Colofon Bouw JOP start januari Aldus Olieman Complot i Blues RTW Actueel nieuws verzorgd door het s dd CKXX) WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN Door Ruud Groot w waddinxveen en WSE samen verder op Sniep jimkoster.nl Weekblad voor Waddinxveen is een onafhanke lijk weekblad, dat in een oplage van 15.900 exempla ren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Regionale Nieuwsbladen Groep (RNG) Alphen aan den Rijn Kantoor Oranjelaan 9, Waddinxveen Postbus 196,2740 AD Waddinxveen Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berusten bij Regionale Nieuwsbla den Groep (RNG) c.q. de betreffende auteur. Bezorging Geen krant ontvangen? Bel 0900-1010107 (10 eurocent p.m.) e bouw van de Jongerenontmoetings plaats (JOP) in de Zuidplas start in janu ari 201Ö. Dit heeft het College vorige week besloten. concreet kan maken." Wat Lont straks gaat doen is nog niet ingevuld. “Er komen vast nieuwe uitda gingen en daarnaast wil ik meer tijd inruimen voor mijn gezin en mijn hobby’s. Ik sport graag, rij graag op de motor en ik wil me verdiepen in de Vaderlandse geschiedenis tussen 1750 en 1850. Een belangrijke periode voor ons land, die me al tijd heeft geboeid. Maar tot de verkiezingen blijf ik me als wethouder met veel plezier en enthousias me volledig inzetten voor de Waddinxveense ge meenschap.". nu dagelijks te volgen via de beeldschermen bij C1000 Waddinxveen Redactie Carina Bergman Telefoon 0182-638288, fax 0182-631088 E-mail weekbladvoorwaddinxveen@ rngnieuwsbladen.nl Kopij kan tot maandag 16.00 uur worden aangeleverd, bij voorkeur per e-mail. Advertenties Telefoon 0182-636381 of0182-620626 Fax 0182-631088 E-mail advertentieverkoop@rngnieuwsbladen.nl Advertenties kunnen tot maandag 17.00 uur worden opgegeven. Donderdag 26 november is het van 22.00 tot 24.00 uur weer Bluesavond in de studio van de lokale omroep RTW FM in Waddinxveen. Twee uur lang de beste Blues met Bluesman Henk, technicus Gerard Verschoor en assisten te Carin Versluis met de bluesagenda. Deze avond komt live in de studio de Bos- koopse bluesband “The Jerkingbirds”. RTW FM is te beluisteren via de ether op 105.8 Fm, via de kabel op 103.4 Fm of via internet www.rtw.nl. open te stellen als trapveld voor de buurt krijgt een negatief advies. Voorwaarde zou dan zijn dat de overige velden van de nieuwe gefuseerde voet balclub, middels hekken afgeschermd moeten worden. Dit zou extra kosten ter waarde van 84.640 euro met zich mee brengen. Verwacht wordt dat de nieuwe fusieclub met in gang van het seizoen 2011 /2012 op het nieuw in gerichte sportpark Sniep zal spelen. Op de locatie in de Oranjewijk, die dan vrijkomt, zullen wonin gen gebouwd worden. D De eerste fase van de JOP bestaat uit het plaatsen van een dugout, een pannakooi, betonnen zitele- menten, een betonnen tafeltennistafel, afvalbak ken en fietsbindbeugels. De JOP ligt gevoelig bij omwonenden; zij ver wachten overlast van de jongerenspeelplek Dertig omwonenden hebben via LaGro advocaten be zwaar gemaakt tegen de bouwvergunning. De commissie bezwaarschriften heeft uitgesproken dat het besluit in stand kan blijven. De bezwaarmakers kunnen nog wel in beroep gaan bij de rechtbank en om een voorlopige voor ziening aanvragen waardoor de bouw stilgelegd zou moeten worden. Ook is door omwonenden een alternatief plan in gediend waarbij de dugout niet op de Zuidplashof maar naast de afvalverwerking aan de Zuidelijke Rondweg gebouwd zou worden. Dit blijkt niet te stroken met de plannen van de gemeente voor de nieuw te realiseren woonwijk Triangel. Bovendien vindt de gemeente de scheiding tussen de dugout e gaat toch niet die prik halen hè? Je weet toch onderhand wel dat 't een complot van de overheid is?! Ze zijn bezig een soort super mens te creëren. Maar dat vertellen ze ons niet! Nee! Want dan zouden we alle maal die prik weigeren natuurlijk. Ze doen net of ze het beste met ons voor hebben, maar ondertussen! De Mexicaanse griep? Nee, die bestaat niet eens joh, ken jij iemand die het heeft? Het zijn verzonnen cijfers. In wer kelijkheid is het een griepje waar je met wat bessen enzo van zo'n kruidenvrouw tje heel snel weer van af bent. Ondertus sen staan onze Idnderen allemaal met de mouw opgestroopt bij de dokter. Wat ze dan toegediend krijgen? Zelf denk ik dat 't een chip is waardoor ze je altijd in de gaten kunnen houden, waar je ook bent. En op den duur kunnen ze je ook op af stand besturen. Dan denk jij datje er zelf voor gekozen hebt om niet naar die ene risico-voetbalwedstrijd te gaan maar dat heeft dan iemand achter de knoppen ge daan. Om rellen te voorkomen natuur lijk, dan hoeven ze geen ME meer in te zetten. En dat is nog maar het begin! En weetje wat het ergste is? Eigenlijk is het nog heel erg experimenteel. Straks zul je zien dat we allemaal transforme ren tot enge monsters, door bijwerkin gen van die chip die ze helemaal niet voorzien hebben. Ken je die film met Will Smith? Dat al die mensen die tegen kanker zijn gevaccineerd, een soort weerwolven worden? Dat kan echt ge beuren hoor! De overheid heeft zoveel verborgen agenda's dat wil je niet weten! Net als dat