Sjaak Blaazer) Houssein Zeryouh wordt uitgehuwelijkt aan Soccer Boys. De Bleiswijkers ten) naar huis. Op de achtergrond kijkt Mourad Boulahdaray toe. te kunnen doen aan de dreigende verliespartij. Door goals van alweer Zeryouh en een lob van Pim Verlaan stond het vijf minuten voor tijd in eens 3-4. Maar ondanks wat kleine kansjes zat de gelijkmaker er niet meer in. "Onnodig”, zo kwalifi ceert Blonk de nederlaag. “Kwalitatief zijn wij niet minder dan Soccer Boys, misschien wel beter. We hebben echt op inzet verloren." e eerste competitie zaterdag in de zaal was meteen erg succesvol voor Korbis. Er werden leuke wedstrijden gespeeld, met erg veel doelpunten en klinkende overwinningen. Na een spetterende opkomst, ge organiseerd door de supporters van Korbis, begon Korbis 1 aan de eerste wedstrijd van het zaalsei- zoen. Tegenstander was GKV (H), een nog onbe kende ploeg voor de Waddinxveners. De scheids rechter van deze wedstrijd eiste al snel een hoof drol op, door een dame van Korbis na ongeveer 10 minuten meteen met een rode kaart het veld af te sturen. Deze beslissing was erg dubieus en zette de verdere toon van de wedstrijd. Zowel Korbis als GKV speelde op het scherpst van de snede, wat resulteerde in een beladen eri enigs- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 18 november 2009 occer Boys heeft afgelopen zondag met 3-4 gewonnen van Floreant. Ondanks doelpunten van Hussain el Zeryouh (2x) en Pim Verlaan trokken de Boskopers aan het kortste eind. Door de nederlaag is het gat met Soccer Boys nu vijf punten. Volgens trainer Michael Blonk was de nederlaag volstrekt onnodig en had de ploeg de verliespartij volledig aan zichzelf te danken. “Vooraf hadden we afgesproken scherp en fel te starten. Daar heb ik niets van teruggezien. En dat is jammer, want met een beetje meer beleving hadden wij gewon nen. Daar ben ik van overtuigd.” De trainer was vooral ontevreden over de start van zijn ploeg. Binnen elf minuten stonden de Boskopers namelijk al met 0-2 achter. Bij de eerste goal kon een middenvelder vrij binnenschieten vanaf achttien meter. De 0-2 had niet goedgekeurd mogen worden, maar de scheidsrechter deed dit toch. De leidsman was ervan overtuigd dat er geen sprake was van buitenspel, terwijl dit wel het geval was, en zo kon een aanvaller de score uit breiden. Met deze stand werd de rust bereikt. Ook na rust ontbrak het heilige vuur bij de Flore- anen. Met het inbrengen van Mourad Boulahda ray kwam er wat meer actie in het spel van de thuisploeg. De genoemde invaller stuurde tien mi nuten na rust collega Hussain el Zeryouh weg met een mooie steekbal. Zeryouh rondde vervolgens bekwaam af. “Op dat moment had ik er alle ver trouwen in dat we nog gingen winnen”, vertelt Blonk. “Ik ging er echt even voor zitten.” Toch kwam de trainer bedrogen uit. “Ruim een kwar tier na de aansluitingstreffer was de achterstand door twee doelpunten opgelopen tot 1-4. Even leek Floreant met een slotoffensief nog iets zins agressieve wedstrijd. Gelukkig was het Korbis dat het hoofd koel wist te houden en de rust in ging met een 5-2 voorsprong. Na de rust ging Korbis verder waar het was geble ven en GKV kwam er niet meer aan te pas. Er werd goed gespeeld en er vielen mooie doelpun ten. Korbis wist de voorsprong uit te bouwen en won uiteindelijk met 17-5. Korbis 2 mocht deze dag ook aantreden tegen Deetos/Snel 6. Vooraf was er ook niet veel be kend over deze tegenstander, maar al snel was het duidelijk dat Korbis 2 veruit de betere ploeg van het veld was. De rust werd ingegaan met een 10-0 voorsprong. De