Zwembad website Open brief zwembad Gemeente ongeloof waardig ngezonden brieven PRAXIS MEGASTORE GOUDA Keurslagers bekroond als beste winkelketen D Ingezonden brieven LAATSTE WEEKEND NAJAARSACTIE IN WONEN,SLAPEN KEUKENS kerstbomen?-^ verkoop, is Rijnplein Ice Event Openingstijden IN CAPELLE A/D IJSSEL VAN 12.00 UUR -17.00 UUR I Onzei i ■M ■Ml h ELLEN I Vanaf 6,99 Goudkade 1 - 2802 AA Gouda MONIQUE DE VOS HUGO-CEES BOONSTOPPEL NICO LANDHEER Nordmann 2 mtr. 2Q* - BOSKOOP/WADDINXVEEN MH Namens Z& PC De Gouwe 1 5 5 Na het bericht van verleden week donderdag dat de raad het recreatiebad en buitenbad willen slopen hebben wij de website www.zwembadmoetblijven.nl weer geopend. Twee jaar gele den hebben jullie daar nog aandacht aan besteed en dat heeft geholpen want toen werd ons beloofd dat het zwembad zou blijven. Na twee jaar gelummeld te hebben op het gemeente huis besluiten ze nu weer dat het recreatiebad en buitenbad gesloopt moeten worden. Hier gaan wij uiteraard niet mee akkoord en willen actie. Bezoek www.zwembadmoetblijven.nl en kom op 16 december naar het gemeentehuis om de gemeenteraad van Waddinxveen te laten merken dat we het er niet mee eens zijn! maandag 7 december 09.00 -15.30 uur: schoolschaatsen 15.30 -17.30 uur: vrij schaatsen 19.00 - 21.00 uur: vri| schaatsen 19.00 - 21.00 uur: curling ATC avond 1 eaterdag 5 december 10.00 -13.00 uur: vrij schaatsen met gratis ijshockey dinic 13.30 -17.00 uun vrij schaatsen zondag 6 december 12.00 -17.00 uur. vrij schaatsen dinsdag 8 december 09.00 -15.30 uur schoolschaatsen 15.30 -17.30 uun vrij schaatsen 18.30 -19.30 uun schaatscursus 1 (les 2) 19.00 - 21.00 uun curling ATC avond 2 19.00 - 21.00 uun vrij schaatsen vrijdag ‘f december: 09.00 -15.30 uun schoolschaatsen 15.30 -17.30 uur: vrij schaatsen 19.00 - 21.00 uun vrij schaatsen met 'Het Idee' blij dat ik glij «KHvisdag 9 december 09.00 -13.00 uur: schoolschaatsen 13.30 -17.30 uun vrij schaatsen 15.00 -16.00 uur: 'Het Idee’ Circus on Ice 19.00-21.00 uun vrij schaatsen 19.00 - 21.00 uur: Stube partij Motorhuis donderdag 10 december 09.00 -15.30 uur: schoolschaatsen 15.30 -17.30 uun vrij schaatsen 18.30 -19.30 uur: schaatscursus 2 (les 2) 19.00 21.00 uun Stube partij Heineken Boskoop (Door de redactie ingekort) Hugocees-wendy@zonnet.nl donderdag 3 december 09.00 -15.30 uur: schoolschaatsen 15.30 -17.30 uun vrij schaatsen 18.30 -19.30 uur: schaatscursus 2 (les 1) 19.00 - 21.00 uur: vrij schaatsen Voorzitter 4*1 ZONDAG OPEN Hoofdweg 18, Rijksweg A20, afslag 16 Capelle a/d Ussel Aalborg 15, direkt naast IKEA, Rijksweg A29, afslag 20 Barendrecht, www.zuiderster.nl e Keurslagers Reas in Boskoop en Kompeer in Waddinxveen zijn er best trots op dat zij behoren tot de Beste Winkelketen van Nederland. zwemmen. Door strakke planning in de be schikbare zwemmen, met alleen een wedstrijd- bad, zal iedereen moeten inleveren en zomaar lekker zwemmen kunnen we straks wel verge ten. Is dat wat we allemaal willen? Wij van Zwem- en Poloclub De Gouwe den ken van niet. Wij vinden de voorgestelde keuze een onverantwoorde keuze die gebaseerd is op angst en gebrek aan ondernemingslust. Het kan anders! Oplossingen waarbij het bad behouden blijft en dat voor een betaalbare prijs voor iedereen. Wij vinden dat Waddinxveen recht heeft op een goed zwembad met mogelijkheden