Waddinxvener benoemd tot Ridder wokkelactie verloting of sponsoring van start Muzikale kerstmiddag 'Nieuwjaarsconcert' koren Boskoop/W'veen TELEAC Klaverjassen zwarte Piet op bezoek s WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN WADDINXVEEN/BOSKOOP WADDINXVEEN DEN HAAG/WADDINXVEEN WADDINXVEEN Door Ruud Groot wonderful world en diverse andere muziekwerken zullen deze avond de revue passeren. Beide vereni gingen verzorgen een eigen gedeelte van het pro gramma, maar ook gezamenlijke werken zijn te beluisteren. Dit nieuwjaarsconcert wordt gehou den op vrijdag 8 januari 2010 in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde 3 in Waddinxveen en begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang bedraagt 5 euro. Toegangskaarten zijn te verkrijgen via 0182-616297 of bij de toegang. zeer gevarieerd programma; zo staat er op elke SOOS-middag een speciale activiteit of een be paald thema centraal. Op dinsdag 8 december kan men genieten van een muzikale middag. Deze middag treedt namelijk het Anne Frankkoor op. De zaal gaat open om 14.30 uur, de middag begint om 14.45 uur. Vooraf opgeven is niet nodig. En tree 1,05. Voor meer informatie: telefoonnum mer (0182)631932. Autoclub De Gouwe Rijders uit Waddinxveen organiseert op donderdag 3 december 2009 haar traditionele klaveijasavond in: Eetcafe ZINNE, Nesse 20. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Het klaverjassen begint uiterlijk om 20.00 uur. Er worden 4 ronden gespeeld. Er zijn elke avond leuke en nuttige prijzen. Iedereen is wel kom, men hoeft geen lid te zijn. everanciers die in de Middelburgseweg op het verkeerde adres staan, behoren vanaf nu tot het verleden. De Middelburgseweg is één weg die zowel voorkomt in de ge meente Waddinxveen, Boskoop en Reeuwijk. In elke gemeente begint de huisnummering weer op nieuw. Dat geeft behoorlijk wat verwarring bij le veranciers. De huisnummerbordjes zijn nu voor zien van de plaatsnaam. Afgelopen maandag heeft wijkwethouder Dijksterhuis (wijkwethouder Zuid en Oost) bij de familie Niekerk het nieuwe huis- nummerbordje bevestigd. Als er eens een keer een bos bloemen of een taart verkeerd wordt bezorgd, is dat geen probleem, maar gekker is het als er hei palen en keukens verkeerd worden afgeleverd of ernstiger als de politie of de ambulance voor de verkeerde deur staat. Begin januari heeft me vrouw Niekerk, lid van het wijkplatform Zuid en Oost, een enquête gehouden onder de bewoners van de Waddinxveense Middelburgseweg over het huisnummerprobleem. Uit de enquête kwam naar voren dat de bewoners het zelfde huisnummer willen houden, maar ter verduidelijking onder het huisnummer de gemeentenaam geplaatst willen hebben. Dit initiatief is financieel ondersteund door het wijkplatform Zuid en Oost. De bordjes zijn gemaakt in wit met zwarte opdruk. Enkele Reeuwijkers vonden dit zo'n goed initiatief dat zij het hebben overgenomen en bordjes in het zwart met witte letters hebben bevestigd. In week 37 zijn alle bordjes rondgebracht en door enkele bewoners zelf al bevestigd. Leveranciers hebben al positief gereageerd. Waddinxveners met een goed initiatief kunnen dit meedelen aan hun wijkplatforms, om te zien of fi nanciële ondersteuning mogelijk is. Voor meer in formatie over uw wijkplatform kunt u terecht op de website www.waddinxveen.nl/wijkplatforms. automatisering, laboratoriumtechnologie en medi sche technologie. Van 2001 tot 2003 was Van den Broek voorzitter van de Nederlandse Branche or ganisatie voor medische technologie waarna hij van 2003 tot 2006 penningmeester was. Ook was hij in deze periode lid van de financiële commissie van de FHI. Van 2006 tot 2010 was hij voorzitter van de FHI. Hij heeft in de afgelopen jaren de or ganisatie van de FHI radicaal veranderd. Ten tijde van zijn aantreden was de FHI vrijwel volledig een evenementenorganisatie. Er werden beurzen geor ganiseerd waar de leden hun producten konden presenteren aan potentiële afttemers. De heer Van den Broek besefte dat het organiseren van beurzen niet de enige kem van de activiteiten zou kunnen blijven, met het oog op de communicatie mogelijkheden die het internet biedt. Ook zag hij dat de groep van bedrijven zoals die in de FHI is verenigd, met elkaar een medische verantwoorde lijkheid heeft, waarbij het belangrijk is om elkaar te stimuleren en waar nodig te corrigeren als het gaat om ethisch handelen in het zakendoen. Hij bes treed organisatorische, bestuurlijke en bureaucrati sche obstakels met grote inzet. In de periode van zijn voorzitterschap groeide de FHI uit tot een or ganisatie van ruim 850 bedrijven. De uitreiking van de Koninklijke Onderscheiding vond plaats in sodeteit de Witte te Den Haag. WSV. Naast deze twaalf Waddinxveense vereni gingen is ook kinderboerderij Dierendal een deel nemende organisatie die met de wokkels kan wor den ondersteund. In plaats van sponsoring van een goed doel, kan men ook 