vrij weekend voor Be Fair I Volleyballers nemen afstand Blonk volgend seizoen geen trainer Floreant ALEXANDRIUM *7 Zo is er maar één www.alexandrium.nl i WAT JE OOK NODIG HEBT? ALTIJD ALEXANDRIUM! 6 DECEMBER GEOPEND 12.00-17.00 UUR Ondanks alle nattigheid ging de der by Moordrecht - waddinxveen zon dag gewoon door. Op het 'zwarte' kunstgras van de buren werd het 1-1. Waddinxveen verdiende meer. In de slotfase werd de 1-2 onte recht afgekeurd. Dames 1 WADDINXVEEN WADDINXVEEN/MOORDRECHT WADDINXVEEN Gelijk BOSKOOP Deceptie (foto Ronald Stam) Michael de Zwart heeft een schot in zijn gedachte maar raakt de bal niet. Richard de Jeu ziet het gebeuren. Ton van Bemrnel Woonmall Shopping Center Mogastores Afgekeurde goal kost waddinxveen zege ZONDAG SHOPDAG Waddinxveen bleef het Moordrechtse doel be stoken. Na een half uur moest de ploeg wel een domper verwerken. Atjen den Houdijker ver draaide zijn enkel en moest zwaar geblesseerd van het veld. Erik Hermans was zijn vervanger. Deze ging hierin zover dat hij in de rust zelfs de schoenen van Den Houdijker zou aantrekken. fmans was het dichtst bij. Zijn geplaatste bal be landde op de lat. Ook Moordrecht meende de ‘winnende’ te maken. De bal rolde voorlangs. Het eerste damesteam van Flam Haarden Be Fair is er niet in geslaagd de bekerwedstrijd te winnen van Dosko dames 1, dat in de reguliere competitie in de le klasse speelt. Het in de promotieklasse uit komende Be Fair kreeg donderdagavond 26 no vember thuis met 2-3 klop. In de wekelijkse competitie verloor Flam Haarden de afgelopen drie wedstrijden op rij en Be Fair zag deze bekerwedstrijd tegen het lagere Dosko dan ook als een goede manier om weer in het oude spelritme te komen. Met de geblesseerde buiten aanvaller Marit van der Louw aan de kant begon coach Alex Luycks met de aanvallers Jeanine van Leeuwen en Anja Dreschler in het veld. De eerste twee sets gingen goed, daarna kwam de klad er in. Coach Luycks trachtte het tij nog te keren maar tevergeefs. De vierde set werd met 20-25 verloren. In de vijfde en beslissende set kwam Be Fair niet meer in haar spel en zorgde Dosko voor een kleine stunt door met 10-15 te winnen en Flam Haarden Be Fair uit het beker toernooi te spelen. De reguliere competitie gaat natuurlijk wel gewoon verder voor het eerste damesteam van Be Fair. Flam Haarden speelt zaterdag 12 december thuis tegen Castel- lum 1 uit Alphen a/d Rijn. De wedstrijd begint om 16.30 uur. De competitiewedstrijd tussen Be Fair en Zes- tienhoven is afgelopen zaterdag afgelast. Trai ner Mark Weel kon daarom vooruitkijken. Ko mende zaterdag speelt Be Fair thuis tegen Ber- kel. Deze ploeg won zaterdag verrassend van het hoger geklasseerde WDS. Volgens Weel heeft zijn ploeg nog wat goed te maken tegen Berkel. "Ze waren in de allereerste competitiewedstrijd te sterk voor ons. Ik schat dat het krachtsverschil nu kleiner is.” De wedstrijd van Be Fair op sportpark 't Suyt begint zaterdag om 14.30 uur. h et elftal van Edwin de Bruin schoot te- gen de nummer drie gedreven uit de startblokken. De geel-zwarten probeer- den de blauw-witte brigade vast te zet ten. De verdedigers van Moordrecht hadden daar antwoord op: ze knalden alle ballen als raketten naar voren. In de zevende minuut met succes toen de Sniepbewoners zo’n bal niet goed wegwerkten, 1-0 door Leandro Leiwakabessy. Het tweede herenteam van Flam Haarden Be Fair heeft op zaterdag 21 november de koppo sitie versterkt door met 3-0 te winnen van Jupi ter. Flam Haarden Be Fair begon vrij goed aan de