voor ie dereen. Alle politieke partijen hebben de mond vol over het belang van sport. Bij de opening van het tennispark van de Gouwe Smash en het voet- balpark van Be Fair sprak de toenmalige wethou- der van sport nog over het investeren in de sport. Die woorden moeten, vooral nu het over het zwembad gaat, worden waargemaakt. Niemand zit te wachten op een bak water met een paar kleedhokken waar het knokken wordt voor een paar zwemuren. Wij vinden dat de verantwoordelijke bestuurders zich niet langer moeten verstoppen achter dood doeners zoals "er is geen geld” of "de tering naar de nering zetten”. Als dat het motto wordt van Waddinxveen dan ziet het er somber uit. Daarom zeggen wij: "Gemeenteraad houd op u te verstoppen achter de crisis en neem uw verant woordelijkheid. Durf op een verantwoorde wijze te investeren in een zwembad voor iedereen”. Wij van zwem- en poloclub De Gouwe roepen een ieder op zijn of haar stem te laten horen! Op 8 december en 16 december worden er be langrijke besluiten genomen. Op die data buigen de commissie samenleving en vervolgens de gemeenteraad zich over de voorlig gende voorstellen. Wij roepen iedereen op om, op welke manier dan ook, kenbaar te maken dat het voorstel tot sloop van het recreatiebad niet is wat goed is voor Wad dinxveen. Het kan anders! Laat weten dat u achter een betere en betaalbare oplossing staat met behoud van wedstrijd- en re creatiebad. Geef uw reactie op de website www.zwembadmoetblijven.nl Geen sterfhuis constructie voor het zwembad maar renovatie met oog voor de toekomst! Beste inwoners van Waddinxveen en Boskoop, an eer is het zover, het voortbestaan W van het zwembad 'de Sniep' in ■y Waddinxveen loopt gevaar. Na- tuurlijk, in het voorstel van B&W,(behoud van het wedstrijdbad) blijft er nog wel wat over, want helemaal sluiten dat kan niet. Nu al stelt de verantwoordelijke wethouder dat er helaas zal moeten worden gekort op het vrij De gemeente Waddinxveen is al weer van plan te bezuinigen op Gouwebad De Sniep. We dachten dat we dit station in 2007 gepas seerd waren maar dat blijkt niet zo te zijn. De bedoeling is dat er in de gemeenteraad van 16 december een voorstel wordt aange nomen om het zwembad te renoveren naar alleen nog het wedstrijdbad. Weg dus het buitenzwembad en weg dus het recreatiebad. Weer wordt er in de raad een voorstel behan deld om het zwembad gedeeltelijk te sluiten. Er wordt gekozen voor de goedkoopste variant van 5 onderzochte varianten en uitgangspunt lijkt slechts geld te zijn een manier om te be sparen. Trots wordt gesteld op de site van de gemeente Waddinxveen dat deze variant met ingang van het begrotingsjaar 2011 circa 58.000- structureel per jaar minder kost dan wat er beschikbaar is in de begroting. Waarom moet de Sniep worden ingezet als besparing??? Kennelijk is er in de begroting een hoger be drag, namelijk 58.000 euro structureel per jaar meer beschikbaar. Waar aan voorbij gegaan wordt is dat de Sniep een uniek zwembad is met een belangrijke re gionale functie helemaal ingebet in het maat schappelijk leven in Boskoop en Waddinxveen en ik lees in de petitie op http: www.zwem- badmoetblijven.nl/ zelfs nog in meer gemeen ten. De Sniep is een prettig zwembad waarin gerecreëerd kan worden gesport en waarin kin deren op een uiterst plezierige wijze zwemmen