ze allang weten dat er buiten aardse wezens bestaan. Dat vertellen ze niet omdat ze denken dat we dan in pa niek raken ofzo. En ik heb van de week nog een complot ontdekt. Weetje, die man met die lange baard en die rode mantel? Dat is eigenlijk een acteur. Ja, serieus, ik zit je niet te dol len! Het is één van de best bewaarde ge heimen maar ik heb ze door: Sinterklaas is eigenlijk een geheim wapen van de AIVD. accommodatie. De gemeente legt de voetbalvel den en de buitenruimte aan. Tijdens de herinrich ting van de nieuwe behuizing van de beide clubs zullen zij op sportpark Oranjewijk spelen, de hui dige thuisbasis van WSE. De besturen van WSE en Waddinxveen leggen deze maand nog het definitieve besluit tot fusie voor aan hun leden. De bedoeling is dat deze fusie ingaat per voetbalseizoen 2010/2011, komende zo mer. Een intem voorstel bij de gemeente om het pupillenveld te voorzien van kunstgras en deze e plannen om de voetbalverenigingen WSE en Waddinxveen samen op Sportpark De Sniep te vestigen zijn ver gevorderd. Vorige week is er door het om voor de volgende week weer goed Foto: Ruud Groot I Elk weekend gaat er een dik pak dossiers mee naar huis voorbereid te zijn. en de overige speeltoestellen niet wenselijk Juist de integratie van verschillende leeftijden op één JOP zal bijdragen aan een leefbaar klimaat. Jonge ren corrigeren elkaar en leren van elkaar," aldus een rapport van de gemeente hierover. De omwonenden worden deze week geïnfor meerd over het bouwtraject van de JOP Eerste Fa se. In 2010 volgt een evaluatie van deze eerste fase. De gemeenteraad heeft in 2008 uitgesproken dat zij pas krediet wil vrijmaken voor de tweede fase na een evaluatie van de eerste fase. Daarbij zal vastgesteld moeten worden of de JOP goed bevalt en of deze een goede uitwerking heeft op het leef klimaat in de wijk. In de tweede fase zal een oefen- kooi voor voetbal cq basketbal gebouwd worden. De gemeente signaleert een risico als het gaat om het gedrag van de jongeren. Als deze zich niet houden aan de spelregels van de JOP zou het kun nen betekenen dat de tweede fase niet doorgaat. Een aantal ouders heeft zich bereid verklaard om als een soort toezichthouder te willen fungeren om dit risico te ondervangen. Ook houdt de gemeente rekening met verstoring van de openbare orde en veiligheid door onwo- nenden. D college ingestemd met een concept-samenwer- kingsovereenkomst. Hierin is onder andere vastge legd dat de beide voetbalclubs, die de wens heb ben uitgesproken tot fusie, samen een stichting op richten. Deze stichting krijgt van de gemeente een financiële bijdrage voor de bouw van een nieuwe vdA wethouder Dirk Lont stelt zich na V de verkiezingen niet opnieuw kandidaat als wethouder. De komende maanden blijft hij nog volop actief want er liggen nog veel belangrijke projecten, die hij goed in de steigers wil zetten voor zijn opvolger. Dirk Lont is in 2003 tijdens een bestuurscrisis wet houder in Waddinxveen geworden. Twee jaar la ter heeft hij zich opnieuw kandidaat gesteld en is toen herbenoemd. Voor een volgende periode wil Lont zich niet weer kandidaat stellen, ook niet voor een raadszetel. “Het is een prachtig beroep en ik doe dit nog altijd met heel veel plezier, maar in goed overleg met het thuisfront heb ik besloten niet voor nog eens vier jaar op te gaan", zegt Lont. “In het vorig na jaar heb ik tijdens een vakantie in Spanje samen met mijn echtgenote Louise alles goed doorgeno men en dit besluit genomen. Wethouder is een prachtig beroep. Het biedt veel vrijheid en het is fantastisch om goede ideeën om te kunnen zetten naar werkelijkheid. Hoewel je natuurlijk vooral bezig bent met de dingen die in de eigen porte feuille zitten, ben je ook direct betrokken bij het gehele gemeentelijke spectrum. Dat maakt dit be roep zo mooi en afwisselend. Maar er zijn ook be perkingen en ik heb goed nagedacht of die vrijheid en plezier de komende vier jaar opwegen tegen die beperkingen. Elk weekend gaat er een dik pak dossiers mee naar huis om voor de volgende week weer goed voorbereid te zijn. Het beroep vraagt veel overleg en veel vergaderingen zijn ’s avonds. Het is een onregelmatig leven. Ik word straks 62 en mijn echtgenote heeft ook een drukke baan en heeft natuurlijk ook haar wensen. Als je deze func tie na de verkiezingen aanvaart, ga je in principe weer voor vier jaren. Ik ben acht jaar gemeente raadslid geweest, vijfjaar voorzitter van de PvdA wethouder Lont stopt en nu zes jaar wethouder en er zijn nog andere uitdagingen die ik ook wil aangaan”. Dat wil niet zeggen dat hij zijn taak er op heeft zit ten. “Integendeel, er is nog veel te doen. De Trian gel, het winkelcentrum, het Veenweidepark, het Coenecoop College en het zwembad zijn slechts een paar projecten die ik nog graag wil afronden. In de voorbereidende fase van zulke projecten gaat veel overleg vooraf. Dat wil ik zeker afmaken en afsluiten met duidelijke afspraken, zodat mijn opvolger dat kan overslaan en de projecten direct WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I o Woensdag 25 november 2009

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 3