einduitslag was ook 18-1. Een klinkende overwinning voor Korbis 2, dat met veel vertrouwen de volgende wedstrijden in kan gaan. Koploper Arno Luinenburg moest het in de elf de ronde van de interne competitie van de Waddinxveense schaakvereniging opnemen te gen voorzitter Barthold Jansen. Beide spelers kozen compromisloos voor scherp spel, zodat er binnen de kortste keren een stelling op het bord kwam, die bol stond van de complicaties. Na een lang en zenuwslopend gevecht wist Luinenburg in het verre eindspel de winst naar zich toe te trekken. De nummer twee van dat moment, Hans van Woudenberg, moest het met de witte stukken opnemen tegen de solide Teun van der Linden. In een middenspel waar in de stand ongeveer gelijk was, dacht van Woudenberg een pion te winnen maar hij ver rekende zich en Van der Linden won. Wim Hennink won van Ton van Nieukerke en Henk van Erk versloeg in een mooie en inge wikkelde partij van de meest ervaren speler van de club, Arie Versluis. Albert Prins boekte zijn vierde winstpartij van het seizoen, dankzij een goede overwinning op Piet de Kraker. Oud clubkampioen Ronald Dannis wist in een mooie partij van Mark Baten te winnen. De voetbalvereniging Be Fair heeft een busines sclub. Dat kon ook niet uitblijven met de inge bruikname van het nieuwe voetbalcomplex en de in allerlei opzichten groeiende vereniging. Afgelo pen vrijdag de dertiende is de eerste flinke stap ge zet om Be Fair in de nabije toekomst te verzeke ren van een optimale voetbaltechnische begelei ding. Oud-schaatser Hein Vetgeer was bij de af trap aanwezig. Na duidelijke uitleg van de initia tiefnemers en de ‘one-man-act’ van Hein Vetgeer in de geest van zijn boek ‘De wil om te winnen’ kwamen de eerste aanmeldingen binnen. „De eerste aanzet is boven verwachting. Maar liefst 22 bedrijven meldden zich enthousiast als lid aan. De doelstelling voor het eerste jaar is daarmee al gehaald en het bestuur van de businessclub heeft alle vertrouwen in groei”, aldus voorzitter Tom Glasbeek De bijdragen en de inbreng van de on dernemers in de business worden voor honderd procent aangewend voor de vereniging. Van hoog tot laag. „En dat moet uiteindelijk leiden tot een stabiele tweedeklasser met periodetitel kan sen”, zo vertelde Aart Bos, een van de initiatiefne mers van de businessclub. „We willen de selectie- teams op een structureel hoger niveau laten spe len, we gaan een technisch coördinator aanstellen en verder met het ontwikkelen van eigen trainers en het aantrekken van eventueel meer externe trainers.” De jeugd wordt zeker niet vergeten. Bos: „Met de inkomsten van de businessclub gaan we een structureel kwalitatief goede jeugdoplei ding neerzetten, aandacht schenken voor team en ontwikkeling individuele speler, investeren in kwaliteit technische staf in de onderbouw en zor gen voor een structureel goede doorstroming van de A-jeugd naar de senioren.” m HK eren 1 en Dames 1 van Flyers zorgden het afgelopen weekend voor de nodige sensatie door van de koplopers te win- I nen. Vooral bij Heren I was de span ning te snijden en viel de beslissing in de laatste se conden van de verlenging. Dames 1 had geen ver lenging nodig. Verder was er winst voor Heren 3, Jongens Under 18 en Meisjes Under 16. Jongens Under 14 1 moest een nederlaag incasseren. Na de winst van vorige week op BOB 2, verraste Heren 1 wederom iedereen door met 82-81 te winnen van de nieuw koploper Rotterdam Basket bal 3. Daarmee nam de jonge ploeg van trainer/coach Bart Molenaar revanche voor de uit-

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 29