20 wokkels inwisselen voor een gratis lot, waarmee elke veertien dagen prijzen kunnen worden gewonnen of voor de verloting van de hoofdprijzen aan het einde van de actie. Bij de start van de wokkelactie roemde burge meester Cremers de kracht van de Waddinxveen se samenleving. “Enerzijds grote waardering van de gemeente over de instelling van de onderne mers om geld vrij te maken voor de goede doelen en anderzijds een goed gevoel over het succes van de wikkelacties dat aangeeft dat dit aanslaat bij de bevolking”, aldus de burgemeester. De Rabobank heeft nog een originaliteitprijs van 500,- ter beschikking gesteld voor de organisatie die de meest ludieke actie opzet om de wokkels in te zamelen. De wokkelactie duurt tot en met 1 maart 2010 en de wokkels zijn te verkrijgen bij de 123 OVW win kels, die herkenbaar zijn aan de OVW sticker. Bij Albert Heijn en de Plusmarkt kan men met de kas- sabonnen aan de actie meedoen. Ton Bennemeer, fotograaf uit Waddinxveen, is gevraagd om zijn medewerking aan een teleac- cursus te verlenen. Het betreft een fotocursus voor een ieder die fotografie als hobby heeft. En of men het nu met een kompactcamera of een reflexcamera fotografeert, het motto van Ton is: 'het blijft gereedschap'. In de eerste aflevering (donderdag 3 december om 16.05 uur) wordt praktisch uitgelegd hoe je thuis een mooi portret kunt maken. Tijdens het fotograferen worden tips gegeven hoe te werk te gaan maar ook de begrippen sluiter tijd/ diafragma komen ter sprake. Ton is bena derd door Teleac door zijn creatieve manier van fotografie. In les 2 tot en met 4 komen de onderwerpen landschap- architectuur- sport en reisfotografie aan bod. Deze week zijn de laatste opnamedagen ge weest in de studio van Ton aan de Dorpstraat in Waddinxveen. In de maand december zullen wekelijks de lessen op de landelijke tv te zien zijn. en groep vrijwilligers van het Senio- renwerk van de Stichting Vonk, orga- niseert éénmaal per 14 dagen op dins- dag een SOOS-middag in het Anne Frank-activiteitencentrum voor alle 55-plussers in Waddinxveen. Deze SOOS-middagen zijn vooral bedoeld om elkaar te ontmoeten in een gezellige omgeving en bieden daarnaast een et harmonie orkest van Muz. Ver. B^^H Concordia Waddinxveen m.m.v. het regiomannenkoor die Gouwesang- I hers uit Boskoop zullen 2010 sfeer vol openen. Zij beginnen het nieuwe jaar op vrijdagavond 8 januari met een nieuwjaarscon cert in de sfeer van “Night of the proms”. Di verse werken als Romance from the Gadfly, Call of Cossacks, Conquest of Paradise, What a et het werpen van de eerste wok- BW fl kels in de buizen van de dertien ver- B B schillende deelnemende goede doe- I len, gaf burgemeester Bert Cremers bij de Rabobank aan de Kerkweg officieel het start sein voor de wokkelactie van de Ondernemersver eniging Waddinxveen (OVW). Bij elke besteding van 10,- bij de leden van het OVW ontvangt men een oranje wokkel of bij een besteding van 50,- een blauwe of groene wokkel, die dezelfde waarde vertegenwoordigt als 5 oranje wokkels. Met de wokkels kan men een goed doel naar keu ze ondersteunen. De instelling die de meeste wok- keltjes heeft verzameld, ontvangt het hoogste sponsorbedrag van het OVW, dat de verenigings kas daarmee zal spekken. Deelnemende verenigin gen zijn dit jaar tennisvereniging Be Fair, schaats vereniging De Gouwe Streek voetbalvereniging Be Fair en v.v. Waddinxveen, Adonai koor en Vox Jubilans koor, Zwem- en poloclub De Gouwe, Historisch Genootschap Waddinxveen, tafeltennis vereniging Kwiek, Het Paardendal, Jeu de boules vereniging Waddinxveen en schaakvereniging arcel van den Broek, inwoner van I* *1 Waddinxveen, is op 26 november fuF B benoemd tot Ridder in de Orde van I Oranje-Nassau, ter gelegenheid van zijn afscheid als voorzitter van de FHI, federatie van technologiebranches. De onderscheiding is uit gereikt door minister van economische zaken, me vrouw M. van der Hoeven in sodeteit de Witte te Den Haag. FHI is het collectief van technologiebe drijven die in de Nederlandse markt actief zijn als aanbieders van industri’le elektronica, industriële Vorige week" dinsdag, donderdag en vrijdag is Zwarte Piet op bezoek geweest in het Gou- webad de Sniep. Het hele recreatiebad was ge zellig versierd. Alle kinderen van 0-4 jaar moch ten bij binnenkomst hun schoen zetten. Daarna werd er tijdens de les gedanst op de Sinterklaas disco. Zwarte Piet danste heerlijk mee op de muziek, alleen alle oefeningen in het water, daar wilde Piet niet aan meedoen. Hij kon nog niet zwem men, zo zei hij. Daarom ging hij maar snel de schoentjes vullen met een kadootje en een mandarijn. Het was een erg gezellig feest en hopelijk komt Piet ook volgend jaar weer gewoon op bezoek in het zwembad. Bezorgprobleem Middel burgseweg opgelost WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN i o Woensdag 2 december 2009 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 13