wedstrijd en speelde zakelijk en slim. De aanval was net als in voorgaande duels geva rieerd, waardoor voornamelijk de trage mid denmannen van Jupiter in de problemen kwa men. Echt spannend was de wedstrijd geen moment en de eerste twee sets werden vrij ge makkelijk gewonnen met 25-19 en 25-20. In de derde set kreeg Be Fair meer weerwerk maar pakte uiteindelijk toch een 25-22 setwinst. liteit bij zijn spelers, maar van een verschil in op vatting. "We hebben geprobeerd met het oog op de toekomst hier iets op te bouwen. Ik heb het ge voel dat mijn ambities niet helemaal overeenko men met die van de selectie. Vandaar dus dit be sluit.” Ondanks zijn beslissing ziet Blonk geen be lemmeringen voor dit seizoen. "Ik wil dit seizoen zo goed mogelijk afmaken.” Afgelopen zondag hoefde Floreant Zondag niet in actie te komen. De competitiewedstrijd tegen DSO werd afgelast. In plaats van een wedstrijd op het veld ging de selectie de zaal in. Komende zon dag staat er, wanneer de weergoden het toelaten, een zware wedstrijd op het programma. De Bos kopers ontvangen dan koploper Nieuwkoop. "Een hele zware opgave”, aldus Blonk. “Maar we gaan er vol voor. Wij hoeven het spel niet te maken en hebben niets te verliezen) Maar dat het lastig Moordrecht kon de voorsprong niet vast hou den. Nog voor de pauze had Waddinxveen de zaak geëgaliseerd. De goal viel uit een corner van Michael de Zwart waar de Moordse defen sie geen grip op kreeg. Dennis Blom kon de 1-1 scoren. Bijna werd het zelfs 1-2 toen Richard Jeu in het strafschopgebied twee verdedigers het bos instuurde, maar naast schoot. Waddinxveen voelde dat er meer in zat en be gon gedreven aan de tweede helft. En, hoewel de thuisclub de overhand kreeg, gaven de geel zwarten geen krimp. Het spel was op de wa gen. Rond de 70e minuut, met kansen over en weer, was het buigen of barsten. Mike Hof- km ichael Blonk stopt aan het einde van IW dit seizoen als trainer van Floreant B Zondag. Vorige week vertelde hij I dit aan zijn selectie. De trainer ziet een verschil tussen zijn eigen mentaliteit en die van zijn groep. “Maar de hoofdreden is dat ik geen papieren heb om in de vierde klasse training te mogen geven. Als ik dispensatie wil krijgen, dan moet ik aan de trainerscursus gaan beginnen. En als ik die cursus wil combineren met het hoofdtrai- nerschap bij Floreant, wil ik over een volledig ge motiveerde selectie beschikken. Ik vind die menta liteit dus niet optimaal. Daarom denk ik niet dat ik voor honderd procent gemotiveerd zou kunnen blijven. Met het oog op de toekomst moetje dan conclusies trekken.” Vooral de lage trainingsop- komst was de trainer een doom in het oog. Toch wil hij zeker niet spreken van een ‘slechte’ menta- wordt, dat staat buiten kijf.” Met nog twee minuten op de klok bracht Mike Hoffmans invaller en A-junior Michael de Quant in stelling. Die gleed weliswaar half uit, maar kon de bal toch langs de keeper schuiven. De jongeling werd bedolven door z'n medespe lers, maar het gejuich veranderde in een decep tie, want de assistent-scheidsrechter kon de ar biter ervan overtuigen dat de Waddinxvener buitenspel stond. Onterecht! Ook volgens eerlij ke supporters van Moordrecht na afloop. Het bleef dus 1-1. Edwin de Bruin complimenteerde zijn elftal met het vertoonde spel. 'Over het afgekeurde doelpunt kunnen we nog lang discussiëren maar het feit blijft dat er 1-1 op het wedstrijdformulier is ingevuld.’ Komende zondag speelt Waddinxveen thuis tegen GSV.

Weekblad voor Waddinxveen | 2009 | | pagina 25