wordt geleerd. Ik zie mijn kinderen liever niet zwemmen in de Gouwe of een slootje. Lekker en veilig zwemmen onder goed toezicht in een bui tenbad dat wil ik als ouder. Maar als dit voorstel wordt aangenomen moeten de kin deren hiervoor zo ver weg dat de kans groot is dat ze dan maar helemaal niet meer gaan zwemmen. Een basisvoorziening als een goed zwembad waar in ieder geval minimaal 2 dorpen zo massaal plezier van hebben mag toch geld kosten? Ik hoop oprecht dat raadsleden hier nog eens echt goed over zullen nadenken. Iets is zo afgebroken maar dan is het er dus niet meer. Stem niet met dit voorstel in. Waddinxveners en Boskopers willen deze Sniep behouden. Dit is nu officieel. Het publiek gaf de Keurslager winkelketen een gemiddeld rapportcijfer van 7,90. De Keurslager behaalde bij alle onder zochte aspecten hoge cijfers. Van alle aspecten vond de Nederlandse consument assortiment en prijs/kwaliteitverhouding het belangrijkst. De prijs is in Utrecht uitgereikt tijdens het jaar lijkse ING Retail Jaarprijs Gala. Ruim 325.000 consumenten hebben hun stem uitgebracht en op basis daarvan werd de Keur slager als beste gewaardeerd door goede scores op personeel, service en assortiment. De titel 'Beste winkelketen 2009' is een publieks- t/m urii vrij schaatsen: 15 30-V.30 uur 19.00-2100% prijs. De winnaar is bepaald aan de hand van stem men en de cijfers die de consument hebben gege ven Vooral op het gebied van service en personeel werd goed gescoord. “Wij zijn ontzettend blij met deze prijs! Dat we juist op deze punten hoge cijfers halen is natuurlijk helemaal niet zo gek,” aldus de trotse Keurslager Reas. “Wij staan bekend om on ze kwaliteit. Niet alleen de kwaliteit van de pro ducten maar ook de kwaliteit die ons personeel le vert in de vorm van service, advies en klantvrien delijkheid." Eerder was Keurslager al tot branchewinnaar 'Beste Foodspeciaalzaak 2009’ uitgeroepen. In de laatste ronde namen de Keurslagers het op tegen 25 andere winkelketens uit diverse bran ches. Door deze winst werden onder andere ke tens als Hema, Ikea, Pearle en Jumbo op ach terstand gezet. Onbegrijpelijk, schandalige actie van de ge meente. Twee jaar geleden hebben wij als inwoners toch duidelijk laten weten dat het zwembad zo moet blijven. Jong, oud, gehan dicapt etc. kan hier terecht. Welke voorzie ning in Waddinxveen is nu voor iedereen toegankelijk? Helemaal niets meer. Dit is het laatste stukje wat nog over is om heerlijk te recreëren, gezellig en sportief samen te zijn zonder datje gelijk lid hoeft te worden. Zon dags komen hele gezinnen hier hun ochtend of dag doorbrengen, drinken wat, eten een pa tatje. Ook hetzelfde is het geval in de vakanties. Niet alle ouders beschikken over een auto. Twee jaar geleden liet wethouder Lont we ten dat het zwembad gered is, gegarandeerd stond er in 2010 een nieuw bad, voorzien van wel twee wedstrijdbaden met alle moge lijkheden van dien. Dit besluit is door de raad goedgekeurd. Vervolgens wordt het on der de tafel geschoven en niets meer meege daan. Nu 2 jaar verder willen ze alles sluiten en alleen een wedstrijdbad overhouden. Wat is een raadsbesluit in deze gemeente dan nog waard? WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Woensdag 2 december 2009 1 I

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 21