Overeenkomst Houtex I Wethouder Lont start inzameling plastic afval I' f Windmolen Duurzaam verdronken zwembad Gouwestad Makelaars I DDD Club bljRTW I lï WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN 1 WADDINXVEEN Op 18 november hebben de Ge meente waddinxveen, NS Poort en HBC Planontwikkeling de overeen komsten rondom de ontwikkeling van de woningbouwlocatie Houtex ondertekend. Hiermee is de weg vrij om op die locatie 95 grondge bonden woningen inclusief veertig appartementen te ontwikkelen. WADDINXVEEN 'iS e X I Door Fred Spoor I hierbij dan ook op! Laat uw stem weer klinken, laatje mening niet ongehoord en kom vooral op voor je eigen belastinggeld. Zorg, dat het Het Platform Duurzaam Waddinxveen staat vrijdag 27 november op de weekmarkt. Dan is het ook mogelijk over te stappen op groene Waddinxveenstroom. Vertegenwoordigers van het Platform beantwoorden vragen en geven informatie. Voor meer informatie: www.waddinxveenstroom.nl. Gouwestad Makelaardij, voorheen RE/MAX Makelaarscentrum Waddinxveen, is de nieuwe naam voor dit actieve makelaarskantoor. Al ruim 5 jaar timmeren de zelfstandige make laars, Wim Molenaar, Léon Wallaart, Marcel vd Bosch, Peter de Joode, Wemer en Jeroen Priem en Angela Boom, aan de weg. De nieu we naam is één van de stappen naar de beoog de groei zegt directeur Mike Bijl: „Wij willen actief zijn in de gehele regio met meer kantoren en nog meer service voor onze klanten. Mo menteel hebben we zo’n 100 lopende opdrach ten en hebben we 6 nieuwbouwprojecten in de verkoop of in voorbereiding. Sinds kort zijn wij ook lid van brancheorganisatie VBO, dit geeft ons de mogelijkheid om ons woningaanbod op Funda te plaatsen. Meer informatie: tel. 0182- 636021 ofwww.gouwestadmakelaardij.nl Na de succesvolle herstart van het soul- en dis- coprogramma de "DDD - Club" worden de soulliefhebbers opnieuw verrast met een maan delijks terugkerende Classic - BVD - mix. .In het wekelijkse programma wordt elke laatste zondag van de maand een BVD- mix uitgeko zen van hoogwaardig mixkwaliteit. De DDD- Club is er iedere zondag vanaf 14.00 uur via de stream van www.rtw.nl, en in Waddinxveen en omgevingop 105.8 Fm en via de kabelfre- quentie 103.4 Fm. Staatssecretaris De Jager, wethouder Dijkster- huis en Ton Beune (algemeen directeur Raedt- huysgroep) openen maandag 30 november de vierde windmolen in Waddinxveen. Van 13.00 tot 17.00 zijn alle inwoners van Waddinxveen welkom op Distripark Doelwijck om de molen te bekijken. Het publiek kan vanaf de parkeer plaats bij de Cl000 tegenover de Kruiskerk met een pendelbusje gratis naar het Distripark Doelwijck De kogel is door ons zwembad want ook deze voorziening moet inkrimpen en wel met de verdwijning van het hele recreatieve tropische gedeelte, het buitenbad ent' zier meer, glijbaan, bubbelbad of sauna en geen gezellig dagje of middagje uit meer in Zwem bad de Sniep. Wat rest: alleen nog een bak wa ter, het wedstrijdbad. De gemeente is er “Trots” op te kunnen mededelen dat zij het zwembad kunnen behouden voor Waddinx veen. Aldus Wethouder Gerts. Trots, zwem bad behouden? Alleen het wedstrijdbad, wat doorgaans gevuld is met zwemlessen en ver enigingen dat is de doelstelling van het college nu. Voor plezier en vertier, daar moetje er gens anders haar toe. Er is geen geld meer voor een leuk zwembad. Vergeten zijn de plannen van 2007, toen Wethouder Lont wist te vertel len dat het zwembad gered is met o.a. 30% OZB verhoging. Er kwam gegarandeerd een tweede wedstrijdbad met vele mogelijkheden. Sterker nog dit nieuwe gerenoveerde bad zou in 2010 geheel beschikbaar zijn en klaar voor gebruik. Nog geen 2 jaar later verandert de ge meente dit plan. Alles onder het mom van de ‘kredietcrisis en iedereen moet de broekriem aanhalen”. Gemeente waar is jullie geloofwaardigheid als jullie na de ophef en acties van twee jaar gele denje uitspraken weer intrekken. Feit is dat raadsbesluiten gewoon inwisselbaar zijn voor een ander besluit!!! Het plan voor het nieuwe zwembad verdween van tafel. Er werd nooit wat meegedaan. Nu twee jaar later is de ge meente dit plan vergeten en komen ze met een Triangel. Vanwege haar focus op de ontwikkeling van stationsgebieden heeft NS Poort besloten bei de locaties over te dragen aan een andere partij. De gemeente heeft er daarom voor gekozen om drie nieuwe overeenkomsten op te stellen. Aller eerst betreft het een overeenkomst, waarin de ge meente de overdracht van het ontwikkelrecht tus sen partijen goedkeurt. Daarnaast zijn in twee aparte exploitatieovereenkomsten de randvoor waarden vastgelegd voor de woningbouwontwik- keling op Houtex en de betreffende kavels in Triangel. ten, zoals bij glas al bekend. Het spaart bovendien het milieu wanneer het gaat om CO2 uitstoot bij verbranding van gebruikte materialen. Dertien maal per jaar, op iedere maandag om de vier weken kan men de Cyclus ophaaldienst ver wachten. Mocht die dag een feestdag zijn dan komt de vrachtwagen een dag later. In de nieuwe gemeentegids die binnenkort verschijnt worden ook de ophaaldata voor plastic vermeld. Wethouder Lont benadrukte dat met deze start een begin wordt gemaakt en dat het goed moge lijk is dat na één of twee jaar gezocht gaat worden na andere vormen van verzamelen. Hierbij valt te denken aan het plaatsen van containers voor on dergrondse opslag. de horeca. Geen ple- j mm aandagochtend 23 november was HM het zover. Rond negen uur gaf' K wethouder Dirk Lont (financiën) I voor het gemeentehuis het startsein voor het gescheiden inzamelen van plastic afval in de gemeente. Hij deed dit door een eerste zak verzameld plastic afval met een sierlijke zwaai te deponeren in een vrachtwagen van Cyclus. Daarbij sprak hij het vertrouwen uit dat vele ge zinnen in Waddinxveen het voorbeeld zullen vol gen. Hergebruik van plastic bespaart immers kos- e gemeente is daarbij fadliterend: zij stelt de randvoorwaarden vast voor de ontwikkeling van de woningbouw en doorloopt de noodzakelijke planologi sche procedure. Het stedenbouwkundig plan Houtex, uitgangs- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I -i Woensdag 25 november 2009 J J De ondertekenaars van de overeenkomst, v.l.n.r.: RJ. van den Brink (projectleider gemeente), W. van Duijn (Tetteroo Bouw Projectontwikkeling), J. Schep (HBC Planontwikkeling), R. Zirkzee (NS Poort), Burgemeester Cremers Wethouder Dijksterhuis, J. van der Sloot (Tetteroo Bouw Project ontwikkeling) en J. Schep (HBC Planontwikkeling). punt voor de ontwikkeling van de locatie, biedt aan de zuidkant, nabij het toekomstige Centrum, plaats voor een appartementengebouw. Richting het noorden is er ruimte voor de eengezinswpnin- gen. Centraal in het plan ligt een parkeervoorzie ning, in de vorm van een ondergrondse parkeerga rage. Op het dak van de parkeervoorziening liggen tuinen van de woningen. Het stedenbouwkundig plan wordt getoetst door het kwaliteitsteam Cen trum en de welstandscommissie. Een goede ste denbouwkundige aansluiting op het Centrumplan staat daarbij centraal. In 2007 sloot de gemeente Waddinxveen een overeenkomst met NS Poort (voorheen NS Vast goed). Daarmee verleende zij haar medewerking aan de ontwikkeling van woningbouw op de loca tie Houtex, gelegen tussen het toekomstige nieu we Centrum, de spoorbaan en het Burgemeester Wamaarplantsoen. Daarbij kreeg NS Poort tevens het ontwikkelrecht voor vijftig kavels in de wijk Met een sierlijke zwaai deponeert wethouder Lont de eerste zak plastic afval in de vuilniswagen. Foto: Riekelt Bezemer. hele nieuwe visie. Eentje die dus voor de inwo ners, alle doelgroepdeelnemers, vrijzwemmers en werknemers verre van prettig uitvalt. Zeg maar gerust: het is schandalig dat dit zomaar kan gebeuren. Een besluit is bindend toch? Dat in ieder geval de zwemlessen voor onze kinderen nog wel door kunnen gaan, is een pluspunt. Beste gemeente, jullie willen groeien met het aantal inwoners. Maar wat is een gemeente die weinig tot niets recreatiefs te bieden heeft. Het heeft niets extra’s. Voor een uitje, of recreatie ve bezigheid met je gezin moetje altijd Wad dinxveen verlaten. En dit alles onder het mot to: we moeten allemaal inleveren. Wij hebben al genoeg ingeleverd en betalen hier genoeg OZB. Daar verwachten wij wel wat voor te rug. Te beginnen op het gemeentehuis zelf en niet overal maanden, jaren over vergaderen maar duidelijk zijn en geld goed besteden. Sta waar je voor bent gekozen en bedenk wel, door wie ben je gekozen? Namelijk door de in woner die vertrouwen had. Beste inwoners van Waddinxveen,wij roepen u wp» vlxji JX. VJ^x.11 xxag, uax iixl goed besteed wordt. Laat merken dat wij als in- woners niet overal mee akkoord gaan. Het is tijd om weer wakker te worden, het is tijd voor actie. Laat weten dat u dit een onzinnig besluit vindt en vecht mee om het enige openbare re creatieve in Waddinxveen nog te behouden. Wij rekenen op u allen! Woensdag 16 december zal dit besluit van het college in de Raadsvergadering worden voor gelegd. Op deze avond, kunt u inspraak heb ben, op deze avond hebben wij u als inwoner hard nodig. Al bent u er alleen maar. Maar u kunt ook spreekrecht vragen. Zet 16 december in uw agenda en laten wij het gemeentehuis overladen met onze aanwezigheid. Een zeer trouwe bezoeker van Zwembad de Sniep, J. Mulder

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 11